Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 46

  • 36 402
  • 293
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 2 671
Страхотни торти сте показали, браво!

violetblue, vanushka, краси.мира, thedragonbg, mimito за сайта с поръчките - нямам претенции кой точно, само че няма да мога да се наема с организирането на поръчка, затова бих искала да се прекрепя към някой, който ще се нагърби с това.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 09:13 от Rumya

# 181
  • София
  • Мнения: 830
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202257&pid=7071629
Ето ги фигурките за тортата, която ще правя довечера. Тортата ще е тирамису, когато е спретна ще снимам и нея.
Лек ден ви желая!!!

# 182
  • Мнения: 373
Днес отново ще правя Плодовата Пита, защото е мноого вкусна и лесна, рецептата ми е импровизация, сбор от различни рецепти:
 Блатовете са от 1-страница, винаги се получават и много лесно се режат на 3;

Пандишпанов блат (Taneto):

4 яйца
4 с.л. гореща вода
180 гр захар
1 ванилия
100 гр брашно
100 гр нишесте
1/2 пакетче бакпулвер

Жълтъците се бият с горещата вода до гъста кремообразна смес. Добавя се захарта и ванилията. Отделените белтъци се бият на сняг. Разстилат се върху крема. Поръсва се със сместа от баршно, нишесте и бакпулвер и леко с лъжица се обърква.
Пече се на 180 С, (дори по-добре на 160-170 С) около 30-35 мин.
Блатът успешно се реже на две, дори на три парчета

Крем

3 яйца ( разделени на белтъци и жълтъци )
4 с.л царевично нишесте (натурално)
6 с.л захар
400 мл прясно мляко
1 с.л. желатин
3 с.л вода ( за желатина)
2 с.л. ром, коняк, уиски или друг алкохол
1 есенция Ром
1 есенция Ванилия

    Размийте на кашичка жълтъците + нишестето+ 3-4 лъжици студено мляко. Млякото + захарта захарта загрейте почти до завиране, след което наливайте на тъка струя в яйчената смес като бъркате постоянно, върнете на котлона на слаб огън бъркайте докато сместа се сгъсти. Оставете настрана да изстине ( за да не хващат коричка всички пудингови гремове поръсвам с кристална захар още щом ги сваля от огъня и покривам с капак).
    Разбийте белтъците + ванилията на сняг.
    Във вече изстиналата пудингова смес добавете алкохола, ромовата есенция и разстворения на водна баня желатин. Към тази смес добавете малко по молко белтъчната смес, като разбърквате съвсем леко.
    В откопчаваща форма редя блат ( сиропиран с компот) + крем, най-горния блат мажа с малко крем и оставям в хладилника да стегне. Върху вече изстиналат торта нареждам сезонни плодове и заливам със сока от 1/2 компот, в който съм разтворила 1/2 пакетче желатин и пак в хадилника да стегне. Става невероятно нежна и вкусна, да ви е сладко!!!
 

# 183
  • Мнения: 200
stasi76 -купешки е.Тук намирам разфасован в пакети-1.60за 1 кг.Ама и в буркан сам ползвала 1 стига за 2 големи торти и е 1.20-стяга много добре и не се топи от жегите като маслото.

# 184
  • Мнения: 644
Здравейте отново момичета!

Сладкарски флумастри поръчах да ми купят наскоро от Кадемлия. Комплект от 5бр ми излезнаха 27 лв!За съжаление в комплекта нямаше син цвят!

Сега отново да попитам за тестото за бишкоти и крема ако някой го знае! Не видях някой да ми е отговорил досега,а много ще съм благодарна за някакви рецепти!

# 185
  • Мнения: 1 491
Asti отново показваш невероятни торти   bouquet

Относно поръчката  Mr. Green  Драконче, довечера тепърва ще разглеждам сайта който ти показа, че днес замествам две колежки едновременно  #Crazy и леееко съм позипушила вече. Иначе, аз категорично бих се включила в една евентуална поръчка, а за организацията винаги ще се разберем  Peace

# 186
  • Мнения: 1 117
Снежи , всичките ми торти са покрити с готова моделираща маса. За калпазани е идеална Wink Аз пък си купих някакви химикалки с гел от Кауфланд - струваха 1,99 лева и дори надписът на тортата на дядо , го писах с тях.Вътре са доста цветове -нямаше кафяво само. Не са много за хранителни цели , но и без това украсата никой не я яде Embarassed

Много добра идея за шипковия мармалад.Благодаря на Асти.Аз разбивам 100 гр. масло с 100гр. пудра захар и ми стяга добре , но съм писала ,че ненавиждам маслени кремове  Sickи все слагам ванилии и есенции ,че да не ми докарва на маслено Wink

# 187
  • София
  • Мнения: 2 658
sneji, искаш сама да си направиш бишкоти, така ли? А за какъв крем говориш? Аз лично не разбрах добре, какво точно търсиш и може би затова не си получила отговор.

# 188
  • София
  • Мнения: 830
...но и без това украсата никой не я яде...
Да същата работа  smile3506

# 189
  • Мнения: 644
sneji, искаш сама да си направиш бишкоти, така ли? А за какъв крем говориш? Аз лично не разбрах добре, какво точно търсиш и може би затова не си получила отговор.

Аз съм си купувала бишкоти слепени с крем помежду си и такива дето не са били слепени. Последните обикновенно съм ги купувала от сладкарските цехове! И всъщност тъй като ми харесват на вкус, много бих искала да използвам състава/рецептата им като блат за торта! Даже си мисля, че готовите блатове за торти са с такава смес! И затова много бих искала да разбера рецептата за бишкоти, а аз вече ще си направя така както съм си наумила!

Ако някой знае рецептата на готовите блатове на "Сладък път"- също ще съм много благодарна!

А продават ли готови моделиращи маси в големите хипермаркети Билла, Метро, Пикадили...?

# 190
  • Мнения: 11 747
Щом харесваш вкуса на купешките блатове и бишкоти, по-добре си купувай от тях. Такива точно няма да можеш да докараш, че те са хакани с химии. Мога да те насоча каква химия да си купиш, но ги продават в едни големи кофи, няма да ти е изгодно да си купиш цяла от борсата.  Simple Smile

# 191
  • Мнения: 200

Днешната торта.

# 192
  • София
  • Мнения: 2 658
asti, браво, много хубави тортички си направила  Peace

Аз имам две питания:
1. рисунките с тези маркери нали стават за ядене? Трябва да правя след 2 седмици торта на племенника и искам да е рисувана.
2. може ли някой да ми прати хубава снимка на Наруто? Тези в гугъл не ми харесват особено.

# 193
  • Мнения: 644
Щом харесваш вкуса на купешките блатове и бишкоти, по-добре си купувай от тях. Такива точно няма да можеш да докараш, че те са хакани с химии. Мога да те насоча каква химия да си купиш, но ги продават в едни големи кофи, няма да ти е изгодно да си купиш цяла от борсата.  Simple Smile

Ами не ме устройват квадратните форми на блатовете които се продават! Плюс това наистина искам да науча рецептата за бишкотите, ама не тези сухите които сега се сетих че ги продават например в Метро на Аро, ами тези от сладкарските цехове дето са мекички и понякога ги продават с много вкусен крем слепени!


Браво asti, много хубава торта! Grinning

И това ли е готова моделираща маса? А пътя и надписа от какво са?


П. С. ООО asti, 4ак сега забелязах, че пътя е всъщност цифрата 2 - годинките! Идеята ти е чудесна! Много интересен замисъл!  Peace

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 15:28 от sneji20

# 194
  • Мнения: 11 747
asti, много хубава торта! Една ей такава ако направя на племенника ми, как ще се радвааа... Ама няма да съм тук за РД-то му  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт