За какъв период изпращате децата се при баба през лятото?

  • 1 591
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Мили млади майки, спомнете си летата с баба и дядо и не лишавайте децата си от това удоволствие.
Аз лично от две години търся къща в хубаво, чисто село близо до София, единствено за да мога да дам на внуците си това, което не съм имала.
Лято в бетонна София е наказание.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Досега не съм я изпращала, въпреки че едната й баба живее на морето и е доста подходящо. Може би догодина. Другата е в София и няма как.
За щастие имам възможност да ползвам дълъг отпуск и да я гледам лятото.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 91
Най много за една вечер и на другия ден си го взимам.Не знам при вас как е ,но аз се чувствам неудобно да ги ангажирам!

# 18
  • Мнения: 2 885
Мили млади майки, спомнете си летата с баба и дядо и не лишавайте децата си от това удоволствие.
Аз лично от две години търся къща в хубаво, чисто село близо до София, единствено за да мога да дам на внуците си това, което не съм имала.
Лято в бетонна София е наказание.

Подкрепям!
Три седмици Стефан бе в Бургас, сега две седмици е със Варна при майка. След това 1 седмица след 1.09. ще е вкъщи и го пращам на градина. "Гък" не е казало детето, голям му е кеф с бабите. А аз не съм се прибрала у дома, скъсвам се да хайманосвам и да се наспивам сутрин. Кеффффффффффффф.  Sunglasses

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Голямото ми дете е живял при бабите си почти две години, докато аз си продължавах висшето в друг град. Връщах се само ваканциите и тук-там събота и неделя. И досега е много силна връзката му и с двете баби, много ги обича и постоянно ме пита кога ще им ходи на гости, макар да живеем в един град. Сега е със свекърва ми на гости на нейна леля на село. Малката е чест гост на майка ми, понеже започнах работа с по-голямо работно време и понякога нямам възможност да я водя на градина.
Децата ми се чувстват добре с бабите си и аз съм спокойна за тях.

# 20
  • Мнения: 581
 Дъщеря ми може да стои по цяло лято на село с майка ми, даже преди няколко дни ми каза, че иска вече да живее там.При свекърва ми не я пращам, защото не иска, пък и аз не я насилвам.

# 21
  • Мнения: 817
Родителите и на двама ни със съпруга ми са си в Бургас. Но Тоника ходи с бабите по почивки за по една седмица всеки месец през лятото. Отделно събота и неделя е с майка ми на вилата.

# 22
  • Мнения: 536
По 2 седмици без мен(за голямата). Последните 2 години стоя 2 седмици с нея и после я оставям за още 2. Малкия не съм го оставяла още.

# 23
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Мили млади майки, спомнете си летата с баба и дядо и не лишавайте децата си от това удоволствие.
Именно защото помня тези вълшебни лета никога не съм си помисляла, че ще лиша от тях детето си. Помня и че всеки път когато татко идваше да ме вземе от едната баба дежурната му реплика беше - ааа, ще стягаме дисциплината! Но аз знаех какво може при баба и дядо и какво при мама и тате.
Миналата година малката беше 10 дни с баба си, дядо си и леля си на балкана, 10 дни с нас на море, веднага след това още 10 дни на море с другата си баба и дядо и после на село още 2 седмици като отивахме в петък да си я вземем и неделя я връщаме обратно.
Тази година пак, само дето имаше само едно море, та затова й се събират повече седмици на село.

# 24
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Тази година за първи път се разделихме с Ваньо. Вече трета седмица е при едната баба, а ние гостуваме съботно-неделно. Следващите три седмици ще бъде при другата баба. Първите дни ми беше доста нервно, вероятно и на него, защото все е питал къде са мама и тате, но сега всички сме спокойни.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
За колкото време могат и са навити бабите и дядовците. Всъщност, те винаги са навити, но са далече и зависи от отпуските им.
Радвам се за децата, защото в София е кофти през лятото и тук не мога да им дам това, което имат при бабите и дядовците си. И отношение, и глезене, друг вид общуване, чистота, природа, спокойствие. В София са като на работа.

# 26
  • София
  • Мнения: 607
Всяко лято (откакто е проходил) е за 2 месеца при майка ми във Варна. През септември не иска да се прибира в София. Всеки ден са на плаж, в Морската градина, по пикници и разходки. Чуваме се по телефона, но понякога детето ми е твърде заето с игри и не иска да ми се обажда.  Joy Не бих го лишила от тази му радост!  Naughty

# 27
  • Мнения: 239
Не я оставям още.

Общи условия

Активация на акаунт