бебетата се бият! как да ги укротя?

  • 2 783
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
О,определено разбират,че ги боли,но кога ще спрат.............нямам представа.
В началото Ради хапеше Дари,ама така зверски,че и стоеше голяма синина поне 2-3 седмици Crazy Сега спря да я хапе,но пък започна тя него Tired Едва ли не разбира колко боли,като преди доста беше похапвана тя,така,че просто трябва още да пораснат.На един акъл са,това е! Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 419
И моите юнаци започнаха със скубане, но в момента, в който навършиха годинка ги подстригахме и много бързо разбраха, че няма какво да захванат, та от тогава проблем със скубането няма.

Около 11 месеца започнаха да се карат за играчки, но не се меся - оставям ги само да се разберат, забранила съм и на всички помагачи да им се бъркат в спора. Не желая да ставам рефер за всеки малък спор  Naughty.

В периодите на нови зъбки си подават пръстите и се хапят, но установиха, че много боли и вече все по-рядко им се случва да го правят  Laughing.

Откакто проходиха обаче (преди около 3 месеца) проблемът е, че се бият по главите, особено като се ядосат. Търпеливо обясняваме, че ние не се бием, а само се галим и всеки път го повтаряме, така че са се научили и вече не го приемат като шега. Но като решат да ни провокират вниманието, първото нещо е да се удрят по главите  Crazy.

Така че това, което до тук мога да кажа от наблюдение е, че трябва търпение и говорене  newsm78.

# 17
  • Мнения: 214
много благодаря на всички за отговорите Simple Smile
много полезни Grinning Grinning Grinning

# 18
  • Мнения: 7 640
на 10 мес. все още можеш да ги разделяш, после като се сгърпат е по-страшно.
Успокояващо, нали Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 286
Леле като чета,направо се успокоявам че моите не са единствени Mr. Green
Да ви кажа мамчета от известно време и моите момчета които сега са на 2ги5м се закачат непрестанно,аз понякога се питам звероокротител ли съм или майка #Crazyнепрестанно борба за някоя играчка въпреки че имаме по 2 еднакви,единият построи нещо другият веднага го разритва и събаря,следва гонене и бой,скубане направо ужас все единият му е по-празна чинията,все другият имал повече парчета еее пълен ужас, а за моето внимание непрекъснато съревнование,ако за секунда се обърна към единият на другият вече му се ака,гладен е или има сополи за бърсане,дори и като бяха болни лятото от вируса с повръщането и разтройството все ревяха за секунда да се отделя от някого,а аз буквално се разчекнах на единият да сменям памперса,на другият да подавам лигена Twisted Evilнезнам за напред какво ме чака,все се правят на пренебрегнати на ощетени а аз 2 ръце имам и винаги съм искала като гушна единият да гушна и другият  ThinkingУспех на всички майки героини на близнаци Hug

# 20
  • Мнения: 214
jinjer_78, това с борбата за внимание и аз започнах да го усещам отскоро Rolling Eyes когато съм до тях се превръщат в малки дявол4ета.
неотдавна се наложи да прекарам няколко дни само с едното бебе в болницата - и познай - целия ден се занимаваше с неговите си бебешки работи и по4ти не ме забелязваше newsm78

# 21
  • Мнения: 286
galini ,при нас имам чувството че това съревнование и ревност е от скоро,но отскоро си ги гледаме сами и по-точно аз,защото допреди месец откакто се бяха родили ги гледахме със свекървата и не съм усетила такова нещо но сега е явно изразено,но аз се радвам да търсят вниманието ми Wink Blushчестно казано,иначе когато бяха почти на 2 години бях с единият в Пирогов,почти не се сети за другият,или поне не толкова колкото аз се притеснявах предварително(освен от операцията) Thinking

Общи условия

Активация на акаунт