избор на семейна кола

  • 50 145
  • 118
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18
Пасата след 98 не се пиапат като части . Всичко е по 300. А са с калпави скоростни кутии особенно дизелите с 6 скорости.

Е те от това по-голям майтап не бях чувала... Направо ще падна от смях.. личи си кой кола не е виждал през живота си и живее от хорските мнения..  Laughing

# 46
  • Мнения: 9 193
Мога да препоръчам нашата кола Dodge Journey. Нов модел е и за сем. кола е страхотна, ако искаш можеш да я разгледаш по-подоробно на сайта на Dodge.  Извънградско гори 1.8 (поне до морето я засякохме толкова) . Успех в избора!

супер изглежда , а отколко време я имате?
нова или 2 ра ръка си я взехте и откъде?
разбира се колко пари?
зариби ме даи подробности

# 47
  • Мнения: 13
Мога да препоръчам нашата кола Dodge Journey. Нов модел е и за сем. кола е страхотна, ако искаш можеш да я разгледаш по-подоробно на сайта на Dodge.  Извънградско гори 1.8 (поне до морето я засякохме толкова) . Успех в избора!
#Crazy
Четете какво пишете, моля ви!

# 48
  • Мнения: 1 404
Здравейте  Simple Smile ние също в момента си търсим голяма семейна кола и със зачестилите напоследък катастрофи съм се наплашила много и за това най-важния критерий при избора на кола за мен е сигурноста  Peace ето тук може да видите резултатите от краштестовете на автомобила, който сте си харесали http://www.euroncap.com/Content-Web-Start/$c7dad01d-a23c-4ae6-bc … 24a78c2/home.aspx  Hug
Избрахте ли си вече?Според този сайт Гаалакси-то е най-сигурно от вановете или бъркам?

# 49
  • Мнения: 257
Ние сме с фият Марея уикенд. Добра колица. Събира доста багаж, има доста екстри и е евтина колица.
Ние също страшно удобна кола е има си климатроник което е прекрасно за жегите

# 50
  • Мнения: 73
Нашата кола е строен 5 комби 6+1места.Голяма е и широка.Много съм доволна ,побира багажа и на 4-ни.

# 51
Аз съм със SMART for 2 и не го заменям за нищо!!!Ако имам повече от 1 дете ,ремарке и това е!!! hahaha

# 52
  • Варна
  • Мнения: 686
Ние сме със Рено лагуна комби - място има колкото си искаш - голям багажник и просторно купе. Частите май не са от най-евтините, доколкото подочух от мъжът ми. Като цена мисля че са в диапозана 13-15-18 хиляди в зависимост от годината на производство.

# 53
  • софия
  • Мнения: 636
Преди месец взехме Рено Сценик. Много сме доволни-има всичко, което искаме и е идеална за детенце, че и за повече. Купихме я от Горубляне, излезе ни около 7500лв. с всичко.

# 54
  • София
  • Мнения: 18 679
И ние в момента сме в процес на избор на кола, че сегашната отесня. Оставила съм мъжа ми да се развихри, като съм поставила само едно условие - огромен багажник. С две деца, едното от които бебе, ми иде да си купя бус! То не са колички, столчета, колелото на баткото, сгъваеми кошари и т.н, и т.н. - като бежанци сме! Засега съм одобрила багажниците на три коли - форд ес-макс, фолксваген пасат-комби и мерцедес е-класа. Говорим за кола на старо, разбира се, новите са уааау Money Първата ми харесва особено, защото е вече нещо като миниван, отзад седалките са 3, изглежда приятно автомобилче. Ама и другите две са симпатични. Мерцедесът е луксозен и здрав, ама много дълъг бе - като катафалка е Rolling Eyes И още мислим Thinking

Някой да ми каже нещо за тези автомобили?

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 22:18 от belinda

# 55
  • Мнения: 592
belinda - ти определено не си за тази тема.  Peace Тук са колите около 10 000 лв. Но като чета колко лесно се лъжат хората от някакви екстри ми става ясно защо в Дупница има 82 автокъщи, а в Димитровград всяка неделя автопазар за чудо и приказ.
Форд Ес-макс беше кола на 2006 ако се не лъжа, но един чичко от Щутгарт ми каза - фордът си е винаги форд. Но той е ван. Пасата и Е-класата са комбита. Аз карам сега Е класа, но от предишния модел. Няма да говоря, да не ме погнат "италианците" и "французите" от темата. Просто те не разбират че техните коли ако нямат само една две екстри и никой няма да ги купи, затова са наблъскани с тях да хващат око. Ако трябва да правиш компромис заради цената твоя избор е Пасат.
Имай предвид че ванът се клати много в завой и при вятър, защото е по-висок. Гори повече при всички положения. А за Парчевич или Иван Асен ти трябва определено друг автомобил. Ако е само заради морето - не си струва- има коли под наем или приятели. Не ми вярвай, аз доста коли съм карал и от 8 г. се мъча да сменя немска за японска...

# 56
  • София
  • Мнения: 18 679
Ей, благодаря ти за ценното мнение Hug Не, цената не ми е определяща, писах вече, че държа само на огромния багажник. То не е само за море - ние пътуваме и за уикендите, и в Плевен при бабите като ходим...абе пътуваме доста. Искам да ми е комфортно.
А защо да не съм за тази тема, нали семейни коли обсъждате, в заглавието не пише до 10 000 лв. newsm78
А я кажи вярно ли е, че на мерцедесът като му се счупи нещо, свалят кожи? Толкова ли са му скъпи частите?

# 57
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Незнам дали ще ти помогна, но моят мъж казва, че форда е като циганина - през зимата не работи  Laughing
VW Passat комби съм карала и бях много доволна - голям, широк, побира доста багаж и неочаквано за мен лесно се паркираше.
За мерцедеса "Е" клас комби мога да кажа, че по мои наблюдения наистина е много дълъг и в града трудно ускорява и бавно се изнася, защото е доста тежичък  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 592
Мерцедес по принцип има заедно с Фолксваген едни от най-евтините и лесно намиращи се части - по една проста причина: Има ги много и се карат навсякъде /имам предвид и съседните държави/. Затова за тях има оригинални части от дилърите, оригинални части от други по-евтини доставчици, лицензни такива от официален и неофициален производител и най-вече безброй много части втора употреба. Само за сведение, не знам дали на някой му е правело впечатление, но в Турция например няма Аудита на практика и това е една от причините да няма части или да са скъпи за тях.
Което и комби да хванете си е голямо за град, особено като Сф, но да кажете че е тежко и тромаво - не и за моя Мерцедес. Както казва един приятел, ударя ли му "шамара" и скача като изоглавен, а и много не е важно колко е мощна една кола, важен е характера на шофьора. Карах доста време един "военен" Голф 2 1.6 дизел - да ме прощавате, ама така и не се случи на светофар някой да ме изпревари, освен един друг Голф обаче 4-ка с червените букви отзад. Така че това за тежкото си е общо валидно.
А авторката просто каза в началото че има 10000 лв. и затова тук все такива по-обикновени и старички коли се спрягат. Иначе за семейна кола - малиииии, само R класата на Мерцедес. Уникална е!

# 59
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Notar,

гореизложеното както вече съм написала е по мои впечатления от двете коли. Едната съм я карала (пасата), а до мерцедеса мъжа ми така и не ме допусна. Каза, че не била за мен Confused Но поне се возих и на тази база си правя сравненията.

Общи условия

Активация на акаунт