СЕПТЕМВРИ месец наближи - бебешката Олимпиада предстои!

  • 11 680
  • 304
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 926
Сега погледнах какво сте писали за болкоуспокояващите. И честно казано съм леко извън нерви Confused
Първо - хомеопатията НЕ е безобидна!!! Ок - арниката наистина е добра за следоперативен период, но преди да използвате каквато и да е препоръчана от НЕхомеопат хомеопатия, моля поне се запознайте с начина на действие на препарата и с това какви са показанията на лекарството!

Именно защото майка ми учи вече 3-та година за хомеопат аз намекнах на Мари за евентуална помощ при обръщането на бебето, но тъй като не можем да проведем нормален разговор и да й се види състоянието не съм й писала нищо още. Хомеопатията не е универсална и не е безопасна. Това е лечение. Да, без отлагания на химикали в организма, но с действие освен на физическо и на емоционално ниво и може да предизвика уникални реакции, които дори и не сте предполагали!

Второ - Аулин и Солпадеин!!! А какво ще правите с бебето и кърменето??? Лично мой съвет е - боли ли ви - говорете с персонала. Приемайте само обезболяващи, дадени от болничното заведение. Защо иначе сте в болница, ако ще се самолекувате? Всичко в следоперативния период е съгласувано със състоянието ви и с това, че кърмите. Приемът на антибиотик също!
Обясних вече за евентуалното главоболие след цезарово сечение. Говорете с лекарите си преди това и питайте какви са начините на обезболяване в болницата, където ще раждате.

Извинявам се за острия тон, обаче с каквито и да е медикаменти шега не бива! Още повече в следоперативен и следродилен период.

# 226
  • Мнения: 571
Асе права си,че не трябва да прилагаме самолечение!Исках да питам-нали и аналгина е противопоказен при кърмене??Е да ама в болниците бият предимно аналгин за болката!!Какво правим в този случай-значи ли това че не може да се кърми???
Благодаря ви за подкрепата още веднъж мили момичета Hug Heart Eyes

# 227
  • Мнения: 57
Мире имаш и от мен едно голямо гуш Hug Hug Hug
Деси , Асе благодаря за съветите, сега ходих и нямаше нищо, явно днес като съм ходила  с извенение от запека може някоя по твърда храна като преминава да ме е одраскала и после с хартията да съм го разранила нещо, благодаря ви момичета за бързите отговори, какво щях да правя без вашата подкрепа не знам Heart Eyes
unique_v и аз ти пожелавам всичко да мине леко и да си гушкаш сладко бебенце и минимален да бъде дискомфорта Peace

# 228
  • Мнения: 3 926
Мире, аналгинчето ти го слагат мускулно. Много по-лесно се резорбира и изхвърля от организма. Peace
Ако толкова не издържаш по-добре да те надрусат с райски газ... Обаче като му мине действието... болката е срязваща...
Аз затова казвам, че боли-не боли добре е да се търпи. В крайна сметка операция е цезаровото сечение и има своите последици, които обаче преминават всеки изминал час. Колкото повече време минава, толкова по-поносимо става. Въпрос на мотивация, емоции..., защото положителната настройка и хормоните на щастие се отделят и след цезарово сечение. Точно както нормално родилите изпадат в транс и еуфория..., така и оперираните преживяват своя емоционален транс. Еми използвайте го. Използвайте щастието, че сте майки, за да успокоите болката, за да забравите за нея и да я потиснете в името на нещо много по-хубаво Heart Eyes
По повод въпроса ти за движенията - упойката си заминава за около 2 часа, но тя не пуска отведнъж. Постепенно усещанията се възвръщат, така че няма как да ти се отворят шевовете. Все пак тези, които шият си знаят работата Peace

Ох, наистина се извинявам за по-острия тон, но искрено се ядосах, защото 9 месеца изследвания - на този кръвно, на другия тонове, на третия микробиология... само се оплакваме какво не са ни взели и направили и в един момент - хайде юруш като родим да се тъпчем с хапове Confused

# 229
  • Мнения: 21
гери, благодаря за съветите мила
даже и това с фенерчето пробвах, и се дупендря яко, но трима доктори вече са песимисти, че няма място милото да се завърти. все пак аз не губя надежда и се надявам, че ще реши да се ориентира

Юник  Hug Praynig Hug стискам ти палци мила, всичко да мине "по вода" и да ни зарадваш с твоето най-голямо щастие

Мирката  Hug

Асенцето слънчице, когато имаш време ще пробваме, ако не, здраве да е...явно така е трябвало да стане. иначе съм много склонна на всякакви "проби", че нали съм мераклийка за нормално

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 22:10 от mari_p

# 230
  • Мнения: 4
Мариамче, като причина за кръвното различните ми докторки казват различни неща от това, че може да е на емоционална основа до това, че за съжаление е много често срещано усложнение по време на бременност  smile3518
Уанда, Деси, Мирка благодаря ви за загрижеността момичета   love001
Мирка едно голямо гуш  Hug бъди силна миличка;
Аз като Шмати имам болки като по време на цикъл и по точно като в първите ми дни. Докито каза, че били също вид подготвителни контракции.
Другото, което продалжава да ме безпокои са гърдите ми и по точно зърната. Мажа се със зехтин и мас, но те продължават да са напукани и приличат на напукани бабешки пети  newsm45 и са болезнени. Дали ще мога да кърмя нормално???

цунки на всички и лека вечер  Hug

# 231
  • Мнения: 3 926
Мари, ще ти пусна домашния ми на ЛС, ако ти е по-удобно да се обадиш утре през деня Hug ПРосто 15-тина минути да поговорим Grinning
Мишленце, къде живееш? МОга ли да те видя тези дни? Аз съм в Борово Grinning
Мирка, голяма прегръдка за теб Hug Но всъщност ти отдавна си ги чувстваше работите и знаеше, че няма да ти кажат Rolling Eyes Чудесно е, че така приемаш нещата. Само за едно бъди сигурна - близките ти не се притесняват за теб - те просто те обичат и се грижат за теб отгоре Heart Eyes Praynig Но съм убедена, че ти дават сили и са до теб, без да зипитват земните тревоги Heart Eyes
Ваня Hug Hug Hug Чакам да ми се обадиш спокойна и щастлива Hug

# 232
  • Мнения: 79
Момичета преживяла съм 2 пъти секцио веднъж със спинална и веднъж с пълна упойка и един кюретаж след спонтанен аборт пак с пълна упойка.
Нито веднъж не съм имала главоболие след упойката и никога не ми е хрумвало в болницата да си нося обезболяващи.
Тъй, че не се настройвайте предварително, че ще изпитате това страшно главоболие Peace.
Освен това когато има проблеми в болницата има лекари, които не напразно следят цялостното състояние на родилката, та ми се струва по логично да ги питате какво може да се направи.

Аз като Шмати имам болки като по време на цикъл и по точно като в първите ми дни. Докито каза, че били също вид подготвителни контракции.
Другото, което продалжава да ме безпокои са гърдите ми и по точно зърната. Мажа се със зехтин и мас, но те продължават да са напукани и приличат на напукани бабешки пети  newsm45 и са болезнени. Дали ще мога да кърмя нормално???

Мишленце, първо подготвителните контракции не са болезнени, не знам колко са ти болезнени менструалните болки, но моите особено в първите дни приличат на първите родови контракции.
Второ за гърдите, никога не съм виждала напукани бебешки пети newsm78, аз не мажа гърдите си с нищо, но вече са ми съвсем готови за кърмене.
Меки, нежни и ухаят различно.
Моя съвет е да не се шашкаш, да не прекаляваш с миенето със сапуни и всичко, което изсушава.
Дори когато бебето засуче и се появят проблеми има много възможности за реакция, това няма да ти попречи да кърмиш ако наистина имаш такова желание!

# 233
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Добър вечер и от мен!!!
Момичета,това може би е последния ми пост преди да родя. Вдругиден рано тръгваме за София,а там няма да имам нет. Ще се опитам отнякъде да ви чета,но едва ли ще мога да се включвам активно. Пожелавам успешно раждане на Юник! Стискам палци,която и да е следващата мама да роди бързо и безболезнено. Да са живи и здрави бебовците ни и да се отчитаме после за обмяна на опит по отглеждането им.
Мире, на теб скъпа искам да ти кажа,че същия този неприятен момент го преживях и аз в началото на бременността ми. Баба ми почина и естествено никой не ми каза. Баща ми не искаше да ми се обажда често и нещо се усъмних,но не предполагах,че може това да е причината. Докато една вечер...сънувам погребението на баба, мъката на татко и всичко. Споделих на сутринта с майка ми и тя не издържа и ми каза,че сънят ми е бил верен. Еми гадно ми беше,но няма начин. Нищо не можем да направим. Права си,че ни закрилят отгоре и постоянно са около нас,макар че ние не ги виждаме. Бъди силна,м мисли си за хубавите моменти,които сега ти предстоят и знай ,че за да се роди нов човек друг трябва да му отстъпи място. С първото ми дете пък малко преди да се роди почина другата ми баба,така че...вярвам в това. Стига тъжни постове.
Хайде сега да видим дали до преди да тръгна ще имаме ново бебе!!!  Mr. Green
Като разбрах за Сидония,че е родила 2 дена само за това си мислех. Много изненадващо ми дойде,защото й четох същия ден постовете и после...бебеееееее!
Асе, права си за хомеопатията. В крайна сметка като сме решили да раждаме чрез секцио ще си изтърпим и болката. И трябва да слушаме лекарите какво ни казват и изписват. Аз лично смятам,че за да започна лечение с хомеопатия трябва да имам доста натрупан материал от лечение с хомеопатични продукти много преди раждането,за да може организма да реагира иначе....ефекта е много бавен. Пък и без намесата на хомеопат не се захващам да си го прилагам. За това пък лекувам детето си почти само по този начин. Смятам и с малката да е така.
Лелелелелелеле, дълго стана,ама като пиша по-рядко....  ooooh! ooooh!
Айде цунки от мен и лека за сега!   bouquet

# 234
  • Бургас
  • Мнения: 27
Нет нямах, орааа..така е тука, от време на време живея в Индия:)!
Честито за новото бебче! Сидония,   bouquet
Честити рожденници! На другарката ми Цвети и нейните другари- ура, да живеят!!!  bouquet
Юник, сега те почвам и тебе! Hug Кой, ти ли, бе? Wink Ти ли се притесняваш? Не вярвам! Ти си толкова силна! Аз от тебе се уча! Вярвам, че на 21.08 една от вестителките ще напише, че си многооооооооо щастлива и имаш най- прекрасния сииииииииииин! Praynig Сестра ми е родена тогава също! Heart Eyes
Уандич, земи ми нАпрай ти един златен зъб, подарък за след раждането, ни са офлянквай.. Joy че си гу тура най- отпред и ше викам с писклив глас" Реклама, реклама..тука се спирайте, една приятелка е най- добрата, кърти и после прави златни ", да видиш къф бизнес ш' правим с тебе:)
Сетих се за една дама от тук, която беше с ник с буква "Ф"..та  се радвам, че съм я развеселила, че и мъжа и..Simple Smile
Мирка, и аз като тебе, бейбе, сънувах близките ми покойници, наистина сякаш ни подкрепят от там!

Да та пофала, мори, Шейлата! Тия съвети за превръзките и т.н са екстра, ама тва тука ако го направим, ще ни се смеят или ще гледат учудено и ние нали знаеш, българите- плащаме данък обществено мнение, то за тва сме на тоя хал..Само си представи как ми носи моят любим ледените превръзки в болницата или топъл чай и как разни доктори му викат- Ааа, не може, не може, кой ви каза..?! #Crazy

Стеле, знаеш- скайпови мечки и джуки!!! Joy И за Деси, за Иринии, Радевааааа..за Мариам, за... за..за...Соняяя..Дидкаааа..за който искааа..Hug
Муахахха, и знаете ли какво се сетих..дет ма базика Уанда- за секретя аз си го взимам, ама клизматааа..всички няма се отървем от нея..Simple Smile)))))))успех:) Mr. Green

# 235
  • Мнения: 3 926
Вилистар, всъщност Анджи е права за Арниката. Тя наистина помага за бързото възстановяване на тъканите и може да се прилага така - симптоматично, а не чисто класически хомеопатично. Но тръгнем ли и направим ли компромис веднъж - тогава нещата излизат от релси.
Затова и лекари, и хомеопати гледат доста скептично на форумите и твърдят, че тук се разпространява всякаква информация и медикаментите се ползват пенкилерно Confused А това вреди на репутацията на форумите, защото тук има и много, много ценна информация. И майките наистина много си помагат една на друга. Въпросът е да може да се отдели качеството от плявата, а не всички имат нужното време и мотивация да го направят Peace
И недей да си мислиш, че хомеопатичните медикаменти не могат да действат от раз Peace Особено в такива ситуации. Утре ще седна да ви напиша точно какво стана, когато дадохме на мъжа ми арника след операцията. Действат безотказно Peace и дори по-бързо от алопатичните. Но трябва да ес знае какво правиш все пак Grinning
Но сега ще гледам Систър Акт и утре ще ви разказвам как смаяхме докторите във ВМА Wink Laughing

# 236
  • Мнения: 1
Тука, съм Simple Smile още съм бременна!

Нямате изчитане мацки, този път малко попрехвърлих нещата, ама много ме болят очите и без това съм качила диоптера  Crazy

Честито момиченце, да ти е живо и здраво Сид! Много любов да носи на цялото семейство!

