ОКТОМВРИЙЧЕ ще съм аз, мама чака ме в захлас!

  • 14 645
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 817
Ето ви малко инфо за сусама какво и колко точно съдържа  Peace

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D1%81%D0%B0%D0%BC

# 226
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Браво Севче.Аз пробвах в тая страничка да издиря и видя колко е желязото в копривата,за да го сравня със сусама, ама нещо не ми се отдава. Я помогни. Wink

# 227
  • Мнения: 558
Мисля, че сусамов тахан се казваше някаква производна на сусама- и аз съм чувала за калция в него. Много от колежките от другата ми отчетна го набиваха здраво сусамовия тахан докато кърмеха...
Аз гласувах планово секцио, щото по спешност ме рязаха с баткото, а то беше скоро и сега пак така се налага... Пожелавам успешно и леко естествено раждане на класиралите се...

# 228
  • Мнения: 817
В тази статия пише за съдъражнието на желязо в копривата

http://www.vegebg.org/materiali/kopriva.html

# 229
  • София
  • Мнения: 368
Пуки, Сев, [sfkbfk] благодаря ви, за инфото love001
Аз ще си платя за раждането, в началото на септември като вляза в 9ия месец с доки ще уточним подробностите!
Ох, аз също се чудя какво става с малкото ни талисманче Калоянчо! Дано е добре!

# 230
  • Мнения: 8
Здравейте мамита да споделя най-напред впечатленията от отворените врати.Събрахме се аз,Съни 77,Невидимата и Ссисси,чак накрая се разпознахме ,но си побъъбрихме и пихме кафенце след това.Първото ми впечатление още докъто чаках беше изобилието на ромки и малки ромчета,ама горе в родилното не видях нито една.Качихме се в родилното отделение на втория етаж ,облякоха ни и понеже 2 от родилните зали и ВИП-а бяха заети ни показаха само залата с ваната.Стаите които видяхме бяха по 4 легла  и не бяха много угледни ама стават.По коридорите имаше мами които си бутаха количките с бебчетата,други кърмеха в стаите,изглеждаха доста измъчени.В коридорите имаше 2-3 лежащи на носилки,ямно родили ,акушерката каза че 2 часа престояват там и ги карат в родилно,бебето може да го вземете тогава ако раждането е нормално ,ако е секцио на третия ден.За цените-500 избор на лекар,100-избор на акушерка,и за ваната не помня май250.Ами това нека оставя и другите да споделят впечатления .
Благодаря за комплиментите,роклята не я ших ама си я преправих малко за да става за тумбачето .А Съни каза че сега е на село и няма нет затова липсва ,добре е и живот и здраве другата седмица ще сме и във Втора градска на оглед.

# 231
  • Мнения: 42
Пуки, ей тва намерих за копривата, че и на мен ми стана интересно.
Коприва (Urtica dioica)  – поливитаминен, полиминерален и полипротеинов източник. Изсушената коприва съдържаща големи количества витамини C, K, D , E, B2, каротин (провитамин А), пантотенова киселина, желязо, калций, манган, калий, цинк, магнезий, мед, кобалт, сяра. Протеините в изсушената коприва са от 18 % до 22% като аминокиселините са в балансирано съотношение и се съдържат всички незаменими аминокиселини. Копривата съдържа биологично активните вещества хистамин, серотонин, ацетилхолин, хиперин, ситостерол и други. Допълнително корените на копривата съдържат полизахариди с имуностимулиращо действие, хидрооксикумарини, цефамиди и други. Изсушените листа от коприва имат противовъзпалително, противоалергично, кръвоспиращо и антианемично действие. Допълнително корените на копривата имат половостимулиращо действие при хора с ниско полово влечение и намалена активност. Веществата от корените на коприва намаляват АТФ-та активност на простатнотъканните култури. Те инхибират хиперплазията на простатната жлеза и имат антипролиферативно действие върху злокачествените тумори, инхибират вирусната активност.

# 232
  • Варна
  • Мнения: 1 576
В тази статия пише за съдъражнието на желязо в копривата

http://www.vegebg.org/materiali/kopriva.html

Бре, то сусама наистина излиза доста добър откъм желязо. Ама не е ли по-трудно да се изядат 100 грама сусам,вместо 100 грама коприва например.Лично аз например обичам коприва  и мога да изям доста на едно ядене.

