Минава лятото, тръгва си вече. Тъгува за него ПАЗАРДЖИШКОТО човече!(26)

  • 14 656
  • 309
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 413
Е, чак пък на улицата...
Вярно всеки си има мнение, ама чак пък толкова крайно...
Аз раждах в държавната и не мога да се оплача.Раждах нормално, без упойка (както стана ясно тук не слагат такава) и естествено с всички екстри - окситоцин, епизотомия, неразграждащи се конци...(Stefaniva подробно ги обясни  Simple Smile )
Сама съм си виновна за "екстрите".Ако бях прочела или се бях интересувала предварително сигурно щях да ги откажа, ама ...За следващото раждане, живот и здраве (ако е дал Господ), ще знам.
Зависи на какви лекари ще попаднеш, ХОРА има и в държавната болница и в частните такива.

А за вечния спор секцио с/у нормално раждане - почти до последно лекари ме убеждаваха да родя секцио.Било по-лесно, а и модерно... ooooh!
И аз доста време се лутах, имаше момент в който много ме беше страх и почти се бях навила.Докато майка не ми разказа за нейните раждания, общо взето леки и като по учебник.Реших, че природата си знае работата, женското тяло е пригодено за раждането.Надявах се, че както във всичко приличам на майка и в това ще е така.
И не съжалявам за избора си.
Спирам, че се олях.

Nellina, много поздрави на Ванчето като се видите пак.
Чакам с нетърпение да се включи лично.  Simple Smile
Mother-of-pearlS, радвам се, че всичко е минало добре.Дано и така да приключи. Peace

# 256
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ей момичета много ме зарадвахте с новината - Честито на мама Ванче и от мен  bouquet
Побързах да й звънна да й честитя лично Laughing ....така се развълнувах, все едно вчера аз раждах Laughing
Исках да ви питам как стои въпроса с ДК в Пз и коя бихте ми препоръчали (бяха 2 до колкото си спомням - до Съда и с-у Захарната къщичка)

# 257
  • Мнения: 1 938
nadinka83, колко деца имаш?
Гери, радвам се, че всичко е приключило добре! Hug
Ember, ще предам поздрави на Ването непременно! Hug Днес говорих с нея по телефона. Добре са и тя Heart Eyes, и бебето. Heart Eyes Каза ми, че е много доволна от грижите, които се полагат за нея и бебето в МБАЛ Пз-к, а от ак. Антонова и д-р Р. Попов е направо възхитена! Peace
   

    Ох, мислех да го подмина това, но не мога да остана безучастна! nadinka83, ти кога ражда там и от кой и защо си недоволна? Моля те да споделиш, в противен случай изказването ти просто "виси" във въздуха, ако не е подкрепено с обяснения.  Naughty

# 258
  • Мнения: 163
Nelinna имам 1 дете на 1 и 9 месеца.Темата за мен е болезнена все още след толкова време ,но ще разкажа.Преди 4 години бях бременна с близнаци в седмият месец получих болки и се наложи да ме приемат в отделението след това последваха 2 дни адски болки на вторият ден родих бебетат починаха още през ноща.Още докато раждах акушерката се държеше с мен като с животно като чели аз съм виновна ,че неможеха да празнуват беше бъдни вечер.Толкова бързаха да празнуват  ,че не бяха зашили разкъсванията на матката ми и се наложи след година да ходя да ме шият.когато ме караха към стаята се появи пияната сестра с бебетата и блъскаше количката на ляво на дясно всички момичета бяха излезнали от стаята и викаха по нея и дърпаха количките да си вземат децата.Знаете ли какви бяха репликите на колежките и А тая пак е пияна явно не и е било за първи път.Няма да разказвам за отношението горе в генекологията защото и там е страшно.Е това е от мен това преживах там това разказвам.

# 259
  • Мнения: 1 938
Толкова бързаха да празнуват  ,че не бяха зашили разкъсванията на матката ми и се наложи след година да ходя да ме шият.

    Това просто не отговаря на истината! Няма как да си караш цяла година с разкъсана матка!  Crazy Терминът е друг. Peace
    Кого обвиняваш за случилото се?
   

# 260
  • Мнения: 163
Nelinna вие да не сте генеколог ?В какво ме обвиняваш в лъжа ли? Нямаш това право.Точната диагноза е разкъсване на шиката на матката и точно 1 година си ходих така.

# 261
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 655
nadinka83, съжалявам за това, което ти се е случило, но истината е, че недоносените бебета, родени в 7 месец имат много проблеми, специални нужди и са рискови. За съжаление не всички болници имат нужната апаратура, за да се погрижат за тях. Аз не вярвам, а и съм убедена, че в която и друга болница в Пазарджик да беше родила, положението щеше да е същото ако не и по-лошо, защото другите болници дори не разполагат с неонатолози, да не говорим за апаратура. И всички рискови бебета се изпращат в неонатологията в МБАЛ.Преди няколко месеца гледах репортаж точно за Пазарджишката болница, на която бяха дарени кувиози, защото разполагали до тогава само с 3 ако не се лъжа, а те били крайно недостатъчни и твърде стари.

# 262
  • Мнения: 941
ndinka83, това което ти се е случило е наустина ужасно и болезнено преживяване, но аз подкрепям твърдението на Петя, че няма гаранция в която и болница да си била, това с бебета ти да се случи.

Съжалявам че се намесвам в спора (НЕлина е на работа и сега е момента човек да вземе думата от нея  Mr. Green ) , но аз като медицинки неграмотно лице все си мисля че има голяяяяямаааа разлика м/у шийка на матка и матка  newsm78

ЗА да не се превърне наистина тази тема в болнична...си има вече създадена такава и желаещите да продължат дискусията да заповядат там.....но както ще видиш от линковете по-долу, тази теми е дискутирана доста на дълго и широко - МБАЛ Пз или частните клиники в Пз 

ХИГИЯ - черен/бял списъкл на лекарите в Пз
Лекарите в Пазарджик
Родилно отделение към МЦ "Здраве" - Пазарджик

Ако имаш търпението да прочетеш темите дори и по диагонал, ще видиш че всеки случай си е тясно изолоран...но крайният извод оставам на теб   bouquet

п.с. Нелка, няма да го правя повече - да ти взема правото на отговор...направих го само за да преместя дискусията в Лекарската тема  Peace

п.п.с. nadinka83 , всички мами които са писали в темите,  коита са вече в архива, все още пишат в Пз - темата ...е някои са си сменили никовете по 2-3 пъти  Grinning   Различното мнение, незначи лично отношение  Peace  Така, че не го приемай лично   bouquet

# 263
  • Мнения: 163
Да ви се похваля днес си взех книжката от КАТ .Започвам да карам усилено да свиквам,че малко ме е страх.

# 264
  • Мнения: 529
nadinka83,браво! Безаварийно шофиране!  newsm01

# 265
  • Мнения: 2 577
Да ви се похваля днес си взех книжката от КАТ .Започвам да карам усилено да свиквам,че малко ме е страх.
Честито, Надинка!

Леко и безаварийно шофиране и от мен  bouquet

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 15:41 от Луда Яна

# 266
  • Мнения: 2 336
Честито, Надинка!
Леко и безаварийно каране!
И нас да покараш Flutter

# 267
  • Мнения: 413
Nadinka83, честито!
Леко и безаварийно шофиране. Peace

# 268
  • Мнения: 163
Благодаря ви за по желанията момичета  Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 1 938
Nelinna вие да не сте генеколог ?В какво ме обвиняваш в лъжа ли? Нямаш това право.Точната диагноза е разкъсване на шиката на матката и точно 1 година си ходих така.

    Не, не съм гинеколог! Peace Но ме дразнят неточностите! Simple Smile
    Петя и Гери са отговорили вместо мен, за което благодаря. Hug Няма какво да допълня.
   
    Леко и безаварийно шофиране и от мен! Hug

Общи условия

Активация на акаунт