Ще си купуваме къща! Трудно ли се поддържа и отоплява?

  • 11 660
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 947
Ние сме без изолация на стените, дървена дограма (уплътнена), среден етаж и за 70 кв.м за миналата зима се пада средно по 150 лв на месец. Системата е с радиатори и с подово.
А защо инвестирате в термопомпа, а сте без изолация и сменена дограма, които са основни според мен?

# 46
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Единствената ни инвестиция  за термопомпата е самата термопомпа (6000 лв тогава) и хидрофорната уредба. Кладенеца (сондажа) си го имахме.
Вилико, за мъжа ми беше по-важно да не хамалува, а че разхода ще е по-голям още година-две е второстепенно.
Сметката е с бойлера, другият ток е отделно.

# 47
  • Мнения: 1 731
Ние пък смятаме долният етаж да е с климатици,а горния с локално парно.Да видим съчетанието на двете докъде ще ни докара. newsm78

# 48
  • Мнения: 7 947
Е то и нашата идея беше без хамалогия и мръсотия, но при такъв разход просто е непосилно с това локално парно на ток! Затова чета темата и чакам предложения...май към газ се ориентираме...

# 49
  • sofia
  • Мнения: 8 938
При нас понеже няма газификация, гледам в един двор във вилната зона има цяла цистерна. Явно я зареждат с природна газ.
Това като инвестиция незнам колко струва.

# 50
  • Мнения: 686
Ние си купихме къща преди месец в едно село до града.Има камина с водна риза и радиатори,но моя мъж е пощурял да прави термопомпа.Хубавото е ,че подпочвена вода има в изобилие,кладенците на комшийте са по три метра дълбоки и не пресъхват ,а и реката е на 200 метра от нас.Колко струва сондажа и колко метра са необходими за термопомпата?Иначе моя мъж смята сам да изсчислява и прави всичко.Средства ще се дават само за материалите и копаене на сондата.Малко ме претеснява така ,какво ще излезе накрая,но той обича да си се занимава с подобни неща.
 Само за пример,направи някаква система на колата да гори ползвано олио,което купува от заведения по 0,50ст.Само го прецежда и го сипва в резервоара.Тази година отидохме  от Търново до Черноморец и обратно за 12лв.

# 51
  • Мнения: 24
Къща 240 м2, отоплявам се с термопомпа (без вода, тръбите по които тече фреона са в сухи сондажи в земята), сметката за ток в най-студените месеци е към 200 лв, като тов включва и бойлер, осветление и електроуреди.

# 52
  • Мнения: 7 947
Само за пример,направи някаква система на колата да гори ползвано олио,което купува от заведения по 0,50ст.Само го прецежда и го сипва в резервоара.Тази година отидохме  от Търново до Черноморец и обратно за 12лв.
Леле, мъжа ти е вълшебник  Peace

# 53
  • Мнения: 1 152
Само за пример,направи някаква система на колата да гори ползвано олио,което купува от заведения по 0,50ст.Само го прецежда и го сипва в резервоара.Тази година отидохме  от Търново до Черноморец и обратно за 12лв.
Леле, мъжа ти е вълшебник  Peace

Сори за спама, но не се стърпях. Бързо да го патентова и да го пуска на пазара, само да не свърши олиото.... Joy

По темата - трудно се отоплява и поддържа, ако ще щадите средства!  Peace

# 54
  • Мнения: 686
Само за пример,направи някаква система на колата да гори ползвано олио,което купува от заведения по 0,50ст.Само го прецежда и го сипва в резервоара.Тази година отидохме  от Търново до Черноморец и обратно за 12лв.
Леле, мъжа ти е вълшебник  Peace

Сори за спама, но не се стърпях. Бързо да го патентова и да го пуска на пазара, само да не свърши олиото.... Joy


По темата - трудно се отоплява и поддържа, ако ще щадите средства!  Peace
За съжеление става само за дизелови коли и който кара след нас му мирише на пържена риба или пържени картофки... Laughing
 Последната му идея е да купува дизелов генератор и да го прави да работи с олио.Само се чудя къде ще го използва.
 А,за отоплението на къщата ние сме се спряли или на термопомпа или на котел на твърдо гориво.За мен термопомпата е най доброто решение,но зависи и от семейния бюджет.

# 55
  • Мнения: 47
Сори за офф топика, но каква кола карате, мъжа ти иска ли да сподели малко ноу хоу....?

Само за пример,направи някаква система на колата да гори ползвано олио,което купува от заведения по 0,50ст.Само го прецежда и го сипва в резервоара.Тази година отидохме  от Търново до Черноморец и обратно за 12лв.

# 56
  • Мнения: 192
По темата - минал съм през пиролизен котел на твърдо гориво, в предната къща бях на дървесни пелети, сега пак ще съм с тях. Усилията са минимални Simple Smile. Като пари - около 300 на месец, предния сезон, РЗП 200 м2. За съжаление няма подпочвени води при мен, иначе и аз щях да правя термопомпа.

# 57
  • Мнения: 686
Сори за офф топика, но каква кола карате, мъжа ти иска ли да сподели малко ноу хоу....?

Само за пример,направи някаква система на колата да гори ползвано олио,което купува от заведения по 0,50ст.Само го прецежда и го сипва в резервоара.Тази година отидохме  от Търново до Черноморец и обратно за 12лв.
Извинявам се на всички за спама и последно,ето информация за каране с олио:
http://www.moew.government.bg/foru/viewtopic.php?f=4&t=263
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=58&t=14121&start=20
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=23&t=678
http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=aaeed96518e823a162c7c9 … &#entry777816
http://pozvanete.bg/forums/viewtopic.php?p=2232&sid=2bfd1579 … 234ea88c5b81b1b0c
 В последния сай е най подробно обяснено.
 Обещавам повече да не спамя Peace

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
По темата - искрено ти завиждам за това, че няма да си в кооперация!  newsm47 Нека нищо не те разколебава в избора ти! С камина с водна риза можеш да си отопляваш цялата къща, за нищо пари! Все-пак и безплатно няма как да бъде!

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 358
Ние сме с климитици навсякъде. Да, топло е- чисто е, натискаш копчето и готово...... но с този ток вече  #2gunfire Има газификация при нас, но като гледам тези които имат, пак е като парното, неможеш да разбереш колко и кога си изразходвал. Сега събирам инфо за соларните батерий- най-удачни ми се струват. Даваш повече пари,за да са хубави и функционални и през зимата, но след това не си зависим от никой....може би Thinking

Общи условия

Активация на акаунт