Мами в БЕЛГИЯ - 5

  • 24 030
  • 285
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 121
Какво става за неделя? Ще има ли среща или не, много ми се иска да се видим Heart Eyes

Блонди, защо така няма паркове в Брюксел? Тук е пълно, поне в това отношение не мога да се оплача. Ако се срещаме предлагам да е някъде с детска площадка. И за Икеята става, само кажете кога и идваме Grinning

# 211
  • Мнения: 2 641
блонди в центъра на брюксел видях поне 3 парка , единия с голямо езеро, в другите невлязох.
ние продължаваме нашата одисея с работата. оказва се че има мегдан за развитие и увеличаване на заплатата, годишни бонуси, пари за обяд и транспорт, медицински /за мен незнам/ и други.....сигурно по натам ако решим да си купим къща щ ползваме отстъпки от кредита нали е банка  Grinning има там още разни неща. хубавото е че бързо те повишавали аки видят че си схватлив. а и дори да не ни хареса там шансовете от Белгия да си намерим работа е много по голям отколкото от бг. та мъж ми ще иде на интервюто в белгия пък после ако вече предложат договора окончателно ще го помислим  Peace

# 212
  • Мнения: 27 524
блонди в центъра на брюксел видях поне 3 парка , единия с голямо езеро, в другите невлязох.

Никъде не съм казала, че няма паркове  Wink
Говорим за детски площадки тип като в БГ  Peace
Относно френския и числата им - всеки език си има някакви особености, свиква се, научава се и не те дразни, нито пречи  Simple Smile
В неделя ИКЕА не работи, може в някой парк, ама не знам в кой. Райли, освен при теб да дойдем да ни заведеш някъде  Hug
Но ние сутринта не можем, пък и Джъст не може, хубаво е да сме всички. А и Jeje да изчакаме  Simple Smile

# 213
  • Мнения: 2 641
ако мога да ви попитам още нещо - всички ли сте на квартира или има някой който си е купил жилище/къща? знаете ли какви за цените средно и колко излиза да плащаш заем вместо наем?
и още нещо - там в обзаведени квартирили сте или сте купили обзавеждането? нещо от БГ взелили сте и какво? видях че в един БГ магазин в Бруксел предлагат транспорт. да знаете цени за това?

# 214
  • Мнения: 27 524
Ние сме на квартира. Искахме да купим къща, но излиза солено засега за нас. Хубавите къщи и в хубав квартал (долепени до други, с отделен двор са около милион  Crazy) са около 320 000. Трябват около 60 000 за държавната такса и след това излиза по 2000 евро на месец да се плаща. Същото е и за апартаментите. Ние сме под наем в необзаведено. Предлага се транспорт, да, цените не са високи за тази услуга. Качват обикновено до първия етаж. За по-нагоре трябва лифт, защото обикновено стълбищата са тесни.
Сега ще купуваме малко жилище да го дадем обзаведено под наем. Цените са около 100 000 хиляди, 20 000 за таксата и към 500-600 евро на месец. След това ще си вземе голям апартамент или къща за нас, след като имаме друга гаранция за по-високия заем. Това от мен  Hug

# 215
  • Мнения: 2 641
ми то значи направо жилище да си вземем и вместо наем 1000 евро да изплащаме заем дето викаш 600 евро

# 216
  • Мнения: 27 524
Цитираните цени са за една стая и хол. Във вашия случай няма да свърши работа. Ние харесахме това жилище, три стаи и хол и кухня и струва 295 000, пак са си 60 000 вноска и по 2 000 на месец. Освент това още с идването си няма да можете толкова бързо да вземете заем от банката сигурно.

# 217
  • Мнения: 2 641
ние сега живеем в една стая и хол с малка кухня
http://picasaweb.google.com/Irena.Roussinova/iMOKyI#

# 218
  • Мнения: 27 524
Хубаво е  Peace, ама като сте 4 човека за какво да си купувате толкова малко жилище?  newsm78

# 219
  • Мнения: 2 641
aha, pita li mamite kolko sa i kak se poluchavat detskite?
syshto i kolko struava trensporta tam, vlakovete da se napravi smetka koolko pari se spestiavat ot tehnite vaucheri za transport

syshto onazi mama deto kaza za 13.8 , tova znachi li che zadyljitelno za koleda vizmash dve zaplati i kogato si otpuska zaplata i 0.8 otgore?

ако може и натова да отговорите   bouquet

# 220
  • Мнения: 2 641
е блонди ти ме разби  Laughing ами вместо да изплащаме наем на някого по добре малко но наше. пък когато имаме пари и по голямо. незнам как е при вас и защо сте отишли в белгия, но ние определено се издържаме абсолютно сами за всичко. та нямаме натрупани богатства, нито богати роднини, нито връзки из властта и т.н. много ясно че искаме голямо жилище но няма с какво да го купим, нали ви казах че за 2 стайна панелка плащаме 500 евро на месец.

# 221
  • Мнения: 27 524
И ние се издържаме съвсем сами. Причини за идване - колкото искаш.  Simple Smile Темата не е за това.  Wink Вие си решавате, разбира се, за мен е по-логично няколко години под наем и на по-широко и спокойно, отколкото купено и да се свираме в една стая 4 човека. Но това е само мое мнение, разбире се. Вие ще си решите  Peace

# 222
  • Мнения: 1 121
Anaise, за тези пари определено си заслужава да дойдете. Може и да се наложи от време на време да се ограничавате в харчовете, но си струва. Най-малкото животът е много по-спокоен, има ред, законност, сигурност, а и повече възможности за развитие. Когато децата порастнат ще можеш и ти да започнеш работа и със сигурност ще ти плащат повече отколкото в България. Дотогава ще си научила и фламандския Wink А апартамента в България можете да го дадете под наем и след няколко години да го продадете. Както растат цените на имотите в България, даже ще реализирате и печалба Grinning

# 223
  • Мнения: 2 641
абе ние сме богати  Grinning Grinning Grinning панелката я купихме за 30 000 сега е 80 000 евро ако не и повече  Shocked

# 224
  • Мнения: 305
Anaise,ти голямо счетоводство правиш. Щом стигна до цените на влака. За цени на жилища най-добре влез в някой сайт и разгледай каквото те интересува.Има толкова различки цени. Аз също мисля че с тези пари ще се оправяте добре без да се лишавате, но и без да охолствате. Това е една добра заплата за Белгия.

Общи условия

Активация на акаунт