Били ли сте подлагани на хипноза?

  • 19 743
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Вярвам в хипнозата, но не смея да се подложа!
Аз и сега съм лабилна, а ако ме объркат нещо.....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 320
Mims-Mims, ще ми е много интересно, ако не ти преставлява проблем да ни разкажеш по подробно за твоята хипноза.

Аз също не съм се подлагала, но ми е много интересно. Имах учителка по психология, която ни разказваше как техен преподавател ги е подлагал на хипноза. Разбира се с техно съгласие. Разказите за всеки един от състудентите и беше много интересен и увлекателен, често я карахме да ни разказва. На нас много ни се искаше да го доведе, но разбира се, това е незаконо и подлежи на съд, все пак бяхме непълнолетни.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Преди две години се подложих. Направих 4 или 5 сеанса. По-скоро от интерес (по образование съм психолог и исках да разбера за какво става въпрос), отколкото с терапевтична цел. Макар едното да не изключва другото. Всеки си има "трески за дялане", ако ме разбирате. Да уточня обаче, че не съм се подлагала на дълбока, регресивна хипноза. Това е по-различно.
Ами какво - много ми беше интересно. Не губиш връзка с действителността, просто изпадаш в едно състояние на блажено спокойствие. При мен беше под въздействието на музика и гласа на хипнотизатора. Започват да изплуват разни сцени и лица, понякога действителни, понякога не. Всеки път е различно. Интересно, че най-ярките картини "видях" по време на първия сеанс, може би защото не знаех какво да очаквам. При следващите лягах с мисълта "Какво ли ще видя днес?" и това до известна степен опорочава резултата, макар и не съвсем. Понякога няма нищо... нищо... Просто празно. Не знам защо.
В общи линии това.
Ето нещо по-подробно:

http://www.hypnoza.org/

# 18
  • Мнения: 111
Като казваш, че изплуват сцени и лица, които понякога са истински, а понякога не, това означава ли, че след хипнозата можеш да се заблудиш и да повярваш, че нещо ти се е случвало, а то всъщност никога не се е случвало. Чувала съм за такива случаи. А ти, като психолог, какво мислиш по въпроса, че някои спомени са истински, а други си си въобразила?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Като казваш, че изплуват сцени и лица, които понякога са истински, а понякога не, това означава ли, че след хипнозата можеш да се заблудиш и да повярваш, че нещо ти се е случвало, а то всъщност никога не се е случвало. Чувала съм за такива случаи. А ти, като психолог, какво мислиш по въпроса, че някои спомени са истински, а други си си въобразила?

Не, не можеш да се заблудиш. Както казах, при този вид хипноза си в съзнание през цялото време. Освен това тези картини никой не ти ги "насажда", погрешно е схващането, че хипнозата е вид зомбиране.
Това, че понякога има истински спомени, а понякога въображението рисува картини, не зависи от нас. Несъзнавано у всеки човек е толкова труднодостъпна територия, че е трудно да се каже, да не кажа невъзможно, кога и какво ще ти поднесе. Обикновено излизат неща, свързани със стари травми, неща, които дори нямаме спомен че са се случили. Понякога просто се появяват неща, които се чуди човек защо и от къде идват.
Ех, ако можеше всичко да се обясни... Като се има предвид обаче, че мозъкът е най-неизследваната част от човешкото тяло...
Не е важно всичко, което се случи по време на хипнозата да се тълкува или да му се търси обяснение. Щом е излязло "на бял свят", т.е. щом е изплувало от подсъзнанието, значи е изиграло терапевтичната си роля. И аз много се изкушавах да си разтълкувам на момента това, което се е случило. Но за това трябват много богати познания за работа със символи, архетипи и други подобни.

# 20
  • Мнения: 4 717
и аз се записвам да следя темата, че не съм от смелчаците, дето биха се подложили Embarassed Peace но ми е страшно интересно Rolling Eyes

# 21
Аз в момента съм под хипноза. След втората ракия тъй се хипнотизирам, че чак се маскирам и имам ясновидски способности, относно реакцията на жена ми: Ти си геврек....  Peace

# 22
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Аз се интересувам от регресивната хипноза. В България дали някой я владее?

# 23
  • Мнения: 2 448
Аз в момента съм под хипноза. След втората ракия тъй се хипнотизирам, че чак се маскирам и имам ясновидски способности, относно реакцията на жена ми: Ти си геврек....  Peace

Трепача, ти от първия ден във форума и трепеш, бе човек.  hahaha

# 24
  • Мнения: 111
Ако знаете за някакви истински, невероятни и интересни истории, свързани с хипнозата, споделете ги.

# 25
  • Мнения: 2 013
Според мен човек трябва да се подлага на хипноза с определена терапевтична цел - отказване на зависимости, лекуване на паник-атаки, някакви психологически проблеми, депресии... Не просто ей така, защото ти е хрумнало.
Струва ми се адски безсмислено да се подложиш на регресивна хипноза, без да имаш някакъв проблем за решаване, а само да разбереш дали си била Мария-Магдалена или неизвестна блудница.
Иначе вярвам в безопасността на хипнозата, терапевтичния й ефект и въобще ползата й.
Не съм се подлагала, но се изкушавам. Само дето обичам да пуша, а пък тя не действа за спиране на цигарите, ако самият пациент не иска да ги спре на съзнателно ниво.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Според мен човек трябва да се подлага на хипноза с определена терапевтична цел - отказване на зависимости, лекуване на паник-атаки, някакви психологически проблеми, депресии... Не просто ей така, защото ти е хрумнало.
Струва ми се адски безсмислено да се подложиш на регресивна хипноза, без да имаш някакъв проблем за решаване, а само да разбереш дали си била Мария-Магдалена или неизвестна блудница.
Иначе вярвам в безопасността на хипнозата, терапевтичния й ефект и въобще ползата й.
Не съм се подлагала, но се изкушавам. Само дето обичам да пуша, а пък тя не действа за спиране на цигарите, ако самият пациент не иска да ги спре на съзнателно ниво.

 Peace Абсолютно! А с това за цигарите си адски права Laughing

# 27
  • Мнения: 183
Не съм се подлагала, и честно казано не бих се подложила, освен ,ако определена ситуация не го налага.

Интересно ми е и ме гложди любопитство, какво чувства човек при една хипноза и какво вижда или усеща..

Но предпочитам, някой друг да ми даде на готово тези отговори , защото  на мен лично не ми стиска да ги намеря сама.

Ще следя темата Peace

# 28
  • Мнения: 5 622
И на мен м е любопитно. Но страха ми надделява. Чувала съм за хора, които не са могли да бъдат изведени от хипноза  Rolling Eyes  Confused

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 423
И на мен м е любопитно. Но страха ми надделява. Чувала съм за хора, които не са могли да бъдат изведени от хипноза  Rolling Eyes  Confused

Няма такова нещо Laughing Това, което може да стане е хипнозата да премине в сън. Наистина отпускането (релаксацията) може да стане причина именно за това. Случвало ми се е да се унеса. Явно терапевта го усеща по дишането и те връща, защото не съня е целта на хипнозата. Ако пък заспиш - няма лошо, само дето ще дадеш пари, за да си подремнеш.
Разбирам защо ги е страх хората. Това е нещо, което не е толкова популярно и се носят какви ли не легенди.
Мен пък ме е страх да скоча с бънджи. Хем ми се иска, хем не ми стиска.

Общи условия

Активация на акаунт