Какви биберони-залъгалки ползвате?

  • 11 115
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
още от болницата си смуче на НУК - ортодонтски, силиконови.

# 16
  • Мнения: 259
Ние използвахме силиконови биберони-залъгалки на Avent според съответния месец. И страшно съжалявам, че изобщо съм й предложила залъгалка, не конкретно на Avent, а по принцип. Използвахме я основно при заспиване чак до 1 г. и 9 м. и ми трябваха около 2 месеца да я отуча.  И колкото по-голяма ставаше, толкова по-често започваше да я търси. Бях се втрещила. Не искам да прозвуча грубо, но ми беше много неприятно да гледам две братчета на 4 и 5 г. да карат колела около блока с биберони в устата и да говорят през тях. Моят съвет е да се предлага залъгалка в краен случай.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
Моята няма никакви претенции за вида на залъгалката - всичко ползва, Нук, Авент, Чико, каучук, силикон........ От раждането си ползваме биба.

# 18
  • Мнения: 2 111
В родилното й дадоха ортодонтска залъгалка на Нук,като се прибрахме вкъщи й дадохме силиконова на Чико и се отказа от Нук.
И досега си ползваме залъгалките на Чико.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 603
Предлагах Чико, Нуби и Авент, така и не се научи да смуче биберон. От всички, авентската май е най сполучлива.

# 20
  • Мнения: 4 335
Нук-ортодонтски,силиконов.В на4алото отказваше,запо4на да го цоца на около месец. Grinning

# 21
  • Мнения: 1 080
Канпол ползваме и той си я иска постоянно!!!

# 22
  • Мнения: 14 489
чико и нук. нука всъщност въобще не ги харесва, а и чикото нещо го е забравила напоследък и го плюе

# 23
  • Разград
  • Мнения: 518
още от болницата си смуче на НУК - ортодонтски, силиконови.
И ние така  Peace. Обаче юмручетата ни са по-сладки и много много не искаме залъгалка smile3541.

# 24
  • Мнения: 2 131
Алекс категорично не искаше анатомични биби - имаме три броя. Признава само обикновените на Камера. Научих го в началото, признавам, при това съвсем целенасочено го научих на биба. Трябва да я отказваме вече, дано да няма големи катаклизми.

# 25
  • Мнения: 9 973
от болницата сме с биба-нуби и камера

# 26
  • Мнения: 1 763
Започнах да предлагам, когато се прибрахме от родилния дом. Веднага я хареса, почти постоянно е със залъгалка в устата. В началото имахме Авент и Нуби, след като се захабиха запонах да купувам само на Авент.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 809
От болницата се научи  - силиконова НУК. Отначало бях против бибите и не й давах, но така се случи, че останах в родилното 15 дена и през нощта и даваха биба. После вкъщи силиконова на AVENT и без нея не заспива.

# 28
  • Мнения: 583
Около 15 ден на Авент, за да преживее по-лесно коликите, защото много плачеше. Оказа се , че не са колики, а глад. Проблема с глада го решихме, но залъгалката остана и не заспива без нея. Пробвах и на други марки, но резултата беше едно сърдито бебе.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 558
И с двете съм ползвала анатомични залъгалки на "Нук". Голямата си я засука без проблем. Малката отказваше в началото, но почна да си смуче пръста и аз настоятелно и я тиках в устата. Е, научи се. От седмица сме я махнали без особен проблем, въпреки че не заспиваше без нея. Но с каката отучването от бибата беше...  ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт