повивахте ли детето си?

  • 3 892
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Не съм повивала,обличах го с дрешки.Доколкото знам, повиването(изпъването и дори връзването на крачетата преди години) причинява луксация на тазобедрената става.

# 16
  • Мнения: 7 914
не съм повивала Peace

# 17
  • USA
  • Мнения: 559
Зависи какво наричаш повиване.  Laughing Ако е това между краката - не. Ако е само отгоре да е като пашкул (Swaddling) - да. Тук е много популярно и доста успокоява новородените. В болницата всички бебенца ги повиваха има си и специални одеала за лесно повиване. Не съм изпъвала, нито връзвала краката.

# 18
  • Мнения: 1 550
Зависи какво наричаш повиване.  Laughing Ако е това между краката - не. Ако е само отгоре да е като пашкул (Swaddling) - да. Тук е много популярно и доста успокоява новородените. В болницата всички бебенца ги повиваха има си и специални одеала за лесно повиване. Не съм изпъвала, нито връзвала краката.
Swaddling е това, за което говоря и аз и се практикува тук. Не става въпрос за дърпане и връзване. Става дума за повиване, ето и малко снимки:

За този метод пише в статията и се одобрява от педиатри, но явно никой не си направи труда да прочете статията Thinking
Гледала съм доста програми по телевизията- холандски и английски- ревливи бебета, които не може да се успокояват иначе заспиваха много бързо. Този метод се препоръчва и срещу "внезапната бебешка смърт".
Идеята е, че бебето се чувства както в утробата на майка си, успокоява се от създалата се топлината и заспива.

# 19
  • USA
  • Мнения: 559
Точно с такова одеало го повивах (зеленото). Много се успокояваше и му помагаше за коликите. Има една книга The happiest baby on the block. Много я тачат тук и в болницата ги препоръчваха техниките.

# 20
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Добре 4е ме светнахте какво то4но е повиване Joy.....Ами в Испания се използват най_много бебеШките 4увал4ета,които са Широки в долната 4аст за да може бебето да се движи спокойно и рь4и4ките са отвьн....друго повиване няма Rolling EyesПрили4ат много на това което сте сложили на снимките ,но рь4и4ките са отвьн..........Аххххххх толкова оби4ах памперсите Joy,все питах майка ми и баба ми как са ни гледали без тях:hahaha: hahaha hahaha hahaha hahaha

# 21
  • Мнения: 1 169
Не съм - според акушерката ми това е отживелица от третия свят, където няма памперси. Освен това не било хубаво за краката на детето - трябва да стои като жабче , а не с пристегнати , изправени крака.

Не съм повивала. Беше преди 12 години. Дъщеря ми беше седалищно бебе и доктора ми каза, че за нея е немислимо да я стягам и повивам.

# 22
  • Мнения: 405
Да.
Обаче оставам с впечатление, че на БГ тази дума означава нещо различно, защото при нас и дума не можеше да става за пристягане на крачетата.  newsm78

# 23
  • Мнения: 1 100
Ааа, това на снимките си е "завиване" за мен Laughing да, така съм я загръЩала с одеялце, през първите седмици, но само за малко: за някакъв преход в градината или в по студена стая...
Мисля, 4е авторката на темата има предвид повиване, използването на пелени вместо съвременните "памперси", т.е еднократните пелени.
Та, в този смисъл: Не, никога не бих го правила, отживелица, непракти4ност, сигурен дискомфорт за бебето, ужас Confused

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 00:13 от dune

# 24
  • Мнения: 1 216
Няма нищо лошо в повиването, завиването, стига краченцата на бебето да запазват естествената си позиция, а не да се изправят насилствено. Действа успокояващо и напомня за майчината утроба. В болницата винаги повиват
Аз съм повивала леко само първата седмица и то не винаги и двете ми деца бяха спокойни бебета.

# 25
  • Мнения: 3 674
Да, повилала съм сина си, но около  само 1 месец. Преди много време  в България децата се повивха, а и нямаше памперси. Rolling Eyes

# 26
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
да,имах в предвид не това стягане ,а само от краста надолу и то ноЩно време.И не за 5 месеца ,а за около месец може би....Просто така се запазва кръста,особено за момиченцата мисля че е добре.

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Това повиване или увиване наистина укротява по-неспокойните бебета. На същия принцип действа и носенето в слинг, аз така се преборих колики навремето.

# 28
  • Мнения: 11 315
Зависи какво наричаш повиване.  Laughing Ако е това между краката - не. Ако е само отгоре да е като пашкул (Swaddling) - да. Тук е много популярно и доста успокоява новородените. В болницата всички бебенца ги повиваха има си и специални одеала за лесно повиване. Не съм изпъвала, нито връзвала краката.
Точно такова повиване ползвах за сина ми и останах много доволна, сега пак ще повивам по същия начин.

# 29
  • Мнения: 200
да,имах в предвид не това стягане ,а само от краста надолу и то ноЩно време.И не за 5 месеца ,а за около месец може би....Просто така се запазва кръста,особено за момиченцата мисля че е добре.

С такова повиване лесно се носи бебето, докато е на дни е много удобно.

Общи условия

Активация на акаунт