Дайте съвет за размера на дрехите за новородено !

  • 24 172
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
За моя син майка ми купува дрешките и въобще не съм гледала размерите. Но в началото всичко му беше голямо, а се роди 3.950кг., 52см. Памперси от най-малкия размер въобще не съм ползвала, направо от 3-6кг. Аз предпочитам детето за в началото да има много дрешки, дори да са по-евтини, защото трябва да се перат отделно, а са много малки и трудно се пълни пералня само с тях. А след раждането обикновено жената е много ошашкана и последното нещо, което и трябва, е да пере на ръка.

# 16
  • Мнения: 3 205
Различните фирми имат различни размери. При мен се оказа най-удачно да не купувам дрехи за новородени (0-3 месеца), а дрехи за над 3 месеца. Имаше даже един гащеризон размер за едногодишни, който омаля още на 6-я месец - моите бебета се родиха големи и двамата. Освен това новородените растат като гъби след дъжд, дрешките омаляват едва ли не с часове. По-добре е да е по-широко и да навиеш ръкавите, отколкото да му е тясно и да тичаш всяка седмица за нови дрехи. Памперсът не трявбва да се нагъва в дрешката, а да стои със свободно дъно.
За мен най-удобни са бодитата и гащеризоните. Бодитата с прихлупване на раменете често са мн широки на врата, така че за есенно бебе си вземи с копчета отстрани на вратлето или закопчаване отпред (с този вид закопчаване се облича най-удобно). Якичките обират повърнатото, така че не се налага да преобличаш на всяко плюене. Гащеризоните са най-удобни, ако имат копчета отпред - т.е. да може да се отвори целия, да сложиш бебето вътре и да закопчееш гащеризона около него. Избягвай финтифлюшки и ластици на гърба - убиват.

# 17
  • Мнения: 18
моят син се роди 2850гр. и му бях взела 56 като размер.купи си бодита или ританки с жилетки,най бавно отесняват,по скоро окъсяват.тия камизолки ги накупих,изпрах,изгладих и не ползвах,ако някой ги иска мога да му ги подаря,безмислена инвестиция,нищо ,за другия път ще знам.за количеството,не купувай много,защото докато ги изпереш по веднаж и вече са станали малки.успех и едно живо и здраво бебче

# 18
  • Мнения: 259
Първите ни дрешки бяха размер 22-24 по бълг.номерация. Избягвай дрехи, който се обличат през главата, защото бебетата много мразят това. Дори и да са големи, дрешките бързо се израстват и е добре да са свободни. Памук. Най-удобни и за мен бяха бодитата, които се закопчават изцяло отпред.  От камизолките също съм доволна (но ги използвах малко), въпреки че доста майки ги смятат за отживелица.

# 19
  • Мнения: 11 004
Като за начало си вземи по няколко бодита, гащеризончета, ританки от размер 0-3 м / 56 см / 22 по БГ номерацията. Това, ако чакате лятно бебе. За есенно-зимно ще ти трябва и нещо по-дебело за излизане. После винаги можеш да си набавиш и останалите дрешки, които ти трябват.
Лично за мен най-удобните бодита бяха тези със странично закопчаване, тип "прегърни ме", които не се обличат през главата.

# 20
  • Мнения: 674
Момичетата правилно са ти казали,че най-удобни са бодитата които се закопчават отпред.Запаси се с поне 5 бодита,гащеризончетата също са много удобни и много се ползват.Може да си вземеш 0-3,но ако бебенцето е по-едро,
бързо ще му умалеят.За ДЖЪМБО наистина внимавай,защота размерите им не отговарят.Дъщеря ми е на 6м,а бодитата за 12м са ѝ
малки.Леко раждане   bouquet

# 21
  • Мнения: 9 814
Цените варират, защото е различно  качеството на материята, фирмата производител и пр.
Както вече са ти казали дрехи от 0-3 м. въобще не ти трябват.

# 22
  • Мнения: 384
Преди да родя и аз се наслушах на това как не трябва да се презапасявам с малки размери и как можем да караме с две бодита само. Мъжът ми мрънкаше, че купувам дрехи за кукла. Синът ни се роди 3350 гр и най-малкият размер от 0 до 3 м. му беше идеален. Не ми харесва идеята бебето да се "губи" в голям размер. Цял живот ще може да си доизносва дрехите до дупка, а и няма да се спестят чак толкова пари, като се купуват дрехи за 2-годишно дете. Купих много повече бодита, ританки и гащеризончета от примерните списъци във форума, но изобщо не съм съжалявала, защото ги използвахме много активно. Напълно съгласна съм с reme - когато имаш повече дрешки не се налага да переш и сушиш моментално, а можеш да си позволиш да събереш една пералня (нашата е от малките). Най-доволна съм от турските бодита, а тези с копчетата отпред на мен пък не ми харесват толкова. Особено на българските много бързо им се закъсва плата около копченцата. Камизолките тип "прегърни ме" и на мен ми свършиха добра работа.

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А ти от къде си newsm78
Купуваш 22 и то ще му е голямо, но не за дълго Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 23 096
Всичките дрешки, които купих преди раждането, бяха за 56 см и напълно ме устроиха! Наистина няма смисъл от много дрешки, при нас половината не са обличани изобщо! Най-практични и удобни са бодитата и гащеризончетата, не взимай ританки и камизолки  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
0-3 от където и да вземеш има вероятност да ги ползваш 1 седмица... не бързай да се презапасяваш с дрешки, преди да си видяла размера на бебето.

# 26
  • Мнения: 2 784
И най-малките дрешки и бяха големи в началото, роди се 3250гр и 50 см.
Камизолките наистина са ужасни- мъчих се с тях първият месец, а после открих бодито и се родих. Внимавай много с шапчиците- трябва да са много еластични. При изписването се чудехме, защо бебето се съдра да плаче, докато вкъщи не открихме, че шапчицата е ужасно стегната. Махнахме я и млъкна. То, че ние бяхме за бой- бяхме, ама откъде да знаем, че от комплекта, всички дрешки от който и висяха, точно шапчицата ще е толкова малка. #Cussing out
А и как не са я забелязали в болницата като са я преобличали?

# 27
  • Мнения: 1 586
Според мен размерът 0-3м. е най-добрият вариант за новородено,другите ще са му големи.Хриси се роди 4.050 кг. 52см. бодитата бях купила 22 размер но с къс ръкав, а се оказа,че ми трябват с дълъг и пратих да му купят но направо следващият размер 24.Не бяха много по-големи но ги носихме поне още месец,два!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята щерка се роди едра и размер 22 й беше идеален,но в края на първия месец започна да умалява.Ако искаш детенцето да изглежда добре,а не като с "подарени"дрехи още от самото начало,купи от тях,но имай предвид,че ще умалеят много бързо.Затова не се презапасявай с най-малкия размер.Връхните дрехи за по-хладното време може да са и 3-6 мес,защото и без това се обличат в-у долните,оемат се и не изглеждат гротескно големи.
Специално бодита може би е по-разумно да вземеш 24 номер.Това е дрехата,която умалява най-бързо,а трябва да е свободна около памперса,за да не го притиска.Шапките също умаляват за 2-3 седмици.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 809
0-3 от където и да вземеш има вероятност да ги ползваш 1 седмица...
ОТново не е вярно. Моето бебе се роди 3600, в момента вече е 6 кила и чак сега и умаляха дрешките от 0-3 месеца. А в тези от 3-6 се губеше детето. Аз лично не харесвам дрехите да висят, но ако нямаш проблем с това си купи направо 3-6. Не случайно са измислени размерите 0-3. Да не говорим, че има дрехи, размер за недоносени

Общи условия

Активация на акаунт