Любители на кучета - 3

  • 34 184
  • 354
  •   1
Отговори
# 330
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Още не смея да се зарадвам. След 2 седмици трябва да го вземем и тогава ще опищя света  Mr. Green

А как се ваксинира ? На колко дни му се слагат ваксините ?

И обезпаразитяването мога ли аз да му го правя ако взема таблетки от вет примерно ?  newsm78


Доктора всичко ще ти обясни , не се притеснявай , не е сложно , свиква се  Hug

# 331
  • Мнения: 1 224
Аз знам , че не е  Laughing

Но ме интересува Simple Smile

# 332
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз знам , че не е  Laughing

Но ме интересува Simple Smile

 
 Grinning
Можеш да го обезпаразитяващ сама на всеки 3 месеца с хапчетата , които се дават според килограмите .
Ваксинациите при малките кученца не си спомням  как бяха, Голямата ваксина се прави веднъж годишно  Hug

# 333
  • Мнения: 1 224
Мерси Шуш  Blush

# 334
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144

 Hug
Когато имаш въпроси , задавай ги тук , има доста компетентни  Grinning

# 335
  • Мнения: 1 224
Имам въпроси  Blush
Сега 2 седмици ще си намирам въпроси за да си отвличам внинамнието  Joy

# 336
Здравейте момичета! Обмисляме вариант за подарък на сина ми, който е на 4г.Спряхме се на даламатинче, но въпроса ми е-достатъчно голямо ли е детето от гледна точка на алергии и др.здравословни проблеми?Ясно ми е, че първоначално кученцето ще е като бебе, докато се понаучи на разни неща. Искам да попитам също и как се справяте с отсъствието от къщи-живеем в апартамент и поне половината ден няма никой. Приемам всякакви съвети Hug

# 337
  • Мнения: 1 224
Искам да попитам също и как се справяте с отсъствието от къщи-живеем в апартамент и поне половината ден няма никой. Приемам всякакви съвети Hug
И мен ме интересува това  Peace

# 338
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Искам да попитам също и как се справяте с отсъствието от къщи-живеем в апартамент и поне половината ден няма никой. Приемам всякакви съвети Hug
И мен ме интересува това  Peace

При малко кученце е почти невъзможно , защото още не може да излиза и всички нужди върши вкъщи - много труден период ...Трябва истински да ги обича , за да издържиш  Hug

# 339
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Искам да попитам също и как се справяте с отсъствието от къщи-живеем в апартамент и поне половината ден няма никой. Приемам всякакви съвети Hug
Ние си купихме клетка, но за повече от два часа немога да я оставя все пак е бебе, голям ангажимент е Wink
Освен това малкия го оставям на бабата, но кучето  не искат да го гледат и ние се съобразяваме къде и докога може да излезем Laughing

# 340
  • Мнения: 1 335
гост123, далматинчето расте и става близо 30 килограмово животно. Обмислете добре породата, за да не търсите после нови стопани на домашния любимец след някой месец. Далматинците имат нужда от много движение. Обмислете дали имате възможност за дълги разходки.
Не е особено подходящ подарък за толкова малко дете. Започнете с нещо по-дребно (заек, хамстер) ако искате да възпитате у детенце неща като отговорност, грижа, постоянство и пр. Кучето е твърде голяма отговорност.
Ако все пак изберете куче, ограничете движението му из апартамента във времето, когато е без надзор - кухнята не е лоша идея ако пода е с плочки от гледна точка почистването. Осигурете му постелка или легълце, за да не е през цялото време на плочките. Не затваряйте банята.
Възможно, но много малко вероятно е дечко да получи алергии от песчето ако не е предразположен към алергии по принцип. При редовно обезпаразитяване и почистване няма опастност кучето да зарази с нещо детенцето или друг член на семейството.
НЕ купувайте куче от зоомагазин!

# 341
  • София
  • Мнения: 360
Днес докторката ми даде в една спринцовка обезпаразитяваща течност, която утре на гладно бебока /овчарка на 45 дни/трябва да глътне. Забравих да попитам колко време след това мога да му дам да яде. Някой би ли могъл да ми каже?
Благодаря предварително!

# 342
  • Мнения: 1 335
След 2-3 часа.

# 343
  • Мнения: 2 467
Цитат
Искам да попитам също и как се справяте с отсъствието от къщи-живеем в апартамент и поне половината ден няма никой

Да допълня съветите по горе: сложи някакъв стопер на вратите.
Когато живеехме в апартамент, ограничавахме кучето ми до кухня-коридор-баня. Така намаляхме пораженията. Веднъж се затворила едната врата и познайте - булдог колко бързо огризва врата  Mr. Green
Друго което е - добре е да се остави някаква дреха на собственика. Така хайванчето не му е толкова тъжно.
Оставайте играчки (кучешки), за да намалите пораженията по мебелите.

# 344
  • София
  • Мнения: 360
А това би трябвало да е моето малко пухкаво "мече", с което се похвалих вчера

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 09:06 от mariyka

Общи условия

Активация на акаунт