Музикално легло, което вибрира - лоша услуга?

  • 1 969
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 980
Имаме, в него обича само да разглежда. Не иска да спи. Това движение - като в люлка не й харесва. Иска да друса. Аз съм много спортна (мацка  Simple Smile) и докато бях бременна не престанах да спортувам - карах колело, бягане по пътечката, вървене бърз ход. Да не би още от тогава да е свикнала? До всички бъдещи майки: залежавайте се повече!  Laughing

# 16
  • Мнения: X
То е 80 см и го дават до 1г., но аз разглеждам нещата повече дали ще се отрази негативно на навиците на малката. Аз не подкрепям принципа да правя, каквото й харесва, трябва да разсъдя какво е добро за нея, не за да се чувства сега най-добре, а да и е добре и в последствие.

Те може и за две годишни да го дават, но повярвай ми, като стигне 6м. и вече няма да и става а ти ще се чудиш как да вибрираш, за да я приспиш. Не го купувай, ще си направиш много лоша услуга. По-добре я приспивай в количката, щом мислиш, че ще ти е по-лесно.

# 17
  • Мнения: 980
...а ти ще се чудиш как да вибрираш, за да я приспиш.
Ах, да права си. Ако стане така ще е много интересно. Но хубавото в случая е, че и да искам не мога да вибрирам, няма да мога да и поддържам навика и той ще отшумее. Това е оптимистичния вариант.
Просто не знам, голямо реване пада заради това спане. Сега спи, но през определени интервали се събужда и аз търча. Само се пише, че съм във форума. Sad

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 375
Имам такова легло. Подариха ми го. Аз го ползвам като още едно място с закачени играчки по него, което е различно от леглото и така се отвлича вниманието за още малко известно време. Стои в хола и реално върши работа като шезлонг с играчка. Вибрацията не мога да си представя да приспи бебе. Бих казала, че сега не прави особено впечатление, а в началото даже като че ли я дразнеше. Леглото има лек наклон, така че наистина не си представям да се ползва повече от 6-7 месеца, защото се свличат надолу и крачетата се свиват. Не знам колко струва, но дори и да не ти е проблем още една покупка като тази, надали ще ти свърши работа. Мое мнение!

# 19
  • Мнения: 980
bj, много ценна информация. В магазина не можаха да ми пуснат вибрацията, ако е слаба - няма да ми върши никаква работа! Значи ни остава основния проблем със съня. Искам да разбера как звучи от страни - къде греша?
И много се надявам на важните съвети на Абаджиева. Дано не ме е забравила.

# 20
  • Мнения: 218
Моите племенници имат подобно - малко по-различно е, като седалка е (подбно на това http://www.littlestars.co.uk/Images/Sales/Bettacare_Bouncychair.gif) Единия го обожаваше и веднага млъкваше като го сложиш в него... другия не можеше да го понася Wink Явно зависи от детето. Тук са страшно разпространени и повечето родители са много доволни, но са доста скъпички.

# 21
  • Мнения: 456
Ами след всичко, което са ти написали другите само искам да добавя, че от такова кошче или легло може да има опасни последици. Личния ми опит е с една приятелка, която и до ден днешен (на 28 години) за да заспи трябва да си върти главата т.е. да прави нещо като имитация на въпросната лЮлка... което предполагам не ти звучи добре...Колкото до заспиването съм сигурна, че ще се намери начин. Детето обаче усеща тревогата на мама, когато не заспива, както усеща дали ще отиде при него да го вземе. Лично аз го научих от самото начало да заспива и то в отделна стая. Но бях наистина упорита - толкова упорита, че той да усети че няма как просто....Но си е до дете... Това е личния ми опит с моето бебе. Майката най-добре усеща от какво има нужда детето и как точно да подходи. Успех ти желая със заспиването!!! newsm10

# 22
  • Мнения: 8 163
И много се надявам на важните съвети на Абаджиева. Дано не ме е забравила.
Не съм, чак днес влизам във Форума, при това заради теб основно.

Благодаря, че си направила теста. Това много ще ми помогне.

Значи, първо, за бебетата Енерган е характерно, че спят по малко, сякаш ги е страх, че ще пропуснат нещо важно. Другата им типична черта е, че трудно се успокояват, когато са превъзбудени. Това обяснява краткотрайните дремки и гневния плач на твоята хубавица.

Това, което виждам като основна нишка и от отговорите на другите мами е следното: бебето се нуждае от помощта на родителите си, за да изгради навиците си, свързани със спането, и определено НЕ купувай вибриращото легло.

Конкетните съвети, свървани с решаването на проблема, който имате, ще ти пратя на лични най-късно утре по същото време (сега при мен е 22.30), за да можем да дискутираме, без да пълним общото пространство.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 440
Добре, вдъхнахте ми надежда, че има и други начини да се справим с болния кръст на мама Simple Smile и бебка да спи спокойно.
Само да обобщя, че сме тип Г - енерган, според теста. Така:
1. Нямаме установен режим на хранене - на поискване сме. Единствените сигурни неща са, че заспива в 21ч. и става в 6, което ме прави много щастлива. Така, все някак се изкарва деня, макар да е уморително. Спи - много различно. Някои дни пропуска по 2 хранения без да спи, някои дни спи почти на всяко хранене. Иска постоянно да разглежда, много се смее и плаче. Обича да общува.
2. За палеца - признавам - понякога й помагам да го намери, защото не мога да я успокоя по друг начин.
3. Давам й от бибероните на Нук, първо пробвах с други, този уж го хареса, но след седмица - две го понася все-по-трудно. Като плаче - абсурд. Толкова е разгневена, като й го давам, че посинява от рев.
4. Като се роди, може би седмица е заспивала и сама. Не мога да си спомня дали плачеше... и да е плакала, не беше много.
5. Заспивала е без намеса - 2-3 пъти през деня, 5-6 пъти вечерта. Гледа си ръцете, лапа си пръста и заспива. Когато е уморена плаче все едно й бият ваксина срещу хепатит - много яростно и обидено. Не иска на ръце! Дърпа се, извива се. Като я доближа до количката (до леглото-въобще не посмявам) плаче по-силно, не иска да е легнала. Слагам я, пускам сушоара, бутам пръста (понякога), почвам напред - назад. Унася се, послепак се укокорва, унася се... заспи. Спирам и я гледам. Ако няма реакция я оставям. Събужда се някой път след 10-15 мин., най-често спи по 20-30мин., вчера спа 2 часа между едното хранене. Най-дълго спи по обяд (сега!!!) и ранния следобяд.
6. Признаци  за "спи ми се": става много нервна, върти се, почва да плаче. Понякога се бъркам,че е гладна и я слагам на гърдата. Или започва да плаче много силно или посмуче малко и пак се разплаква. Често се унася, когато я кърмя. Обича много да суче. Често преяжда от сукане (първия месец наддадохме 1.400 и май и сега сме горе-долу там)
Слагам я да спи и понякога заспива, но не много често. Укокорва се и пак се люшкаме с количката.
Да прибавя, че мрази да ляга до мен. Не търпи въобще. Пробвала съм до мен, върху мен, не.
А и на мен не ми е удобно да е кърмя легнала, а може би трябва?
Благодаря много за подкрепата. Дори и да не стане за три дни, трябва поне да видя правилният път. Heart Eyes

Ама това бебе все едно е копие на Николай - само дето той и ве4ер спи така "спокойно" както и "слуша" през деня  ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 062
Все си мисля, че не е нужно да правиш кой-знае какво. Според мен детето е прекалено малко да заспива веднага щом го сложиш да спи... Моето дете се научи да заспива така когато стана на 4 месеца. До ден днешен, като включвам и двата зъба, с които порева около 5 мин. преди да заспи, заспива най-много 3 мин. след като съм я сложила да легне. Но, през деня не спи повече от 30 мин. и то два пъти за целия ден. Освен това леглото и е САМО за спане. Т.е. там не слагам играчки, музикални въртящи се мечета и т.н. Когато стане я местя или на земята (където съм постлала, защото лази), или в едно нещо, което сглобихме като кошара, или на нашата спалня, но само ако съм там.
Мисля, че твоето бебе само ще свикне да заспива, когато му се спи. Но е прекалено малко все още.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Аз имам матраче с вибрации. Да ти кажа не вършат много работа вибрациите. Ползвам ги само когато е будна и врънка, а пък аз имам работа. Като ги пусна и тя започва да се кокори и оглежда baby_neutral, но това продължява не повече от 20 мин. После явно и омръзва. За приспиване обича мама да я потупва по дупето лекичко или да си пийва млекце пак от мама  Blush
Виж за люлеенето нямам опит. Мислих да купувам от шезлонгите, които са като люлки, но те са само до 6 месеца, безсмислено ми се видя newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт