Детето не се наяжда

  • 6 298
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, от няколко дена дохранвам 11-месечния си син с АМ Нан Комфортис 2 по препоръка на педи. Оказа се, че когато нямам кърма и се наложи да му дам само АМ, 210 мл. не му стигат. Започва луд рев. Днес дадох 300...отново последва рев. Страх ме е да не му разширя коремчето с тези грамажи. Дали млякото не го засища, дали просто му трябва повече или да добавя нещо друго? Какво ще ме посъветвате? Само да отбележа, че си върви едър. 12 кг почти на 11м.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 187
Преди да заспи вечер ли пие Ам? Не разреждаш млякото прекалено, нали? Какво яде детето през деня и какво вечеря? Може би да опиташ да му даваш по засищаща храна през деня, за да не чувства гладен  Thinking

# 2
  • Мнения: 7 325
Само с АМ и кърма ли го храниш
Иначе 12 кг. си е едричък, моята дъщеря на 3 год. беше толкова  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 12 012
Да не би да е голяма дупката на биберона и да изпива млякото твърде бързо? Ако е така, има логика да плаче.

# 4
  • Мнения: 50
Ами биберона е 2. Даже ми се струва му е малък. Първото хранене е кърмене+АМ. След това плод 190-200 гр. Пюре е на обяд, следобяда пак плод и вечер кърма+АМ. В редки случаи давам каша или попарка, само ако са свършили плодовете . Яде 5 пъти по около 200 гр. Докато кърмата ми стигаше нямаше проблем. Имах замръзена, давах от нея о 50-60 гр и всичко беше Ок. Обаче това мляко обърка всичко ; (

# 5
  • София
  • Мнения: 12 012
не млякото е грешката, а липсата на мляко в две от храненията. не се дава гол плод, а плод с нещо млечно. нормално е в такава ситуация да е гладно детето.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ами биберона е 2. Даже ми се струва му е малък. Първото хранене е кърмене+АМ. След това плод 190-200 гр. Пюре е на обяд, следобяда пак плод и вечер кърма+АМ. В редки случаи давам каша или попарка, само ако са свършили плодовете . Яде 5 пъти по около 200 гр. Докато кърмата ми стигаше нямаше проблем. Имах замръзена, давах от нея о 50-60 гр и всичко беше Ок. Обаче това мляко обърка всичко ; (


Менюто не е достатъчно балансирано и хранително.Педиатърът запознат ли е с него?

На първия плод прибави сирене и нещо зърнено-елда,овесени ядки.Да стане една хубава закуска.Обяда да има месо/жълтък/сирене и зеленчуци.На втория плод прибави пак нещо зърнено+АМ.Опитай така и виж как ще се чувства детето
Защо даваш гол плод два пъти на ден?

И моята е едра,но не я лишавам от важни за растежа неща-мляко,сирене,месо,жълтък,зърнени култури.Не й давам захар,бисквити,кексове,нишестета и прочие

# 7
  • Мнения: 50
Това е меню,продиктувано от педиатърката. Основания: лека храна за лятото и жегите и съдържат витамини. Проблемът е, че и когато яде попарка или каша, пак не стига. А месни пюренца ядем. Даже когато ние вечеряме, почти винаги давам от нашата манджа. Ориз, картофки, грах, фасул, тиквички,  салата. Сяда с нас на масата и хапваме заедно. Проблемът си остава.

# 8
  • Мнения: 2 755
А защо не му дадеш нормална храна за вечеря, но не само да опитва, а да се нахрани,  и после, преди лягане мляко. Очевидно детето ти е гладно и му трябва по-силна храна. Плода е за десерт или между храненията.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Давай му по-често да суче! Тъкмо ще се увеличи кърмата и няма да има нужда да дохранваш с АМ. А на 11 месеца спокойно вече можеш да му дадеш да си опитва и от вашата манджа и салата.  Wink И изобщо да хапва нещо по-стабилно за вечеря, а не само мляко.

Също да попитам: как се установи, че нямаш кърма? newsm78  След като досега е бил само на кърма (без АМ имам предвид), значи едва ли е спряла, особено ако е сукал по няколко пъти на ден.
И на какво основание педиатърът препоръча дохранване с АМ всъщност, че аз не съм убедена, че разбрах правилно.
Аз лично не бих дохранвала с АМ, бих кърмила по-често и бих включила стабилна вечеря към менюто. На 11 месеца моята дъщеря си имаше вече закуска, обяд и вечеря като хората - нищо, че още я кърмех.
Разбира се, всяко бебе се развива различно и при всяко захранването върви по различен начин, но пробвай този вариант.

