Не оставяйте животът ни да бъде диктуван от съседите!!!!!!!!!

  • 21 209
  • 516
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 195
Бих подписала, ако става дума за големи породи кучета.

и аз за нещо такова си мисля. Принципно не разбирам хората, които мъчат големи кучета в малки апартаменти. Живея в къща, имаме 4 кучета - коли, старонемска овчарка и две гончета, но и четирите имат колибки, и четирите сутрин и вечер тичат като луди в гората. Не си представям да затворя овчарката в 60 кв.м. А пък разлае ли се, става страшно ooooh!, ако е в блок и до нас има малко дете - не го мисля. За това смятам, че нито закона, който са сътворили "умни глави" нито петицията са правилни и са в интерес на всички.

# 16
  • Мнения: 18
Ще подпиша! Peace

# 17
  • Мнения: 581
 Няма да подпиша! Naughty

# 18
  • Мнения: 17 546
Няма да подпиша! Съседка гледа три кучета - сетер, неаполитански мастиф и немска овчарка. Женски, за бизнес, в двустаен апартамент. Като ги пусне от нейния етаж до долу, са като стадо бизони. А си им се изпречил на пътя, тутакси си слязъл по стълбите на кълбо. Тя пита ли ме дали ми е приятно да ме прегазват три големи кучета наведнъж и да им настъпвам лайната пред изтривалката си ката ден!? А вонята от вечно врящите тенджери с кокали и дробове напомня на екарисаж...

# 19
Добре мили дами. Обещавам ви, че ако този проектозакон стане факт, аз ще си отглеждам хлебарки, тарантули, дървеници, плъхове и рядък вид червеи. Аз обаче съм доста отнесен човек и често забравям вратите на терасата отворени. Дано не плъзнат гадинките и към вашите тераси, докато вие вземете решение кой от съседите ви да си отглежда малко кученце или сладко котенце.

# 20
  • Мнения: 17 546
Аз пък знам, че вече са открити различни видове отровки. Гледай да не се подхлъзнеш, излизайки на терасата, на някоя обърнала крачката тарантула, че ще ми тежиш на съвестта! Joy (ако се окаже че терасите или вратите ни са една до друга де)

# 21
  • София
  • Мнения: 7 191
Добре мили дами. Обещавам ви, че ако този проектозакон стане факт, аз ще си отглеждам хлебарки, тарантули, дървеници, плъхове и рядък вид червеи. Аз обаче съм доста отнесен човек и често забравям вратите на терасата отворени. Дано не плъзнат гадинките и към вашите тераси, докато вие вземете решение кой от съседите ви да си отглежда малко кученце или сладко котенце.
Пък и на теб ще ти е гадно сред тварите, Mozina.  Mr. Green

# 22
  • Варна
  • Мнения: 686
Ще подпиша. Живеем в 70 квадрата апартамент и имаме коте. Как пък не ще си оставя животинката, която не мърда от жилището ни, защото на някой съсед от горния етаж му хрумнало, че има закон според, който може да ми изхвърли котето, което гледам с много грижи и любов от съвсем малко.

# 23
  • Мнения: 1 312
За кучетата определено съм съгласна да се иска съгласието на живущите в блока.
И малка,и голяма порода могат да вдигат врява до Бога и да пречат на съседите.
Лично на мен повече ми пречи 3 килограмовият неидентифициран мелез на съседката от 7мия етаж,отколкото Овчарката на пича под нас.
И то защото моето дете се страхува от МАЛКИ кученца след като беше нападнато/зверско,нервно,истерично лаене и скачане насреща му/ от пинчер!
Имаме Курцхаар и си го гледаме на вилата,на открито.
Така е редно.

Моля обаче някой да ми обясни с какво аджеба пречи една мързелива домашна котка на кака Гина от горния етаж?
Щото по-чисто животно от котката аз незнам.
Сигурна съм дори,че съседите ми няма как да знаят дали имам или нямам котка у дома.

# 24
  • Мнения: 17 546
Гледай сега Hakiba, подозирам, че котката е добавена към кучетата умишлено в темата, за да предизвика точно този вид негодувание, който предизвиква. Щото котките си седят вътре и на никого не пречат, за разлика от кучета, всякакви размери. Ама като прочетеш, че освен за куче трябва да искаш разрешение и котка да гледаш, което е смешно, и ще хукнеш да подписваш. Стратегия! Подозирам, че законопроекта не касае котките, но неам нерви да изчета този проекто закон (или каквото е там) в оригинал. Sick

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ако съседите не знаят, че имаш котка... бих казала - горката котка.  Confused

# 26
  • Мнения: 1 312
Ако съседите не знаят, че имаш котка... бих казала - горката котка.  Confused
Не схващам.
Защо горката и защо трябва да знаят?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 790
  Защото поне на терасата би трябвало да пуснеш горката животинка.  Confused Всички животни имат нужда от пространство, чист въздух, общуване със себеподобни и т.н. Не разбирам хората, които твърдят, че обичат животните и в същото време ги затварят в блокове. Храна, вода, топлина - добре. Но другото? Едно е да отглеждаш животни в къща с двор, друго - на незнам си колко квадрата.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Пък на мен животните никога не са ми пречили или създавали неудобство. Просто защото те не могат да наводняват или да се правят на вещи в боравенето с бормашина или флекс в неделя сутрин. И шумни купони до зори не правят. И ако не ги поздравиш не ти изтръскват космалаци на главата.
В двукраките е проблема.

За протокола: нямам нито куче, нито коте, само син, но той отървава, както виждам кожата в тази петиция.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 13:25 от AlexaS

# 29
  • Мнения: 1 312
  Защото поне на терасата би трябвало да пуснеш горката животинка.  Confused Всички животни имат нужда от пространство, чист въздух, общуване със себеподобни и т.н. Не разбирам хората, които твърдят, че обичат животните и в същото време ги затварят в блокове. Храна, вода, топлина - добре. Но другото? Едно е да отглеждаш животни в къща с двор, друго - на незнам си колко квадрата.

"Горката" животинка си щъка из целия апартамент необезпокоявана.
На терасата прекарва голяма част от времето си поради простата причина,че там си пече гъзунгата на слънчице,а и тоалетната и се намира отвън.
Само,че Саня,да ти кажа,че някой блокове са такива,че не всеки балкон граничи със съседски балкон Wink
За 14те си годиниживот е получила и продължава да получава повече от отлични грижи.
Претендирам за това,защото имам опит и знам как се прави.
Та продължавам да не разбирам защо замесват и котките.
Балу май е права-някаква умишлена провокация има тука.

Общи условия

Активация на акаунт