Яслата /6/ :)

  • 16 969
  • 312
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 672
Аз вчера ходих в ОДЗ-то, за да ми дадат списък с необходимите неща и да се разберем на коя дата постъпва. Изрично питах, а и на вратата е изнесено, че изследването за кръв и урина трябва да е направено в едноседмичен срок преди постъпването. Иначе постъпва на 16.09. Искат 3 дни да я взимам в 12.15. При нас искат и торби за смет, за да изхвърлят памперсите.  Thinking

# 286
  • Мнения: 304
Ох и аз да си кажа. Марто днес беше за първи ден на ясла-за 1 час. Влезе много радостен, че има деца и нови играчки. Присетил се за мене в последните 5 минути и плачеше до вретата. Толкова жално ми стана Rolling Eyes Госпожите казаха, че се е държал добре, играл си е.
Ще видим как ще е утре. Повечето деца не плачат първия ден, но от втория нататък  Cry

# 287
  • Мнения: 1 586
dama_kupa Моето дете първият ден плака през целият половин час,така,че не се притеснявай толкова,това е нормално,свикнал е с теб и му липсваш,но постепенно ще свикне и с обстановката и с децата и с лелите там.Хриси и до сега си плаче сутрин но после се заиграва и си прекарва добре.Да видим другата седмица как ще е ,че сега сме си в къщи болни.......... Tired


wildgirl В нашата ясла има едно момиченце,тръгнаха заедно с Хриси,тя много плачеше,дори казаха на майка й да поотложи малко яслата,а тя започна да ги разпитва как я успокояват и какво правят за да я накарат да спре да плаче,след този разговор нещата потръгнаха,детето вече се храни и спи там,играе си.Може и ти да поговорш с тях,да им дадеш идеи как да я успокояват,може да помогне!

# 288
  • София
  • Мнения: 2 439
Момичета привет. Нашата ясла е в ремонт и най-вероятно Митко ще почне края на септ.-началото на окт. затова и още не сме направили изследванията, а и понеже няма никой там сега не знам и какво ще искат да носим. Става въпрос за 73 ОДЗ в Люлин. Днес се сетих нещо и реших да ви питам - носят ли се букети в първия учебен ден както се прави при учениците и въобще колко броя трябва да са ако така се прави newsm78

# 289
  • Мнения: 3 695
Днес се сетих нещо и реших да ви питам - носят ли се букети в първия учебен ден както се прави при учениците и въобще колко броя трябва да са ако така се прави newsm78
И аз тъкмо щях да питам за букетите.  Grinning

# 290
  • Мнения: 686
Гита Ог, преди бях прочела в сайта - точно там, откъдето си копирала това излречение, преди пишеше едноседмичен срок. Още, когато започнаха класиранията, в ОДЗто бяха разпечатали извадки вкл. и това с изискваните документи и там също 1 седмица срокът. Но явно по-късно са го променили в сайта. Въпросът е дали в ОДЗтата са наясно и ще уважат тази промяна. Странно защо във вашата ясла въобще не искат изследване за кръв и урина.  Thinking 
Сега погледнах пак в сайта - в самата Наредба за здравните изисквания срокът е едноседмичен (чл.4, ал.2, т.4).  http://kg.sofia.bg/?page=nrdb_3-07_zdrawe
За букет и аз се чудех и реших да взема 4-5 гербера - по 1 за директорката, мед. сестра,  двете лелички, които ще са на нейната група. Не знам дали е прието, но ми се иска да им засвидетелстваме уважение.
Аз имам един въпрос - васермана на мъжа ми е от Цибалаб и проверихме резултатите онлайн, отпечатихме си листа, но се чудя дали ще го приемат така като е без печат. Достатъчно зает е милия ми и не ми се иска да го разкарвам до лабораторията за печат. Някой подавал ли е изследвания така - само изпринтени без печат?!

# 291
  • Мнения: 224
Елена82, благодаря ти за идеята. И аз за това си мислех, утре да им кажа някои номера, с които я прилъгвам като е сърдита. Защото те искат да я вдигат да я успокояват, но тя мрази да я пипа някой, докато е ядосана, та може и това да я дразни още повече  Thinking

# 292
  • Мнения: 1 931
В яслет Йони като тръгна, първият ден ни посрешнаха г-жите и Директорката не я видяхме. Аз мисля за 2-те г-жи и за лелите да взема букети, но едните ще са следобяд и не знам как да го направя, ще им ги оставят и ще си ги вземат иначе. Това за 47ОДЗ Люлин е.

# 293
  • Мнения: 56
bravy, vessinka, MAlena,

Ще приемете ли и мен в групата на майки с деца в яслата на 93-то ОДЗ?

Миналата седмица минах покрай градината, естествено нямаше никой, който да дава информация.

Днес, когато не мога да стигна до там информация по телефона не дават, само казаха че родителска среща ще има в средата на октомври.

# 294
  • София
  • Мнения: 3 249
Момичета, объркването за изследванията вероятно идва от факта, че има различни изисквания за ясла към ОДЗ (тук) и за градина (тук). Въпросът е обаче доколко сестрите във всяко заведение се съобразяват с наредбата, инак тя си е ясна.

При все на мен ми е супер криво, че Симона не тръгна вчера и че не се знае и кога ще тръгне. Много малко време ни остава заедно, много малко време за адаптация и на двете ни с яслата ще има и ще трябва да се върна на работа. Много, много ми е притеснено. Много!

# 295
  • Мнения: 2 908
В нашата ясла,която не е ОДЗ не изискват Васерман въобще-само кръв,урина и паразити.Явно в различните ясли си решават различно.Дъщеря ми се оказа,че тръгва на 6 октомври,преди нея имало много деца,които тръгват поетапно Rolling Eyes.И на мен ми каза директорката,че иска изследванията в едноседмичен срок.

# 296
  • Бургас
  • Мнения: 242
Здравейте !Днес ходих до яслата да проверя,дали сме в списъците .Най неочаквано видях името на щерката в единия списък.Казвам неочаквано-защото има подадени близо 300 молби за 20 места.Нямах никаква настройка,че ще я приемат. И сега ми е малко притеснено.Хем се радвам,че е вътре,хем не ми се дава изобщо на ясли.Но ще пробваме все пак.От другия месец-ако свикне,ако не ще се гледаме още известно време.

# 297
  • София
  • Мнения: 6 284
Вие с тези букети сега ме хвърлихте в размисъл  newsm78 Вярно ли се нодят за лелките? А аз дори не знам колко лелки ще са сутринта там.

И с тези закъснения за започването - вчера видях ан сайта за нашето ОДЗ 42 в Надежа, че ремонтите ще продължавт и другата седмица, но се притесних, че може и да не свършат и да започнат на 15 септември, а излседванията от друга страна с този едноседмичен срок...

# 298
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
Вие с тези букети сега ме хвърлихте в размисъл  newsm78 Вярно ли се нодят за лелките? А аз дори не знам колко лелки ще са сутринта там.


По принцип лелката е една. И ако нося букет на някого, задължително ще има на лелката! Защото точно лелките вършат огромна работа покрай децата. Ако се изцапа - тя ще го измие. Тя ще му даде да яде и да пие вода. Тя ще го преоблече. Тя се грижи за хигиената на помещенията, където са децата. Тя е с децата по цял ден - госпожите се сменят на обяд. И ако някоя от тях не се нрави на детето пак лелката ще му е утехата. И още толкова много неща... Винаги съм се чудила, защо толкова много родители пренебрегват труда на лелката  newsm78, след като ТЯ е човекът, който обгрижва най-много децата им.

И аз се чудя да нося ли букети?!

# 299
  • Мнения: 304
Аз букети  не съм носила. Като започне да ходи по цял ден ще занеса нещо да ги почерпя и това ще е. Flowers Bouquet

Общи условия

Активация на акаунт