За кг: относителни са. Моята дъщеря на 5 години тежи 16 кг (да, толкова, няма грешка). На височина е колкото връстниците си, яде добре, но не качва и това е. Интересно, че да, слаба е, но не изглежда многоо по-слаба от останалите деца.

Последна редакция: вт, 07 юли 2015, 23:20 от yulinga

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А защо не му дадеш нормална храна за вечеря, но не само да опитва, а да се нахрани,  и после, преди лягане мляко.

Да,трябва да се опита


Давай му по-често да суче! Тъкмо ще се увеличи кърмата и няма да има нужда да дохранваш с АМ.

 Peace


Аз тази,твоята педиатърка не бих я слушала.Храни я една седмица като хората-с мляко на всяко хранене,засищащи зърнени култури,предложи вечеря.Виж как ще е.От един ден не може да стане ясно.

Детето добре ли спи през нощта?

Децата са ни близки по възраст и ще ти напиша нашето меню

АМ 260 мл
250-300 грама манджа с месо/жълтък/сирене
250-300 гр пресен плод,със зърнена култура и мляко
250-300 гр манджа или зърнени с плод и сирене.Редувам ги
АМ 260 гр
Аз й готвя.Не е на детска кухня
11 кг и половина е

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Зърнените култури нито са толкова засищащи, нито са толкова полезни, така че не е нужно да се добавят на всяко хранене и изобщо да присъстват така изобилно в менюто.  Wink
Аз лично бих включила ястия с повече белтъчини и полезни мазнини (масло, зехтин, адокадо).  Peace

# 12
  • Мнения: 5 037
Моя син няма и 8 мес.,но това което си писала като хранене няма да му стигне.
Сутрин давам попара с 3-4 сухара със сирене,кус-кус пак със сирене(слагам малко масло )
Към 10-10.30ч -190гр пюре(плодово)
към 13.00ч около 250гр зеленчуково + 1/2 жълтък или местно пюре,но иска и кърма(не суче,но се цедя)още поне 100мл кърма
Към 16-16.30ч някакъв плод (сега опитваме да гризем давам банан,круща нещо по -меко на парчета)
Ккъм 20ч давам каша (трудно му стига 200гр готова) или бисквитки с кис.мляко

Към 22.30 поне 210мл кърма
Още не можем да махнем нощното хранене(моля не ме нападайте,опитах много неща-не става)Та от 00.00ч до 6ч сутринта още около 500мл кърма.
На около 8м е 10кг
За справка с каката спазвах всичко и пак на 6м. беше 10,800кг.Зависи от детето

# 13
  • Мнения: 5 259
Според мен не храната му е малко като количество, а времето за ядене. Просто иска да суче по-дълго. При нас навремето точно това беше проблемът. Давах от много малък биберон, за да може да продължи по-дълго, докато се задоволи сукателния рефлекс и осъзнае, че се е наяло. Иначе стомахът е пълен, а мозъкът казва "Искам още". Ако и тогава искаше още, давах залъгалка.
Но при нас наистина количествата бяха 300мл + и нямаше на къде да увеличавам.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ако бебето е само на кърма, няма как да преяде.
Децата не са като възрастните - хормоните и центърът им за глад си функционират много добре и няма начин детето да е сито, а мозъкът да иска още. Вярно, понякога сукането е по-скоро за успокоение, но и тогава не може да се стигне до преяждане. Дете, което плаче от глад, просто е гладно. Трябва нещо да се промени в хранителния му режим (да се разбира, количествата и питателността на храната, която се предлага, часовете в които яде, интервалът между храненията).
Ако става дума за АМ, да тогава наистина може да има преяждане. Обаче щом като детето търси още и още на следващото хранене, значи на предното вероятно не се е заситило достатъчно или храната не е била питателна, или интервалът между храненията е бил твърде дълъг и детето е прегладняло.
Залъгалката нито е препоръчителна (както за случая, така и по принцип), нито разрешава действителния проблем.

Общи условия

Активация на акаунт