Мами в БЕЛГИЯ - 5

  • 23 984
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 641
онези неща на латиница ги питаше мъжа ми не аз. ми прави човека като хрантути 3 търтея и 2 заема.

# 226
  • Мнения: 1 572
kaкто казва Блонди причини да сме тук много , и не винаги това са парите , аз например печелих много в бг , живеем в къща на брега на морето на 4 етажа , винаги съм карала нови коли и съм харчела докато не бях семейна , но късмета ми беше да попадна на свестен мъж белгиец , и сега и ние сме под наем докато решим дали ще останем да живеем в белгия или в бг , и аз разсъждавах отначало така- по-добре на тясно ама да е нашето но тук мисленето ми се промени , ние българите така разсъждаваме , в белгия цените на имотите са жестоки , ние си правихме сметка ако си купим къща ще я плащаме 20 години ,засега ще изчакаме , ние плащаме 500 евро за хол ,бокс и 2 спални плюс гараж;не се оплаквам
не винаги тънките калкулации са причина да сме в чужбина
и ние се издържаме сами , дори сме само на заплатата на мъжа ми но аз го приемам като временно състояние Wink

# 227
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ние за жилището сме на вьлната на Блонди и ако купуваме искаме или кьща или тристаен апартамент Laughing И понеже за сега не можем да си го позволим сме си под наем в апартамент с 2 стаи, хол и кухня. Но сьм казала на Изидро че за второ дете живот и здраве ще трябва да тьрсим тристаен Mr. Green При при тази несигурност на имотният пазар и ако един ден решим да се изнасяме от тук - не ми се занимава с такива инвестиции. Но аз сьм на мнение, че всичко е до приоритети - нашите са свьрзани предимно с удоволствията от живота Wink

А за срещата май ще чакаме и Jeje и дотогава все ще измислим кьде ще отидем Laughing

# 228
  • Мнения: 1 572
айде и за награда може аз да ви организирам  Laughing

# 229
  • Мнения: 305
И ние сме под наем и това не ме тормози. Блонди, вие къде живеете в Брюксел?

# 230
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
И ние сме под наем - къща с 3 спални (е, 2-те от тях не са особено големи Wink ). Досега 3-тата спалня използвахме за гости, но живот и здраве от догодина ще я ползваме за 2-рото бебе, а гостите в хола Wink Засега не мислим да купуваме нещо тук ,защото още незнаем накъде ще задуха вятъра, а и сме в Белгия от миналия юни.

А за това кой как се издържа - не мисля, че някой тук разчита на бурканите от баба, нали...Wink Ако пък някой намери начин да го издържа друг в Белгия, да свирка Wink

Хайде лека вечер!

# 231
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Justy - как я караш, пообрави ли се малко. Дано скоро отмине всичко, аз си спомням че кьм 15 седмица на бременността ми настьпи ренесанса Laughing Е, докато не дойдоха киселините после Mr. Green Кога ще гледат бебчо и да кажат какво ще е, ех ама сьм любопитна Heart Eyes

# 232
  • Мнения: 27 524
не винаги тънките калкулации са причина да сме в чужбина

Именно  Peace

Но аз сьм на мнение, че всичко е до приоритети - нашите са свьрзани предимно с удоволствията от живота Wink

И моите. Ама не не и на мъжа ми  Grinning Crazy

айде и за награда може аз да ви организирам  Laughing

Май ще е най-добре  Hug Hug Hug

Блонди, вие къде живеете в Брюксел?

До Плас Мейзер сме точно  Peace

А за това кой как се издържа - не мисля, че някой тук разчита на бурканите от баба, нали...Wink Ако пък някой намери начин да го издържа друг в Белгия, да свирка Wink

 Joy Joy Joy  Peace

# 233
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Novaa, ами тази седмица бях в болнични....Във вторник се отчетох с 6 повръщания и 7-мо на път ама нямаше дори стомашен сок да излезе (ух, че подробно описвам, ама сега ми се е паднало, попита ме Wink )
Иначе вчера доктора ми се обади, че кръвните изследвания са ми добре, но щитовидната жлеза не функционира достатъчно. Такъв рев му дръпнах снощи сама Sad Днес отидох да го видя и той ме успокои, че няма страшно, че се среща често по време на бременност и че няма опасност за мен и за бебето, но ми изписа тироид. Симптомите на намалената функция на щитовидната жлеза са - Блонди, забележи - сърцебиене, потене, задъхване...все симптоми, които имах и с Мартин, но никой не му пусна хормонални изследвания в БГ. Четох в нета и се поуспокоих малко...Надявам се в понеделник да съм пак на линия, че уж и вчера бях добре, ама в 24:00 ходих пак да се отчитам в тоалетната.

Иначе за пола е още рано. На ехограф за 13 седмица съм на 25.09., но мисля, че е рано да видя какво ще е, а и не приритвам Wink

# 234
  • Мнения: 27 524
Ух, Джъст, прегръщам те от сърце  Hug Heart Eyes Важното е, че е казал, че не е притеснително и опасно. Пий си лекарствата и всичко ще се нормализира. Ще сте добре ти и бебо, не плачи  Hug  bouquet
Аз много приритвах за пола  Blush Исках момиче, казаха момче, вкиснах се, родих го, влюбих се  Blush Сега ужасно много искам пак момче и сигурно момиче ще ми се падне  Laughing За Криско работихме точно 6 месеца, сега 4-ти не става второто, да видим...  Confused 

# 235
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Абе, Блонди, стига бе, не се чумери  Hug! То не става по поръчка! За Мартин ни трябваха 4 месеца, а сега - 3...но това е божа работа. Ти отиде ли да си пуснеш изследвания при гинеколог - профилактични имам предвид, на хормони и за разни инфекции? Ако не бях правила такива преди да забременея щях да мисля, че това със щитовидната жлеза го имам от преди бременността, но изследванията доказват, че се е "отключило" от бременността.

# 236
  • Мнения: 1 121
Блонди и ние за Райън работихме цяла година без резултат, тъкмо бях започнала да се отчайвам и чудото стана Laughing а сега с второто забременях от първия път Laughing не бързай да се притесняваш Sunglasses стискам палци скоро да се похвалиш с добрата новина Hug

А за живеенето - и ние сме под наем, плащаме 1 150 евро за къща на два етажа: хол, отделна кухня, 4 спални, 2 бани, 2 тоалетни, мокро помещение, 2 гаража, мазе Laughing така както го описвам звучи огромно, ама не е. Спалните са едни малки, особено тези на 2 етаж, стигат точно колкото да сложиш едно легло и гардероб Laughing (много са икономични белгийците откъм жилищна площ Laughing), обаче дворът ни наистина е голям и равен, това малкото по цял ден търчи нагоре-надолу Grinning

Ние имаме още 2 години тук, но дори да оставахме за дълго не бихме купили къща или жилище на изплащане, докато не си стъпим стабилно на краката и не сложим пари на страна. В крайна сметка всякакви неща се случват, хората понякога си губят работата по ред причини и тогава какво става със сметките и със заема?

Иначе и аз си падам по удоволствията, добре, че мъжо е по-пестелив Laughing

Just a Girl , кураж мила, дано повръщането скоро спре и всичките ти притеснения са напразни Hug

# 237
  • Мнения: 27 524
Ау, цяла година си... ама всъщност хората и по 5 работят, Божа работа... не съм се притеснила, де, хем искам по-голяма разлика, хем пък не ща на 40 да раждам, хем искам второ, хем не искам,, ем сърби, ем боли мойта  Laughing
Много е хубаво да си имаш двор. Ако и климатът им беше по-хубав, цена нямаше да има.  Crazy
Райли, а не ти ли е някакси, как да кажа, кофти с това пътуване, нямате си постоянен дом някъде. Гледала съм по филмите как се местят такива военни и как е кофти за децата - сменят училищата, приятелите... вие така докога ще пътувате?  Thinking
Майка ти у вас ли е още, поуспокои ли се?

Джъст, как си днес?  Hug

# 238
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Джьст - не се притеснявай за щитовидната жлеза, отключва се или по време на бременност или след раждането. При мен беше след раждането - няколко месеца бях много зле докато не намериха проблема. Диагнозата беше хипертиредоизьм, пост-натален. Докторката ми каза да спра да кьрмя и да си дам пьлна почивка, без лекарства за 2-3 месеца всичко си дойде на място. Казаха че при 2-ра бременност сигурно ще ме сложат на лекарства, но гарантират че сьстоянието е временно. Така че не се притеснявай за това, явно е нещо често срещано Wink

# 239
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Новаа, при мен, доколкото разбрах, е хипо, не хипер, т.е. не произвеждам достатъчно хормон.

Блонди, днес съм по-добре, пак ми се гади, но само това  Praynig

Приятен ден от мен....все пак не вали Wink

Общи условия

Активация на акаунт