Отговори
# 210
  • Бургас
  • Мнения: 326
Elmina, и аз щях да пътувам до Прага в края на септември, но се отказах. Изчетох, че след седмия месец някои компании не разрешават да бременни да летят, а иначе трябвало да си носиш бележка от лекаря в кой месец си, но незнам до колко е вярно това и дали е само за международните полети.

Аз нямам киселини. Бебчо много рита. Таткото нещо е настинал и снощи хърка, че му  е запушен носа и съответно и ние много не спахме. Иначе в последните дни бебчо нощем спи. Събужда се само като ставам до тоалетна или се разговоря нещо като се събудя.

На някой подуват ли му се пръстите на ръцете? Вече трети ден ту се надуват ту спадат и са ми едни като схванати. Кръвното ми е 105/65, та не  е от него. Дали не задържам течности?

# 211
  • Мнения: 4 589
Добро утро и от мен.

И аз не спах много добре тази нощ, бебоците доста ритаха, беше ми жега, разсъних се и така. Надявам се да си дремна следобеда.

Елмина аз съм чела, че за бременни е наи-безопасно да пътуват със самолет, но имай предвид, че има налягане, може малко да ти стане лошо и да ти се догади, макар че полета е само 50 мин. Но ти си прецени, и аз с кола не бих отишла сега. Внимавай.

Мен вчера доста ми тежеше и ми придърпваше корема, днес определено съм по-добре.

Хубав ден

# 212
  • София
  • Мнения: 529
Добро утро!
Гевито сега вече вдянах  Grinning Макар че не знам защо ти трябва да минаваш през ЛКК-то. Преди, когато ми се е налагало да взимам продължение на болничен от джипи-то, тя отиваше с болничния до кабинетите на други двама лекари, те и го разписваха и готово. Сега в Майчин дом ЛКК-то е веднъж в седмицата и ако болничния ми е издаден в понеделник например, а ЛКК е в сряда - отивам да си го взема в сряда следобед или направо в четвъртък, когато вече е разписан. Аз нямам допир с комисията. И затова ми стана чудно и те попитах.

Велизара, освен магнерод 3*2, пий и но-шпа тогава 3*2
Така докато се натрупат, седмица. След това може да почнеш магнерод 3*1, но там вече и лекаря е важно какво ти е казал.
Пише в упътването, че може да се приема 3*2таблетки, моят лекар ми го е давал в такива дози, когато имам болки или ще пътувам дори.
Абсолютно съм съгласна. И магнерод и но-шпа действат с натрупване. Но-шпа го пия 3х2 вече повече от 2 месеца. Едва от 2 дни го намалих на 3х1.

# 213
  • Мнения: 1 152
Здравейте, момичета!  Grinning Така се радвам, че е петък!  Mr. Green

Снощи бях на ФМ при Томова! Чудесен човек и специалист! Препоръчвам я, ако някой мисли да ходи на късна ФМ. Прегледът е изключително обстоен и продължава около 25-30 минути. Моята бебка е добре, според последна менструация вчера е 23 г.с. и 6 дни, според бедрена кост 23 и 6, а според главичка е 23 и 3 и аз го отчитам на късната ми овулация. Всичко си е наред с плацента и околоплодни води. Броихме пръстчета на ръчичките и краченцата - толкова са малки.  Heart Eyes Така се беше разкрачила, че всичко си показа и нямаше как да се сбърка пола. И накрая ни се изплези.  Joy

Аз нямам киселини и кървящи венци и не знам какво да ви посъветвам. Аз снощи и на зъболекар бях профилактично и на зъбките всичко им е наред.  newsm47

# 214
  • Мнения: 22
Благодаря момичета!  Hug Ще внимавам с полета. Ще пия но-шпа и магнерот преди това и се надявам само да се наслаждавам!

Сасано, браво на теб и бебка!

