Направо се побърквам!

  • 4 901
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: Н а т и
Много е просто - ти сама си го написала.
Явно дразниш по някакъв начин мъжа си. Не казвам, че има реална причина за това, просто хората са различни и някои страни от характера ти, които за теб са в рамките на нормалното, за него може да са източник на дразнение.
Другото което ми идва на ум е възможността мъжът ти да си изкарва на теб насъбраните негативни емоции от работата или др. подобни източници. Ако си мека и отстъпчива като баща си е твърде възможно мъжът ти да си го позволява...
[quote author=Н а т и Промени нещата - в твои ръце е, макар че е трудно да разбиеш представата му за себе си. Изисква време.
Бъди по-твърда и реагирай на момента, когато усетиш че си го изкарва на теб. Дай му да разбере, че не може да си го позволява. Или ако нещо го дразни да си каже точно какво е, а не да ти мрънка и да те навиква.

Hug  Hug  Hug

Нати, ти наистина си ОМАГЬОСНИЦА!
Първо, не мога да повярвам, че схвана ситуацията от няколоко думи Shocked(мислех си, че ще трябва да обяснявам в поне още два-три отговора, за да "се изясни положението"! Ти си просто страхотна!  Shocked
Второ, как успяваш с две думи да събереш всичко, което съм мислила, гадала и напипвала 4-5 години? Shocked
И трето: Моля те, ако си професионален психолог, признай си без бой!
Но и да не си, може просто да си родена психолог! Благодаря ти от цялото си сърце!  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, ти наистина си ОМАГЬОСНИЦА!
Първо, не мога да повярвам, че схвана ситуацията от няколоко думи Shocked(мислех си, че ще трябва да обяснявам в поне още два-три отговора, за да "се изясни положението"! Ти си просто страхотна!  Shocked
Второ, как успяваш с две думи да събереш всичко, което съм мислила, гадала и напипвала 4-5 години? Shocked
И трето: Моля те, ако си професионален психолог, признай си без бой!
Но и да не си, може просто да си родена психолог! Благодаря ти от цялото си сърце!  bouquet

За съжаление не съм професионален психолог - това си остана несбъдната моя мечта.
Желая ти успех - да намериш верния път и да си оправите отношенията  thumbsup

# 17
  • София
  • Мнения: 397
 И променяйки се не забравяй да промениш и отношението към баща си. Горкият човек е търпял властната ти майка, а сега твоите претенции и крясъци на старини, при това в чужда къща подобно отношение е доста обидно. Явно е свикнал да си прави каквото си е наумил, защото така или иначе няма угодия и все той го отнася.

# 18
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Избиваш комплексите си ,насадени от твоя мъж,неусетно започваш да се държиш като него и да изливаш всичката помия върху приближените си.
Била съм свидетел на подобен случай,мъжа непрекъснато правеше забележки на жената,понякога я унижаваше,подвикваше и,непрекъснато и повтаряше че е селянче и нищо не разбира....и т.н....
След години се разделиха и жената от скромно момиче се превърна в копие на мъжа и по маниер ,и по отношение към хората......

# 19
И променяйки се не забравяй да промениш и отношението към баща си. Горкият човек е търпял властната ти майка, а сега твоите претенции и крясъци на старини, при това в чужда къща подобно отношение е доста обидно. Явно е свикнал да си прави каквото си е наумил, защото така или иначе няма угодия и все той го отнася.
Разбира се! Peace
Избиваш комплексите си ,насадени от твоя мъж,неусетно започваш да се държиш като него и да изливаш всичката помия върху приближените си.
Била съм свидетел на подобен случай,мъжа непрекъснато правеше забележки на жената,понякога я унижаваше,подвикваше и,непрекъснато и повтаряше че е селянче и нищо не разбира....и т.н....
След години се разделиха и жената от скромно момиче се превърна в копие на мъжа и по маниер ,и по отношение към хората......
Май има нещо такова.... Embarassed Не знам обаче, как да го контролирам...newsm78 Embarassed  Embarassed  Embarassed  newsm78

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Спри да го ,,боготвориш,, и да го имаш за мъж с изключителни качества,спри да се подаваш да те манипулира психически,че от теб нищо не става и не вършиш нещата както трябва....бъди себе си и прави това което на теб ти харесва и по начина по който теб те  удовлетворява,с две думи имай собствено мнение и се научи да се цениш такава каквато си.....
Всеки човек има своите плюсове и минуси,но това не значи,че е неудачник,некадърник или по малко значим от партньора си....научи се да се уважаваш и го прати в седма глуха(дипломатично разбира се Simple Smile) с неговите забележки,да си ги прави на някой друг ,в къщи ще се държи както би трябвало да се държи един любещ съпруг.

# 21
  • Мнения: 166
Твоето поведение спрямо баща ти веднага асоциирах с отношението на мъжа ти към теб. Ясно е и е жалко. Очевидно е, че в двете ситуации някой някого подценява. Дали основателно или не - това е въпросът пред теб и в двете направления.

# 22
Спри да го ,,боготвориш,, и да го имаш за мъж с изключителни качества,спри да се подаваш да те манипулира психически,че от теб нищо не става и не вършиш нещата както трябва....бъди себе си и прави това което на теб ти харесва и по начина по който теб те  удовлетворява,с две думи имай собствено мнение и се научи да се цениш такава каквато си.....
Всеки човек има своите плюсове и минуси,но това не значи,че е неудачник,некадърник или по малко значим от партньора си....научи се да се уважаваш и го прати в седма глуха(дипломатично разбира се Simple Smile) с неговите забележки,да си ги прави на някой друг ,в къщи ще се държи както би трябвало да се държи един любещ съпруг.

Трудна работа! newsm78
Имаш ли идеи точно как да се справя? Ще съм благодарна на всички, които могат да подскажат!   bouquet

# 23
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Кажи кое те затруднява,може би има още неща които да споделиш?

# 24
Кажи кое те затруднява,може би има още неща които да споделиш?
Ами затруднява ме да не се поддавам на манипулации "че от теб нищо не става и не вършиш нещата както трябва". Да се науча да се ценя такава, каквато съм (над 80 кг., при ръст под 160 см), въпреки че много се старая, трудя се, боря се, давам много от себе си.
М**ка му, искам да бъда уважавана и ценена, но съм пропуснала първите 10 години, за да го постигна! ooooh!
Че е късно го знам, дано само да не е ТВЪРДЕ късно!

# 25
  • Мнения: 166
Никога не е "твърде" късно... докато си жив. Може да е късно за този партньор, за тези отношения, но не е късно за теб самата. Пропуснала си първите 10 години казваш. От брака сигурно. Аз пък ще ти кажа, че си допуснала първите ти 10 години да го направляват. И не говоря за брачните години или за брака. Визирам живота ти. Отгледана си от властна майка, няма нужда да питам как. Или на кого прилича съпругът ти. Ами да, време ти е да повярваш в себе си, да се заобичаш и уважаваш, да поправиш грешките, които са нанесли други хора върху теб и самочувствието ти. Когато сама се оцениш, ще видиш колко неща покрай теб ще се променят. Никой себеуважаващ се човек не позволява да се държат с него като с боклук. От теб зависи.

# 26
Никога не е "твърде" късно... докато си жив. Може да е късно за този партньор, за тези отношения, но не е късно за теб самата. Пропуснала си първите 10 години казваш. От брака сигурно. Аз пък ще ти кажа, че си допуснала първите ти 10 години да го направляват. И не говоря за брачните години или за брака. Визирам живота ти. Отгледана си от властна майка, няма нужда да питам как. Или на кого прилича съпругът ти. Ами да, време ти е да повярваш в себе си, да се заобичаш и уважаваш, да поправиш грешките, които са нанесли други хора върху теб и самочувствието ти. Когато сама се оцениш, ще видиш колко неща покрай теб ще се променят. Никой себеуважаващ се човек не позволява да се държат с него като с боклук. От теб зависи.
Peace Да!  Ама не е лесно!
Ще се радвам на по-конкретни идеи, щото главата ми вече нищо не ражда. newsm78
А и, нали знаете, привичната ситуация извиква привично поведение. Трудно е да си себе си, без да си това, което си била до вчера!

# 27
Отгледана си от властна майка, няма нужда да питам как. Или на кого прилича съпругът ти.
И знаеш ли кое е най-чудното - в началото той никак не приличаше на нея. Сега досущ копира поведението й.Явно причината е в мене - възстановявам семейната среда от семейството, в което съм се родила Боря се с това, доколкото мога, ама не е достатъчно. Дали късно го осъзнах, дали не правя каквото трябва...! ...за това и търся идеи...
 
Хем не искам да търпя, хем друго поведение не ми е известно...  ooooh!

Божке, получи се нещо като духовен стриптийз с елементи на психоанализа и автопсихоанализа!  Joy

Thinking

# 28
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Страх те е да реагираш обратно на мъжа ти и го прехвърляш на баща ти.
Много жалко!
Точно това е!!!
Колкото и странно да звучи ConfusedАз самата панякога се улавям,за да не противореча и да се караме ,премълчавам,но си го изкарвам на някой друг!!!!Не знам дали е страх или "от мен да мине"

# 29
  • Мнения: 5
i az se vklu4vam vsi4ki maje obviniavat jenite si za vsi4ko moia e mnogo dobar no vse az sam mu vinovna niama nathin

Общи условия

Активация на акаунт