Отговори
# 240
  • Мнения: 1
Днес ,реших да мина през магазина където дезърт работии.. и отивам азз.. и се оказа ,че се познаваме от по-отдавна хеххех Уаллаааа... Светът е малъкк  Grinning
Голяма красавица!  Hug
  bouquet

# 241
  • Мнения: 2 804
Шилан , ми ти си изредила всичките ми дъщери - имената им !
Аз нямам сила да ви чета минавам да благодаря на всички сетили се за мен  Hug .
И  да ви пожелая лека , много съм уморена  утре ще пиша повече .

# 242
  • Мнения: 914
Найра     благодаря  ч  е се  сети  ами  доживях   Алхамдулилля  до  фотора    Embarassed

днес  бе  много  топло 

сега  оставих  момите  д а  си  почиват  и  те  защото ни  спряха  водата Crazy   Crazy



нямаше  ли  никоъ в  групата  днес  Tired

Амалче   на  колко  стана  бебчето  на  мен  ми  дадоха  ноември    една  машина  определи  първата  седмица  другата  втората    хаир  ин  шаа  Алла    разбира се  че  не  е  задължително  постенето  на  бременни  особено  ако    не се  чувстват  добре  но  аз съм  добре  а  и досега  винаги  съм  постила  ни  съм  пропуснала  и  един  ден в  предните
 като  си  помисля  колко  може  човек  да  яде  Mr. Green  а  това  да  се  научиш  да  изържиш   без  храна  определено  време  на  много  те учи   Peace
Алла  кбел  Praynig

Принцеске    как  си  какво  ще се  похвалиш   bouquet

Кате   вчера  наспа ли се     bouquet

Дани  ше  ти  пиша   утре 

Кате  марок  какво  стана  с  визата  ще  успее  ли  на  махраджена

на  всички  които  съм  пропуснала     bouquet 

# 243
  • Мнения: 1
svear хех аз днес бях в групата  Grinning,мислиш ли и за друг ден докато не е свършил месец Шабан??  Simple Smile  Simple Smile

# 244
  • Мнения: 77
Ох, не съм бременна още Sad.Сега правим опити fertilization.Ама аз вече така съм се настроила,че вече за име си мисля Mr. Green.
Много хубави предложения сте ми дали. Благодаря ви момичета  bouquet.
Дъщеря ми се казва Зейнеб.

# 245
  • Мнения: 800
Магде,   Hug  скитници сте вие, скитници

Дани, хихии, верно имената на твоите щерки съм ги сложила във фейвъритс  Wink  ми, хубави са , не е ли така. Я кажи как ги подбрахте и какъв смъсъл вложихте, и на кой ги кръстихте Simple Smile

Свеар, тия дни лягам след 5.30 и към 7.20 ставам  Mr. Green  а я каква съм свежарка.


Олдспот, така си е, престъплението си е престъпление, независимо кой го е извършил. А и смятам, не съм твърдяла противното . Въпросът е, защо няма направени клипчета показващи изстъпленията, откачалките, убииците, психарите  от цивилизацията. Напишеш ли обаче ислям и мюсюлманин в гугъл, веднага ще  излезнат кървища, публични обесвания, замеряне с камъни и прочее екстремни изживявания  Sick

Момичета, а какво мислят вашите съпрузи, независимо дали са религиозни или не чак толкова, за убийствата на честта?  Ама честно! Не да почнем сега да се надпреваряме кой колко е толеранетен, либерален и как осъжда подобни нечовешки действия. Как би постъпил вашия любящ съпруг , ако неговата сестра "опозори" честта на семейството?

Още римляните са казали, народа иска хляб и зрелища  #2gunfire
Тези убийства са подбудени не от религията, а от масите,  жадни за зрелища. Може би да искаш да премълчиш , да скриеш  позора, който е донесла жена ти, дъщеря ти, сестра ти, но от страх си длъжен да изчистиш петното. И може би това не е страх от господ, а страх от обществото , в което живееш и от което зависиш, страх да не бъдеш отхвърлен, страх да не бъдеш обвинен в липса на мъжество!

