Отговори
  • Мнения: 1 885
Здравейте,сина ми е на година и два месеца.Имаме следния проблем ,както си ходеше и почна да се дави ,видях ,че не може да преглътне нещо явно му се е върнала храна по хранопровода ,или киселини.Принципно се задавя със слюнка заради зъбките ,но сега беше нещо като' рефлукс' .Как се процедира при това задавяне,защото той едва си поемаше въздух почервеня аз го обърнах по корем на колената ми и започнах да го тупам по гръбчето,и по едно време изрева.Дайте ми съвет как да му помогам недай си Боже пак се случи!!!! Sad((((

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Точно така се процедира, съвсем правилно си постъпила. Обръщаш го по корем върху коленете си с глава по-ниско от краката и тупаш леко между лопатките. Дано не се случва пак.

# 2
  • София
  • Мнения: 983
Синът ми беше с рефлукс, давеше се от всичко, дори банан не можеше да преглътне. Бяха му изписали сироп гастролус, ако не се лъжа; спеше на повдигнато дюшече от към главата и го надрасна този момент. Дано при вас е било някакво моментно задавяне и не ви се случва повече този неприятен момент!

# 3
  • Мнения: 1 885
Ох,дано да не става така  ☹и аз се надявам !!!Благодаря ви за бързите отговори.И на нас ни изписаха гастротус бейби ,но не попитах колко време може да се приема Simple Smile

# 4
  • Мнения: 11 344
Нашата педиатърка всеки път обясняваше, че бебе/дете не се тупа по гърба по задавяне. Когато майката е изплашена лесно може да му счупи ребра.

Бебето се навежа напред и се тупа по памперса.

Общи условия

Активация на акаунт