новородено иска да яде през час

  • 10 470
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 765
Алекс се роди недоносен. В б-цата обикновено го кърмех на час и 1/2, но ми се е случвало и на час.

# 16
  • Попово
  • Мнения: 687
бебенцето освен от глад, може да плаче и от колики и от преяждане

# 17
  • Мнения: 3 034
хората нямат еднакво големи стомаси. съответно бебетата не се раждат с един размер стомах, който да поема едно и също количество мляко. твоето бебе знае най-добре кога и колко може да изяде. въпрос на твое желание е дали ще последваш детето. всякакви режими на новородено бебе за мен са недопустими.

синът ми е на АМ от раждането и винаги е бил хранен на поискване. премина през коликите супер лесно и почти неусетно. обратното - да му налагаш режим, който не съответства на неговите нужди е много по-вероятно да доведе до колики, защото ще е или гладно, или ще се натъпче, когато най-накрая получи шишето.

# 18
  • Мнения: 583
Бебето най-добре знае от какво има нужда. Рано е да се прави режим, не мисля, че след като бебето е на АМ, трябва да яде по схема. Нали има бебета , които се кърмят на поискване, нима някой може да каже колко точно за изсукали. Такъв довод ми беше изтъкнат, след като дъщеря ми в началото плачеше от глад, 1 час или 30 мин. след последното хранене. Винаги съм предлагала мляко, докато този период не отмина.

# 19
  • Мнения: 99
Благодаря Ви ,момичета!Споделеният опит ми е от голяма полза.Спряхме да даваме АМ през час,а както следва на 3 часа,през другото време даваме вода или бибата.

# 20
  • Мнения: 2 334
Аз също не бих хранила с АМ детето през час.
Биберон, капки Инфакол, гушкане, слагане на топла кърпа върху коремчето... такива алтернативни методи бих използвала.

И аз така бих постъпила Peace

# 21
  • Мнения: 3 034
Благодаря Ви ,момичета!Споделеният опит ми е от голяма полза.Спряхме да даваме АМ през час,а както следва на 3 часа,през другото време даваме вода или бибата.

така не следва, но... единственото правилно хранене на бебе е на поискване - и с кърма, и с АМ. и в България ще се сетят педиатрите, но с 15-20 години закъснение.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 765
единственото правилно хранене на бебе е на поискване
Алекс се храни така. Само от време на време го будя.

# 23
  • Мнения: 3 034
поздравления   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 132
Ние сме се хранили и през 30мин първия месец. Не сме имали колики, но сме на кърма. Ако бяхте на кърма щях да те посъветваш да даваш на детето когато иска. Може би и с АМ е така. Коликите зависят от много неща. Примерно ние на поискване нямахме, майчета хранещи под час имат. Така че гледай детето и виж кое му се отразява най-добре.

# 25
  • Мнения: 79
Аз също не бих хранила с АМ детето през час.
Биберон, капки Инфакол, гушкане, слагане на топла кърпа върху коремчето... такива алтернативни методи бих използвала.
И аз мисля същото

# 26
  • Мнения: 2 803
Храних я на 2 часа, тогава огладняваше. Преценявай си по детето, общите правила са по принцип.

Общи условия

Активация на акаунт