Отговори
# 15
  • Мнения: 177
Привет и от мен в новата тема.
Деси   bouquet Hug  bouquet
Рали Hug и твоята е много хубава,дано труда ти не отива напразно и остане за следващия път.
Дала,и аз все треперя като са с колелата,ама деца-искат си своето.Сами не смея да ги пускам долу, по ред причини,но те все намират начин да ми изчезнат от погледа.
Теди,успех на каката.Ще ходите ли в Йордания?
Марси,как е Линда?липсва ли и Варна?
Катета,Абра,къде изчезнахте?
Добавям към почерпката на Дала по един безалкохолен коктейл,че в тази жега...едвам дишам. Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 100
Simple Smile Запазих темата в пощата, а Дивиана не ми е писала може или не може да се запази или трябва да се трие...каквото и да предприеме - запазих я за следващия път. Но, не мога, Другарче, да си пратя сама на себе си лично - като кликна на профила не ми излиза такава опция...

Сега с Катето Мароки направихме нещо - тя ми прати една вълшебна песен, а аз я качих набързо в Ю тюб, понеже останах много запленена. Искаме да я споделим с вас. Песента е от албума "Изтока среща изтока" на Nigel Kennedy, но вокала се изпълнява от Наташа Атлас. Уникалното е колко ДОБРЕ арабка (мароканка може би, а може би египтянка....) пее на македонскиHeart Eyes

Natasha Atlas - Ajde Jano

Дес, приветствието имах предвид, ама сега е ок, машала!

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 15:37 от Eye of Ra

# 17
  • Мнения: 689


Двореца на пашата в Александрия,Египет!

Поздрави на новите арабски булки,Дала-много красиви думи:откъснати цветя Flutter

Египетската-аз съм отдавна откъснато цвете,но още цъфтя от любов,алхамдулилла! Grinning
Хайде включвайте се момичета,ние сме гостоприемни Hug

Ра-днес е облачно нещо....?!

Да ви се оплача за пореден път от времето:от пак духа пясък и очите ни са възпалени...
Не знам някъде по света да има по-нездравословно време от емирското Sad

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
лили, ние онзи ден имахме най -страшната досега пясъ4на  буря, до днес!  лижа и мия, 4е в4ера не спря да духа и да носи пръст! но поне снощи за сефте спахме, хладни4ко и приятно, да наваксаме за целия месец!  Party
много зарибителна тази песен на атласката лейди!  Crazy

# 19
  • Мнения: 3 804



честит ни първи златен медал-и да има още много след него

 bg bg bg bg bg bg

# 20
  • Мнения: 333
Добър вечер и от мен! Да се запиша и аз в новата тема!  Simple Smile

Добре дошли на новите момичета!   bouquet

Тази вечер има лунно затъмнение и даже в момента наблюдавам от прозореца- красота!  Heart Eyes

Деси Мерси за темата!   bouquet Как са дъщеричките ти?  Heart Eyes

Дала Изтекоха ми лигите като видях тези сладкиши мммммм...  Heart Eyes
Погледнах в този линк към онзи форум меджик гейт и направо настръхнах.... само за някакви магии са писали, че и са писали как става...ужасии  Shocked Да пази Аллах от такъв път.  Praynig

Рали На Наташа Атлас й имам всичките албуми..тя ми е една от любимите певици. Има една нейна песен дето се казва iskanderia (Александрия), Yalla chant,Duden, Amulet,Marifnaash, Keda .. хубави са песните...препоръчвам ти ги да ги слушаш, ако не ги знаеш де.  Simple Smile

Хич не мога да си ги представя тези пясъчни бури,, винаги като ми кажат винаги си го представям мн красива гледка, а то какво било.  Confused

Катето Шилан няма ли е още?  Thinking Голяма отпуска удари тя.  Grinning



# 21
  • Мнения: 569
   Здравейте момичета! Дааа, не ви се привижда- аз съм Hug Много , много съжалявам , че толкова дълго време не можах да споделям вашата компания...
   Влизала съм от време на време набързо във Форума , но все си казвах- утре ще имам повече време и ще пиша подробно... да , ама не Embarassed
    От къде да започна- минаха повече от 2 месеца... Почивката мина прекрасно и светкавично бързо, после прекарахме още 20-тина дни в БГ( където нямах инет като се върнахме и така и не го включих наново понеже все уж се канехме да тръгваме всеки момент. Влизах няколко пъти от компютъра на сестра ми , но само за малко) , но пак без тате и макар и в най- неподходящия момент и в най- голямата жега- 23.07. се завърнахме в Бахрейн! Просто колкото и хубаво да ни беше в БГ , нито ние нито съпруга ми вече намирахме смисъл да си седим на хиляди километри разстояние.
  Много бяхме щастливи да сме си отново у дома, заедно! Първите 10-тина дни имахме доста натоварена програма - посещения на затъжените роднини , басейни , разходки , шопинг- въобще тати се стараеше да ни разнообразява ежедневието.
  После за съжаление имахме малко проблеми- оперираха му коляното , поради травма( все още е в болнични) , грижа се и за двете ми момчета и затова нямам никак време да пиша. Малкия пък продължава да си расте в някакви негови норми и размери и аз тъкмо се бях успокоила в БГ , защото никой не го възприемаше като нещо ненормално , но от както сме тук , педиатърът ни отново е притеснен за теглото му , отново правим изследвания , сега сме и на някакъв медикамент за засилване на апетита...
  На всичкото отгоре цялата рода тук не престава да се вайка и да се притеснява , колко бил дребничък и слабичък и това страшно ме изнервя и натоварва...  А детето е толкова жизнено и енергично , че даже понякога се плаша ... той просто не спира за секунда!
  И така- оплаках ви се набързо Sad
   не съм и не знам дали изобщо ще успея да по прочета вашите не малко теми , затова ще съм ви благодарна ако има някакви важни събития сред момичетата и малките принцове и принцеси да ми пишете! Надявам се че всички до една , и вашите семейства сте в прекрасно здраве и независимо къде сте , се чувствате добре!!!
   

# 22
  • Мнения: 177
  Хей ,Дина     bouquet -радвам се,че се появи.Все се питах какво ли стана с вас?Сватба,почивка,а после замлъкна...За малкото овне хич и не се притеснявай.Не може всички хора да са еднакви,имах комшийче ,което на 1г. беше 7 кг.,а не спираше на едно място.Изнесоха се от квартала преди няколко год.,преди време ги срещнах и не можах да го позная.Добре ,че майка му ми се обади.Такъв юнак е станал,по-едър и от големия ми син...Моя средния също винаги е бил слабичък,той е на 7,а малкия на 2г. и 4 мес.,разликата им е има-няма 2 кг.Така,че спокойно...Аз все питам доктора,не е ли слаб единя,не е ли пълен другия ,третия,а той ми се смее и пита с различна храна ли ги храня??И винаги казва,че щом не спират и за минута-нищо им няма.Виж на родата в Ливан,все им се виждат слаби и недохранени,за разлика от братовчедите,но какво да ги правя,въобще не обръщам внимание-да си говорят каквото искат.Важно е да са здрави. Hug Hug Hugна теб и малчо и скорошно възстановяване на голямото ти момче.

# 23
  • Мнения: 569
   Благодаря magda_mm3!Имах нужда от едно такова посрещане и успокоителни думи Hug
   Трябва да се науча отново да си открадвам по малко време за вашата прекрасна компания- нещо му изпуснах края напоследък , но предполагам , че е нормално след смяна на обстановката и непрекъснатите промени от страна на малкия- в тази възраст( пък и не само в тази) всеки ден има изненади- и сега понеже сме си в къщи през повечето време се старая да прекарвам повече време с него , да играем за да се изморява- иначе повярвайте ми , при липсата на чистия въздух и разходките- няма заспиване , направо в чудо се виждам напоследък. Вие как се справяте? Дайте някакви идеи? Според него сънят е загуба на време и само като влезнем в спалнята започва да се противи...
   Колкото за коментарите за теглото на малкия- не знам защо, не е типично за мен , но много се дразня напоследък- предполагам защото , ми отне много време и усилия да се успокоя, и въпреки че многократно съм молила да не се коментира толкова и да се драматизира- не знам , явно е присъщо и сега с пълна сила след като се върнахме  се заредиха коментари , съвети , даже една от роднините ни , отишла у свекърва ми и казала - " Това дете , толкова е слабо , че сърцето ми се къса като го гледам... мискин..."
  И тя горката жена не го беше виждала още и като се притеснила... не знам , дразня се , дано да се усетят скоро, непрекъснато ми дават съвети с какво да го храня и ме подпитват с какво съм го хранила в БГ. А той не е чак толкова слаб, за ръста си особено, но не е и като братовчедите Rolling EyesНикой веднъж не каза - я гледай как ходи , тича , катери се , пее , говори по малко , и т.н.Абе , ще свикна пак , но явно още съм в период на адаптация... след 9 години не би трябвало , но newsm78
  При вас какво ново magda?Не съм гледала снимки , а и трябва да кача в най- скоро време.
   

# 24
  • Мнения: 333
Сабах Ал Кхейр момичета!  Flutter

Днес кафето е от мен!

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Пожелавам ви един цветен и сладък ден като тези бучки захарчета!

Ще пиша по-късно пак иншаАлла, а сега бягам да се приготвям за работа! Лек ден на всички!  Hug  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 113
Здравейте момичета,

С малко закъснение докладвам за лещата: Стана много хубава. Мерси на Марси и на Дтти за алгоритъма Simple Smile.
Тази беше гръцка и не така яркооранжева. Другия път насипна ще взема от арбски магазин. В София от Женския пазар ли купувате такава или на други места?

Мерси много на immortel за молитвата и за линка към снимките на Гетсиманската градина. Хем съм била на там на място, хем е винаги интересно и всеки път по нещо ново си откриваш в темата за тези места.

Dina767, не съм лекар, но не се тормози за детето. Щом има енергия и нормална жизненост явно теглото е в хармония с цялата му същност, а не е ли именно хармонията най-важна.

На всички ви: Лека и хубава неделя!

# 26
  • Мнения: 2 804
Добро утро !
Добре дошли на новите попълнения !:welcome:
Дина , не се тревожи излишно всяко дете си има различен период и темпо на растеж .
Пък това да имаш дебело дете за мен е много лошо .
Аз съм била дебела като малка и зная от майка как се насилваше милата да ме държи изкъсо с яденето .
Вчера в парка имаше едно дете на 13 месеца и тежеше колкото дъщеря ми 8 кила .
А за роднините там угода няма все ще имат нещо да кажат !
При нас нищо ново освен , че вече с нетърпение чакам да тръгнат на градина и на ясла двете ми момичета .
От много голяма помощ са ми тия структури . Живи и здрави да са персонала в тях , просто са прекрасни хора и професионалисти .
Лек ден .

# 27
  • Мнения: 569
   Добро утро и от мен момичета! Добър да е и целият ви ден!
   Снощи писах по късните доби, а днес на свежа глава да се извиня , че съм се по унесла с оплакванията Embarassed
   Даниел играе с баща си в момента, който вече е по- добре- от 2 дни е на физиотерапия и вече се движи по малко.
   makaui daniela,Debka Hug
   Сега , докато имам възможност ще се опитам да прочета 1-2 теми назад , радвам се че има още нови момичета в редиците bouquet
    Доколкото разбрах трябва отново да си направя албума , нали?

# 28
  • Мнения: 2 804
Дина , аз съм старо куче тук !
Бързо възстановяване на съпруга ти !

# 29
  • Мнения: 126

  Scenes in Morocco 1885                    Frederick Arthur Bridgman  (1847-1928)

Дина- като те четох и се върнах назад във времето-....моя син също вървеше слабичък и без апитит.И до сега си е така!Спомних си как почти бях стигнала до психиатър от нерви и притеснения.Един ден го водя на консултация и педиатърката изтърси-Абе,майче няма да ядеш ти на детето пюретата,храни го това дете! Ужас...Това направо ми приля чашата и кой каквото ми казваше за усилване на апетита-го прилагах...без особен успех.Витаминния сироп Саностол-който педито изписваше-вообще не усилваше апетита ,а му правеше обрив. А и той като твоя син беше жизнен ,динамичен...И до сега си е под нормата и с големи претенции към храната.За да го укрепя малко го записах на плуване-да спортува,да се уморява и ...току-виж да му се Отваря апетита....Сега е на 9 годин-плува много добре,даже и на състезания го пуска тренера...ама апетит и тегло-Пак няма!Между нас казано постоянно давам витамини или имуностимуланти -какви ли не вече..спирам за един месец-на следващия пак...
Може да ти е смешно -но сега пък праблема с бебо е обратен-голям апетит,бързо наддава и френския педиатър му изготви режим....с две думи-постави 6 месечно бебе на диета!Само че -как да обясниш на едно бебе ,че няма да му дадеш да яде?! newsm78Рев,рев..и послед нощите-аз пак съм на ръба на силите...и вообще Не спазвам никаква диета,а си му давам да яде и това е!

Саратед-все да ти пиша и все забравям. newsm78 Твойта кукла докъде го докара с френската песен-коя е тая песен.Наистина този език е труден и като произношение най-вече...Дано да се е справила   bouquet

Беблбей-къде изчезна ?!Как мина разходката ти вчера?

Оченце- не мога да се наслушам на Атласа.Харесва ми как таз арабка произнася .Аз пробвах тук с арабка ,италианка и французойка да кажат Щъркел...е само арабката го докара

А,като казах Щъркел-Другарче драсни два реда за гнездото.Там ли са още щъркелчетата...Аз не можех на живо да ги видя,не ми се отваряше все.

Магде -   bouquet

Кате Мароко-къде си? Направихте с Ра тая супер песничка-драсни и ти два реда...докъде докара нещата?!

Лили-а тук е влага.И аз не обичам жегите-в Алжир си страдах от високата температура...но тук сега е едно -не толкова студено ,колкото влажно и ...всички са вечно с носните кърпа в ръцете. Joy Joy



Общи условия

Активация на акаунт