вярно ли е че НАН запича?

  • 6 067
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 176
От първия дне сме на НАН 1 и  запек не е имала беба. С голямата ми дъщеря имах такъв проблем, но бяхме на Фризолак. Минахме на Фризовом и нещата се оправиха. Но имаше и алергия към млякото, така че е индивидуално. Слушай лекаря, защото той ще гледа и други симптоми, т.е. от къде идва проблема, какво го съпровожда. Ако тръгнеш сама да сменяш млякото може д асе завъртиш в омагьосан кръг и  в един момент да не знаеш кое какво предизвиква.  Това е преходно състояние...

# 16
  • Мнения: 1 672
ние имахме проблем с изхождането и наистина НАН ни действаше запичащо и затова го смених и след това нещата се оправиха.Сега спря да пие мляко и пак сме с проблеми Tired

# 17
  • Мнения: 4 753

Сравнително малко, но давах Еспумизан и се оправяше...  Peace

# 18
  • Мнения: 4 335
Много се извинявам на авторката,ама да попитам,4е виждам има мами сменили НАН 1 с НАН 2.Кога заменихте с 2-ката,то4но на 6 навьршени месеца ли?Благодаря предварително  bouquet

# 19
  • Мнения: 9 973
не ни е запичал,но пък малък не го одобри

# 20
  • Мнения: 4 111
Много се извинявам на авторката,ама да попитам,4е виждам има мами сменили НАН 1 с НАН 2.Кога заменихте с 2-ката,то4но на 6 навьршени месеца ли?Благодаря предварително  bouquet

Може да въведете двойката след шестия навършен месец, но не преди това. Аз лично го въведох на около шест месеца и половина.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 185
Според мен е индивидуално и едно бебешко коремче може да реагира със запек, а друго не! Според мен всички бебета в някакъв момент се сблъскват със запека! Ние сме на НАН и имаше период със запек, но не веднага след въвеждането на АМ, а около месец след това!

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не, не е вярно!

# 23
  • Мнения: 27 524
Синът ми ужасно се запече от НАН.  Confused На база на това и на други споделени проблеми, мога да кажа, че е вярно... но все пак при всяко дете е различно. Ако се запича малкия, не се притеснявай да смениш млякото. Добро е Лактана Био  Peace

# 24
  • Мнения: 54
Големия ми син беше на Фризолак и се запичаше.Този проблем го имаше от бебе и продължи доста време(до миналата година).Сега малкия в началото беше на НАН 1,започна да се запича ,плюс това  повръщаше много ,сменихме с Фризолак-пак така.В момента е на Фризовом и нито се запича, нито повръща.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Подобни теми са напълно безсмислени, защото всичко е строго индивидуално. Както бременност с бременност не си приличат, така и храненето, изхождането и всичко останало на бебетата е различно.
Синът ми беше на НАН1 от раждането, после мина на НАН2, сега пие Джуниър. Никога не е бил запечен.
Има бебета се запичат от Фризолак, от Милумил или Нутрилон. Други ги повръщат. Това не значи, че млеката са лоши, просто всяко бебе си има различен вкус и съответно различния организъм по различен начин реагира на един и същ дразнител.

Така че...След като НАН1 не действа добре на детето ти, просто смени млякото. Разбира се, ако оценката ти, че детето ти е запечено е точна - т.е детето е с подут, твърд и болезнен при пипане корем и акото му е твърдо. Ако просто детето ака веднъж на 3-4 дена и ти на това му викаш запек - значи просто НАН-ът не е виновен.

# 26
  • Мнения: 2 677
От новороден синът ми яде НАН. Никога не е имал каквито и да било проблеми с изхождането.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 735
Да,при Карина така се случи.Затова въпреки,че педиатърката настояваше да си продължим с него,не можех повече да мъча детето и го смених с Аптамил Комфорт и си ходи по 2 пъти на ден.Лактана Био също има такъв ефект,но по-трудно се намира.

Общи условия

Активация на акаунт