Черен списък - Пловдив

  • 1 006 020
  • 1 957
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 702
 


[/quote]

Въобще не се учудвай относно брутаността на персонала във ВМИ, повечето са такива. Когато бях за седмица в отделението за задържане на АГ-то,  същата тази Панчева ми изписа Гинепрал заради миомните възли, при положение, че я предупредих, че имам силно сърцебиене от началото на бремеността, а Гинепралът предизвиква сърцебиене. Когато я попитах удачно ли е да го пия, при положение, че съм със силно сърцебиене, тя ми каза да го пия, а ако ми стане зле, да си искам друго хапче от сестрите за сърцебиенето.  Shocked
Въобще за мен 90 % от персонала във ВМИ е не само безскруполен, но и толкова некадърен, че може да те уморят за 1 седмица, ако взимаш всичко, което ти изписват.
[/quote]
Абсолютно съм съгласна!
Когато лежах там с първата си бременност на едно момиче в нашата стая както си лежеше вечерта изведнъж нахлу една акушерка и и би инжекция,която в последствие се оказа,че не е за нея просто били объркали стаите #Crazy

# 496
 Два пъти лежах в консервативна гинекология и съм потресена от отношението не само на Панчева / не слагам Д-р, защото те са далеч от това звание/, но и на Иванчева и на завеждащия Пехливанов към пациентите. За тях всички са № на стая и легло с почти подобни диагнози и едно и също  елементарно лечение без оглед на конкретния случай и подробности за пациента. Като лечението с нищо не превъзхожда това, което всеки от нас може сам да си проведе в домашна обстановка. Дори имат наглостта да злоупотребяват с психическото състояние на всеки пациент , което е по лабилно в болницата и те много добре знаят това. Използват легловата база за уреждане на безплатно лечение на близки опознати като фиктивно ги водят ,че са в болницата, а те само идват за системи, инжекции и лекарствата . И това всичко за сметка на наистина болните пациенти. Няма да навлизам в подробности ,но за двата си престоя там видях неща ,които биха били доста любопитни за прокуратурата и органите на здравната каса. Видях благодарностите към проф. Милчев, не го познавам и сигурно ги заслужава. Но не може да не знае какво става в подчиненото му отделение като това е толкова арогантно явно и  цинично неприкрито. Мисля ,че няма никакво оправдание за никои .

# 497
  • Мнения: 78
Искам да добавя името на д-р Бабаков. За малко да загубя малкото съкровище и то след като съм го носила 9 месеца. Нямаше да раждам при него и 3 седмици преди термина отидох за последно на преглед при него и да си взема направление за болницата. чувствах се отлично и за това не съм била много по лекари по време на бременността ми и така той ме прегледа - погледна водите, плацентата всичко било прекрасно да стоя и да си чакам термина. По настояване на майка ми - за което не мога да спра да и благодаря отидох на преглед при д-р Минев, 2 дена след прегледа при Бабаков и какво си мислите ми казва той - Ами мило момиче ти нямаш никакви води а плацентата ти е с не знам коя степен на стареене препоръчвам ти секциране и то незабавно Shocked Shocked Shocked. естествено  не му повярвах, та аз се чувствах отлично а и исках да си раждам нормално. отидох за второ мнение при лекар то ВМИ - Пловдив -  той ми казва същото-секцио и то възможно най-скоро за да не изпуснем плода. приеха ме веднага както си бях с дрехите, но не ме оперираха а ме оставиха под наблюдение - не мога да ви опиша за какво наблюдение ставаше дума НИКАКВО никой дори не си направи труда да ми прочете картона и да ми записва тоновете, ужас аз постоянно имах чувството че нещо ще стане и ще изгубя бебето. така 3 дена и аз реших че ще търся начини да си платя и да ме  оперират - така и стана и да видите как изведнъж всички станаха мили и грижовни. бях казала, че никога няма да платя в държавна болница за да получа лечение, но който не е лежал и не е видял безхаберието на лекарите, той само може да си помисли така- за съжаление всичко става с пари #Cussing out това не може да се нарече здравеопазване!!!!

# 498
Мили момичета,като сте толкова недоволни от ВМИ,защо не отидохте лично при Милчев или при Баташки да се оплачете и да разкажете на какво сте станали жертва.Или защо не взехте книгата за оплаквания и да опишете.Така правят цивилизованите хора.
След време да се плюе е много лесно.Всеки може да си измисли много неща,да ги поукраси допълнително.
И защо пишете като гости.Дори тук нямате доблестта да застанете зад думите си.Мисля,че всяка уважаваща себе си жена,не би ви повярвала.
Последната госпожа ще попитам-на кои ВСИЧКИ и колко платихте,за да ви оперират.
Рен-никоя болница не може да укрива пациенти,да ги води фиктивно.Здравната каса прави проверки денонощно и глобява.
Ваня-д-р Панчева НЕ МОЖЕ да ти е поискала пари за операция,защото по принцип тя НЕ ОПЕРИРА.
Та пак ви моля,като имате забележки към конкретен лекар или отделение,правете ги на място,в момента и с гордо вдигната глава.Така всеки ще ви повярва.И ще имате право после да пишете тук достойно.
Защото сега сте просто......смешни!

# 499
Чудя се,защо ли вече 3 часа никоя от гореспоменанине ДАМИ,не се включва,за да ме опровергае.
Ясно е,че нямат какво да кажат.
Вярно е,че и аз пиша като гост,както е ясно и,че съм служител на въпросната болница.Затова.

# 500
  • Мнения: 702
Искам да добавя името на д-р Бабаков. За малко да загубя малкото съкровище и то след като съм го носила 9 месеца. Нямаше да раждам при него и 3 седмици преди термина отидох за последно на преглед при него и да си взема направление за болницата. чувствах се отлично и за това не съм била много по лекари по време на бременността ми и така той ме прегледа - погледна водите, плацентата всичко било прекрасно да стоя и да си чакам термина. По настояване на майка ми - за което не мога да спра да и благодаря отидох на преглед при д-р Минев, 2 дена след прегледа при Бабаков и какво си мислите ми казва той - Ами мило момиче ти нямаш никакви води а плацентата ти е с не знам коя степен на стареене препоръчвам ти секциране и то незабавно Shocked Shocked Shocked. естествено  не му повярвах, та аз се чувствах отлично а и исках да си раждам нормално. отидох за второ мнение при лекар то ВМИ - Пловдив -  той ми казва същото-секцио и то възможно най-скоро за да не изпуснем плода. приеха ме веднага както си бях с дрехите, но не ме оперираха а ме оставиха под наблюдение - не мога да ви опиша за какво наблюдение ставаше дума НИКАКВО никой дори не си направи труда да ми прочете картона и да ми записва тоновете, ужас аз постоянно имах чувството че нещо ще стане и ще изгубя бебето. така 3 дена и аз реших че ще търся начини да си платя и да ме  оперират - така и стана и да видите как изведнъж всички станаха мили и грижовни. бях казала, че никога няма да платя в държавна болница за да получа лечение, но който не е лежал и не е видял безхаберието на лекарите, той само може да си помисли така- за съжаление всичко става с пари #Cussing out това не може да се нарече здравеопазване!!!!
[/quote

Направо ме потресе с разказа си,Бабаков следи цялата ми бременност и съм много доволна и ще раждам при него,но сега се замислям дали да не отида да ме прегледа и друг лекар!

# 501
  • Мнения: 1 900
За тях всички са № на стая и легло с почти подобни диагнози и едно и също  елементарно лечение без оглед на конкретния случай и подробности за пациента. Като лечението с нищо не превъзхожда това, което всеки от нас може сам да си проведе в домашна обстановка.
Това изказване направо се разсмя. Извинявай много но ако си си мислела, че там е като в частните клиники и всеки те знае по име, там определено не е така. По времето когато аз лежах там имаше дни когато беше пълна лудница, в отделението /след родилно/имаше по 45 бебета за които се налагаше да се грижат две сестри/къпане, лекарства, пъпове, пудри, хранене на тези в ПИС/ и въпреки от това с малки изключение винаги бяха любезни въпреки, че се скапваха от работа./да не коментирам мизерните заплати/
И аз искам да се присъидиня към въпроса, защо лично не се оплакахте на Милчев? Удивена съм от респекта които има между персонала. Дори между най-нисшия/санитари и прочие/.
Да не говорим, че най-тежките случай за цяла източна България се насочват или във ВМИ или в Окръжна болница. Правят изследвания и лечение за хиляди левове./И това го казвам от личен опит със сина ми/
Незнам ти с каква апаратура и медикаменти и образование разполагаш за да си проведеш същото лечение в домашна обстановка и каква по точно, но звучи смехотворно.
В допълнение към всички които ще ме нападнат/те са все едни и същи хора де/ ще кажа, че на никои една стотинка не съм дала/под масата/.
Не казвам, че няма какво да се желае, но да твърдите, че нищо не разбират и нямат техника е много глупаво. Почти всички видни гинеколози в Пловдив са се учили в школата на ВМИ. Разполагат с една от най-добрите бази/като техника имам предвид/ в Пловдив наред единствено и само с Окръжна болница.
Ще ви кажа конкренто и за другите ни болнични/родилни /заведения какво мисля:
Окръжна не отидох поради лоши спомени с близки/нищо общо със самите лекари и болницата/ просто съдба.
Весела - всеки пък като си помисля за нея се сещам  за ромското родилно.
Свети Пантелеймон/Втора Градска/ - мерси видях им техниката/един мижав кувеоз, дървени слушалки и прочие/ и разбиранията за бебето отделно от майката.
За частните клиники само ще кажа, че Торакс ми дигнаха кръвното, а дори да не бяха не бих отишла там понеже не могат да реагират бързо при проблем с майката или детето,  а времето в акушерството е безценно.
В Селена ходих през бременността, не родих там поради същите причини каквито и в Торакс.
А на някои които ще спори с мен, че рядко се случва и налага бърза реакция ще отговоря така:
Благодаря на Бога, че лукса и чистотата и първенющината не надделяха в мен и избрах ВМИ, въпреки, че бременноста ми беше повече от лека и не съм имала никакви проблеми нито предположения за такива те се появиха. Благодаря на Бог, на проф. Милчев, които на една лекция ми посочи една единствена причина да избера неговия родилен дом/тази, че имат опит и апаратура да спасят мен и детето ми ако се наложи/ и за мен тя беше повече от достатъчна, благодаря на целия персонал на ВМИ, на гинеколожката която ме изражда, на акушерката, на санитарките с които си говорихме в най-тежките дни когато детето ми беше зле, на неонатолозите и сестрите които се грижеха за него. Благодаря ви, че ви има.  bouquet

# 502
Мили момичета,като сте толкова недоволни от ВМИ,защо не отидохте лично при Милчев или при Баташки да се оплачете и да разкажете на какво сте станали жертва.Или защо не взехте книгата за оплаквания и да опишете.Така правят цивилизованите хора.
След време да се плюе е много лесно.Всеки може да си измисли много неща,да ги поукраси допълнително.
И защо пишете като гости.Дори тук нямате доблестта да застанете зад думите си.Мисля,че всяка уважаваща себе си жена,не би ви повярвала.
Последната госпожа ще попитам-на кои ВСИЧКИ и колко платихте,за да ви оперират.
Рен-никоя болница не може да укрива пациенти,да ги води фиктивно.Здравната каса прави проверки денонощно и глобява.
Ваня-д-р Панчева НЕ МОЖЕ да ти е поискала пари за операция,защото по принцип тя НЕ ОПЕРИРА.
Та пак ви моля,като имате забележки към конкретен лекар или отделение,правете ги на място,в момента и с гордо вдигната глава.Така всеки ще ви повярва.И ще имате право после да пишете тук достойно.
Защото сега сте просто......смешни!

МОЛЯ ПРОЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО И СЕ ЗАМИСЛЕТЕ МАЛКО, ПРЕДИ ДА НАПИШЕТЕ ОТНОВО НЯКОЯ ГЛУПОСТ!!!!!!

[1. Сигурна съм, че момичетата са искали час по-скоро да забравят за "грижите", които тези некадърници с дипломи за лекари са положили за тях, и предполагам по изказаното мнение, че и Вие сте от тях.  newsm78И има ли смисъл да отидеш при завеждащия отделението, за да кажеш колко не на място са подчинените му - да не би той да пада от небето?????

2.  JoyВие нормален ли сте??????   Joy- каква книга за оплаквания какви 5 лева??????? Попадали ли сте скоро в здравно заведение???  NaughtyЗащото ще ВИ кажа, че  анкети с това как е протекло лечението и какво е било отношението към пациента и евентуално препоръки как да се подобри това отношение не се дават, въпреки че те карат задължително да се подпишеш че си я получил!!!!!!!!!!!!!!! Naughty Close Предполагам, че доста родители дори не обръщат внимание на купа листове, които ги карат да подпишат при приемане, само и само някой да се сети да обърне внимание на детето им, а вие за книга говорите - това да не е магазин за обувки???????

 3.CloseИ не давайте мнение как правят цивилизованите хора, защото цивилизовани хора сме ние, търпящите тази Ваша некадърност, защото повярвайте ми ако не бяхме цивилизовани много от вас самите ще се нуждаят от "компетентната" ви помощ  #2gunfire #2gunfire #2gunfire- и тогава бих казала ГОРКО ВИ

4. Вие също пишете като гост, нали!!!!???? Защо ли ???? Нека де се сетим сами!!!! Това за доблестта - мисля, че стана ясно на всички


5. никоя болница не може да укрива пациенти,да ги води фиктивно.Здравната каса прави проверки  денонощно и глобява - ХА ХА ХА ХА  Да не се правим на светци - много добре знаем, а и господата от здравната каса го знаят и съответно вероятно си получават възнаграждение да мълчат за това как се точат пари от касата и как те не се влагат в здравето на хората, а в джобовете на определени хора. Ние живеем в България все пак!!!!

6. Забележки не точно, но питания лично аз съм отправяла и отношението към детето ми и мен в последствие беше още по-отвратително, така че има ли смисъл да Ви се правят забележки?????
И какво като Ви кажем, че се държите като ПРОСТАЦИ - Вие определено не можете да го разберете, защото наистина сте простаци!!!! А да се държим като Вас и да слизаме на вашето ниво и да си придаваме излишна важност и да се правим на Господ, определено не отговаря на възпитанието ни.  Grinning

7. Просто от смях на написаното от Вас, не можех да седна пред компютъра и да Ви отговоря, но след като прочетох и второто Ви послание........

Бъдете честен със себе си, сложете ръка на сърцето си, затворете очи, размислете и разберете, че това е Вашата работа и Вие трябва да я вършите добре, защото в противен случай нямате място в подобни хуманитарни учреждения, а на полето при говедата..............
И не казвайте че парите Ви са малко и т.н., защото тази работа е Вашия свободен и личен избор и след като сте приели да я вършите го правете като хората!!!!!!!!!!! Ако не - потърсете друго място, където биха оценили по-добре предлаганите от Вас качествени услуги!!!!!!

Аз се казвам Нели и също пиша като гост, защото имам достатъчно регистации в други форуми, но просто попадайки на това Ваше мнение, не можах да се сдържа!!!!!

# 503
  • Мнения: 1 900
тези некадърници че и Вие сте от тях
Вие нормален ли сте??????   
 Ваша некадърност
И какво като Ви кажем, че се държите като ПРОСТАЦИ - Вие определено не можете да го разберете, защото наистина сте простаци!!!!

