Проблем с кредит-моля за съвет!

  • 5 185
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Пощенска ни размотаваха 4 месеца с кредита и то, за да ни изнудват на по-високата лихва без доказване на дохода. Странното при тях е, че не ми признаха доход от отпуск поради бременност и раждане, който е 100% сигурен, защото се изплаща от държавата, а в същото време признават хвърчащи граждански договори от минали периоди. Не искам и да чуя повече за тях. Доходи от собствени фирми признават, но трябва да са от миналата година и искат заверена данъчна декларация.
Не разбирам защо познатите ви отказват бележки за доход, след като сте си плащали осигуровки. Да не би да не са ви ги внасяли?

# 16
Az i ti,мерси многооооо!Не ми е спешен кредита-както написах вече,внасяме си сами осигуровки към 6 мес. вече.Тези от на мъжа ми фирмата ги е страх май,че като изтеглим кредита ще спрем договорите и да не им търсели на тях отговорност.До колкото ми обясниха консултанти разни,нямало да има проблем,стига да си плащаме редовно вноските,а това ще е така 100%.Абе в крайна сметка,надявам се в най-лошия случай да ни отпуснат кредит без доказан доход,но така излизат напразни осигуровките,които сме внасяли-по 450 лв 6 месеца назад.Поне ме успокоихте,за това че като съм към роднинска фирма,няма да има проблем.Дано от на мъжа ми фирмата склонят да дадат такава бележка.Ако не-ще търсим банка,която не иска.
Мерси много на всички!И дано крайния резултат е положителен.

# 17
  • Мнения: 2 382
Пощенска-твърдо не!
Нямам време да пиша подробно,но отказахме кредита в последния момент поради скрити уловки.
Съветвам те да провериш поне Райфайзен и Прокредит.
Срокът от 30 години е много неразумен.Сметни с един кредитен калкулатор месечните вноски за същата сума при 20 годишен период и ще видиш, че няма голяма разлика.Останалите 10 години ще плащате само лихви.

# 18
  • Мнения: 940
Най-лесно е в Райфайзен Банк и в Алфа Банк. Алфа Банк също дават най-малко ГПР.
Пощенска--много високо ГПР.

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Защо не ползваш кредитните консултанти, консултацията им е безплатна, те ще те упътят какво е най-подходящо за твоя  случай http://www.creditland.bg/?refname=Adwords&gclid=CNXHiJ6zlZUCFQtNtAodclp2Yw

Аз имам кредит към ДСК. Значи, годишната такса за управление ми е 50лв, но това, което трябва да се знае за тях е, че ако желаеш да си направиш застраховка живот и т.н., т.е., кредита да ти е застрахован, то трябва да го направиш до 1 месец от отпускането му, защото после вече не може. Това обаче на мен не ми го казаха тогава, сега ми предстои да го рефинансирам и ще го имам в предвид.
Иначе и аз обиколих много банки, но при тях стана с най-малко формалности.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 390
В ПроКредит разглеждат реалното положение на бизнеса /не се осланят само на официалните данни Wink/ и в зависимост от бизнеса, могат да ти стигнат и 6-9 месеца бизнес опит.

# 21
  • Мнения: 539
Забелязах, че съм пропуснала нещо - страшните 5% за предварително погасяване след третата година падат на 3%.
Това, относно таксите.
Относно срока - наистина 20г. е по-евтино, но ако така можеш да си позволиш по-голям размер, дерзай с 30 години.
Нашият е за толкова, но се надявам, че ще го изплатим предсрочно ( Praynig)

# 22
  • Мнения: 378
За пощенска и аз се набутах там теглих 10 000лв. а ще връщам 17 000,и на втората година ми вдигнаха лихвата,ти си прецени,но аз съм много разочарована от тях и смятам да ги върна предсрочно и да не се занимавам.

# 23
Deniqli,това с вдигането на лихвите,важи за повечето банки-100% знам за Пиреус и Булбанк.Ако не от лихви,си избиват парите от скрити таксички.Относно това колко ще връщаме,със сигурност е повече от двойно-и то пак за всички банки изчислявам на калкулаторите и в крайна сметка разликата на месечните вноски е 4-5 лв.Аз не се плаша-всъщност ще връщаме по 400 лв. на месец,което ни е напълно по джоба за момента.
След много умуване се спряхме на 3 банки-Пощенска,Райфайзен и ДСК.Ще изтеглим от където дадат с доказан доход,защото е доста по-добре от кадето и да било без доказан доход.Нали първо има одобрение на дохода и след това е всичко останало.
Az i ti,и ние смятаме да погасим предсрочно след време като получим някое наследство Simple Smile Абе да сме живи и здрави,ще ги изплатим заемите-за млади хора без жилище в СФ няма друг начин.Даже съм благодарна,защото знам какво е на квартира и да ти дадат едномесечно предизвестие-да се местиш с огромно количество багаж-пералня,печка,тв,микровълнова...........(нали се сещате колко е огромен списъка) и да няма кой приятел да помага,защото за предното местене е идвал ooooh!
Това е от мен за сега момичета,стискайте палци да отпуснат! Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 4 577
Вече сте се спрели, но моят съвет е да провериш и в ТБ Алианц. За момента са им най-изгодни условията. Има еднократна такса 2%, но може да се договори засттраховките живот и имущество да са за сметка на банката. В евро кредити дават до 35 год. Лихвите почват от 6,9%. Няма такса за предсрочно погасяване, ако вноската е по-голяма от 6 месечни.
Виж и темите тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=263031.0
Успех.

# 25
  • Мнения: 804
Най-горещо препоръчвам Райфайзен банк. Стискам палци, дано да стане!  Peace

Майчинството не се признавало за доход, защото майчинството се брояло за помощи  #Cussing out Получих контракции в седмия месец от бързане да изтеглим кредита преди да съм родила, въпреки, че щях да получавам много високо майчинство  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 539
Успех!
И все пак, по възможност, заобиколете Пощенска! (Може да я замените с Алианц WinkHands Thumbsup

# 27
  • Мнения: 2 556
Частен бизнес съвсем без фирма може да се върти наистина, но 100 пъти по-добре да бяхте си направили една фирма, отколкото да измисляте подобни планове...

# 28
Tess,нямаше да ни признаят дохода и фирма да бяхме направили.Първо,че няма да регестрираме истински доход на новата фирма,защото данъците ще ни смажат и второ-от банките си искали предистория на фирмата за миналата година и това си е.
Чао за сега и успех на всички,които ще теглят! Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 4 577
Tess,нямаше да ни признаят дохода и фирма да бяхме направили.Първо,че няма да регестрираме истински доход на новата фирма,защото данъците ще ни смажат и второ-от банките си искали предистория на фирмата за миналата година и това си е.
Чао за сега и успех на всички,които ще теглят! Simple Smile
За фирмен кредит се иска и ГДД, и ОПР, куп други неща. Лихвите също са по-високи, а годините - по-малко. По-добрият вариант е като физическо лице, само трябва да си харесате условия.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт