Мами в БЕЛГИЯ - 5

  • 23 944
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
А стига бе  Laughing

Браво и честито и от мен!!! Ама ти си доста напред, Rylie!!! А чак сега си казваш Wink

# 16
  • Мнения: 1 121
щото съм скрита лимонка, затва Laughing  Laughing  Laughing

# 17
  • Мнения: 27 524
Е, Райли, голяма изненада, честито, всичко да е наред  Hug Как се нави на малка разлика?  Tired За децата е супер, ама за родителите  Crazy
4ерна роза, привет пак  Simple Smile И на теб лека.  Hug Много бременни, много нещо, ще станем отчетно-чужбинска  Grinning
Друга бременна няма ли?  Joy

За сега аз само се чудя как ще се справям с шофирането по 200 км на ден  Thinking Поне само ми се гади, а не като първият път яко повръщане. Чак тахикардия бях получила. Правиха ми 24-часов запис на сърдечната дейност и се оказа, че пулсът ми под 130 не пада!
Сега нещо се задъхвам, дори като съм седнала - странно е, защото съм в самото начало, а това е нормално за края на бременността.  Thinking

Джъст, на работа ли има 100 км в посока, че толкова много?
Може ли от повръщане да се получи тахикардия? И как така 130, постоянно? Това не е ли много, не ти ли беше кофти?  Confused
За задъхването отсега гинекологът какво казва?

Вие, бременните, при същите си доктори ли сте и с втората? Аз бях при една студена, груба скумрия, дето не искам повече да я виждам  Twisted Evil Ще си търся друг гинеколог, като се наложи  Crossing Arms

# 18
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Да, по 100 км ми е в едната посока - работя като консултант и работното ми място зависи от това къде е клиента.

Иначе за задъхването казват, че може пак да е от ускорения пулс - поне е около 90-100 сега (обикновено съм с пулс около 85) така, че не е много ускорен.

Ще ходя при лекаря, при който ходих на профилактичен преглед и изследвания преди да забременея (Мартин е раждан в БГ и вече посетих неговия лекар да установи бременността Simple Smile ). В клиниката в Отини се намира, не е в Брюксел. Доста свестен ми се видя - напъваше се да говори и английски  Grinning и беше доста внимателен - обясняваше всичко, което ми прави. Уговорихме се, че ако до декември не забременея, трябва да ме види пак и да ми изпише нещо за стимулация.
Не ми се пътува до Брюксел за прегледи и раждане. Отини ми е на 8 км.

# 19
  • Мнения: 872
4естито на бременните майки   bouquet и кураж , моми4ета!

Няма стра6но, 6те ги отгледаме бебетата.. За децата малката разлика е най-добре, играя заедно, растат заедно...! В на4алото е трудно, един заспи - друг се буди, един пла4е 4е е гладен, буди другия и той иска да яде, и пак рев. Но пък толкова се оби4ат- малкия следи с поглед всяка стъпка на бати и го търси. Баткото пък е толкова внимателен с бебето, целува го , мили го и му показва игра4ките ....
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=272359&pid=6851888
 
При нас: Филип след половин година тръгва на у4или6те, като стане на 2.5г , за сега си ги гледам у дома.
групата в у4или6тето е смесана, т.е. разли4ни възрасти заедно, в група от 25 деца, тъй 4е след време  6те са заедно в една група

Леко бременеене на вси4ки и си отспете ...  Hug Hug

# 20
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Как така групата е смесена? И как така са 25 деца???

На Мартин групата е от 13 деца и всички са на една възраст. Има 3 групи предучилищна - за 3 годишните, 4 годишните и 5 годишните.

Абе убеждавам се, че нещата във всяко училище са различни тук!

# 21
  • Мнения: 1 572
стига бе вие ме убихте , много бременни , някой да ме изчака и мен да бременнем заедно , честито и от мен Райли

# 22
  • Мнения: 27
Аз си смених и гинеколога и болницата.Когато бях в болницата да раждам сестрите вместо да ми помогнат гледаха да ми направят престоя по тежък Sadбях новодошла и им говорих на
английски ,а те съответно ми отговаряха на фламандски въпреки ,че знаят много добре англ.ез.
От притеснение не можах да кърмя и един ден.Пет дена малката стоя гладна и накрая реших да започнем с шишето.Да ама тя вече не искаше да яде и всичко повръщаше.Паднаха и килограмите и я сложиха в кувиоз.Чак тогава сестрите станаха едни милички...Мен ме изписаха а тя остана там. CryЗакрепиха я със специално мляко против повръщане ,но до 1 година повръщаше редовно както и не спеше нощем от глад.
Надявам се в тази болница всичко да е наред PraynigСамо дето ме е страх да пробвам с кърмене да не се получи пак така.Mисля да започна направо с шишето да не стои детето гладно Confused 

# 23
  • София
  • Мнения: 3 123
Rylie,малеее как се радвам и си траеш ти.Ма аз те заподозрях като се видяхме последно,защото коремчето ти личи. Heart EyesАйде лека бременност и здраво бебе! Hug

# 24
  • Мнения: 1 121
Благодаря за пожеланията Heart Eyes

angels_zg, мислех още тогава да се похваля, ама не успях да ви намеря след фризьора Sad пък от 2 седмици съм си изгубила зарядното и ходя и без телефон Confused сега май ще си купувам ново.

MariaF, живот и здраве и моите ще имат същата разлика година и осем месеца Wink много се надявам на още едно момченце пък ще видим Sunglasses ако имаш възможност разкажи какви трудности срещаш, да съм подготвена. А снимките са много сладки Heart Eyes

Jeje, до края имам 6 месеца, джъст има цели 7 Laughing Laughing Laughing ако решиш да се вместиш в тези интервали ще си бременеем и 4-те.

Черна роза, кога ти е термина?

А за болницата- аз раждах в САЩ иначе с удоволствие бих родила в същата болница със същите лекари. Всичко беше повече от перфектно и срещнах невероятна подкрепа с кърменето  Heart Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 3 123
уф,аз така се развълнувах,че забравих да честитя и на другите бременелки-на всички желая успешна бременност!

# 26
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Аз имам един въпрос, че малко се притесних...Колко милиграма фолиева киселина ви изписаха - 4 или 0,4? Аз пия 4 милиграма, което е дозата за жени с вече родено дете със спина бифида., което при мен не е така. Личният лекар даже ми изписа 5 милиграма, но в аптеката нямаше и взех 4. Гинекологът, при който ходих за изледвания преди забременяване също потвърди да вземам 4 милиграма. Не е ли много? Четох, че остатъка се изхвърля с урината и не се натрупва в организма. Притеснено ми е Sad

# 27
  • Мнения: 1 121
На мен пък изобщо не ми предписаха фолиева киселина, пия само пренатални витамини.

Иначе съм много доволна от лекаря, говори перфектен английски, обяснява много подробно всичко и определено е в час, личи си, че разбира какво прави Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 3 123
Just a Girl ,няма смисъл от 4 - те са и за жени,които не усвояват добре фолиевата,но това само с изследване се разбира.

# 29
  • Мнения: 27
Rylie,термина ми е на 06.12,но мисля че едва ли ще се роди на датата.Предполагам че ще е по рано като за второ дете,но това е Божа работа.
Днес и утре не съм на работа.Вадиха ми два пъти един и същи зъб Sadнаправо ще се прбъркам от болка.Добре че малката е при детегледачката че иначе не ми се мисли как ще се оправяме.




Общи условия

Активация на акаунт