Мами в БЕЛГИЯ - 5

  • 24 040
  • 285
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 121
Новаа,чудна кукла си имаш!
Rylie ,то кой ли ще дойде тука - в това забитото,то няма какво да се види. LaughingМа ще се радвам,ако някой се излъже де. Mr. Green


Тихо, да не ги уплашим Laughing може пък на някой да му харесва фермерският пейзаж Laughing

# 91
  • Мнения: 2 641
ами аз обожавам фермерския пейзаж и всъщност искам да стана селянка Simple Smile затва и си търсим тихо забутано и спокойно място за живеене. дали мога да ви помоля да ми обясните нещо в тази връзка? значи аз съм във възторг от къщите им. всичко е правено от малките качествени тухлички, а не като в БГ от тухли четворки или панели   ooooh! обаче търсим си апарманет и досега не сме попаднали наедин свестен относно обазавеждането - всичко е старо, изхабено, абе ужасно. ето този сайт зяпам http://www.immoweb.be/en/Rent.cfm?xkeep=Y&ongletsearchactif= … amp;xidcategorie=
егати нещо за 1300 евро на месец изглежда отвратително - или скосени тавани, или ужасяващо обзавеждане, ми .......какво става? в къщи сме правили цялостен основен ремонт на 2 стаи, кухня, баня, коридори и ни излезе 5 000 евро преди 3 години. няма нищо скъпо но е далеч по добре от техните допотопни легла, шкафове, да н еговорим за бани, душове и кухни. защо така? ето так аизглежда в къщи преди да се роди Орлин http://picasaweb.google.com/Irena.Roussinova/iMOKyI - няма нещо скъпо или луксозно, но всичко е чисто и ново. аз и това търся за там. ако си вземем необзаведено какви са цените на обикновени дървени легла и матраци, маси и столове?
за яденето - в БГ има различни цени - ние купуваме най скъпото био сирене и мляко. сиренето беше 16 лв за кило миналия месец. млякото е почти 2 лева. може да купим и сирене от 5 лева ако изобщо има такова но то няма да е сирене. алкохол, кафе, цигари, вестници не купуваме и не консумираме. за дрехи и обувки имаме малко но гледаме да са удобни и качествени, ако може и по евтини. чаахме намаленията на Геокс и купуваме на половин цена, но тя пак е 60 лв за сандали. в амстердам цените на тази фирма бяха същите като в бг  newsm78 та в белгия как е храната от тази гледна точка и колко пари вървят за нея? защото в амстердам влязох в един магазин и не видях дреха под 300-500 евро.  в белгия така и неостана време да ида по магазините а и незнам в кои магазини си насметка да пазаруваш.

# 92
  • Мнения: 27 524
защото в амстердам влязох в един магазин и не видях дреха под 300-500 евро. 

Свекърва ми си купи маркови дънки, блузки и рокля и всичко за по малко от 70 евро  Peace Вярно, че в Амстердам е доста скъпо, но да кажеш, че няма дреха под 300-500 евро е абсурдно просто   Laughing В някакъв шантав бутик - може  hahaha

А защо си търсите обзаведено? Разбира се, че техните наеми са в десетки пъти ненужно завишени. В Икеа предлагат всичко и има толкова хубави и евтини варианти  Peace
Ние плащаме по 500 евро за 100квадрата  Peace
За храната и дрехите - както вече е писано - има доста варианти - хипер евтини, евтини, нормални, средни, скъпи, много скъпи, идиотски скъпи (гледах вратовръзка за мъжа ми от бутик - беше 150 евро  Crazy и 70 евро за чифт чорапи  Stop). Това важи и за храната. Ще се оправите, недей го мисли в детайли и малки подробности, иначе никога няма да се навиете да тръгнете. Имате сега възможност - възползвайте се. Няма да сте зле и в крачка ще решавате кое, как, защо и кога  Peace

Райли, с радост ще дойдем с Криско да се нагледаме на крави, коне и ферми  Hug

Момичета, ако някоя иска и може да дойде до Брюксел, може да се съберем у нас, около 8 човека общо (големи) можем да поемем в на масата, ще се радвам  Hug Децата ще си играят.  Simple Smile

А за среща знам страхотно местенце, ако сте съгласни да се видим. Ето тук - били сме, много е спокойно, става за деца през деня, вечер е супер също, има музика и танци, има вагон-ресторант, биволско месо, цените са прилични, има понита за яздене, коли за децата, какво ли не, не е лошо.
Райли, не се отказвай заради обстановката  Joy Hug

# 93
  • Мнения: 1 121
Блонди, само кажи кога и ще го измислим. Аз през седмицата работя на половин работен ден, та трябва да проверя кога ще съм първа смяна-можете да дойдете с влака, аз ще ви чакам на гарата. През уикендите също може, тъкмо мъжът ти ще ви закара. И ейнджълз ще дойде с Жори Wink имаме голям двор децата могат да тичат цял ден, ако се излъже да не вали Rolling Eyes

Аз до Брюксел мога да дойда след като си тръгне майка ми, т.е. по-другата седмица, по-рано няма как да стане, щото не е виждала малкия от половин година Crazy

А това местенце в кой град е? Пуснах Champ de Harre в мапкуест, ама нищо не излиза Sad иначе и там съм на линия, заради комапнията си заслужава Heart Eyes Laughing

# 94
  • Мнения: 2 641
ами явно ако идем ще е необзаведено. ама ако решим да се върнем какво ще правим тези неща тогава? но като бяхме при братовчедка ми в брюксел, квартирата беше с много старо обзавеждане, направо всичко беше счупено и протрито. даже прозорците не бяха с дограма а едва се отваряха и затваряха и доста духа през тях. а е 750 евро наема за стая и хол.
сега оставям мъжа ми да действа и каквото реши това е. аз с каквото можах му помогнах Simple Smile

# 95
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Блонди - ние за гости сме винаги готови Mr. Green но все пак си е притеснилно за теб. Може да се разберем примерно за някой парк в Брюксел, кьдето децата да тичат, а ние да пийнем по нещо според интерси Laughing Може би ти знаеш по-добре подходящи места и сега докато времето не се е скапало сьвсем може сериозно да се организираме за една неделя. А и Брюксел ще е удобно за всички предполагам. Е само идея от мен Heart Eyes

Anaise - ще чакаме новини от теб когато решите какво ще правите Grinning

# 96
  • Мнения: 289

Аз живея на север, тук се смята за по - богато, като пътища, къщи,  но заплатите не са много високи, най- много 2500 евро ,но стигат защото данаците не са толкова високи ,може и за центове да ядеш, но не е толкова качествено. Явно в Брюксел, като заплата е по - добре и мен много ме влече на там.

Успех на братовчетка ти ,явно е много кадърна и знае езици и на мъжа ти също

# 97
  • Мнения: 1 572
ние сме точно по средата между брюксел и антверпен ,
има много евтини хранителни магазини , както и евтини дрехи даже и доста по-евтини от бг , това за амстердам и за дрехите по 500 евро е било някой бутик , магазини като Х&М, С&А можеш да намериш доста добри неща на нормални цени , аз детските дрешки само от там ги купувам , ще подбирате-от този магазин това от другия друго и така за да излиза по-евтино , и ние така правим , мъжа ми взима добра заплата но аз не работя и с малко дете не е лесно ; тук са безумно скъпи например ремонт на колата ти , или например контролен преглед на новите коли смятай даваме по 1200-1500 евро за масло филтри и разно подобни неща ,хубавите ресторанти смятай 15 евро за салата например,имотите , фризъорите -около 40 евро , педикюр .......женските глезотиийки,в икеа има наистина много евтини неща понякога , ние купихме на детето столче за хранене за 5 евро ,храната не е скъпа, а белгиййците да те постоянно се оплакват и за всичко щото не знаят в бг как е но това е друга тема
а твоята братовчедка плаща такъв висок наем защото е из центъра на брюксел сигурно , там са така наемите , моя приятелка плаща 500 евро за една стая с едно легло и маса , но е на пъпа
можете да си намерите нещо хол с кухня и две малки спални за 500-600 евро из по-малките градчета

# 98
  • София
  • Мнения: 3 123
тук най ми харесват намаленията ,човек може да си накупи страхотни дрехи и обувки,направо на смешни цени и да си караш цяла година.АЗ си купих доста дрешки юли месец,като дънки за 1,25 евро например и то хубави,панталони и поли за по 5 евро.Само дето вече съм с 10 кг. по-слаба и вече не ми стават,ма не се оплаквам де. Mr. Green
 А за среща и аз съм навита.

# 99
  • Мнения: 2 641
мъжа ми каза че докато не получи добра оферта няма да ходим никъде. казали са че годишната заплата е около 42 000 евро, което според него е работа за начинаещ студент. каза че нямало пак да почва отначало. така де ние доста се измъчихме преди сегашната му заплата и работа. а и както ви казах той отказа една страхотна работа, в която преди 3 години му предложиха 3500 чисти пари, което еше страшно голяма сума. ама работата беше далече а тази на която е сега е съвсем близо та....... продължаваме да търсим де не сме се отказали. утре заминаваме на море и после пак ще ви информирам. лек ден от мен   bouquet

# 100
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
мъжа ми каза че докато не получи добра оферта няма да ходим никъде. казали са че годишната заплата е около 42 000 евро,


Имай предвид, че за да получиш месечната заплата, трябва да разделиш годишната на 13,8, а не на 12! По закон работодателят е длъжен да дава 13-та заплата и минимум 0,8 от едномесечна заплата за годишната отпуска (вече всеки работодател има право да дава повече от 0,8).
Така че моят съвет е да пита за месечната заплата! Поне нас така ни съветваха и не сбъркахме Simple Smile

Успех!

# 101
  • Мнения: 27 524
Здравейте пак, момичета,

С нашата среща се отдалечават нещата, поне за мен, де  Crazy Вчера ми се обади една приятелка, че в неделя или понеделник пристига на гости за 20 дни, а на следващия ден пристигат нашите за една седмица, та аз до 26-ти септември съм вързана  Crazy Но иначе в някой парк в Брюксел може да се видим, докато тя е тук, ще я взема с мен, не пречи. С мъжът ми си работим заедно вкъщи, така че за нас няма никакво значение през седмицата ли е или уикенд, както на вас ви е удобно  Hug

Райли, в Champ de Harre е заведението, на около 30 км от Лиеж  Peace

# 102
  • Мнения: 2 641
блонди искам и аз да ти дойда на гости  Grinning може и за по малко  Grinning какво работите с мъжа ти от вкъщи? това е чудесен вариант  Peace

# 103
  • Мнения: 1 572
Anaise честно казано за тия пари не си заслужава наистина , друг е въпроса за приоритетите , в каква среда ще растат децата ти на първо място , какво ще можете да си позволите с тези пари и т.н
вие си знаете

# 104
  • Мнения: 27 524
Занимаваме се с продажба на двд-та - за Брюксел зареждаме видеотеките и за френските културни центрове в Европа, Африка и Азия  Simple Smile
Това ни е сайт-ът за центровете Peace

Общи условия

Активация на акаунт