Казал е Пророка, око за око, зъб за зъб, кръв за кръв, но ако намериш сили да простиш, ще бъде по-добре за теб!  А как да простиш, когато обществото очаква, изисква от теб да дадеш изкупителната кръв? Не Господ, а обществото, твоите довчерашни приятели и близки, ще бъдат разочаровани, ако проявиш слабост и им отнемеш това зрелище.  Понякога човек постъпва не така, както му се иска и смята, че е правилно. Понякога човек постъпва така, както другите очакват от него, докато тайно се радват и чувстват облекчение, че не са на негово място.


Съвсем скоро присъствах на лекции, посветени на насилственото обрязване гениталите на жените. Практикува се, въпреки че в някои държави е забранено и е подсъдно.  И аз мислех, че се практикува само от някои африкански племена, и не е свързано с ислям, а с езически традиции.
Като новомюсюлманка, естествено, знанията ми не са твърде задълбочени, та днес, как да кажа , шокирах се, когато една приятелка с доста по-задълбочени,последователни и затвърдени знания за исляма потвърди " Да, обрязването на жените е от исляма".
Прозвуча ми като присъда едва ли не.Но като отмина първоначалната уплаха, разбрах, че се практикува изключително рядко, не е задължение, и не протича, така както се практикува от някои африканските племена.

http://www.islam-qa.com/en/ref/60314/circumcision   Можете да го отворите без да ви призлява, няма картинки на разчекнати , пищящи , припаднали от ужас момиченца, от които блика кръв.

И да отговоря за себе си, не не бих го направила на дъщеря си.

А вие мами от различни арабски страни, какво знаете по въпроса?

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 02:38 от Шилан & Шиар

# 246
  • Мнения: 1
Шилан,не съм женена ,но съм говорила с приятеля ми(религиозен е ) на подобно тема а тя беше,ако дъщеря ти има сексуална връзка преди нейната сватба или има подобни забежки? той ми отговори ,че от този момент тя вече не е негова дъщеря ( но нали това е ако стане) защото той не би допуснал нещо подобно,или да не е възпита така добре ,че тя самата да разбира какво е харам и какво не е,с възпитание което да я накара да обича,уважава и исляма да е начин на нейния живот(защото преди всички за мюсюлманите освен Исляма да е религия ,то е и начин на живот).  Но за убийства ,че да махне петното от семейството и тн....няма начин...
 И аз съм чела за обрязването, някъде че е африкански ритуал...че е позволен от Исляма ,но нали ако момичето иска и тн.. Гледах преди видео точно по този въпрос защото в коя държава не се сещам... но бяха отчели множество обрязвания на момичета... и всичките тези практикувани от Шийти... Питаха няколко майки защо го правят?  А не оставят това да го решат самите им дъщери.. и жената отговори : това е вече традиция при нас,от поколения на поколения се извършва.. когато и тя самата порасне съм сигорно ,че ще направи същото с нейната дъщеря,за да следва традицията в нашата фамилия,и тя ще го счита за правилно...
после я питаха : Изпитва ли болка?
Не,вече се прави с упойка и ходим в болници за тези услуги (цената е била около 300 долара)

  bouquet лека нощ на всичкии! до след няколко часа хихи

  bouquet

# 247
  • Мнения: 914
Найра  браво   Peace  bouquet  bouquet

Ами  остават  само  10дни  предполагам  до  рамадана newsm78

не  знам  дали  ще  пробвам  още  един  че  ме  чакат  още  30  Joy

но  на  теб  ти  желая  успех  Peace  да  не  забравяш  и  дуа  когато  съвсем  наближи  и  закуската  много  е  силно  тогава   Hug  и  молитвата  пост  без  молитва  нищо  не  е  освен  гладуване  Wink


Сейка  и  аз  имам  момиче  с  това  име  предполагам  знаеш  разказа  за него   bouquet

Далка  не  съм те  забаравила    bouquet


момичета  кога  започват   при  вас  учениците    ние  сме  оправили  учебниците  вече  остава  едно  пътуване  до  Каза  и  всичко    ще  е  купено  Blush


Кате  това  бе  май  сура  от  Корана  а  не  хадис  но  ще  потърся  ако  имам  време   за  това  ако  те  ударят    ако  можеш  върни  със  същия  удар  но  ако  простиш  е  по добре  за  теб

ох  аз  пък  се  налях с кафе  
и  май   ще  будувам  тая  нощ   Sick


# 248
  • Мнения: 800
Найра, мерси за честния отговор    bouquet 


Свеар


какво ти  кафе. Друго нещо ме държи будна.  Хлебарките и мишката.
Тръгнах на среднощен обход с прахусмукачката , нали съм чистница  Wink  и на плочките пред банята гледам купчина черни точици. навеждам се, ми то яйчица на хлебарчици    #2gunfire     #2gunfire   #2gunfire    и като се ядосах, пракусмукачката на максимум и смуках, смуках. Ами мани това, от злоба раздрах тапета и отдолу, ад,  ад, почерняло от гадини. Смуках, смуках,като побъркана.

Втресе ме чак. Сега седя и мисля, ами като почнат да излизат обартно от прахусмукачката!!!!  тая гад не мре. Иде ми да раздера всички тапети, да унижожа и запаля всичко, цялото общежитие, цялата зараза  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

какви ли не препарати, и фирми сме викали да пръскат. Обаче нали е общеживтие, от компшиите идват .



Вие хубаво почвате да се подготвяте за постите. ами аз...  Преди 4-5год опитах  да постя един единствен ден. С яденето успях, но към 5 следобяд не издържах и пих вода   Embarassed

Всеки четвъртък ли беше сунна да се пости? Тази седмица не можах, моради женски причини  Mr. Green  ама освен другия четвъртък да се запиша за тренировката.



брей,,, поспаланки такива, едва 4 часа сутринта е , а вие хъркате ли хъркате   Flutter

Деска, в  даяна ми беше надеждата , че ще те държи будна, ама нейсе   Sad

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 03:55 от Шилан & Шиар

# 249
  • Мнения: 914
Кате    то хлебярките  са  бели  кахъри  по  сравнения  с  моите  вчера  като   зареждам  пералнята   един  голям  ама  голям  скорпион  за  малко  да  ме  убоде  залепил се  за един  пешкир  и  добре  че  той  черен  а  пешкира  бял   Rolling Eyes

на  няколко  см  от  ръцете  ми    Успях да  го  преместя  с  една  пръчка  и  след  няколко  неуспешни  опити  да  го  ударя  с един  къмък   дочакахме  таткото   Mr. Green


какви ли  не  смъртоносни  препарати  не  пръскахме  ама  тц    миналата  седмица  татко  ни  като  излизаше   пак  улони  един  да  влиза  от гаража  направо  в  кухнята  Sick

ако  не  ти  се  спи  пусни  си  адкар  дето  ги  дадох  преди  няколко  дни  и кажи  100  субханнала  уа   астагфирулла   уа  бихамдих    и  кажи   ауду  би  калимати  ляхи  таммати  мин  шарри ма  халяк      това  е дуа   за  всяки   гадини        Hug  мен  само  това ме  спасява  иначе  досега да съм  родила  Joy       Joy


# 250
  • Мнения: 2 804
Ох как сладко сте се разположили .
Аз уж уморена , но явно от преумората сън не ме хваща и така утре ще съм вамп .
Свеър , ще чакам !!!
Оле с тия скорпиони много ме е страх и тук в старата квартира ми влизаха , а хем бяхме на третия етаж имах си и гущерчета много често .
А в по предната квартира имах огромни стоножки и по цяла нощ ги дебнех .
Шилан , ами и мъж ми е на мнение , че момичето трябва да е девствено при встъпването в брак .
А имената първото го избра майка ми / мир на духа и / , второто с малки поправки свекърва ми / искаше да е Фатим - Зара / , но аз протестирах до последно , а на третата сестра ми и най-голямата сестра на мъж ми и дадоха името . По между другото и тя е Самира , и си кръсти последното момченце Самир .
Та сега се хващам за главата с туй име като се съберем не можем да се разберем .

# 251
  • Мнения: 3 804
добро утро и от мен   bouquet  bouquet
сейка сега се сетих още и за-Надин,Надя,Меяда
катенце като се приберем пак ще дежуря по нощите Wink,сега от толкова обикаляне по градинките и ранно ставане в 12 ве4е сънувам smile3524 ,там поне като тръгнат пак на даскало каките ще лягат рано и ще имам по голям достъп до компа,а и ще е рамадана така 4е много няма да се излиза,а и тогава лягаме след салят алфижр
по нашия край не се практикуват убийствата на 4естта-столица сме все пак
а сунна е всеки понеделник и 4етвъртък
моми4ета в сряда ще ходим до Пловдив-ако има някой там да се видим newsm78

# 252
  • Варна
  • Мнения: 913
Момичета, а какво мислят вашите съпрузи, независимо дали са религиозни или не чак толкова, за убийствата на честта?  Ама честно! Не да почнем сега да се надпреваряме кой колко е толеранетен, либерален и как осъжда подобни нечовешки действия. Как би постъпил вашия любящ съпруг , ако неговата сестра "опозори" честта на семейството?

След като гледах линка пуснат от Другарче ми се запечата картината с двете жени в чували и камъните по тях ,едва изчаках вечерта за да го обсъдя с М,веднага разбра за какво става въпрос и ми отговори че това е характерно за страни като Иран и Саудитска Арабия, дори там за кражба законите са много сурови,режат се ръце,между другото той ми каза че това наказание се прилага и за мъже които са изневерили. Питала съм го в какви случаи би посегнал на жена той отговори единствено и само ако тя му изневери, очевидно това е голям грях за исляма но да убие за изневяра НЕ !!!
След като дълго и нашироко обсъдихме клипа той ме попита искаш ли да видиш какво правят християните с мюсюлмани в Йордания,където правителството е съставено от християни,на мен разбира се поредната доза издевателства щеше да ми дойде в повече затова предпочетох да ми го разкаже, дори от разказа ми се сви сърцето ,когато го е гледал преди 5 години е излязъл на улицата и е ударил свой приятел християнин .....представете си какво перде е имал пред очите си!!!

# 253
  • Мнения: 3 215
Е, добре, де.Мислех да не говоря повече по темата,но вие ме дърпате за езика.Наистина ли смятате,че представите за света и хората трябва да се градят въз основа на клипчета от интернет??
И Либра, където е посягането,там е убиването - все е насилие и не знаеш с един шамар дали само ще зашеметиш или ще причиниш нещо по-лошо. Така,че не леж на тая кълка.Да не говорим,че представите ни за изневяра не са еднакви.И много ясно,че така ще ти каже - че само в Иран и Саудитска Арабия се прави.Ама я иди в Горен Египет в селцата и поживей малко...
А това с удрянето на приятеля си - и какво точно му е направил,че ще го удря??Такива реакции ли смятате за нормални?

# 254
  • Варна
  • Мнения: 913
Е, добре, де.Мислех да не говоря повече по темата,но вие ме дърпате за езика.Наистина ли смятате,че представите за света и хората трябва да се градят въз основа на клипчета от интернет??
И Либра, където е посягането,там е убиването - все е насилие и не знаеш с един шамар дали само ще зашеметиш или ще причиниш нещо по-лошо. Така,че не леж на тая кълка.Да не говорим,че представите ни за изневяра не са еднакви.И много ясно,че така ще ти каже - че само в Иран и Саудитска Арабия се прави.Ама я иди в Горен Египет в селцата и поживей малко..
А това с удрянето на приятеля си - и какво точно му е направил,че ще го удря??Такива реакции ли смятате за нормални?


Олд Спорт защо да са различни представите ни за изневяра ?!? според мен е само една - физическа или ти говориш за така наречената емоционална, дори поглед отправен встрани към чужд мъж за тях е грях......това е смешно.
В селцата на Горен Египет предпочитам да не ходя,нямам работа там!!!
Не смятам че е нормално да удариш приятел но ако си бил афектиран в степента в която той е бил.......намерил е отдушник (което разбира се не го оневинява)посочи ми къде по света хората не започват търкал от най-малкото нещо какво остава ако си гледал как християни се гаврят с бременни мюсюлманки.

Общи условия

Активация на акаунт