Аз два-три дни имах болки в корема или рано сутрин или привечер и с но-шпа ми минаваше. Предполагам, че е заради датата на цикъла ми. Сега съм по-добре. Бях си притеснила и за бебо, че два дни "плува" а не рита както преди това. Но днес на Рождения ден на тати, ме дари с няколко ритничета, за да го поздрави! Heart Eyes

# 215
  • Мнения: 551
Елмина аз пътувах със самолет в 4- ти месец нищо страшно няма. Сто пъти е по- добре от колкото с кола. Моя доки ми каза само преди полета за всеки случай да изпия 2 но шпа. Peace
Светланка доста са навързани там при вас нещата  Mr. Green
Аз също нямам киселини, значи ще сме гологлави  Mr. Green

# 216
  • Мнения: 1 152
ООО Elmina да ти е жив и здрав рожденника! Много да се обичате и да е чудесен баща!

Цвета и аз се надявам като теб повече да не попадам на този мазник и безотговорник ИЛИЕВ! За тези от вас, които ходят на ЖК в Шейново в коя седмица ви пуснаха вторите кръвни изследвания и урина? Мисля, че сега просто ми ги забравиха при последната ЖК в 23 седмица.  Rolling Eyes

Аз не вярвам, че липсата на коса е липса и на киселини. Я споделете опита си мамчета!  Joy

# 217
  • Мнения: 4 589
Сасано аз да ти кажа хич и не чакам на доктора да ми пуска кръв и урина, за 7 лв няма да ми стане нищо. Просто отивам и си ги пускам сама и това е. На мен досега ми е пускал само веднъж в 18 г.с., а сега замина на море и кой знае кога ще ми ги пусне. И антителата (те са вече 37лв) си ги пусках сама.

Мамчета много е жега, пазете се. Аз съм на климатик и не се трае, какво е това шантаво време. Казват, че и Октомври ще е топъл.

# 218
  • Мнения: 616
Елмина да ти е жив и здрав мъжа newsm59 много любов и щастие ви желая да бъде най-добрия татко   bouquet

това с косата е като формата на корема, прескачането на кабели и т.н подобни измишльотини...онзи ден се роди бебе на колегата каза че жена му не е оплаквала от киселини а малкия има коса за 3 бебета  Joy Joy

моя младеж вчера и снощи цяла нощ не спря да рита и да се мърда , по едно време за зачудих дали е нормално ...и прави нещо много странно и дори изпитвам лек да не кажа болка но дескомфорт все едно ме ципе отвътре незнам как да го обясня ама е малко гадно като усещане #Crazy Crazy

Сасано при Томова как се записват часовете, че аз се отказах от Марков с тоя график два месеца напред ...и колко е при нея ФМ пак ли 80лв.?

# 219
  • Бургас
  • Мнения: 326
На някой надуват ли му се пръстите на ръцете? newsm78

# 220
  • Мнения: 616
на мен веднъж от жегата ама за кратко, не е било продължително още си нося пръстените без проблем...само пръститет на ръцете ли ти се подуват?

# 221
  • Мнения: 22
Благодаря ви за хубавите пожелания! Ще ги предам на таткото довечера! Той и без това вече си ви познава Simple Smile

# 222
  • Мнения: 4 589
Ето и моето коремче от тази сутрин http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258151&pid=7094273

Invisible при Томова е същото с графика и там е лудница. Ние следваща ФМ в 28 г.с. ли трябва да правим? Аз не съм много доволна от Марков, не мога да кажа защо и вярвам на Сигридов, така че пропускам всякакви знаменитости и ще си ходя при него. Ако някой иска координати, давам, много е точен, отделя страшно много време и внимание.

# 223
  • Мнения: 1 152
На някой надуват ли му се пръстите на ръцете? newsm78
Моите се надуват само ако е ми е много топло и ръцете са ми надолу докато вървя пеша.

Invisible това е телефона на Томова 0889 606 830, лично на нея се звъни и тя ти казва кога има свободни часове, но бъди настоятелна, защото аз се свързах чак на 3тия ден. И при нея не е розово положението с часовете.  ooooh!

А моята бебка като ме удари по пикочния мехур, такова странно усещане имам - между гъдел и позиви за пишкане.  Joy

# 224
  • София
  • Мнения: 608
Сасано, на мен в Шейново другата седмица ще ми вземат кръв и урина. Значи се пада 24-та. Не знам защо не са ти взели сега.....

bubabo - на мен ми се надуха ръцете един път, в края на юни беше. Оттогава нямам проблеми нито с ръцете нито с краката.

А доц.Томова е най-прекрасният човек и специалист!   bouquet И с двете бременности ходих при нея - нямам думи да опиша отношението и вниманието й! Никога няма да престана да я препоръчвам!!!

Елмина - честит ти рожденик! Да те обича, да те слуша и да те носи на ръце!!!! Весел празник!  Hug

Аз края на другата седмица ще си ходя до Варна - малко отпуска, а и да си приберем детето, че ще тръгва на градина вече.

Общи условия

Активация на акаунт