Любим град

  • 10 713
  • 141
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 268
За мен няма град,който може да се сравни по красота с Париж.Прекарах в него 5 дни,но това е крайно недостатъчно за град като него.Дано някога се върна отново.
Градът,който крие най-голямо вълшебство обаче е Венеция.Когато застанах на площада,буквално затаих дъх...Попаднах в безвремие..Не мога да го опиша  с думи това състояние.Красотата около мен,музиката,изливаща се от цигулката на уличен музикант наблизо,Високата кула,забила връх в яркосиньото небе,гълъбите,кацащи по ръцете ми....Буца ми засяда на гърлото,когато пиша това,искам отново да се върна там.........

# 76
  • Мнения: 408
vladka_sun, съгласна съм с теб за хубавите местности в България, но по-скоро, за мен те са нещо, повече принадлежащо на миналото, отколкото на настоящето.Много ми е мъчно, за много от райони в страната ни, унищожени не от друго, а от нас хората и алчността ни, не само тук по морето. Имаме прекрасни дадености като релеф с високите  ни сини планини, реките, златните равнини, както се пее в песента, нисък бряг и сравнително нискосоленото ни Черно море, на чийто плаж (ако намериш вече място приятно за теб, без да си в краката на някого) лягаш върху пясък...  Вероятно бихме били на едно мнение, че България не е това, което беше по отношение на красотата си, но посочи ми все пак, съвсем не се заяждам, защото не се сещам (на малко по-друга вълна съм в момента), един хубав, чист, зелен и добър (в който искаш ти, смисъл на последното) град у нас. Simple Smile
абсолютно съм съгласна,че човешкото отдавна е дало предимство на материалното.

а за града,например мелник-малък,тих,спокоен и най важното-още ненападнат от алчни стройтели. Stop

# 77
  • София
  • Мнения: 3 886
Монпелие.
там направо ми спря сърцето, и след това през цялото време чувствах бодежи, точно каквото винаги съм чакала да почувствам в един град...знам, че пак ще се върна там, искам да видя дали е илюзия или отново ще усетя същото.

# 78
  • Мнения: 1 475
Никога не съм ходила и незнам дали ще имам някога възможност да отида, но с две ръце за Сидни, в следващ ред  Лхаса, Делхи и Йоханесбург

# 79
  • Мнения: 1 174
stefani6, благодаря за споделянето! Simple Smile
От историята на изкуството познавах част от архитектурното минало на града, но друго е да го видиш със собствените си очи - чувстваш се като мравчица пред величините на майсторите...
Аз все пак си мисля, че Венеция трябва да се посети извън сезона.Някой знае ли дали там има изобщо свободни периоди, без толкова туристи, защото на мен тази част не ми понася?

vladka_sun, да, в Мелник не съм била, за съжаление. Все му се каним на това градче с приятелско семейство и все не отиваме там, не знам колко години стана вече! Simple Smile

# 80
  • Мнения: 11 747
Абе, Мелник е симпатичен, но не е като и там да не се вижда от главната уличка по пътя за Кордопуловата къща, на втори ред по някое скеленце на строеж, по някое прясно петно от бъркан цимент, по някои останали и развхърляни строителни отпадъци...  Не, че се строи или е презастроено - не! Но аз очаквах опианяваща атмосфера и спокойствие, пък то от доста периферни гледки трябва да се абстрахираш, за да го усетиш  Confused

# 81
  • Мнения: 2 175
Като усещане..Венеция и Питер..
Град, който никога няма да забравя и в който изпитах и ужас и възторг едновременно - Сайгон.

# 82
  • Мнения: 187
На първо място ПАРИЖ, следват го ВЕНЕЦИЯ /когато бях за първи път само за 5-6 часа си казах, че непременно ще се върна за по-дълго, вторият път беше за 5 дни  :lol  / , след това подреждам АМСТЕРДАМ и ПРАГА.
И така отговорът е ПАРИЖ, защото отново и отново бих се връщала там - напролет мислим да водим малкия на Дисни !

# 83
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тривиално, но ще отбележа Париж и Венеция  Peace

Мечтая за Барселона, Амстердам, Токио и Ню Йорк.  Hug
Ако ги посетя, мога и да променя мнението си за любим град  Whistling

А в България най-много си обичам София, въпреки всичко...  Confused (но пък обожавам Созопол)

# 84
  • София
  • Мнения: 3 886
имам нов най-любим град, след като вчера се завърнах от него и това е Амстердам Heart Eyes влюбена съм до уши в него Crazy

# 85
  • Мнения: 2 575
Ети и моите любимци засега:

1. Кейп Таун - такава атмосфера и красота на едно място...........

2. Барселона - рай за туриста

3. Прага - красиво, красиво - искам още време там - имах много малко

# 86
  • Мнения: 166
Аз съм ходила само в Европа, затова и любимите ми градове са европейски - Засега  Simple Smile

Лондон и Рим.

Мечта - Ню Йорк

# 87
  • Мнения: 487
Париж, но още съм го виждала, само на картинка. Дано имам късмет, някой ден да ми се сбъдне мечтата, да отида там.

Последна редакция: пт, 26 дек 2008, 05:35 от kofa

# 88
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Лондон и Валенсия Peace

# 89
  • Мнения: 3
Венеция!За Нова Година бяхме там.Изживяването беше невероятно и незабравимо.Толкова романтично и празнично....и красиво!

Градът,който крие най-голямо вълшебство обаче е Венеция.Когато застанах на площада,буквално затаих дъх...Попаднах в безвремие..Не мога да го опиша  с думи това състояние.Красотата около мен,музиката,изливаща се от цигулката на уличен музикант наблизо,Високата кула,забила връх в яркосиньото небе,гълъбите,кацащи по ръцете ми....Буца ми засяда на гърлото,когато пиша това,искам отново да се върна там.........
напълно подкрепям.Това са и мои думи  Simple Smile

Други любими-Париж,Виена...
има още доста,но на първо място може би са това за сега....

Общи условия

Активация на акаунт