Минава лятото, тръгва си вече. Тъгува за него ПАЗАРДЖИШКОТО човече!(26)

  • 14 625
  • 309
  •   1
Отговори
# 15
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
Здравейте мамета от Пазарджик и областта!Пак сме ние от РИОКОЗ:)А може  и до татковците:)Обявяваме фотоконкурс "Улови емоцията - бъди позитивен!" Ако ви интересуват условията на конкурса може да ги прочетете на
http://www.riokozpz.net/ .Ами това е!

Аз много харесвам конкурсите с фотографии. Не мога да се въздържа и ще участвам. Въпреки, че съм фен на друг тип фотографии, избрах няколко по-подходящи за случая. Важно е участието. И нека най-добрата снимка победи!

# 16
  • Мнения: 413
Teamea, има частна детска кухня в Пазарджик.Намира се срещу сладкарница "Захарната Къща".За съжаление не знам телефона.
Купони за храна се купуват в петък за следващата седмица или от днес за утре.(не знам дали ме разбра  Blush)
Аз взимам от там за дъщеря ми и съм доволна, готвят вкусно.

Сега ще разгледам информацията за конкурса, може и ние да се включим. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 134
Поздрави и най-добри пожелания за всички, които са имали празници, откакто не съм писала!

Mother-of-PearS, бебето не расте много напред - разликата е само пет дни в повече - теглото на бебето е нещо ориентировъчно, особено на този етап.
Ember ти е превела текста, аз мога да ти дам още малко разяснения по табличката:
EDD - Estimated Due Date - Предполагаема дата на раждане, т.е. термин: според LMP - Last menstruation period - Дата на последната менструация - терминът ти е 19 февруари, а според CGA - Calculated gestational age - Изчислена гестационна възръст - терминът ти е на 14 февруари.
GA по LMP ти е 13 седмици и 5 дни, а изчислената е 14 седмици и 3 дни.
Същата е разликата и между дължината на бедрената кост и другите обиколки. И пак казвам, това са ориентировъчни размери и преценки. Важното е, че всичко е наред! Чакаме и снимката на бебето!

Danielkka, дано всичко мине по вода!

Teamea, дано си разбрала мястото от обясненията на Ember. Искам само да допълня, че правят и доставки по домовете - трябва да отидеш на място и да си платиш за храната и доставката предварително. Когато ти доставят храната вкъщи, я слагат в еднократни пластмасови кофички с капак, а когато си я вземаш от кухнята, трябва да си носиш бурканчета или съдинки, в които ти сипват порциите.

# 18
  • Мнения: 941
Ember  Hug Hug Hug    Благодаря ти    bouquet

Ива   благодаря ти bouquet  за допълнителната информация. 

Мен термина живо ме вълнува, защото при планово секцио знаеш , че трябва поне седмица преди термина да се определи дата....а така може да стане...да ми почнат болките преди датата за секцио  Thinking На снимката с бебо има даже дата дадена като термин и 09. февруари.....и да не се окаже накрая да родя планово януари месец.... ooooh! 

А това, че носих Никол 20 дена след термин и предизвикаха раждането....едва ли има отношение дали ще пренося и това бебе  Thinking

# 19
  • Мнения: 254
Момичета, мерси много за бързия отговор!  bouquet
Сега само някой да ме подсети къде беше тази "Захарна къща" Embarassed newsm78...

# 20
  • Мнения: 134
Частната детска кухня се намира в първата уличка от Колоната на пазара към полицията - на около двадесетина метра вдясно. Първо има два магазина за дрехи, после магазин за месо и след това е кухнята.
Гери, след 35 г.с. се ходи веднъж седмично на лекар. По това време лекарят има мнооооого признаци, по които да познае дали има опасност от раждане преди планираната дата за секцията.

# 21
  • Мнения: 2 214
Честито на всички които пропуснах да поздравя!
Гери няма 90% аз тук полвин час се пулих на снимката и установих че ще е момче, ама то всико му се вижда на детето:)

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Специално за mother-of-pearlS
Преди време ми беше обяснила какво е сапунишка и благодарение на нея преди малко успях да сваля Т на малкия Hug

# 23
  • Мнения: 2 214
Добро утро!
Лек и успешен ден!


# 24
  • Мнения: 1 938
Привет, момичета!  bouquet
За пушачките като мен:

# 25
  • Мнения: 941
Winter, бе къде му видя играчката бе.... newsm78  Аз дори не съм си и правила труда да я търся..., а пък и другата седмица ще ходим на 4D, така че тогава със сигурност ще се знае  Heart Eyes

ааааа и да знаеш, имаш персонална забрана от мен за слагането на каквито и да е картинки с ядене, и най-вече с плодове Crossing Arms  ....от мръвките ми се гади....така че тях може  Mr. Green

ViFresh  радвам се , че съм успяла да помогна  Hug Надявам се малчо да е наред  Praynig


Да подсетя, че на 26 август (вторник) в ЦЕнтъра за социални услуги ще има училище за бременни  Peace

Някой чувал ли е Беладона.... newsm78

# 26
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Тук съм бре  Mr. Green - бяхме на село малко, ама и там много жега  Tired .
Гери, честито синьо щъркелче - стискам палци всичко да е наред  Peace !!!
Дано щъркелчето на Зора да е розово  Praynig !!!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН със закъснение на СЛАДКАТА, МАЛКА ПРИНЦЕСА ВИКИ !!!  Да е жива и здрава  Heart Eyes !!!

# 27
  • Мнения: 134
Аз пък скоро ще опра до БХС. И затова моля тези от вас, които са правили БХС, да споделят подробности. Кога, къде, колко и т.н.?

# 28
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Аз пък скоро ще опра до БХС. И затова моля тези от вас, които са правили БХС, да споделят подробности. Кога, къде, колко и т.н.?

Мисля, че писах и преди това:
Правих във ВМИ / Св. Георги - Пловдив - Генетичната лаборатория на "В. Априлов". Те изпращат пробите с куриер, ежедневно в Майчин дом. Резултатите май след 1-2 седмици, но то тогава бяха почивните дни около 1-6 май, та може би и за по-кратко да стават.
Има генетик /май само сутрин/, който ти обяснява за теста, че е оценка на риска и т.н. При взимането на резултатите, също има консултация с генетика.
Струваше към шестдесет и няколко лева, но аз нямах скорошен видеозон - та минах и платих още 20 лева  Tired .

Ако има нещо друго, питай ...

Рetjah, кога ще се видим да разказваш за твоето раждане  Mr. Green .

# 29
  • Мнения: 941
БХС не се ли прави към 15г.с. седмица  newsm78
Моят доки поне така ми каза, както че и в СЕЛЕНА могат да ти вземат пробата, ама къде я пращат дали в Майчин дом, дали в Джърманито...не съм питала

Иначе - Не съм и няма да правя - ако някой желае да научи причините ще ги споделя, но само с уговорката да не изпадаме в ненужни спорове  Heart Eyes

И да ви се оплача - продължава да и се гади и то не само от миризми или вида на ястието.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт