Педофили - как да предпазим децата

  • 2 242
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 308
   Темата е много интересна. Нашето момиче е много малко все още, но това което ме притесни след като прочетох мненията ви е, че досега никога не е плакала от непознати хора. Усмихва се на всички и не я притеснява, когато я вдигат. Ако и занапред остане толкова контактна и дружелюбна с всички, ще ми е много трудно да я накарам да разбере нещо подобно.

# 16
  • Мнения: 537
Tinche, вие сте много малки още, те се променят децата с времето. Моята пък като беше бебе не даваше никой друг да я взима освен мен или баща й.  Rolling Eyes Сега пък е обратно. Пак не дава много много да я пипат, ама ходи и се закача с всички, няма значение дали е познат или не. Гушка децата /сега по - рядко де/, а да не говорим че лакомства взема от всички, само да види че някой яде нещо и вече е там.  Embarassed И аз много се притеснявам, въпреки че все още съм навсякъде с нея, но мисля към 2-та година вече да почна да говоря.

# 17
  • Мнения: 2 803
Темата е много интересна. Записвам се да я следя.

# 18
  • Мнения: 3 550
Точно за педофили не съм споменавала, но подхванах темата за опасностите преди 1-2 месеца. Тогава започна да се отскубва от мен на улицата и да тича напред, докато се скрие от погледа ми в навалицата. Обясних, че не всички хора са доброжелателни и ако прави така някой може да го вземе и да не ме види никога повече. Също така забелязах, че голямата му страст са бонбоните и шоколада и за да ги получи е готов на всичко. Уточних, че не трябва да взима нищо от непознати, нито да тръгва с тях. Още му вее вятър в главата и ми говори за плановете си за саморазправа с недоброжелателите  Crazy, но мисля, че поставих едно добро начало. Сигурно съм, че ще трябва да повторя този разговор безброй пъти.

# 19
  • Мнения: 804
Не си спомням къде, но бях чела, че повечето от насилените деца са станали жертва на роднини и познати. В тази връзка ми се струва, че подходът на bim_bam  е най-добър. Детето трябва да отказва контакт и да споделя с родителите си всеки израз на обич проявен от хора извън семейството.

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не знам дали има универсален подход в това отношение... децата са много различни и по - скоро родителят трябва да се нагажда според тях. Опитвам се много да говоря с детето си, обяснявам и обяснявам... не всеки път вниква точно във всичко казано, малка е още, но целта ми е да се научи да споделя, нещо, което аз не съм правила с майка ми. И да знае, че ТЯ и само тя разполага с тялото си.
Колкото до нежеланието й да я докосват хора извън семейството - не съм я учила специално, тя сама започна да протестира, още от едногодишна някъде. И до сега срещам възмутени баби например, които се обиждат, че детето не им давало да му се порадват  Tired А дребната е много смешна и в същото време категорична, когато им казва "Не ме пипайте, аз вас не ви познавам" или "Не говоря с чужди хора изобщо". А не е затворено дете, контактна е, приказва мнооооого, но само когато тя иска.

# 21
  • Мнения: 4 967
Ще следя и аз темата. Напоследък често мисля по въпроса и засега само съм казвала да не говори с непознати и да не взима нищо за ядене от чужди хора. Но вече е време сериозно да поговорим.

# 22
  • Мнения: 2 755
Признавам си, че досега не съм подхващала тази тема, но явно ще трябва да намеря подходящият начин да обясня, че не всеки, който му се усмихва и го черпи, му мисли доброто. Confused
Ще следя темата.

Общи условия

Активация на акаунт