Детето не се наяжда

  • 6 309
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
Благодаря ви! Ще разнообразя храненето. Ще намаля плодовете, да видим ще се наяде ли?!

# 16
  • Мнения: 328
Здравей. Според мен е много грешно на две от храненията на детето да дадеш само плод. Детето е гладно и се опитва да си навакса в следващите хранения и затова плаче. Може да даваш пасирани или намачкани плодове с няколко бисквитки и няколко мерителни лъжички АМ без водата. Става много вкусна следобедна закуска. Варианти има много, но само плод си е мъчение за детето. И тея педиатри...тя ако обядва " лек и хранителен " плод след 30 мин няма ли да е гладна пак...абе думи нямам, дават       едни съвети...води се по детето  Peace

# 17
  • Мнения: 6 791
Плод давам между хранения или като десерт. Самостоятелно хранене от плод никога не е имала. На вашата възраст вече имаше 4 заместени хранения и кърмене само преди нощния сън. Вечерята си беше каквото съм наготвила за обяд, готвя в количество достатъчно и за вечеря. АМ не е пила, в менюто присъстваха сирене, кашкавал, КМ. Самостоятелно хранене само кърма също нямаше, вечерното беше по-скоро навик, отбих на 11,5мес. Пробвай да добавиш подходяща твърда храна в менюто Simple Smile

# 18
  • Мнения: 741
Еми да не те отчайвам, но и със и без зърнени култири, месо в по-големи количества, яйца, сирена и т. н. моето дете пие мляко в големи количества. Пробвала съм и по-малка дупка ма бибата, еми не става. Има деца които си обичат млекцето и това е. Моят е на 14 мес.,пие мляко преди сън 250 мл. и още се буди нощем и пие по още 300 мл. Принудих се да слагам по-малко м. л. мляко. Понякога си проси и още едно хранене с мляко сутрин. Ние сме 14кг... Днес ми казаха великата простотия, че бил дебел от млякото, това го казва майка на дете на 18 мес., което ръфа шоколадова вафла със сокче и гризки, слаботелесно, ще се счупи. Аз нали гледам здравословно да се храни, давам чисто домашно месо, домашни зеленчуци, елда, киноа, амарант, лимец, ръж, ечемик, домашни яйца, пресни плодове и т. н, никакви бисквитки, гризки и ала-бала, та за'тва е дебело. Нека си пие мляко, явно има нужда, пробвай да разнообразиш храненето, както са те посъветвали, ако не стане, не е само при вас.   bouquet

# 19
  • Мнения: 5 037
Сериозно ли #Crazy?Каката на 6 мес. беше 10,800кг само на кърма.Педиатъра все се шегуваше,че я храня със стартерни смески Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 12 023
и моят син само на кърма на 2 месеца бе 7 кила, а сега е 185 см и 55 кг.

важното е да се намери правилният начин на хранене за това дете.

# 21
  • Мнения: 7 325
И моето дете пие мляко. До 3 год. давах АМ. След това го заместих с краве мляко за деца след 3 год. Не е в големи количества, но сутрин и вечер си знае шишето и си го търси. Така и не можах да я науча да закусва закуска. Пие си млякото в леглото, после давам някакъв плод. Яде и кисело мляко с мюсли за следобедна закуска, а кашкавала го започва още от магазина. Обича млечни продукти, месо. Гледам да я храня разнообразно и здравословно, боклуци не давам почти ( черпят я от време на време по площадките ), на 3 години беше 12 кг.

Общи условия

Активация на акаунт