Бременност и пътуване - моля ви спешно мнения

  • 3 790
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 919
лошото е че полета ми е в понеделник сутринта в 9, утре дали има възможност някъде да се прегледам в някоя частна клиника? дали приемат в неделя
от кой град си? Частните клиники преглеждат и в неделя.

# 16
  • Мнения: 205
лошото е че полета ми е в понеделник сутринта в 9, утре дали има възможност някъде да се прегледам в някоя частна клиника? дали приемат в неделя
от кой град си? Частните клиники преглеждат и в неделя.

в софия съм преди малко се сетихме че имаме позната във вита и утре смятам да отида просто за успокоение, въпреки  че аз нищо не усещам

# 17
  • Мнения: 297
Според мен можеш да пътуваш,ако се чувстваш добре,но за по сигурно се консултирай с гинеколог.И лека бременност от мен   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 677
Не се спрях докато бях бременна.
Важното е ти да се чувстваш добре, нищо друго не пречи.

# 19
  • Мнения: 617
Като цяло, ако караш нормална бременност без проблеми и усложнения можеш да си пътуваш и до края. Но моят съвет е все пак да те види лекар, за да потвърди, че всичко с теб и бебо е наред и да си пътуваш без притеснения. Поне аз така бих направила  Peace
Peace

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И през двете ми бременности съм пътувала постоянно. Ако се чувстваш добре мисля, че няма причина да не пътуваш.
УСПЕХ!

# 21
  • Мнения: 7
Моят съвет е да отидеш на преглед и да се консултираш. Всеки ще ти каже , че щом се чувстваш добре- няма проблем, а не е така. Аз се чувства(х)м много добре, но при последния преглед установиха разкритие и се наложи серклаж. Не можех да повярвам, че ми се налага такава процедура, точно защото се чувствам много добре. Гинеколожката ми каза, че дългите пътувания не ги препоръчва на никоя бременна , независимо дали има проблем или не. А лекарката , която ми направи серклажа каза, че в кратко време бебето е щяло да падне. Не искам да те плаша. Това е моето състояние. Просто върви на преглед и се застраховай, недей да рискуваш.
Успех и хубаво изкарване.

# 22
  • Мнения: 2 803
През цялата си бременност много пътувах.
И през двете ми бременности съм пътувала постоянно. Ако се чувстваш добре мисля, че няма причина да не пътуваш.
УСПЕХ!

 Peace

# 23
  • Мнения: 1 919
какво стана ходи ли днес на преглед?

# 24
  • Мнения: 502
и аз разбрах че съм бременна седмица преди да замина на екскурзия в гърция. нямаше полет, с рейс беше и после ферибот, но докторката ми изписа едни хапчета които пих 10 дена. нямах проблеми, никакви болки, но това е индивидуално. за съжаление след 6-ия месец се наложи да се поспра, да полежа и да не работя.
и моя съвет е обезателно преглед при АГ.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 809
Аз пътувах също, даже в средата на 8 месец, с кола до Солун. Единствено имах проблеми с ходенето по малка нужда, но ти си още в началото и не виждам какви проблем може да имаш и какво те притеснява. Имам приятелки, които до последно летяха със самолети (не си спомням дали до началото на 9 беше разрешено). АКо нещо те притеснява и там можеш да отидеш на лекар, ако тук не си успяла. Леко бременеене Hug

# 26
  • Мнения: 317
По принцип няма проблем да се пътува, но наистина е добре да те види лекар. И все пак имай предвид, че първите три месеца се водят за по-рисков период. Аз също се чувствах добре през цялата бременност и дори нямах обичайното гадене, от което се оплакват повечето бременни. Дори тренирах доста усилено докато не разбрах, че съм бременна. Само, че след едно-две пътувания с кола на 10-15 км от града, в който живея и работя, прокървих и се наложи да лежа в болница. Бях в края на шестия месец и нещата бяха доста рискови - имах отлепване на плацентата. В седмия месец отново лежах за задържане, тъй като след първия път бях почти непрекъснато с контракции. Така, че до края на бременността ми пиех лекарства. Благодаря на Бог, че успях да износя до края нашата прекрасна дъщеря. Тя се роди точно на термин и раждането мина много леко. Така, че ако човек не е имал подобни проблеми би те посъветвал да пътуваш и да правиш всичко, което искаш. Да бременността не е болест, но е деликатен момент и според мен жената трябва да се пази. Повечето жени не се замислят какво би могло да се случи! Не искам да те плаша, а да те накарам да прецениш добре нещата, най-вече говори с твоя лекар. Успех и лека бременност!   bouquet

# 27
и аз в петия месец ходих на Банско, а съм от Бургас, много се чудих, но накрая отидох. Бяхме с автобус, малко ми друсаше, но нищо не ми стана. Сега съм в края на осмияи продължавам да пътувам, но на близки разтояния, макар малко да ми понадрусва, а тук улиците са кошмар....

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 337
Здравей,

Аз на 3 седмици бременна пътувах и карах до Априлци от Бургас -около 300 км...
На 2 месеца бременна- 2-3 пъти ходих до София ... 400 км

Като влязох в 3 месец пътувахме от Бургас до Пловдив- от там със самолет до МАлта,от МАлта до остров Гозо и обратно...
Никакви проблеми мила...

# 29
  • Мнения: 140
Щом нямаш лекарска забрана и се чувстваш добре, не виждам причина да не пътуваш. Аз съм пътувала на дълги разсстояния  в началото и в края и не съм имала проблеми Peace Втория път в началото пътувах със самолет, а другия месец пак ще летя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт