Мами в БЕЛГИЯ - 5

  • 23 990
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27 524
Новаа, към 96см мисля, че е  Peace Ще чакам и от теб снимки  Simple Smile

 Anaise, здравей, както ти е казала Jeje - и с 1000 можете да се оправите, но няма смисъл при вас. Не сравнявай ЕС и ЕК с каквито и да било институции и фирми, защото там е съвсем, съвсем друга губерня.   Grinning
Ако е наистина добър специалист, предполагам, че ще получава добри пари. На мен лично ми се вижда странно да го питат той какви пари иска, обикновено така не се процедира, особено пък в банки, а и те си имат таван на заплатите по закон по принцип. Ако ви поемат квартирата, това е едно от най-големите пера в бюджета, ще е добре, дано.  Peace
И аз смятам, че около 2500-3000 евро ще ви устроят добре.  Simple Smile

# 76
Блонди, много сладък ти е Криско! Браво!
Момичета, ако някоя от вас минава през Турне, нека да се обади, много ще се радвам!
0472 496746
чухме се с Jeje във Варна, та тя е пушка, готова, чакам и други!!!
Хайде, лека вечер!

# 77
  • Мнения: 2 641
mного благодаря за мненията ви. забравих коя част на фландрия е, само разбрах че е най голямата банка в тази област, били се обединили 3 банки и там е централата. беше някакво трибуквено име може би съкращение, но забравих и името  Crazy значи квартирата не ни я поемат, а ни я търсят. попаднах на предната ви тема но вие коментирате някакви много ниски заплати. целта е да ни е по добре от тука - тук сме средна работа не можем се мери с рентиерите или връзкарите. разчитаме на квалификациите си, но аз в началото няма да работя докато се осеферим и най вече се съобразим с децата. а нали съм се засилила за още едно  Crazy та идея нямаме точно колко пари трябва да искаме за да се издържаме 4-мата + наема там и + 500 евро за заема ни тука. в белгия много ни хареса и сме склонни и за по малко пари да почнем заради спокойствието и реда а и децата ще научат пон е2 езика там. после и да се върнем ще ни е все тая, но ако ни хареса оставаме там. значи 4 000 чисти с наема така ли да го разбирам? това колко прави бруто н амесец и много пари ли са според вас? от мъжа ми искат да е задължително с магистратура и стаж и 5 пъти са го питали за това.
искам да посоча незнам дали е адекватно сравнението че средната заплата в бг се води примерно 600 лева с които незнам как се живее ако нямаш собствено жилище. ние взимаме пъти по толкова. та като казвате средно че е 2000-3000 евро какво имате предвид? взима лисе предвид високата квалификация?

# 78
  • Мнения: 2 641
и само да вметна че момичето при което бяхме в белгия ми е братовчедка и отиде там без връзки. беше на 100 конкурса и най сетне спечели временен договор за 3 години. едва я пуснаха от бг - завист какво да правиш.
и после в която тема минахората се обебват та внимавайте  Joy

# 79
  • Мнения: 1 572
и само да вметна че момичето при което бяхме в белгия ми е братовчедка и отиде там без връзки. беше на 100 конкурса и най сетне спечели временен договор за 3 години. едва я пуснаха от бг - завист какво да правиш.
и после в която тема минахората се обебват та внимавайте  Joy
тука нещо не разбрах , кой завидял и кой обебва

# 80
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ами отново за заплатите - да наистина 4000 Евро чисти би било идеален вариант, ако ще плащате и квартира (за наем отиват поне 700-800 Евро ако искате 2 стаи +  хол). Проблема е, че да вземеш 4000 чисти ти трябва почти 8000 Евро брутна заплата, което е рядко срещано явление тук Wink В Комисията заплатите не са високи - те са нормални, но не се плащат 50% даньк както е в другите сектори (и просто си вземат брутни заплати) Laughing
Попитах мьжа ми който е software manager, той каза че в банка повече от 4500 брутна заплата няма да дадат в нормален случай - а той има добра идея за тези неща Laughing
Ето и наште снимки, извинявам се че сьм качила повече но мисля да ги пратя и на няколко приятелки с които бяхме заедно а ме мьрзи да правя 2 албъма Sunglasses
Паролата е: 1111
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=278186

# 81
  • Мнения: 2 641
новаа много хубави снимки. и ние скоро ще ходим на море Simple Smile
моля те попитай мъжа ти в кои фирми се дават по високи заплати. за да те ориентирам мъжа ми работи с Unix/Linux има най високите сертификатни нива за HP Unix, Solaris  и подобните му. в момента работи в  HP като администратор 3 ниво , това е най високото. искаше да работи менажерска позиция но се оказа че заплатите за тях са по ниски  newsm78 та като цяло иска да работи като консултант, но това е идеален вариант за начална работа там. завършил е телекомуникации и е работил и в глобул и още една белгииска фирма -  Melexis. та би ли попитала мъжа ти как е това като заплащане за опита и квалификацията му? много ти благодаря и ако може да ни ориентира или насочи нещо.

# 82
  • Мнения: 1 121
Новаа, снимките са чудни. Много е хубава София Heart Eyes

и после в която тема минахората се обебват та внимавайте  Joy
тука нещо не разбрах , кой завидял и кой обебва

Доколкото разбрах някой от БГ е завидял на братовчедка й. А Anaise в която и тема да влезе всички масово забременяват, та да внимаваме. По-точно ти внимавай, че ние вече сме готови Laughing Laughing Laughing

Ако някой идва към Монс-само кажете и ще ви оставя телефон да се чуем и видим Wink

# 83
  • София
  • Мнения: 3 123
Новаа,чудна кукла си имаш!
Rylie ,то кой ли ще дойде тука - в това забитото,то няма какво да се види. LaughingМа ще се радвам,ако някой се излъже де. Mr. Green

# 84
  • Мнения: 2 641
Новаа, снимките са чудни. Много е хубава София Heart Eyes

и после в която тема минахората се обебват та внимавайте  Joy
тука нещо не разбрах , кой завидял и кой обебва

Доколкото разбрах някой от БГ е завидял на братовчедка й. А Anaise в която и тема да влезе всички масово забременяват, та да внимаваме. По-точно ти внимавай, че ние вече сме готови Laughing Laughing Laughing

Ако някой идва към Монс-само кажете и ще ви оставя телефон да се чуем и видим Wink

точно така Simple Smile тя работи в министерство и сама си спечели конкурса, та едва я пуснаха, трябвало при министър да ходи за да стане, откачена работа.

# 85
  • Мнения: 27 524
Ето ме и мен пак  Simple Smile

Новаа, разгледах два пъти снимките ви, много са хубави. Ти си толкова слабичкаи нежна, ах, как завиждам  Close  Hug Съпругът ти е много симпатичен  Flutter Аз харесвам леко пухкави, космати и добрички мъже  Grinning София, разбира се, е супер кукла - руса, нежна... не мога да кажа на кого прилича...  Thinking И как ми се прииска и на мен на Несебър  Blush А кой е от втората снимка симпатичния мъж с очила?  Flutter

В ЕК и наша близка приятелка стана началник на преводачките без връзки - с много конкурси и много изпити, но си живееше тук отпреди.  Peace

Anaise, да ти кажа, едва ли ще може да взимате 4000 бруто, но и с по-малко можете да сте добре. Освен това ще имате детски, застраховки, които са за сметка на тези липси в България. Мисля, че ще се оправите, пробвайте. Няма да загубите, няма да ви се налага да спите на земята, да гладувате... мъжът ми дойде за следдипломна квалификация тук и след това реши да остане - спеше на пода, по познати, ядеше хляб и кисело мляко, плачеше всяка вечер.... трудно е.  Sad Сега печели сам-самичък по 5-6000 евро чиста печалба на месец, но не забравя откъде и защо е тръгнал. Опитайте, винаги може да се върнете. И да, най-вече за децата ще е хубаво - езици, възможности, за всички вас - спокойствие, уреденост... Да, скучно е, няма спор, но след като човек има деца е хубаво да пренареди приоритетите си. На мен ми трябваха 5 години за това  Embarassed Crazy Но сега се успокоих, помагаме на родителите си, знаем, че ако не дай Боже се наложи нещо спешно, страшно, такси, болници - сме насреща и ще се справим. А ако бяхме за по 200лв в БГ? То май основно за здравето и за спокойствието са плюсовете за живеене в спокойни държави. Разбира се, и тук, и никъде не е ни най-малко идеално и прекрасно и без ядове и проблеми, това е безспорен факт, но все пак - има си степенуване на нещата. Уф, че дълго стана. Сори  Blush
До утре пак  Hug

# 86
  • Мнения: 2 641
блонди благодаря и на теб за отговорите и коментарите. ние с мъжа ми също стартирахме от нулата. за жалост не сме осигурени с апартаменти, пари и дворци. сами се оправяме вече 7 години и предимно мъжа ми работи по стечение на обстоятелствата. започнахме от 300 лева общ доход за двамата, сега сме на 4000 чисти. от октомври и аз започвам работа, която не е за пари /доста малко са/ а по скоро от интерес и да влеза лека полека в час занапред с работенето че от 4-5 години стоя в къщи  Crazy работата е почасова и е много удобна за мен заради децата. едва сколасахме да купим една двустайна панелка която сега изплащаме сякаш сме в белгия - 500 евро на месец. иначе не се оплакваме, доста разточително живеем всравнение с преди. но искаме реда, сигурността, спокойствието, което го има например в белгия. честно казано вече едва издържаме тука, хората са адски груби и самодоволни. не ми харесва че сме и като в гета наблъскани в някакви блокове и селяци навред около теб - то не са котки, петли , зайци и кво ли н епо балконите, смрад, шум абееееее
та в тази връзка да ви питам къде в белгия си държат хората децата? сигурно имат по три до пет , а ние не видяхме ни едно, да н еговорим че сякаш няма хора в техните градчета и селца.
http://picasaweb.google.com/Irena.Roussinova/Brugge - ето това са снимки от Брюж от миналата седмица, къде са хората? и после уж все ниски заплати взимали, а как си плащат бензина да пътуват по 80 километра в едн апосока всеки ден и да живеят? и като ви чета незнам - ако не получим 3-4000 чисти евро май няма смисъл да ходим. мъжа ми иска всички още в началото да идем. може след 1 година да си намери много по добре платена работа ама...няма лесно. а за тези от вас които още не са ходили до музея на мадам тусьо в амстердам да видят това - много добре си прекарах в този музей  Grinning
http://picasaweb.google.com/Irena.Roussinova/Holland2008

# 87
  • Мнения: 1 121
та в тази връзка да ви питам къде в белгия си държат хората децата? сигурно имат по три до пет , а ние не видяхме ни едно, да н еговорим че сякаш няма хора в техните градчета и селца.

Всъщност Белгия е в челната десетка по застаряване на населението, точно преди или след България. Така, че определено нямат по 3 и повече деца. По-скоро по 1, понякога по 2, особено тук, в бедната част (говоря за Южна Белгия). И аз никога не виждам хора по улиците, просто предпочитат да карат, ако ходят някъде. До нас има много хубав парк, но винаги е празен. Гледам съседите по цял ден си косят тревата в двора, садят цветя, правят си барбекю и почти не излизат. Много красиви и китни градинки имат, всяка къща при нас е засадена с хиляди цветя Grinning

А колежките ми, които са белгийки постоянно се оплакват от повишаването на цените, от това колко е скъп живота Sad казват, че много хора вече са на прага на бедността и едвам се справят. Може и да не е баш така, просто ти го пиша, за да не дойдеш с тук с големи очаквания и след това да се разочароваш (както донякъде стана с мен). Но всички казват, че на Север е по-добре. Тук пътищата са ужасни ooooh! и хората явно наистина обедняват, защото постоянно ги виждам как ползват разни купони и чекове в магазина Confused

Другото интересно за Белгия е, че времето е ужасно, много вали, лятото е студено и мрачно, през зимата няма сняг. Няма сезони като в България-има само един вечно дъждовен сезон и това си е. На мен поне ми действа доста депресивно Confused

Но си има и много хубави страни разбира се Hug тях вече ги знаеш така, че няма смисъл да ги пиша.

# 88
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Момичета, благодаря за комлиментите  - направо надух перушината като горда мама на София Wink Блонди - господина с очилата е моят любим татко, който това лято беше отговорник по забавленията при нас Laughing
Rylie- не знаех че положението на юг е толкова сериозно, при нас все още не се усеща сериозно кризата, гледам народа си харчи и си ходи по почивки. Но е вярно че белгийците се оплакват винаги колко е скьпо всичко, те са си леко стиснати особено фламандците Mr. Green
Anaise - разбирам какво имаш предвид с идването тук и мисля, че сте взели правилното решение. За сьжаление дори и аз сега признавам това - на мен ми трябваха не 5, а цели 8 години да го разбера Laughing А мнението на мьжа ми по вьпроса за работата е, че в банковият сектор се плаща по-добре отколкото в индустрията и като начало е добяр старт. За повече пари може да се работи като 'independent contractor/consultant' но трябва да имаш опит и репутация и познанства (нещо което идва с времето и работата)

# 89
  • Мнения: 27 524
Новаа, много е симпатичен татко ти  Simple Smile Има някакво излъчване...  Blush

О, те всички белгийци постоянно се оплакват и са недоволни. Все има от какво, угодия за тях няма, това е факт  Crazy Има доста бедни, но пак са добре, мога да кажа. Особено чужденците, сравнено със страната им примерно и там как биха били. Например няма по социална държава от Белгия, то бива, бива, ама...  Twisted Evil
Климатът наистина е смотан, ама се свиква общо взето.

Anaise, парите ви тук като доход може да са по-малко от в Бг, обаче аз лично смятам, че животът в БГ е по-скъп - като цени на храна, гориво, коли, наеми, заеми, дрехи - всичко. Така че по-зле няма да сте в никакъв случай  Peace

Общи условия

Активация на акаунт