Юник, имаш здраво стиснати палци и от мен! Всичко да мине по най-добрия начин и да гушнеш своето здраво бебче скоро! Ще чакаме новини и подробности скоро1 Успех  Hug Peace Heart Eyes

Честит Рожден Ден и на Цвети! На всички пожелавам здраве, защото за мен това е най-важното, на тебе желая двойно повече за да има и за бебчо! Целувки и хубав празник  Heart Eyes Simple Smile

Днес на преглед ами казаха, че моето синче е около 3.200кг, главичката е 9.65см, плацента и води в норма за моята седмичка  Peace
Така че си чакам чинно и се надявам беб да избере най-хубавата дата  Mr. Green
А за магнезия ми каза мойта доки (аз пия Магне Б6) че в тези дози в които аз го взимам т.е сутрин и вечер по едно, няма да ми спре раждането и че било за подобряване на кръвотока към бебето. Каза ми да си го пия до към 30-ти  Simple Smile

Хайде лека нощ, сладки и спокойни сънища на всички!

Ако има някой запътил се към родилния дом, много успех, късмет и всичко най най  Heart Eyes!!!

# 237
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Вилистар, всъщност Анджи е права за Арниката. Тя наистина помага за бързото възстановяване на тъканите и може да се прилага така - симптоматично, а не чисто класически хомеопатично. Но тръгнем ли и направим ли компромис веднъж - тогава нещата излизат от релси.
Затова и лекари, и хомеопати гледат доста скептично на форумите и твърдят, че тук се разпространява всякаква информация и медикаментите се ползват пенкилерно Confused А това вреди на репутацията на форумите, защото тук има и много, много ценна информация. И майките наистина много си помагат една на друга. Въпросът е да може да се отдели качеството от плявата, а не всички имат нужното време и мотивация да го направят Peace
И недей да си мислиш, че хомеопатичните медикаменти не могат да действат от раз Peace Особено в такива ситуации. Утре ще седна да ви напиша точно какво стана, когато дадохме на мъжа ми арника след операцията. Действат безотказно Peace и дори по-бързо от алопатичните. Но трябва да ес знае какво правиш все пак Grinning
Но сега ще гледам Систър Акт и утре ще ви разказвам как смаяхме докторите във ВМА Wink Laughing
АсеHeart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  Hug Hug Hug

# 238
  • Мнения: 79
Мариям, права си, но и Флучия е права. Точно това е, нашия град е пригоден zа 500 , 600 000 души, това което е сега го пръска по шевовете, буквално. Да добавя и милион и половина автомобили(толкова ли бяха  Thinking ), и картинката е ясна. София стана абсурдна zа живеене вече.

Деси аз казвам че София е абсурден за живеене град защото липсва организация, а не че хората били много.
Има много място София да расте, ако има организация и някой инвестира разумно парите, които ние като щурави плащаме сега нямаше да има проблем.
Аз живеех в София преди 10 години, а сега е много по зле от тогава.
Тук няма прираст, българите избягаха в Европа, а някой стигнаха само до София(горките), скоро ще сме на изчезване.
За 10 години обаче тези главни архитекти не се ли сетиха, че града ще се развива и ще расте?
Ако сравниш цената на имотите в Бг и в Европа ще се шашнеш...
В Ямбол дето сме на последно място по скъпотия, демек тука е ефтиния 1кв. м. търговски обект на "центъра ни" в незавършен вид струва около 2500 евро и липсва предлагане...
Не е нужно да откриваме Америка или да сме новатори в каквото и да било, само да погледнем как са се справили с проблемите други преди нас, но за това трябва някой да мисли.
Не е случайно, че хората бягат, липсва ни организация, не място.
Толкова ме е яд напоследък на държавата, че паля лесно сори, за което Hug.

vilistar, успех!
Муцка Hug, хич не мога да си те представя да го плащаш този данък "обществено мнение"!

# 239
  • Мнения: 133
Аз влизам само на вечерна проверка и отивам да опъвам краци, че кръста нечовешки ме боли  #Crazy
Муц, липсваше, душа  Hug Напоследък все по 1-2 изречения драсваш и изчезваш  Hug Пък ние тука ти завиждаме за сутрешните похождения  Joy Виж, чак сме позеленяли от завист  Mr. Green
Мирка,   Hug
Мишленце, дано всичко е наред с кръвното  Hug Почивай повечко и не се тревожи  Hug
За хомеопатията - и аз съм на мнение, че не може така да се предават рецепти, без да се съгласува със специалист  Peace Срещу болката ще имаме най - ефикасния лек - нашите бебчета  Heart Eyes
Лека вечер от мен, момичета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт