Ужасни съседи

  • 27 967
  • 300
  •   1
Отговори
  • Viena
  • Мнения: 3 591
Не мога да ги издърржам вече,днес в 21.55 отидох да им кажа,че просто няма как цял ден да слушаме как се къртят плочки и че бебето ми не може да спи.Отговора беше ;те по това време идват да си работят а и да знаеш хич не пука че имаш бебе абе я си е........ма......

# 1
  • Мнения: 1 311
Не ходиш да се разправяш и не си късаш нервите - викаш полиция. Стига да е след 22.00 часа обаче, или в интервала14.00 - 16.00

# 2
  • София
  • Мнения: 537
За съжаление преди 22 ч нищо не можеш да им направиш. След това обаче ме се разправяй лично, след като веднъж си ги помолила човешки и не си срещнала разбиране. Викай полиция. На това основание:
http://sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=103

НАРЕДБА № 1
за обществения ред на територията на Столична община
(Приета с Решение № 152 по Протокол № 35 от 12.03.2009)

Глава втора
Осигуряване и опазване на обществения ред
...Чл. 4. (1) За задоволяване на битови потребности, в сградите етажна собственост, строителни, монтажни или ремонтни дейности, може да се извършват само от 08.00 до 14.00 часа и от 16.00 до 22.00 часа, след предварително писмено уведомяване на съкооператорите, най-малко 24 часа преди започването на дейността.
==================
По предишния правилник не можеше да се кърти и да се пускат шумни машини след 20ч, освен това през уикенд и по официални празници се искаше разрешение от съседите, ама вече не е така...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 345
Викай смело полиция при три поредни нарушения от което при второто акт се завежда дори служебно дело. Аз скоро пусках тема с моите абсурдни съседи. Не позволих на мъжът ми да се разправя въпреки,че отнесохме щети заради това и извиках полиция. Подадох си жалба директно не чаках служебна такава след третият път. Не искам да се хваля,че са откачени но ( пу пу ) 2 месеца вече е приятно за живот в моя си дом.

# 4
  • Мнения: 26
И аз имам такъв проблем. Един "глупак", който живее над нас си е направив работилница на терасата.Поправя електромотори и разни други уреди и постоянно чука и трака.Започва работа в 7сутринта и приключва към 7 вечерта.

Та значи проблема е, че не работи след 22ч., за да извикам полиция.Ляга си с " кокошките" и става рано и започва.А аз в момента уча за изпити и ме влудява.

Незнам какво да направя, жалба ли да подам, към кого да се обърна и най-вече дали жалба би имала ефект.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 555
Момичета полицията няма да дойде.

През лятото виках полиция заради купон, дива чалга, в 3-4 часа през нощта. Дежурният полицай ми каза, че след като е приета новата наредба за етажната собственост те вече не идвали за такива неща, да се оплача на домоуправителя (ние нямаме такъв), той в Общината. Ей такива простотии.  ooooh! Вече никаква оправия няма просто.  Confused

# 6
  • Мнения: 75
И аз имам проблем. От десетина дни се нанесохме в апартамента на майка ми. Направихме ремонт. Всичко е ново и хубаво. Вкарахме терасата вътре в стаята. Искам да поясня, че блокът е стар на 50 години и в него са останали да живеят само бабички / включително и майка ми/. Комшийката отгоре и казала, че не може да си тупа от мен, защото дрехите ми висят по цял ден отвън на простира. Всички в целия блок простират отвън. Има по две железа на терасата и там се връзват въжетата за простиране. Майка каза ,че са се разбрали на събрание да се тупа всеки ден до 10 часа сутринта. И това е от много години насам решено. Е ,може ли всеки ден да се тупа? Аз да си дойда в 10 часа от работа , за да простирам ли? Те са само бабички и са по цял ден в къщи. За тях тупането е голямо преживяване. Всеки ден тупат. Простират по един път в седмицата. Живеят сами. А ние сме трима с мъжа ми и детето. Всеки знае колко се пере с дете. Ако не си прибирам дрехите, тя ще тупа върху тях.    

# 7
  • Мнения: 940
mama isi да не те плаша, ама с бабичките няма да излезеш на глава, само ще ти скъсат нервите. по скоро пробвай алтеративен вариант, например си вземи вътрешна/и сушилка/и например, така и така зимата по-бързо ще ти изсъхват дрехите в стаята отколкото на терасата... малко натурия изглежда, но ако по цял ден ви няма с мъжа ти, можеш да я/ги разположиш в спалнята ви, така и да дойдат гости няма да се виждат дрехите. или просто си купете сушилня, ако имате възможност и ако има къде да я сложите, ще се преродиш с нея. аз без дете на ден въртя по 2 перални и ако трябваше да простирам щях да полудея...   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 100
В такива случаи директно викам полиция. Взела съм им страха на съседите ни в БГ. Joy

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Не ходиш да се разправяш и не си късаш нервите - викаш полиция. Стига да е след 22.00 часа обаче, или в интервала14.00 - 16.00
Аз аз като звъннах в полицията се оказа,че можело да си вдигат шум до 23.00 часа.
Ние също имаме ужасни съседи.Отгоре,под нас от двете ни страни се вдига шум непрекъснато.Като се обадя на полицията трябва да ги пратя на четири места.
Ние също имаме малко  дете и всеки шум ме дразни,когато малкия спи.
Това е положението в блоковете,хората са несъобразителни и не им пука,че ние отглеждаме деца.

# 10
  • Мнения: 970
И аз имам проблем. От десетина дни се нанесохме в апартамента на майка ми. Направихме ремонт. Всичко е ново и хубаво. Вкарахме терасата вътре в стаята. Искам да поясня, че блокът е стар на 50 години и в него са останали да живеят само бабички / включително и майка ми/. Комшийката отгоре и казала, че не може да си тупа от мен, защото дрехите ми висят по цял ден отвън на простира. Всички в целия блок простират отвън. Има по две железа на терасата и там се връзват въжетата за простиране. Майка каза ,че са се разбрали на събрание да се тупа всеки ден до 10 часа сутринта. И това е от много години насам решено. Е ,може ли всеки ден да се тупа? Аз да си дойда в 10 часа от работа , за да простирам ли? Те са само бабички и са по цял ден в къщи. За тях тупането е голямо преживяване. Всеки ден тупат. Простират по един път в седмицата. Живеят сами. А ние сме трима с мъжа ми и детето. Всеки знае колко се пере с дете. Ако не си прибирам дрехите, тя ще тупа върху тях.    


Преди редовно викахме полиция ,под нас продадоха апартамента и новите собственици правиха ремонта близо 4 години  ooooh! днес има парички за едната стена на банята - викат майстор и чук-чук..ужас този ремонт от сантиметър по сантиметър продължипрез тези години .Часовете са от 14-16часа и след 23 часа.


Вече забраниха тупането през балконите,могат да ги глобят от общината ако някой им подхвърли снимчица Wink

Последна редакция: пт, 30 окт 2009, 15:54 от kalinikol

# 11
  • Мнения: 562
И аз имам проблем. От десетина дни се нанесохме в апартамента на майка ми. Направихме ремонт. Всичко е ново и хубаво. Вкарахме терасата вътре в стаята. Искам да поясня, че блокът е стар на 50 години и в него са останали да живеят само бабички / включително и майка ми/. Комшийката отгоре и казала, че не може да си тупа от мен, защото дрехите ми висят по цял ден отвън на простира. Всички в целия блок простират отвън. Има по две железа на терасата и там се връзват въжетата за простиране. Майка каза ,че са се разбрали на събрание да се тупа всеки ден до 10 часа сутринта. И това е от много години насам решено. Е ,може ли всеки ден да се тупа? Аз да си дойда в 10 часа от работа , за да простирам ли? Те са само бабички и са по цял ден в къщи. За тях тупането е голямо преживяване. Всеки ден тупат. Простират по един път в седмицата. Живеят сами. А ние сме трима с мъжа ми и детето. Всеки знае колко се пере с дете. Ако не си прибирам дрехите, тя ще тупа върху тях.    



Вече забраниха тупането през балконите,могат да ги глобят от общината ако някой им подхвърли снимчица Wink

Всъщност наскоро четох, че може да се тупа в определено време ...  Rolling Eyes Confused Thinking

# 12
  • Мнения: 200
Момичета полицията няма да дойде.

През лятото виках полиция заради купон, дива чалга, в 3-4 часа през нощта. Дежурният полицай ми каза, че след като е приета новата наредба за етажната собственост те вече не идвали за такива неща, да се оплача на домоуправителя (ние нямаме такъв), той в Общината. Ей такива простотии.  ooooh! Вече никаква оправия няма просто.  Confused

Дааа,аз също наскоро виках полиция,че комшиите не се траеха просто с тяхното попане и тропане,а полиюцаите ми отговориха че нищо немогат да направят.

А относно тупането и простирането на трасите,глдещии към оживена улица....нищо немогат да минаправят,това е моя собственост. Гледали те по чужбинско,че хората там не били простирали по балконите...даааа много правилно господа управници,само че на тези хорица им е отредено специално място за това.

# 13
  • Мнения: 970



Вече забраниха тупането през балконите,могат да ги глобят от общината ако някой им подхвърли снимчица Wink

Всъщност наскоро четох, че може да се тупа в определено време ...  Rolling Eyes Confused Thinking





http://dnes.dir.bg/2009/03/12/news4127180.html

# 14
  • Мнения: 7 947
Хората няма да спрат да правят ремонт, защото това пречи.
Вярно е, че е отвратително дразнещо, но така и така ще свърши, няма да е вечно. Спести си разправиите, още повече като съседите не са от най-възпитаните.

Общи условия

Активация на акаунт