# 233
  • Мнения: 42
В тази статия пише за съдъражнието на желязо в копривата

http://www.vegebg.org/materiali/kopriva.html

Бре, то сусама наистина излиза доста добър откъм желязо. Ама не е ли по-трудно да се изядат 100 грама сусам,вместо 100 грама коприва например.Лично аз например обичам коприва  и мога да изям доста на едно ядене.
Копривата е доста по-добре за фигурата Grinning, сусамчето много приятно се лепи....Имам си пример с една приятелка!

# 234
  • Мнения: 104
Леко включване-не забравяйте, че няма толкова значение колко желязо има даден продукт, а доколко се усвоява от организма това желязо, има продукти с доста желязо, но то не може да се усвои, а се изхвърля от организма.Затова най-добър източник си остава месото.А
Вит.С увеличава извличането на желязо от храната – т.е добро съчетание са богати на желязо храни (черен дроб, месо, бобови) с богати на вит.С (шипки, цитрусови, боровинки, чушки, киселец, коприва, лапад).

Относно мургавките в Т.Киркова-те били в отделни стаи и не били на почит  Sunglasses
Чувам добри отзиви за т.Киркова и понеже ми е в района съм се чудила  newsm78 Rolling Eyes, но така и не ми стана ясно тези ,които са доволни от раждането си там, дали са познавали лекаря, акушерка или някой от там въобще, там ли са си следили бременноста, някой ги е препоръчал, платили ли са си и т.н...

# 235
  • Мнения: 817
Да, сусама наистина е с по-голямо съдържание на желязо. Аз също много обичам коприва, но сега примерно не може да се намери прясна и ако не сме си изсушили ще трябва да чакаме до пролетта  Simple Smile От друга страна сусама наистина може да дойде малко "тежичък" заради съдържанието на мазнини, ама ако го консумираме за кратно, защо не.
А то ние вече сме си се заоблили, та дали ще е още малко едва ли е толкова от значение Mr. Green

Иначе Адина е права, че желязото от червените меса най-добре се усвоява от организма, така че папайте пържолки.  Laughing

# 236
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Абе аз като ви слушам днес и с тия филии с мед как се разядохте, ще видим накрая на мама или на бебо на дупето ще се лепят тия филии. hahaha
Между другото аз много обичах филии с масло и захар преди години. Немска рецепта. Laughing Сега и на мене ми текат лигите за филийки с мед и масло, но ще се въздържа. Wink Отивам да си купя динка,че е по-диетично и до пощата да видя какво ми е пристигнало от Ла Редут. Довечера ще кача снимки на коремчето ми.Снощи мъжо ме наснима.

# 237
  • София
  • Мнения: 368
Аз снощи в 2 часа през ноща ядох филийки с медец, ма много го обичам!
Сев, напълно подкрепям мнението ти! Аз миналата година имах проблеми с кръвното и бях на ръба на анемията! Пиех по 1 л. чай от коприва на ден по лекарско предписание в продължение на 5 месеца - полезно, но много неприятно на вкус! Бях давала и рецепта за крем супа с коприва! Но сега няма прясна и за това реших да пробвам със сусама  Peace
Пуки, чакаме снимчици!

# 238
  • Мнения: 42
Абе момичета да ви попитам нещо за секса Embarassed Всъщност кое точно от него пречи за контракциите? Възбудата ли, оргазма ли? Че нали оргазма си е здраво свиване на мускулите и матката, това ли е проблема? Моя мъж е много страхлив и не ще да правим секс, а аз като някои други от вас Wink НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ smile3506!!!!!!!!!

# 239
  • Мнения: 817
Лелее, така ме зарибихте с тия филийки мед. На мен и двата ми буркана с мед са се захаросали и сега съм сложила единия в топла вода, за да мога да го мажа и се почвам и аз след малко.  Laughing
Пуки, довечера като пуснеш снимки с коремчето да сложиш и няколко с покупките от Ларедут  Wink

Забравиха да ви се оплача, че днес е решил да ми расте единствения непоникнал напълно мъдреци ме боли венеца  Sad Не е чак толкова страшно, ама като забравя и започна да ям на тази страна и доста ме заболява.
Иначе исках да питам Никози дали в 8-ми месец мога да си оправя един кариес или не е препоръчително? Мислех да изчакам до след раждането, ама си ме наболява, та съм се зачудила какво да го правя. Ще съм ти благодарна да дадеш съвет   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт