Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 46

  • 36 414
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аууу Elena K. какви са тези кученца... Като истински са, невероятно изпълнение   bouquet
Clairette обувчицата е чудесна. Не открих разлики с приложения модел  Wink   bouquet
kony чудесни торти   bouquet
pina хич не й личи на тортата да е минала през някакви перипетии  Wink Много ми харесаха карамфилите   bouquet
laskova уникални торти!   bouquet  Балерината е невероятно нежна... Столчето директно си го рисувала върху покритието, нали? А би ли дала малко разяснения и за самата балеринка? Как я направи? Лицето й е невероятно   bouquet
vesi_127 искам и аз ей така за проба...  Party А какво точно пробва?

Хайде и аз да не се повтарям ще цитирам.  Hug Много хубави торти момичета. Всяка следваща ваша торта е по-добра от предната.
Просто не мога да ви изредя поименно- имам много работа и малко време  ooooh!

# 61
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Еха, мацки, страшни торти!

Елена К, много ми хареса лъчето и кучетата! Подскажи за технологията!

Атланта, замъка е невероятен.

Ето и едно бързо спретнато парфе за моя имен ден  Mr. Green

Mr. Green

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 12:15 от Mimito

# 62
  • Мнения: 11 747
Отново благодаря за комплиментите!  Hug

vesi_127 , много хубава кола!  Peace Ей такава искам да направя аз за племенника ми, ама няма да съм тука, пък по-късно не знам... Притеснявам се и да не стане нещо грозна, пък те като знят и чакат торта...   Все пак ако правя, ще гледам от твойта.  Simple Smile

# 63
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Благодаря за мнението, момичета!  Hug Извинявам се, че в първия пост не дадох повече подробности, но трябваше да излизам.

А какво точно пробва?

Исках да пробвам комбинацията от пандишпанови платки с муса на Танита - дали ще стои "стегната" тортата и лесно ли ще е обличането, тъй като това ми беше репетицията за тортата, която се каня да правя в началото на септември.  Grinning
Всъщност това ми е едва втората "покрита" торта (Ето я първата), така че почти всичко, свързано с покрития и моделиране е ново за мен. Първия път работих с млечен марципан, а сега реших да пробвам с маршмелоус. Честно казано, с млечния марципан ми беше сякаш по-удобно за работа, но ми дойде супер скъпо, тъй като взех някакво сухо мляко NIDO (около 10 лв. кутията), една кутия не стигна и т.н. Тогава само покритието ми излезе към 20 лв. Затова съм се навила за готова маса, но не знам бързо или бавносъхнеща да си взема и изобщо дали ще намеря в Бургас. Ей сега ходих до склада на Новажел (от 1-ва стр.), но беше затворено и не можах да видя какво има изобщо.  #2gunfire
Затова моля за съвет -  кой вид моделираща маса е за предпочитане и ако има желаещи да делим една кофа - да пишат.  Wink

P.S. Пропуснах да честитя РД на момченцето на Елена. Пожелавам му весело и безгрижно детство (М/у другото имам сантимент към Карнобат - там е преминало моето весело и безгрижно детство).

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 11:41 от vesi_127

# 64
  • Карнобат
  • Мнения: 177
Благодаря на всички за пожеланията,много ме трогнахте. newsm51
синеочка,красимира,silrai,mimito,marchef,blueeye, слънчогледка Чудесни торти smile3501 newsm10
pina Много нежни цветя. smile3501
stasi76 Честита годишнина. Разкошна торта  bouquet.
asti Чантата е като истинска smile3521
petia taia Toртите ти са все по-добри  smile3501.
clariette,vesi Обувката е 1:1 , колата е много сполучливаlaskova и двете са просто чудесни #Crazy.
atalanta Mного е красив замъка smile3501копнах си го веднага.
Бъни,teragonbg Лъвчето е шприцовано със сметана ,а лицето е с оцветена Варна.После рисувах с боя(то и лъска даже ,не изчаках да изсъхне да снимам). Кученцата са от готови блатове и крема на танита. Най-напред оформих блатовете и после сглобявах. Замразих ги за да се държат по здраво, забих им по едно шишче. Шприцовани са със сметана.

Честито на патерица на всички именници и рожденници.  bouquet  bouquet
Извинявам се ако съм пропуснала някой.

# 65
  • Мнения: 373
Благодаря за милите думи, страхотен стимул сте   bouquet

laskova уникални торти!   bouquet  Балерината е невероятно нежна... Столчето директно си го рисувала върху покритието, нали? А би ли дала малко разяснения и за самата балеринка? Как я направи? Лицето й е невероятно   bouquet

Столчето го рисувах директно в/у тортата; балерината я направих от Run Sugar, отдавна се каня да го пробвам тоя метод, но не набирах кураж до сега. Ако някой проявява интерес ще разяснявам по-подробно; полата на балеринката е готова маса, а коста, устните и  окото ги рисувах директно в/у изсъхналата фигурка.



# 66
  • Мнения: 373
asti -  Чантата е като истинска ...

Clairette -  Обувката е страхотна и аз не откривам разлика с прототипа...

vesi_127 - Егати пробата, сега с нетърпение чакам НЕпробата.


Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 12:16 от laskova

# 67
  • Мнения: 1 491
балерината я направих от Run Sugar

А какво представлява това?  Shocked  Ако взема да си го преведа дословно...  hahaha

# 68
  • Мнения: 594
vesi_127 , моделираща маса можеше да се вземе зимата от един склад в ниската сграда на Елкабел. Аз обаче нямам поводи скоро, а и вкъщи не искат да ми ядат тортите ....   Crossing Arms , та ще се въздържа за момента от моделираща маса. Може би към Нова година ще си взема да я пробвам... А сега само ще си чета и ще попивам  Confused

# 69
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте!

След седмица малкият ми син ще стане на годинка, но тортите, които предлагат в нашия град не ми харесват Confused. Така че реших да поръчам само основата, а аз да изработя фигурките /спряла съм се на вариант езеро с патета/. Прочетох началото на темата, но тъй като досега никога не съм правила, Ви моля да ми препоръчате най-лесния и удачен вариант за марципан за фигурки. Сладкарски бои тук също няма, затова ще оцветя фигурките с акварели, а няма да ги ядем.

Предварително благодаря  bouquet!

# 70
  • Мнения: 11 747
mari_eta , нямаш ли някои останали бои за яйца? Те са същите, хранителни са. С тях можеш да оцветяваш.
Иначе щом не можеш да си купиш готова моделираща маса, бих ти препоръчала марципан 'Варна' - става бързо, лесно и се работи удобно с него, като пластелин е. Съхне за 1 ден.

# 71
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пина, нямам бои за яйца...а иначе най-близо ми е Търново, ако някой знае там къде продават моделираща маса Rolling Eyes?

# 72
  • София
  • Мнения: 2 113
Момичетаааа, какви торти само гледам...Ох, този моя нет дано днес вече вечерта влезе в крачка, защото много трудно отварям страниците, вчера не можах да вляза изобщо почти...Затова ми се насъбрахте доста, но пък каква сбирка!

Аталанта, копирах всички снимки, ще ги гледам наспокойствие, и когато ми потрябва такъв модел, към теб ще се обръщам - сподели за някоя рецепта, моля, която най-много те е впечатлила, че те бяха много (май 3 само за блатовете) в този замък:)))

Пина, разбирам те, досега момент, в който да си помисля да се откажа не съм имала, но вчера ми се дорева за първи път, откакто се забавлявам с тези торти - мъжът ми имаше РД (след малко ще кача снимки) исках да направя петифури, за да почерпи колегите, вчера трябваше да ги покрия с бадемов марципан и да ги залея с течен фондан...Марципанът така и не стегна, не приличаше на тесто, разкапваше се, докато се борех с него, се топеше кремът на петифурите, накрая имаха трагичен вид, почти негодни за почерпка...някак си спасих положението, но това по-късно като ги покажа, а сега на твоята торта - много ми хареса, цветовете са разкошни и да знаеш, че чакам за листата - много са хубави:) Почти ме нави пак да пробвам с Варна-та...

laskova, още не съм видяла едната торта, но тази с балерината е супер, завиждам на адашката, както за тортата, така и затова, че след 10 години ще е само на 20:))) Да е живо и здраво детето! Тази техника (на балерината) я виждах в една книга - наричаха я Bus Relief, описана е да се прави с фондан, изрязват се елемети и се лепят по тортата като апликиране на картинка, после се дооцветяват, но при твоята сигурно е различко - сподели, моля те!

vesi_127, много хубава кола, браво!

Мimito, честит имен ден! Благодаря за вкусната почерпка:)

mari_eta, ако се спреш на неядливи бои, защо не си направиш фигурките от тесто с брашно, вода и сол, ще станат по-здрави и може и като подаръчета да ги дадеш на децата...Няма смисъл да се хабиш с пудра заха и подобни неща в тези жеги...

# 73
  • Мнения: 11 747
Димитрина, хайде ще чакам да видим петифурите!  Peace Аз така, за пред колкото повече хора е, толкова повече проблеми и ядове имам. Ако е за в къщи, става идеално.  Confused
Много бях бясна вчера, много! Можех да убия някой край мене. Учудващо бързо ми мина. Аз от сутринта удържах да не се ядосвам, викам си няма смисъл, ще си бъркам тука кремчета и това е. Малко по малко, обаче, до покритието и вече не издържах!  Close
Листенцата, кои имаш предвид - листата край цветята ли? Аз за тях обяснявах в Предизвикателството, те са по същия начин правени. Ако трябва пак ще напиша и по-подробно, ако нещо не е ясно.  Peace
Аз все с Варна работя, защото ми е много количеството да купувам готови моделиращи маси, а други марципани не съм правила и 'за пред хора' не смея да експериментирам. Не, че като залагам на сигурно и е безпроблемно...  Confused

На laskova, тъй и не виждам тортите, много ме е яд.

# 74
  • Мнения: 373
балерината я направих от Run Sugar

А какво представлява това?  Shocked  Ако взема да си го преведа дословно...  hahaha

Violetblue ако ти кажа и аз колко се узорих докато разбера, а то било обикновен белтък с пудра, но с по-течна консистенция от тази за шприцоване на рози. Аз така го направих: първо си разбих белтък  с пудра с гъстота като за шприцоване на звезди и после си отделих няколко лъжици в една чашка оцветих го в нужния цвят и добавях вода капка по капка и бърках докато се получи необходимата гъстота. Проверявам я като капна капка или черта в/у останалата смес, докато преброя до 10 трябва да се е заличила.
Самата фигурка я направих като очертах контур върху обикновен лист, който покрих с пекарска хартия и я залепих да не мърда. Сместа напълних в хартиен пош със съвсем малка дупчица отпред, ама наистина малка и просто " наводнявах" отделните части. Никога не трябва да се наводняват две съседни части една след друга, защото границата щесе слее и няма да има контур между тях. Аз например първо запълних главата, после единия крака. после ръка и т.н. Ако пудрата ви не се разбие добре съветвам да прекарате сместа през тензух, за да не ви се задръства поша. Като изсъхне идеално фигурката внимателно отделяте със шпаула или нещо подобно, предупреждавам чее много чупливо, при мен се счупи, но замаскирах като снадих с белтък направо в/у тортата.
Охххххххх извинявам се ако съвсем съм ви объркала ако има неясноти ще се опитам да изясня.

Цитат
На laskova, тъй и не виждам тортите, много ме е яд.
Пинче  ето ти връзка направо. Тази и следващата са новите торти.

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 14:56 от laskova

Общи условия

Активация на акаунт