Раждане във ВМИ- Пловдив

  • 102 252
  • 853
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 683
Благодаря ви много, момичета... то като се замисля същите отзиви сигурно ще получа и за другите болници в Пловдив. Още се чудя и не знам....

Преди да решиш, разгледай и тази тема, ще добиеш по-реална представа за отделението:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15237.500

# 16
  • Мнения: 82
Еба си, възмутена съм!!!! Много е грозно това!!!
Явно като си платиш и  навсякъде ще ти обърнат внимание....

# 17
  • Мнения: 683
Еба си, възмутена съм!!!! Много е грозно това!!!
Явно като си платиш и  навсякъде ще ти обърнат внимание....

Именно, за това ставаше въпрос.  Wink Само че в единия случай си плащаш легално, срещу касова бележка, а в другия - даваш парите на ръка и отиват в нечий джоб.

# 18
  • Мнения: 3 453
Еба си, възмутена съм!!!! Много е грозно това!!!
Явно като си платиш и  навсякъде ще ти обърнат внимание....

Именно, за това ставаше въпрос.  Wink Само че в единия случай си плащаш легално, срещу касова бележка, а в другия - даваш парите на ръка и отиват в нечий джоб.

   Еееееее пак се почна...Аз не се доверявам на мненията на разни гости Naughty Как така нямат никакви публикации и изведнъж се включват да нападат...Мен Панчева ме изписа и съм със страхотни впечатления и от нея и от Пехливанов.Точно това че гледат по един начин на всеки пациент и не виждат отделните проблеми не е вярно, но както и да е.И аз мога да плюя и то доста по д-р Минев и Топалова и други от Селена например, но не ми е това целта.Всеки да си решава. NaughtyАз съм на съвсем друго мнение за ВМИ-за мен там хората са професионалисти- а не Търговци както повечето други.Единствено за д-р Даскалов имам хубави впечатления от частните лекари.

# 19
  • Мнения: 384
д-р Делев и благодаря на бога всичко беше наред и мина леко.

 
[/quote]
Раждала съм и двете си деца при д-р Делев и съм повече от доволна!
Затова пиша ЗА  ВМИ-защото за мен това е болницата,в която всичко ще бъде направено както трябва.
Всякакви Торакси,Селени и др.подобни,са просто смешни.
Лично мнение.

# 20
  • Мнения: 96
Не смятам, че като  е Университетска болница всички големи светила на медицинската наука са тъкмо там и ще получите незабавно висококвалифицирана помощ. Повечето бъдещи майки по тази причина се насочват да раждат там.
 Бях бременна в 5 месец, когато взех окончателно и крайно решение да родя в частна клиника. Повода беше конкретен - моя позната, която роди здраво бебе във ВМИ, лежа с инфектирани вътрешни шевове 15 дни след раждането все още в болницата.  И още по-зле - загниващи остатъци от неизчистена плацента, които са останали вътре...зашити...Изпитах невероярен ужас от това и постоянно се молех всичко с нея да е наред.  Антибиотици, лечение и ...незакърмено никога бебе...Така се случи с тази мама във родилното отделение на ВМИ, където тя реши да ражда именно заради добрите специалисти. Имена на конкретни лекари няма да споменавам, не мисля, че е коректно.
Родих детето си в частна клиника. Може и да нямаше професори и велики специалисти в тази клиника, но имаше внимателни професионалисти, благодарение на които се радвам на хубаво и здраво бебе! И пак благодарение на екипа, който се грижеше за мен, за 5 дни се възстанових след секцио, закърмих успешно и се чувствах спокойна.
РАЗБИРА СЕ , ВСИЧКО КОЕТО НАПИСАХ Е ЛИЧНО И НЕ АНГАЖИРАМ НИКОГО С ТОВА МНЕНИЕ.  НЕ ИСКАМ ДА СПОРЯ И ДА ОПРОВЕРГАВАМ НЯКОГО, ПРОСТО СПОДЕЛЯМ.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
Раждах във ВМИ през октомври 2006 г. и тогава си спомням, че едно от момичетата искаше на място епидурална упойка, но й казаха, че трябвало предварително да се уговори с анестезиолог. Доколкото разбрах имало бележка на вратата на отделението с телефона на въпросния. Не слагали на момента. Сега не знам как е. Имам някакъв спомен, че тогава струваше 150 лв. тази упойка. На мен не са ми слагали никакви обезболяващи. Това което на мен не ми харесва е че мъчат до последно с нормално раждане. Проучи как са нещата с окръжна.

# 22
  • Мнения: 260
Раждах във ВМИ-и съм много доволна Peace
Бях при д-т Малинова-аз като за първо ръждане отидох с 8см разкритие и родих лесно.
До мен на леглото имаше момиче което имаше по-малко разкритие от мен-5см-а такива ги говореше че нямам думи-от "Умирам" до "Няма ли да го извадите тва бебе от мен".
Явно всеки има различен праг на болка все пак.
След раждането-минават всяка сутрин и следобед лекари и за теб  и за бебето-винаги отговаряха на зададените въпроси-аз бях в стая с още едно момиче-и то с първо раждане Peace
Първият ден даже за бебето минават досадно много пъти-за да разберат дали е започнало да суче-пък го теглят колко суче и на колко време Peace
Като цяло съм доволна Peace

# 23
  • Мнения: 455
Първия път родих в Окръжна болница - останах доволна.
Втория път родих във ВМИ - отново останах доволна.
Изключение и в двете болници правеха отдени акушерки и отделни сестри - голямо самочувствие, голямо нещо ....
Уговорки с никого не съм имала и двата пъти - при когото се случи. И двата пъти родих толкова бързо и лесно, че дори циганките могат да ми завидят! Затова и се замислям и за трето ....  Heart Eyes
Просто всеки човек има различен праг на болка и различно разбиране за леко раждане - не слушайто този и онзи - просто се въоръжете с повече кураж!   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 453
Не смятам, че като  е Университетска болница всички големи светила на медицинската наука са тъкмо там и ще получите незабавно висококвалифицирана помощ. Повечето бъдещи майки по тази причина се насочват да раждат там.
 Бях бременна в 5 месец, когато взех окончателно и крайно решение да родя в частна клиника. Повода беше конкретен - моя позната, която роди здраво бебе във ВМИ, лежа с инфектирани вътрешни шевове 15 дни след раждането все още в болницата.  И още по-зле - загниващи остатъци от неизчистена плацента, които са останали вътре...зашити...Изпитах невероярен ужас от това и постоянно се молех всичко с нея да е наред.  Антибиотици, лечение и ...незакърмено никога бебе...Така се случи с тази мама във родилното отделение на ВМИ, където тя реши да ражда именно заради добрите специалисти. Имена на конкретни лекари няма да споменавам, не мисля, че е коректно.
Родих детето си в частна клиника. Може и да нямаше професори и велики специалисти в тази клиника, но имаше внимателни професионалисти, благодарение на които се радвам на хубаво и здраво бебе! И пак благодарение на екипа, който се грижеше за мен, за 5 дни се възстанових след секцио, закърмих успешно и се чувствах спокойна.
РАЗБИРА СЕ , ВСИЧКО КОЕТО НАПИСАХ Е ЛИЧНО И НЕ АНГАЖИРАМ НИКОГО С ТОВА МНЕНИЕ.  НЕ ИСКАМ ДА СПОРЯ И ДА ОПРОВЕРГАВАМ НЯКОГО, ПРОСТО СПОДЕЛЯМ.


     Едно е сигурно - безгрешни лекари няма никъде.Дори при най-големите светила е имало грешки- важното е да излизат всички живи и здрави.Истина е, че всеки си  е изградил мнение дали от нета или от приятелки - съвсем нормално.Аз лично съм се насочила къв ВМИ заради специалистите, защото познавам достатъчно хора препатили от дроброто отношение в частните клиники - държат ти ръката, говорят ти мило и като има проблем...хооооп айде да отидеш във ВМИ или Окръжна.То не бяха мами на които дечицата не се бяха нагълтали с околоплодна течност и докато ги транспортират до държавните болници ги загубиха..съвсем пресен случай ми разказаха преди няколко дни.Една жена родила нормално във ВМИ и загубила много кръв-прелели са и 12 банки ако не се лъжа, а всичко е започнало добре - но никой не може да предвиди.Просто имат и кръв достатъчно да прелеят и апаратура необходима.Много хора познавам които така си ги препратиха от частните клиники като се видя че ще е по-трудно или рисково раждането.Нека всеки си реши наистина, но спа хотели има много - аз искам да е наред всичко и недай си боже да има необходимите условия за да се помогне ако стане нещо непредвидено.Леко раждане на всички независимо къде са се насочили  bouquet

# 25
  • Мнения: 683
Не смятам, че като  е Университетска болница всички големи светила на медицинската наука са тъкмо там и ще получите незабавно висококвалифицирана помощ. Повечето бъдещи майки по тази причина се насочват да раждат там.
 Бях бременна в 5 месец, когато взех окончателно и крайно решение да родя в частна клиника. Повода беше конкретен - моя позната, която роди здраво бебе във ВМИ, лежа с инфектирани вътрешни шевове 15 дни след раждането все още в болницата.  И още по-зле - загниващи остатъци от неизчистена плацента, които са останали вътре...зашити...Изпитах невероярен ужас от това и постоянно се молех всичко с нея да е наред.  Антибиотици, лечение и ...незакърмено никога бебе...Така се случи с тази мама във родилното отделение на ВМИ, където тя реши да ражда именно заради добрите специалисти. Имена на конкретни лекари няма да споменавам, не мисля, че е коректно.
Родих детето си в частна клиника. Може и да нямаше професори и велики специалисти в тази клиника, но имаше внимателни професионалисти, благодарение на които се радвам на хубаво и здраво бебе! И пак благодарение на екипа, който се грижеше за мен, за 5 дни се възстанових след секцио, закърмих успешно и се чувствах спокойна.
РАЗБИРА СЕ , ВСИЧКО КОЕТО НАПИСАХ Е ЛИЧНО И НЕ АНГАЖИРАМ НИКОГО С ТОВА МНЕНИЕ.  НЕ ИСКАМ ДА СПОРЯ И ДА ОПРОВЕРГАВАМ НЯКОГО, ПРОСТО СПОДЕЛЯМ.


     Едно е сигурно - безгрешни лекари няма никъде.Дори при най-големите светила е имало грешки- важното е да излизат всички живи и здрави.Истина е, че всеки си  е изградил мнение дали от нета или от приятелки - съвсем нормално.Аз лично съм се насочила къв ВМИ заради специалистите, защото познавам достатъчно хора препатили от дроброто отношение в частните клиники - държат ти ръката, говорят ти мило и като има проблем...хооооп айде да отидеш във ВМИ или Окръжна.То не бяха мами на които дечицата не се бяха нагълтали с околоплодна течност и докато ги транспортират до държавните болници ги загубиха..съвсем пресен случай ми разказаха преди няколко дни.Една жена родила нормално във ВМИ и загубила много кръв-прелели са и 12 банки ако не се лъжа, а всичко е започнало добре - но никой не може да предвиди.Просто имат и кръв достатъчно да прелеят и апаратура необходима.Много хора познавам които така си ги препратиха от частните клиники като се видя че ще е по-трудно или рисково раждането.Нека всеки си реши наистина, но спа хотели има много - аз искам да е наред всичко и недай си боже да има необходимите условия за да се помогне ако стане нещо непредвидено.Леко раждане на всички независимо къде са се насочили  bouquet


Аз ИМАХ ПРОБЛЕМ и ме пратиха във ВМИ-то, е, не само че не ме лекуваха адекватно, ами сега си давам сметка, че съм имала супер късмет, че задържах бебето, не само че с нищо не ми помогнаха, напротив! Така че, айде да не ги издеализираме, повечето от лекарите там са тотално некадърни, разбрах го от опит!  Peace
Моя приятелка от форума дойде от Бургас със супер проблемна бременност да роди в Селена, преливаха и кръв операцията беша супер сложна, обаче всичко мина без проблеми и най-вече с бебето всичко беше наред, докато във ВМИ много често само и само за да не направят секцио, могат да нанесат непоправими вреди върху детето, дори и да го убият, какъвто случай имаше септември 2007-ма.  #Crazy
Моето секцио също беше по-сложно, на практика комбинираха 2 операции в една, аз родих във Весела и нито ми преливаха кръв, нито бебето ми имаше проблем, макар да се наложи да го извадят почти 20 дни предварително, но лекарите си разбираха от работата, въобще не става дума за държане на ръце, хотелски условия и прочие, а за ЧОВЕШКО отношение и качествен труд, нещо което във ВМИ трудно можеш да получиш.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 12:52 от mama_na_vale

# 26
  • Мнения: 3 453
Mama na Vale -


   Не споря с теб - твоето мнение ми е ясно.Радвам се че сте добре с детето ти, но пък хайде да не говорим за смъртните случай в Селена  Naughty Всеки си решава-аз съм била и съм доволна от ВМИ надявам се и занапред да е така NaughtyКакто ти не си доволна от ВМИ така и аз от Селена-нормално е.

# 27
  • Мнения: 6 206
Само уточнение - това за упойките във ВМИ не е вярно. Там има много добри анестеолози, и за епидурална и спинална и всякакви, познавам някои от тях.
Буквално преди седмици сестра ми бременна беше оперирана от апандесит с пълна упойка, но се слагат и всички други.
За друго не мога да твърдя.

# 28
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Off, извенете ме, за което:

Темата започва да става безсмислена.
На всякъде се правят грешки, това трябва да е ясно, лошото в случая е, че е за сметка на здравето и живота ни.
Нека не се заблуждаваме, че в частните клиники всичко протича по мед и масло, напр. Селена вече имат доста издънки (за Торакс не съм наясно, защото не ме е интересувала), но е глупаво да се мисли, че всичко ще бъде с нас ОК, само защото сме дали солена сума. Може би, наистина повече се стараят (което е обяснимо), но крайните мнения и заклеймяване са излишни.
ВМИ наистина имат много трески за дялане, там потока е ужасно натоварен (на моменти дори безобразно), за това и процента недоволни е толкова висок спрямо останалите клиники. 

# 29
  • Мнения: 454
Аз също съм чувала, че във ВМИ не са привърженици на епидуралната упойка, така че ти си решаваш. Аз раждах в Торакс и съм много доволна. За щастие, никога не ми се е налагало да ползвам услугите на АГ-то във ВМИ, така че решението си го взех въз основа на разказите на приятелки. Не виждам какво лошо има в това, да идеш в родилен дом като хотел, ако можеш да си го позволиш. Все пак раждането е доста трудоемък процес. Защо да не ползвам упойка, като ми я предлагат, защо да слушам писъците на други родилки, когато ми предлагат спокойствие, защо да ям бъркочи, вместо да се храня от ресторант и много други предимства, които сега не смятам да описвам, защото темата не е за Торакс. Колкото до Селена, аз също не бих отишла там, но да не се заричам.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 16:33 от Velesa

Общи условия

Активация на акаунт