Ти да не си на някои битак или на селския мегдан да държиш такъв тон и да нагрубяваш така хората? Ей бога ми от доста време чета в тоя форум, но по грубо, грозно и пълно с обиди мнение не бях виждала?! ooooh! Sick
Само едни въпрос като ти дадат нещо с изтекла годност в магазина и го видиш вземаш го и премълчаваш или се оплакваш и го връщаш? Защото ситуацията е същата. НЕ може да твърдиш, че нямаме право нито възможност, нито има смъсъл да не си търси някои правата и да се оплаче, мисля, че това е много по нормален начин да се постъти и реагира. Можем просто да пюем тук и там, този и онзи и въпреки това да не направим нищо конкретно. С риск да вляза в много по сложни спорове ще кажа, че за съжаление това  е масова черта на българите. Нищо против да се оплаква които е недоволен, нека го прави и тук и където прецени, но нека и там където наистина оплакването му може да се чуе и реално да промени нещо, към положителна посока.
Иначе на къде вървим ако не се научим да си търсим правата на точното място, да търсим публичност и подкрепа за това което не намираме за правилно?!

# 504
Скъпа госпожо,
дори не се постарах да прочета задълбочено написаното от Вас,защото по грубия тон и злобата,вложена в изказването си,много ми напомняте  мама на Вале.
Естествено,Вие сте прави да имате своите мнения,дори претенции.Но с всички тях,може да отидете с чиста съвест само в частна клиника.
В държавната,където ходят сериозно болните хора,няма място за капризи и претенции.
Лекарите там НЕ са задължени да държат ръката на пациентките и да им провеждат психолечение,защото НЯМАТ ВРЕМЕ за това.
Задължени са само да ЛЕКУВАТ.И това,че от 1000 доволни,има 2-3 недоволни,е съвсем нормално.
Дали се държим като простаци-ами,каквото повикало,такова се обадило.Или Вие искате да ни правите на маймуни,да ни плюете анонимно,да ни разигравате,заплашвате,да имате претенции,а ние да стоим с наведена глава и да Ви слугуваме.
Смятам,че коментарът е излишен и повече няма да се включвам.
Ако някоя майка излезе с името си и заяви недоволството си пред нас,болницата,клиниката,или пресата,ще направим необходимото.
Всичко дотук е само долни клевети от анонимни потребителки без име и достойнство.
Бъдете здрави!
Ако не сте-ходете САМО в частни клиники.Там поне специализантите от ВМИ ще Ви ухажват и ще се учат върху Вас.

# 505
Това не се отнасяше за Валерия.К

# 506
  • Мнения: 6 206
Един подчинен, напомни ми на служителките на касите на ЕВН днес - абсурдна ситуация, хората се карат с тях заради огромните опашки, жегата, чукането клавишче по клавишче и очеизвадното им неумение да боравят с компютър - единственото им задължение
И  те продължават да се зъбят на хората. Помислих си, че толкова са увлечени в абсурдната си приказка, че отстрани сигурно другите им се струват ненормални - защо ли всички им крещят, защо ли са недоволни.
Лично аз съм се оплакала, е, не на Баташки, въпреки че не съм се сетила, другият път ще го направя...
И следващият път като ми се държат така, пак ще се оплача.
Няма да си мълча и ще го казвам и пиша където си искам.

# 507
  • Мнения: 1 900
Eто така трябва да се постъпва, когато не си доволен се оплакваш така и там където ще те чуят и от твоето негативно преживяване/независимо къде и как/ има някаква положително следствие, ти си направил каквото зависи от теб за да промениш нещата Peace

# 508
Каспър,благодаря за разумното мнение!
Това е съвсем различно от написаното по-горе.Не си казала за какво се касае и дали АГ-то има нещо общо.

Но щом се налага,направи го.
Отново благодаря.

# 509
  • Мнения: 254
момичета немога да разбера защо постоянно плюете,та то за всеки влак си има пътници вие предпочитате клиниките които повече приличат на малки хотелчета,а има и такива които залагат на сигурноста,които искат най-доброто за тях и най-вече за дечицата им,спрете с постоянната критика която наистина не и е тук мястото,а колкото до книгата за оплаквания тя стои на една маса в отделението и всеки свободно и спокоино може да напише това от което е недоволен след като няма смелоста да го каже в очите на съответния лекар

Общи условия

Активация на акаунт