Мога ли да си направя тест за бременност преди закъснението?

  • 77 827
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте! Току що и аз се регистрирах, все не смеех, но ето че няма нищо страшно!
Имам дъщеричка на 3 годинки   и половина и с мъжа ми вече искаме още едно (ако може разбира се да е момченце де ). Дали мога по рано от закъснението да си направя тест, дали ще ми отчете верен резултат? Трябва да разбера! Точно, когато ми е датата ще тръгвам за море, а не ми се ще да се разхождам с тампони по плажа, а ако знам, че съм или не съм бременна, ще мога да предотвратя някой кофти ситуации. Сигурно ви звучи глупаво, но това ме тревожи. Все не смея да си взема тест, има още 5 дни до дата ми, но пък не е толкова много нали, може пък да отчете, ако има нещо.  Благодаря ви предварително момичета! Чакам вашите отговори!

# 1
  • Мнения: 229
На мен ми отчете 2 дена преди да датата

# 2
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Можеш да си направиш кръвен тест  Peace

# 3
  • Мнения: 1 919
при мен отчете + теста- 3 дена преди датата.

# 4
  • Мнения: 3 869
ПРивет!

Има някои тестове у нас, които са улавят нива от 20 IU на хормона HCG, който започва да се отделя непосредствено след оплождането. Нивата на този хормон в първите седмици от бременността се удвояват на всеки 48-72 часа. Т.е. ниво от 20 IU може да се достигне за около седмица-10 дни - зависи от конкретния организъм.
Повечето тестове обаче работят от 25 IU нагоре. Питай в аптеката за по-чувствителен тест.
Можеш да направиш, разбира се и кръвен тест. В кръвта нива над 5 IU говорят за бременност (или наскоро претърпян аборт или раждане).
Обикновения тест с урина би трябвало да свърши работа.

Успех  Grinning

# 5
  • Мнения: 79
Можеш да. Аз си направих на два дена преди евентуалната дата и беше положителен.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Можеш, на два пъти ми отчете дни преди закъсненията.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 809
На Шуърчек теста пише, че отчита резултат и преди закъснение на цикъла, но 2 седмици след предполагаемата дата на зачеване.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 908
Направи кръвен тест Peace в която и да е лаборатория и след два часа ще знаеш със сигурност дали има бременност.Успех.

# 9
  • Мнения: 6 713
Аз така и направих Simple Smile и теста ми отчете Peace

# 10
  • Мнения: 2 312
Щуърчек ми отчете 3 дни преди закъснението!

# 11
  • Мнения: 780
За по-сигурно си направи кръвен тест.

# 12
  • Мнения: 74
Аз го направих 1 седмица преди това и отчете бледа втора чертичка. Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 9 973
може,да.Успех

# 14
  • Мнения: 259
Купи си по-чувствителен тест и късмет.

# 15
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Кръвен тест Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 555
Можеш да си направиш, но не се знае дали ще ти отчете вярно. Препоръчвам ти да си пуснеш кръвен тест, за около два часа са готови и ще знаеш 100% дали си бременна или не, а няма да гадаеш... привижда ли ми се сега втора черта, въобразявам ли си или какво.  newsm78 (Поне при мен беше такава ситуацията, след 2 теста, на който не можеш да определя дали наистина съществува втората черта или ми се привижда, отидох и си пуснах кръвен. И всичко излезе наяве.  Mr. Green) . Пожелавам и успех!

# 17
  • Мнения: 396

Защото моя тест излезе отрицателен , а бях бременна!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Винаги можеш да си направиш тест преди закъснението. И аз знам за Шуърчек и Престо, но най-сигурен си е кръвния. При всяка жена хормона на ббременността се натрупва различно бързо, а уринните тестове отчитат по-висока концентрация.

# 19
  • Мнения: 3 453
Имах два положителни теста преди датата.Единия 6 дни преди, другия 3 дни преди и третия в деня в който трябваше да ми дойде Peace

# 20
  • Мнения: 96
Много ви благодаря на всички!!! smile3503
Може би ще изчакам още два дни и вече ще пробвам с тест,защото нямам време за кръвен тест точно в този период. Него обаче може да го направя, когато изляза отпуск, ако разбира се не ми е дошъл мензиса до тогава!!! smile3518
При първото ми дете направих теста един ден след закъснението и ми отчете веднага, но сега се тревожа да не е рано още, но пък не пречи да пробвам. Най много да ми отчете отрицателно, а да не е верен. Чела съм, че теста може да сгреши, ако си бременна, но не и ако си. Така, че нищо не губя.  Simple Smile
Благодаря ви отново!!!!

# 21
  • Мнения: 127
Така,подновявам темата,за да не пускам нова,надявам се авторката да не се разсърди  bouquet  bouquet  bouquet
Накратко,последната ми менструация беше на 01.10,поради независещи от нас обстоятелства с мъжо правихме секс единствено на 11.10.Дано не ме сметнете за луда,но съм си втълпила,че съм бременна.На следващия ден,след секса започнаха леките болки в стомаха,които имах когато забременях със синът ми.Вчера,т.е. на 19.10 имах някакво кафеникаво зацапване по бельото,след като станах.За това съм чувала,че е признак за имплантиране,при първата ми бременност определено нямах такова.Разбирам че това зацапване може да се дължи и на много други неща,разбирам че най-добре да направя кръвен тест,но не ми се иска точно в момента.Предпочитам ако има добра новина,да я запазя за мен и мъжо за сега,а в лабораторията имам прекалено много познати.
Много се отплеснах,извинявам се Hug
Въпросът ми е 10 дена преди закъснение ще ми отчете ли теста и какъв да си взема?

# 22
  • Мнения: 1 427
Аз си направих тест Шуьр чек 5 дни преди датата и ми отчете І  Sad След 10 дни ІІ  newsm44

# 23
  • Мнения: 194
Аз лично си направих тест 2 дни преди предполагаемия цикъл и ми излезе много слаба втора чертичка.И вече след като ми закъсня се виждаше идеално.Незнам дали 10 дена преди закъснение ще покаже ако има бременност Rolling Eyes,но опитай и дано имаш  EFPУспех и пиши какво става Peace

# 24
  • Мнения: 817
На мен 10 дена преди  цикъла ми отчете отрицателен,а бях бременна.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може да си направиш,но едва ли ще е верен

# 26
  • Мнения: 4 784
Правила съм тест преди датата ми, отчете грешен резултат.

# 27
  • Мнения: 826
Може, но отчетения резултат не е сигурен. Направи си кръвен тест ако не можеш да чакаш, явно си много нетърпелива. Успех и добри новини Grinning

# 28
  • Мнения: 3 675
Според мен е невъзможно да отчете правилно, аз съм си правила и при закъснение, пак отрицателен.Дано е това, което желаеш, доколкото виждам това е бебче и положителен тест. Hug, въоръжи се с търпение, защото е нужно.

# 29
  • Мнения: 6 274
Като гледам датата на която е пусната темата, явно авторката отдавна вече е разбрала дали е бременна или не. Дори и без тест.  Wink

# 30
  • Мнения: 4 515
Като гледам датата на която е пусната темата, явно авторката отдавна вече е разбрала дали е бременна или не. Дори и без тест.  Wink
Темата е подновена от потребителка с подобен проблем, затова пишат момичетата по нея!  Peace

# 31
  • Мнения: 127
Благодаря на всички за отговорите,реших да изчакам няколко дена,да не ме разочарова толкова рано теста.Ако има бременност,то тя не е планирана,но при всички случаи е желана и това ще бъде дар от Бога Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 6 274
Темата е подновена от потребителка с подобен проблем, затова пишат момичетата по нея!  Peace
Не съм чела цялата тема. Признавам си без бой.  Mr. Green
Благодаря ти за уточнението.  Peace

# 33
  • Мнения: 9 973
ще чакаме да се отчетеш пред нас Hug

# 34
  • Мнения: 654
Можеш, има едни за инвитро оплождане, на същата цена са и са много благонадеждни!Късмет!

# 35
  • Мнения: 209
можеш - аз си направих теста в деня в който трябваше да ми дойде цикъла и излезе верен Simple Smile

# 36
  • Сливен
  • Мнения: 894
ще чакаме да се отчетеш пред нас Hug
да Simple Smile

# 37
  • Мнения: 127
Ами добре де Mr. Green Днес си направих тест Престо,за ранна диагностика  EFN Ще изчакам лелката няколко дена и ако не се появи,ще направя и втория.От тази история поне се убедих,че много искам второ бебче preggo

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз имах 2 отрицателни ранни. И бебе.

# 39
  • Мнения: 1 364
Да, може.
Успех Grinning

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Правенето на тест преди закъснение води до риск от грешно отрицателен резултат.АЗ имах десетина отрицателни теста преди и след закъснение , а се оказа накрая че ще ставам мама Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 9 973
само моите отрицателни тестове ли не са фалшиви? Close

# 42
  • Мнения: 1 317
На мен ПРЕСТО ми отчете сравнително ярка втора чертичка вечерта на деня, в който трябваше да ми дойде.
Успех и нека е това, което искаш  Hug

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
само моите отрицателни тестове ли не са фалшиви? Close

Е  Деси , ако знаеш колко отрицателни тестове имах преди да  забременея ooooh!

# 44
  • Мнения: 2 803
Можеш, но си направи и след закъснението, за по-сигурно.

# 45
  • Мнения: 666
Можеш, но си направи и след закъснението, за по-сигурно.

И аз така мисля, защото е различно при всяка жена и при някой може да отчете преди датата, при други чак след закъснението. На мен ми отчете точно на датата бледа втора черта.

# 46
  • varna
  • Мнения: 137
някой знае ли каде вав варна мога да си купя тест на престо

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Можеш , но при мен не отчете.За да е по-сигурно си направи след закъснение.

# 48
  • Sf
  • Мнения: 978
Темата е от миналата година, жената вече е родила.  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 118
Темата е от миналата година, жената вече е родила.  Rolling Eyes
Абсолютно Peace

# 50
  • Мнения: 9 439
Цитат
някой знае ли каде вав варна мога да си купя тест на престо
Питай майчетата от Варна,там ще ти кажат по-точно.

# 51
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
някой знае ли каде вав варна мога да си купя тест на престо
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403091.0 тук питай Peace

# 52
  • на морето
  • Мнения: 1 385
Темата е от миналата година, жената вече е родила.  Rolling Eyes
Абсолютно Peace
Да и е живо и здраво бебчето  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 349
   Успех от сърце!  bouquet Hug
виж тези сайтове!
1.всичко е описано тук ( цената му е околко 5 лв. , но по-трудно се намира в аптеките- трявба да го потърсиш- мисля, че много нов продукт и това е причината )
http://www.testpresto.com/instructions_bg.html
2.шуерчек:
http://www.surecheck.info/

  bouquet

# 54
  • Мнения: 80
Можеш. Аз така разбрах за моето слънчице. Точно една седмица преди да ми дойде и то с тестовете на ШУЪР ЧЕК. Успех. Peace Hug Hug

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 404
И при двете ми бременности тестовете отчетоха преди закъснетието.

# 56
  • Мнения: 1 131
Можеш,но отчитането зависи от това в какви граници при теб се покача хормона.

Общи условия

Активация на акаунт