Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 46

  • 36 403
  • 293
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 117
Оранжево небето , много хубава торта се е получила.
Теди , тортичката е весела Wink

И аз не виждам тортата на Asti newsm78 Sad

# 211
  • София
  • Мнения: 2 671
Добро утро!

Първо да се извиня на Оранжево небето и Теди - не мога да видя в момента тортите и затова не коментирам.

Та, аз нещо се отплеснах на тема пазаруване и вижте ня какви неща попаднах:

Комплекта за цветя на Уилтън на много изгодна цена, ако на някой му трябва: http://cgi.ebay.co.uk/cake-decorating-flower-making-set-and-book … ksid=p3286.c0.m14


А за този комплект за шприцоване се чудя дали си струва цената /понеже досега не съм гледала за такъв и нямам идея за цените, ще съм ви благодарна да ме посъветвате/:  http://cgi.ebay.co.uk/32-S-STEEL-PIPING-NOZZLES-LEAF-SHELLS-WRIT … #ebayphotohosting

# 212
  • София
  • Мнения: 830
Е крайчетата останаха да стърчат. За това тази сутрин разбих 100 гр заквасена сметана, 1 яйце и две лъжици захар и залях още един ред крем върху вече засъхналата торта. Сега почива в хладилника. Мисля да я транспортирам в тавата, т.е. да не махам страните и там на място да украсявам.

# 213
  • Мнения: 1 854
bopsi, Елспет, благодаря Ви Hug

Rumya,ето малко снимки, предполагам така ще успееш да видиш.Тортата няма никаква сложност по изпьлнението, но все пак се получи цветна и мн.се хареса на околните.Идеята ми беше да покрия сьс зеленото цялата поставка, че да не се вижда фолиото отдолу, но не ми стигна фондана.Освен това исках роклята да е равна, по формата на тортата, но не можах да загладя добре тортата.Мисля, че проблема ми дойде от масления крем.Мн.бьрзо се топеше при заглаждането и не покри добре тортата.Аз го сложих да стегне преди да "метна" фондана, но пак не стана добре.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 10:04 от Оранжево небето

# 214
  • Мнения: 1 854
Тedy, много приятна цветова комбинация за тортичката.
Какво покритие използва и откакво направи декорацията?

# 215
  • Мнения: 592
Здарвейте и от мен след няколко теми мъл4ание.
При4ните бяха 2, едната е 4,е бяхме в отпуска и вканция, а другата е, 4е
реших да направя малко пауза  с тортоправенето понеже ка4их незабелязано килца.  Embarassed

Резултатът бе незадоволителен, ваканцията си отмина, килцата си останаха, а торти няма  Wink

Утре ми предстои правене на 2 торти или сладкиШ ( още на съм решила ) за рожден ден на роднина , та ще побликувам снимка.
Още не съм решила какво да бъде, не съм се спраля нито на рецепта, нито имам план  newsm78 newsm78 newsm78

Сега ще се върна малко назад да ви поразгледам какво сте сътворили

# 216
  • Мнения: 1 491
labrex, mimito, dimitrina73, thedragonbg, pina, bopsi  благодаря ви момичета, че се отзовахте толкова бързо    bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

А ето сега пробвам веднагически  Twisted Evil

petia_tag виж и тези  Wink




Момичета пак ви благодаря  Hug  bouquet  Сега мога и да си поиграя днес и най-накрая да сложа и аз малко снимки в Галерията  hahaha

# 217
  • Мнения: 373
Тedy много весела тортичка се е получила , браво!!!

На моя въпрос за подложките, защо никой не прояви желание да отговори? newsm78

# 218
  • Мнения: X
laskova,аз ги купувам от Торнадо -трип в Пловдив.Не съм виждала в обикновен магазин.
Продават ги на кг.,нещо от сорта на 3.50 за кг. беше.Последния път си купих една кръгла и една правоъгълна за 1.70 лв.

# 219
  • Мнения: 1 491
На моя въпрос за подложките, защо никой не прояви желание да отговори? newsm78

Не, че не съм проявила желание  Naughty но аз в София си ги взимам от Кадемлия, а за Добрич не знам и поради това не писах и първоначално...

# 220
  • Мнения: 98
Laskova,аз съм от Добрич,но мисля,че най-близкото място от където могат да се купят подложки е борсата на Илчовски във Варна.Моите ги слагам в едни подноси,но знам,че ще бъде по-лесно на такива подложки.

# 221
  • София
  • Мнения: 2 658
violetblue, много ти благодаря  Hug Ще избера някоя от тези, които си ми предложила.   bouquet

# 222
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Май се спрях на това като идея: http://www.bgphoto.net/photos/2535/o633550065915552500.jpg (за което много ви благодаря). Много е страстно и смятам, че ни подхожда. Направих само че дълга коса, та да прилича на мен, само дето косата е права за по-лесно. Направих шаблоните, разпечатах, дооформих с молив, залепих на картон, отрязах и облепих с тиксо от двете страни. Сега предстои най-трудната част рязането на моделиращата маса.  ooooh! Смятам да бъде в 2 цвята. Но поради липса на черно или ще е със сиво или ще се опитам пак да смеся цветове та да направя черно. Но това го оставям за началото на др. седмица.

# 223
  • София
  • Мнения: 2 658
Estell, ти ли държиш да са от моделираща маса? Защо не си ги изрисуваш върху покритието? По-лесно ми се вижда.  newsm78

# 224
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз си го представях наръсено с какао мъжа и с червени кокосови стърготини жената.
за фон -море , небе

Общи условия

Активация на акаунт