Отговори
# 270
  • Мнения: 110
Аа, на английски да го ЧИТАМ значи... аз днес съм на хърватска вълна служебно, ама ще се справя и с английския.

олди, защо, разказвай, разбира се. Връзките в в нета - малко или много, всички сега, които не виждат приятели и съпрузи, си изграждат "дом от думи", понеже думите доместват така липсващото и споделено пространство от споделени дейности, мигове, планове. Реалността е съвсем различна. Любовта и уважението, към което всички се стремим в семействата си е едно, общественият живот и опазването на честта и достойнството на мъжа, женен за европейка при това е нещо съвсем друго.  

Но наистина, битието на омъжена жена и очакванията към такава, вече са съвсем различни. Права си, марси, ако в началото недоразуменията и грешките, които допусках бяха приемани от това, че още не знам, ми се напомня вече "Нали обяснихме! Нали вече знаеш!"            

ааа, този пост май е на английски, понеже нейният приятел може да й го е писал, ама защо и ние да го четем, не разбрах.... 

# 271
  • Мнения: 800
За обрязването незнам коя е тази компетенция, за която говориш, аз най-голямо доверие по религиозните въпроси, касаещи исляма имам на своя съпруг, защото освен, че познава почти цялата религия в подробности, не е кон с капаци да отрича когато има нещо нередно.

Ехеее, и в моето обкръжение  чат-пат се намират любознателни хора, които не вярват сляпо на тоя или оня, ами търсят знанието  Wink  Признавам си,  самата аз мислех, че женското обрязване, не е практика, продиктувана от исляма.
Мойте адмирации за мъжа ти, че е такова светило в ислямската религия, та знае всичко, или почти всичко в детайли. Дано и аз някога постигна такава висота  Praynig Но тъй като още не съм натрупала достатъчно знания, за да си позволя мои интерпретации , смятам да се доверя на хадисите. А и господ ни е дал разум, за да търсим познанието, а не сляпо да се придържаме към мненията на шейхове, съпрузи и сродници, колкото и да ги обичаме и да не ни се вярва, че могат да сбъркат Simple Smile Ето, когато моята "компетенция", ми каза, че има хадити за женското обрязване, първоначално отказах да повярвам. Но коя съм аз да отхвърлям хадисите! Потърсих, разрових се и намерих,  така че търсете и вие Simple Smile

 А и кои сме ние, за да казваме какво е редно и какво нередно.Не притежаваме свръх разум и познания, за да вникваме в същността.   Може нещо да ни изглежда примамливо, а всъщност да не е добро за нас, и все пак , аллах знае най-добре.

# 272
  • Мнения: 3 804
не знам,кой какво светило е в Исляма,но аз ли4но следя шейх Кардауи/дано не бъркам името по алджазире-в предаването-шария уа алхаят
та малко преди да дойдем в БГ имаше то4но предаване за обрязването при моми4етата-и там се каза ,4е не сунна,и е някаква местна традиция-понеже се практикува най ве4е в Египет и Судан
либра арабите имат една поговорка-няма да я пиша на арабски,но по смисъл е ,4е за да опознаеш един народ трябва да си живял сред него 40 ден-защото така отстрани нещата изглеждат много разли4ни,когато бях в Сирия за първи път на гости ,и после когато останахме там-погледа ми в/у нещаата  коренно се измени
нааира Рали ще пуска новата тема

# 273
  • Мнения: 1
дтти ,съгласна съм с тебе,за да опазнаеш един народ или човек трябва да споделиш доста време с него... Отстрани да гледаш е нещо различно, няма как да вникнеш в малките неща,който макар и малки са много важни

  bouquet

# 274
  • Мнения: 100
Либра, първото, което искам да кажа, е че правилата на форума изключват писането на други езици, освен български.
Второ - разбира се, че никой не се нахвърля върху теб. Просто от постингите ти проличава, че постъпваш незряло, а тук никой не иска да те критикува или да ти казва какво да правиш... Просто се опитваме да ти отворим очите малко.
Преди да дойда в темата се люлеех като лист на клон, четейки разни пропаганди и гледайки видео клипчета от една страна, и потъвайки в очите на хабибито, които отричаха всичко видяно или чуто през деня, от друга. Попадайки тук осмислих и видях много неща... Ако искаш да имаш реален поглед върху нещата - не реагирай така, а ела, разкажи за себе си, за човека до теб... Най-малкото ще получиш различни мнения и ще погледнеш на нещата от и друга страна...

Ще пусна темата, че една седмица се очертава да съм пак без интернет

# 275
  • Мнения: 110
Рали, душо Яно, повелителко на новата тема - нали имаше една от преди? Не може ли тя да е? Такава беше хубавичка.... а на какъв ензьик ке пишуваме овде во новата тема по сите прашания?    

На Бг. ли да се претвам или на старобългарско-мАкедонски както вече издемонстрирах. Кажи Яно, душо, да не изоставам с мат`ряла? Предварително шокран.  Heart Eyes 

# 276
  • Мнения: 169
Здравеите дами, ако ми позволите да се включа аз искам да кажа че Dtti много си права.Така беше и с мен когато дойдох на гости то от хубаво по хубаво ми се стори, но като дойдох да живея за постоянно как нещата се промениха.То от цигарите се почна че не можеш да пушиш пред разни хора на вън, пак после дрешките ти европейски не са много много за пред хората, не че някои ми каза нещо за дрехите но като излезеш и не се чувстваш комфортно по -хубаво си стой вкъщи!И така лека полека разбираш че нещата не са както изглеждат или както ги говорят.
 На либра и пожелавам късмет семейството да е с по  модерно, че ако не са Египет черен ще и се стори.
По въпроса за изневярата Либра мила ти доколко добре знаеш степента в която е ревнив твоят приятел.Защото те арабите едно говорят пък друго правят моя съпруг уж не е ревнив а като сме навън и някой ме погледне и каже нещо той откача.Повярваи на момичетата те са доста по на ясно с нещата и много неща са видяли и много неща можем да научим от тях аз съм новак също като теб но с разликата ,че аз съм омъжена и живея в Алжир от около 5 месеца.
 На вас момичета благодаря че ви има и винаги мога да разчитам на помощ
Целувки на всички мами и всички бебоци

# 277
  • Мнения: 468
И аз не се смятам за достатъчна компетенция да оспорвам хадиси, имам предвид, че не всеки може да тълкува подобни писания. Има хадиси, които и досега не са признати. Нито смятам, че моят мъж е светило, ако беше може би щеше да стане шейх, просто аз му се доверявам, а не съм от най-доверчивите, изпитала съм човека така да се каже. Това за себе си го казвам, никого не задължавам да вярва, но имам право и аз да не вярвам в думите на някой с противополжното мнение.
Пиши ми на лични кой е този хадис, ще помоля мъжът ми да погледне и да си даде мнението. Но защо най-бруталната форма на обрязването се нарича фараонско обрязване? Напълно е възможно дадена древна традиция да намери отражение в религията, без непременно религията да е първопричината.

# 278
  • Мнения: 3 804
Belbey не знам ,славо Богу мъжо не се влияе от страни4ни коментари-та не съм имала проблеми с облеклото или цигарите,а и живеем отделно,но все пак традиционното отношение като гостенин се променя и  успяваш да видиш хората около теб в истинския им облик,но така си е навсякъде-ето за пример форума,когато следиш какво се пише успяваш да си изградиш представа за хората с които общуваш-дори и някой да се опитва да създаде грешна представа у другите за себе си  Peace,та либра бъди по недовер4ива-ще ти помогне  Peace

# 279
  • Мнения: 100
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324229.new#new

Новата темичка, заповядайте!

Една седмица ще съм без нет - затова малко по-рано я пускам
 Целувки!

Общи условия

Активация на акаунт