Слънчо весело грее, а в мамино коремче ФЕВРУАРЧЕ беснее- тема VII

  • 21 063
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Здравейте бремелинки     bouquet
Поздравления на мамата, която е оформила темичката  Hug
Аз отивам след малко на преглед и после ще давам отчет. Така ми се иска и на мен да ми кажат какво ще е, а бе големи вълнения  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте и от мен в новата темичка, еххх, аз да реша да си почина от комп-а събота и неделя, а вие колко нещо сте изписали, до сега ви четох:))) Аз в четвъртък съм на преглед, ще съм в 15 г.с. и малко, не знам ще се види ли пола на бебчо, но да се надяваме, че всичко ще е наред, пък за другото - може и после:) Аз също имам много пъпки вече, бррр, ужас, освен това и косата ми капе, а пък си мия зъбите с астера пародонт актив и се чувстват добре венците ми, иначе по-принцип са малко по-чувствителни и кървят от време на време, а за гъбичките да не ви говоря, пак се върнаха, ужасно се чувствам, дано доки да ми предпише нещо този път, иначе аз другата седмица съм на моренце, после още една седмица почивка и съм на работа чак на 08.09, много, много съм щастлива, че ще си почина толкова много, имам нужда;))))

# 17
  • Мнения: 56
Привет и от мен в новата темичка!
Мерси на мамето, което я е направило  bouquet
толо, продължавам да кашлям като магаре, ама какво да се прави, ще търпя Rolling Eyes То така или иначе нямам много варианти за лечение освен хомеопатия и мед, засега ям мед със сода и ми помага донякъде, явно ще се боря известно време с настинката Confused
ВНЛ, стискам палци детенце да се оправи и да не се налага да влизате в болница Praynig Какво й е, да не е летния вирус?
lukrecciana, хайде честито  bouquet, имаме си вече една мъжка и една женска мама Grinning
daya9, ми то това със забравянето си е всеобщо явление при нас бременните, ще видиш като почнеш да кърмиш тогава хептем ще ти изтече мозъкът през циците Mr. Green
iloi, радвам се че не си лепнала някой вирус Peace И хапвай разнообразна храна, не може само на плодове Naughty
dessi06, пак тънко минаваш само с едната коса Wink Шегувам се, но както ти е казала Гери това си е нещо нормално, и на мен ми пада, ама при мен поне мегдан има за това- Господ дал коса та се забравил Laughing
Хайде лек ден от мен на всички ви  bouquet Днес се живее горе-долу Sunglasses

# 18
  • Мнения: 89
Браво за своевременно създадената темичка!
Luкrecciana,честито ти момченце!!!
tesori,това беше полезна информация.Ние почти все от този Елемаг пазаруваме,но не знаех,че има козметика в детския магазин(той е от веригата 9+).
При възпалени венци в много случаи помага пастата PARODONTAX.Не е от най-приятните за миене(не образува пяна),но това не е толкова важно.Ако зъбите се почистват добре не могат да бъдат "загубени" като резултат от бременността.Всички проблеми започват от натрупването на зъбна плака,така че целта е нейното отстраняване-най-добре е да се ползват дентални конци.Освен това към 5-6 месец може да се направи и една "клинична(професионална) орална хигиена" при стоматолог-почистване на над- и подвенечен зъбен камък,почистване на зъбната плака,с абразивни лентички се почистват и контактните зъбни повърхности,полиране и т.н. и преглед,естествено.При остро възпаление на венците(Marin4e) помага и жабурене с отвара от смрадлика и прием на вит.C.(и без горещи и пикантни храни),а миенето на зъбите задължително продължава,но с мека четка.

ВНЛ,по-добре ли е детето?Кажи,моля те,какви симптоми има и към коя болница ви насочват.Питам за да съм поне малко информирана и да знам какво мога да очаквам по принцип.

Emym,разбрах,че можело да се пие(т.е. изписват при бременни) при кашлица сироп на Dr.Teiss.Проучи въпроса,ако положението стане нетърпимо. ooooh!

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте  и от мен на всички

След страхотната отпуска обратно на работа и при вас. Да отбележа че докато си бях в БГ ангелчето не ми саздаде един проблем, но в момента в който стъпихме в Кипър и гаденето започна...това моето май е психологическо и ще трябва да го преодолея..и аз със сигурност няма да мога да кажа пола в тази тема защото съм на доктор чак на 18.09 , но ще изтрая дотогава. А вече коремчето расте и то доста бързо.
По въпроса за косопада аз си купих от БГ ампули и шампоан на Vichy ..Работи..имам предвид че само след няколко измивания и се усеща разликата, но май ще трябва да се ползва през цялото време, а за венците и зъбите съм съгласна-истината е в пастата..ще продължават  да ви кървят венците но много по малко и няма да изгубите никой зъб.

Е това е от мен ...успех в жегите..аз отивам да хапна че цял ден съм на фотосинтеза

# 20
  • Мнения: 649
Tolo, Tesori , дайте повече инфо за този магаизн Елемаг.
Аз си мислих, че е хранителен магаизн този в Лозенеж, който се намира мисля зад Семинарията.
Някъде отвън ли е детския магаизн или просто на горния етаж?

Виждам, че има Елемаг и в Изток, там има ли шанс да намеря този крем? Просто магазина ми е по-близо, но ако нещо ще се разкарам и до Лозенец.

За зъбите докторката ми каза, че трябва да си взема по-силна вода за уста, кояот има стягащо действие. Аз май си взех Sensodyne  newsm78
Уф че съм бре, нищо не помня,    ooooh! а преид имах слонска памет  Joy  Joy Joy

# 21
  • Мнения: 2 784
Здравейте, момичета! Не съм писала досега тук. Бременна съм в 13 г.с., терминът ми е на 19 февруари. Това ми е второ дете, имам дъщеричка на 3 г. и 8 м. Засега втората ми бременност повтаря първата едно към едно, но се надявам да ми бъдат спестени някои "удоволствия" като киселините и нощните крампи.
Аз по принцип имам проблеми с венците, но откакто използвам паста "Билка", не мога да се оплача. Препоръча ми я зъболекарката ми, каза, че вършела същата работа като "Сензодин". Очаквах сега, като съм бременна венците ми да кървят повече, но изобщо нямам проблеми. Пастата е няколко вида и много евтина, но ефикасна.

# 22
  • Мнения: 941
Добре дошла на Жълтият Ламтурник   bouquet  На термина ни е на една дата.....ако се престраша да раждам нормално де....

За крампите на първата страница има линк към важните минерали, които ако се поемат от бременната ще се избегнат доста от неприятностите вкл. и крампите. През първата ми бременост ме съсипваха, засега само веднъж се случи....но си беше серия и адски болеше.... ooooh! 
Утре като съм на доки съм си записала (ми непомня , затова си записвам  Mr. Green )  да го питам и за този МАГНЕРОД за която всяка пресна мама ме съветва да го пия  Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 66
Жълтият Ламтурник , здравей и добре дошла   bouquet

Аз днес пак съм в пауза... кеся в офиса и нищо не правя.... Много тъпо, а тъкмо ми беше тръгнала добре миналата седмица...
Единственото което свърших днес е да изпразня един шкаф и да си освободя малко местенце в краката Simple Smile

Много ми се спи.. в неделя за да не будя таткото се насилих и съм спала до 10ч, та тая сутрин едвам отлепих... Иначе проблемите със сънливостта отдавна отшумяха... Thinking

Гледам много мами се оплакват от зъбите... аз да чукна на дърво с тях нямам проблеми за сега... Косата ми пада много обаче.. и уж я подстригах.. ефект никакъв... мисля до 1-2 седмици пак да съм на фризьор... Лошото е че откакто на морето един смотаняк ми разкървави бенка до ухото много се спичам при подстригване... ooooh!

а пък да ви кажа.. аз с нищо не си мажа корема... той още не е започнал да расте над нормалния си размер /който най-слабичките мами може би ще достигнат след още някой и друг месец Wink/, но вече ме поопъва кожата... Уж си го взех тоя дефламол... уж започнах да се мажа... и така си остана... вечер ме мързи, а сутрин въобще не ми е до това...

А за бременската деменция... направо ще ми разкаже играта... супер трудно ми е да приема факта че просто не се сещам разни думи... аз дето се имах за голяма умница.. уффф
mother-of-pearlS, аз още в понеделник си бях направила списък с въпроси за док. и въпреки отчайващия брой препрочитания не ги запомних, та и аз срам не срам си четох от пищова  Confused

Нещо ми е много скучно... Хайде tutubutu какво стана с прегледа? Чакаме новини  Peace

# 24
  • Мнения: 529
Еее, прочетох ви най-накрая  bowuu ПОчинах си в Костенец няколко дни и се чувствам нов човек  Simple Smile
Днес съм на преглед и ми е много стегнато под лъжичката. Ще давам отчет утре  Wink
Момичета, всичко, което описвате, го имам и аз  Outta Joint само косата ми като че ли става по-здрава  newsm78

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Здравейте  от мен в новата темичка!Страхотна е! Hug
Ние пък до сега нямахме ток 3 часа и чак сега се включвам.
ВНЛ,дано Дари се оправи бързо.Да пие повече вода. Praynig Praynig Praynig
Лукрециана,честити ти сини гащи. Hug
При мен нищо ново,чакам с нетърпение 01.08 -отиваме на почивка,много имам нужда вече. Crazy
на мен само косата ми капе яко ,дай Боже да не ме удари в зъбите,че и без това каквито са слаби не знам  Crazy
Жълтия ламптурник  hahaha добре дошла. Hug
Много ме кефи ника ти  Hug

# 26
  • sofia
  • Мнения: 73
Zapis i ot men v novata tema.  bouquet Lek i uspeshen den na vsichki.

# 27
  • Мнения: 143
Здравейте сладурани, днес бях на 3D-Видеозон във Фемина - ще си имам момиче HugТолкова се радвам, и си го записах на диск, за да може и приятелят ми да го види. Направи ми впечатление,че са много внимателни в този център.
Изппратиха ме утре на БХС в Майчин дом. Засега всичко е ок, ще видим и утре!
Лек и усмихнат ден на всички.

# 28
  • Мнения: 1 796
Жълтият Ламтурник , добре дошла и от мен, страхотен ник Mr. Green
carbo, това с пищова е страхотна идея, другия път ще взема и аз да се подготвя Laughing
Аз на обяд ходих на ЛКК за удължаване на болничния, оказа се че часа, който ми дадоха сутринта за 12.45 нямал никакво значение и трябвало да се чака ред та благополучно приключих в 14ч, не че не се поскарах преди това с една тетка дето ни пререди, та реших, че ако всичко е наред повече болнични не искам, аз по малко нерви на работа хабя, отколкото пред лекарските кабинети.
Честито на Дорабела за розовите гащи baby_neutral

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Завърнах се  Laughing Забавих се с отчета, че се борих в офиса с една сладоледена торта (една колежка има рожден ден).
Та за прегледа - отначало изообщо не си разпознах бебето  Embarassed Доки ми вика, виждаш ли как ти маха с ръка, пък аз  Rolling Eyes , ама накрая го видях. Очаквах да е доста по-малко и се изненадах от размера му. Аз къде го търся, то къде било  Laughing Видях най-накрая как ми маха, после ми се обърна в профил. Има голям нос като моя  Laughing Главата му е 3,3 см, ама цялото колко е дълго не ми каза. То и аз забравих да питам. Като го разпознах вече и не можех да откъсна очи от монитора. Много се успокоявам след всеки преглед и ми става едно леко на душата. Само за пола ще почакам до следващия месец. Доки каза, че ще излъже ако каже какво ще е, защото още не били слезли топките (ако е момче, де)  Laughing
Та така с моите преживявания, пожелавам на всички много положителни емоции  Hug

Общи условия

Активация на акаунт