избор на семейна кола

  • 50 146
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 585
Ger4o,  мъжът ти е попълвал фонд "И аз съм човек". Не съм подстрекател.

# 31
  • Мнения: 100
Скоро си купихме Форд Фокус комби и направо се влюбих в този автомобил. Супер удобен, има си всичко необходимо и е доста голям, подобие на миниван (за морето колко багаж събрахме...). При търсенето се спряхме на Пикасо-то, но прочетохме доста отрицателни мнения, свързни със здравината и се отказахме. Карам служебен автомобил Рено Меган 2003г и като знам колко ремонти е видял....не си и помислих да купуваме подобен. Старата ни кола е Пежо 205, страшни ламарини, за 8 години не се появи грам ръжда, но пък толкова сервизи видя заради окачването и прекрасните ни пътища... Успех в търсенето (ако не сте си намерили вече нещо подходящо)

# 32
  • Мнения: 2 755
Ние бяхме с ауди А4... по 120 лева на носач и има 8 носача на всяко колело  Joy Joy Joy. Със софийските дупки тази аритметика ще ти е жизнено необходима. ... Преди това съм имала Пасат - 5ца - супер як автомобил, изключително удобен за семейство с деца. бих препоръчала него като вариант....
Интересни сметки правиш. Окачването на Пасат Б5 и Ауди А4(Б5) е идентично. И носачите не са по 8 на колело.
По 4 на колело. Преден горен, заден горен, преден долен и заден долен. Колкото и скъпа да е поддръжката на Ауди, заслужават си всяка стотинка, вложена в тях.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ние сме с фият Марея уикенд. Добра колица. Събира доста багаж, има доста екстри и е евтина колица.

# 34
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Карам Опел Омега - комби. Трябва да ти кажа, че като семейна кола е идеална. Отначало мислехме да я сменим заради бебо, колички и подобни, но вече се отказахме. Страшно возило е.

# 35
  • София
  • Мнения: 302
Hyundai elantra 1.6 бензин хечбек, имаме дете на 1 година и побирам столче за хранене, легълце, количка багажи и играчки Simple Smile страшна работа... за возията има какво още да се иска, но има екстри като климатик, ел стъкла огледала... евтина поддръжка, малък разход.. за Бг пътища и гориво, мисля че не си заслужава скъпа кола с дизел Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 2 958
за Ван-овете, които са изброени Фиат улис, Пежо 806 и Ситроен Евасион аз честно казано не им виждам смисъла, освен, че са по-високи. Ако се набутат 7 човека в тази кола ще има място само за дамски чанти, а дори и да не се ползват последните 2 седалки багажниците са доста по-малки от всяко седностатистическо комби  newsm78 та смисъла ми се губи. ако мъж ти е висок над 2 м ще му е добре, защото няма да си удря главата в тамана
Извинявай, но хахахахахахахахаххахахахаха. В багажника съм возила 4 човека без да ги има последните 2 седалки. На тройката седалки сядат 4 човека без да се бутат. Още повече, че на така прехвалените комбита, които споменаваш багажника дори погледнато чисто математично няма как да е по-голям. Последно ходихме на риба и в колата се събра багажа на 5 човека /дрехи, одеяла, въдици и две хладилни чанти,храна, куфари с инструменти плюс куче /Руски черен териер т.е. голямо куче/ А ние 5-човека се разпростирахме на седалките и не усетихме 250км път. Няма нужда се сравняват 2 коренно различни класа автомобили. Не можеш да отречеш, че е много по-удобно да се качиш в една кола, на която седалката е на нивото на ханша и не е необходимо да се сгъваш като кренвирш, за да се качиш. Просто между комби и миниван не може да се прави сравнение независимо дали се говори обобщаващо или за конкретни автомобили.
Лично ние няма да се откажем от минивана освен, ако можем да си позволим по-нов модел от същите.
Авторката на темата с какво возило решиха да се сдобият?

# 37
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Темата се измести в спор комби или миниван  Confused И двете побират достатъчно много багаж. Друг е въпроса кой колко хора иска да вози и според това вените могат да се наклонят в едната или другата посока  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 4 585
Каква е разликата в броя на пътниците?
Миниванът не е ли по-нестабилен по завоите, като се има предвид и положението на пътниците, центърът на тежестта е по-високо от другите автомобили.
Колко е ориентировъчно цената на един 10г миниван нов внос?

# 39
  • Мнения: 13
Вълкът, добре си опитал да разсъждаваш, но защо не продължи?
Цената на миниван, а и на която и да е 10г кола от даден клас може да варира от 5 до 50, че и повече хиляди лева. В зависимост от марка, мотор, състояние, екстри ... не може просто да кажеш минивановете около '98 са по 10к.

# 40
  • Мнения: 4 585
Отговорил си ми на въпроса, питах, ориентировъчно. Включвам се в диапазона от 5 до 50 бона.
Предполагам разхода на гориво е малко над стандартно возило заради аеродинамиката. 10 на сто добре ли е?

# 41
  • Мнения: 13
Ох, ще ме умориш. За разхода на гориво няма как да се каже, защото две еднакви коли харчат различно. Зависи от водача много. Моята може да гори 11 и 16 градско - зависи как натискам. Повечето ванове са с двигатели от 1.8 нагоре, като има и над 3л. По-разпространени са дизелите, но има и много бензинови, като разходът на гориво между бензин и дизел със сходен обем е несравним. 10 нафта градско е лесно постижим разход за двулитров миниван. Или 1.9, каквито има доста. Даже може и под 10 да гори. За бензинов 10 градско е невъзможно - повече ще е.  За мен разходът на гориво не е определящ при покупката - литър повече на 100км се разпределя равномерно във времето и не се усеща. Много по-съществено е, според мен, дали колата михаресва, дали е в добро състояние. Разбира се, говоря за употребявани коли. При новите спокойно може да избираш според разхода на гориво, като заводските данни не винаги са това, което получаваш накрая.
За разхода на гориво в града аеродинамиката не оказва почти никакво влияние - там най-важно е теглото на колата. Аеродинамиката е по-интересна извън града. Но пък разходът извънградско за личен автомобил, който се кара извънградско 1-2 пъти в месеца не би трябвало да е много важен - все пак там по-важното е комфортното пътуване, а не дали ще платиш 10-20 лв повече за да стигнеш до морето с цялото си семейство.

# 42
  • Мнения: 332
Мога да препоръчам нашата кола Dodge Journey. Нов модел е и за сем. кола е страхотна, ако искаш можеш да я разгледаш по-подоробно на сайта на Dodge.  Извънградско гори 1.8 (поне до морето я засякохме толкова) . Успех в избора!

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Благодаря на всички за споделеното.Вашите съвети ме ориентираха за някои неща,като на първо място отказах мъжа ми от Зафирата,сега май се прехвърлихме от ван на комби,
харесва ми много пежо 307 комби 2002,2003 г. моделите,ама те отиват като цени към12000,13000лв.
Мъжа ми последно се загледа във  Форд мондео комби 2002,2003 г.те съшо са над 10000 лв
Но към покупка ще пристъпим като махнем нашата ,защото и парите от нея ни трябват за да купим нова,но като гледам трудно ще я продадем,защото хората търсят коли нов внос ,а и са си прави,аз също  търся нов внос.Но дано всичко се нареди.лек ден на всички

# 44
Случайно попадна на тази тема, но ще кажа че съм имал допир с доста от семейните коли. Ако искате здрав и евтино комби  вземете фолксваген пасат до 97 г. После като всички Аудита след 95, А4/А6 и Пасата след 98 не се пиапат като части . Всичко е по 300. А са с калпави скоростни кутии особенно дизелите с 6 скорости. За ван най евтиното е Шарана. Пример ролка с ремък - 38 лв, Каре 90 лв. За разлика Галакси което не е с този двигател на Шарана е ролки и ремък 200 лв. Зафира само 1,6 след 2000 г. Иначе стоите в бокса. Вояджър , куете си абонамент за автоморга. За сценика трябва да си фен на френското. Аз смо едно френско уважавам  Simple Smile. Успех 

Общи условия

Активация на акаунт