Белега от секциото

  • 4 743
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 664
При белегът от първото ми секцио, така и не се върна чувствителността. Все едно пипам някой друг човек. Сега след второто ми секцио белегът е все още розов и пак няма чувствителност. Но честно казано това никак не ми пречи.

# 16
  • Мнения: 2 323
При белегът от първото ми секцио, така и не се върна чувствителността. Все едно пипам някой друг човек. Сега след второто ми секцио белегът е все още розов и пак няма чувствителност. Но честно казано това никак не ми пречи.
А втория разрез не се ли прави на същото място?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 664
На същото място, явно не съм се изразила правилно. Просто се отваря и затваря ципът Grinning

# 18
  • Мнения: 138
Аз пък имам в единия край нещо като бучица, която много плашеше мъжа ми, но гинеколожката каза, че е нормално - някакво натрупване на мас. (Ох, как звучи! Сякаш съм свиня, а тежа едва 51 кг.)

И аз така много неприятно ама няма как Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 596
При мен белега избледня почни до края на първия месец, чувствителността малко по-късно. Мазала съм се около месец с Контратубекс, но мисля че можеше и без него. В момента (1 год. по-късон) почти го няма, нито ме боли и се сещам за него, само като ходя на козметик си го разглеждам, т.то е адски ниско и самия белег се сви.

# 20
  • Мнения: 480
Моят още леко розовее, но аз се мажа с Мадеказол. Не толкова, защото държа да нямам белег. От мазилото ми се махна "ръба" и вече ми е гладко. Не ме сърби, не ме дърпа, не ми е изтръпнало, нищо. Смятам като свърша тубичката да спра да го мажа.

# 21
  • Мнения: 800
да поизбледнял е,даже май сее и свил малко,неме сърби ното пък боли,НО е твърдо/самата линия/

# 22
  • Мнения: 619
Охх, и аз съм пред дилема и се чудя как да родя.....След нормално раждане дали има пак такива придръпвания, изтръпванета и т.н.?? Rolling Eyes
Знаете ли нещо?

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Единственият ми проблем е сърбежът- много рядко ми се случва, но се драпам до болка.

# 24
  • Мнения: 287
До 5-ия месец при лошо време ме опъваше леко. В момента нямам белег от операцията, която беше на 04.07.2004 г. Не съм имала никъкви проблеми!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 182
От скоро усетанових, че не ме наболява и сърби вече. Изтръпнало беше и доктора каза, че това е така, защото са рязани нервни връзки, които не се възстановяват,....но сега като го пипам не е вече изтръпнало - странно newsm78
Иначе си е леко розов и доста релефен

# 26
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
В момента нямам белег от операцията, която беше на 04.07.2004 г.

Е, това е!  Wink Феномен!  Grinning

# 27
  • Мнения: 8 769
Първия път белега избледня доста бързо...може би към четвъртия месец. Сега е все още червен, но както и първия път нито ме сърби, нито ми опъва, нито ме боли. С нищо не го мажа. Кожата около него е изтръпнала. Първия път тази изтръпналост отшумя, но не знам сега как ще е.

# 28
  • София
  • Мнения: 472
Кога започва да избледнява и да не причинява неприятни усещания? Вече минаха 4 месеца, а белегът ми е изглежда доста пресен - розов, сърби и ме придърпва от време на време, а кожата ми там е или като изтръпнала, или болезнена...  Sad Как смятате, нормално ли заздравява?! 

Здрасти ,Зъхи!
Аз като мама с второ секцио ще ти кажа ,че  сега - втория белег не ми причинява нъкъкви оплаквания ,почти равен е с кожата ,мажа го с контратубекса и има съвсем лека безчувстеност) ,все още е леко розов ,но не ме боли. А , от първото секцио ( преди 6 години) белега  не се вижда въобще от преди  1 година. Но той доста ме сърбеше ( особено при промяна на климата) и много време ( може би 1 година след това) беше леко безчувстен. А , сега ме рязаха на друго място , не върху стария белег , тъй като се е смъкнал върху пикочния мехур и се опасяваха да не направятг някъква беля.

# 29
  • Мнения: 287
В момента нямам белег от операцията, която беше на 04.07.2004 г.

Е, това е!  Wink Феномен!  Grinning

Защо, познавам още няколко мами които нямат белег, само че те се мажеха с някаква паста?!

Общи условия

Активация на акаунт