летният вирус с повръщане и диария, май сме за болница

  • 28 407
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми беше с повръщане, разстройство и температура миналата седмица. И ние си мислехме, че е вирус, но тъй като се обезводни жестоко, се наложи да постъпим по спешност в болница. От изследванията се оказа, че е салмонела. Бяхме на море и изглежда там, от едно яйце се е заразила.
Ако продължава разстройството, обезателно пуснете микробиология на акото, особено ако скоро сте били на море!

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
 И ние в кюпа,а се стягахме за море Sick. Цял следобед повръща (щерката е на 2г)-без разстройство и Т.  Има апетит и иска храна и вода-но само да поеме нещо-веднага го изхвърля.
 Джипито изписа Натриев цитрат(алфа)-хранителна добавка,съдържа и глюкоза.
 Стискам палци на всички ви да минава.

# 17
  • Мнения: 1 984
И ние в кюпа,а се стягахме за море Sick. Цял следобед повръща (щерката е на 2г)-без разстройство и Т.  Има апетит и иска храна и вода-но само да поеме нещо-веднага го изхвърля.
 Джипито изписа Натриев цитрат(алфа)-хранителна добавка,съдържа и глюкоза.
 Стискам палци на всички ви да минава.
и само това ли изписаха? а каква е диагнозата?

# 18
  • Мнения: 822
А ние миналата година с повръщане и разстройство бяхме в болницата със сина ми. Изследванията установиха Ешерихия коли. Пак след морето - чревна инфекция. Затова е добре да се направят микробиологичните изследвания според мен!

# 19
  • Мнения: 729
Моника вече трети ден не е повръщала,но има разстройство.През ноща се събуди и аз като я поглеждам...... цялата мокра-от под мишниците до колената-направо водичка.От тогава не е акала.Давам Хидрасек,Смекта и Невробекс,бият и един път на ден Гентамицин.Вече ще се побъркам,кога ще отшуми този вирус....не знам.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 100
ох ама вече наистина нямам сили. Два дни пак добре и снощи се изака нормални, сутринта пак разстройство. какъв е този цикъл през 2 дни не знам И не се стягаме за море ама............... ooooh! Thinking

# 21
  • Мнения: 153
Момичета, ние от сутринта сме с повръщане. Няма разстройство. Този му е на малкия четвърти път това лято и то само повръща, боли го стомаха  доста - чак се влачи по земята от болки. Миналия месец стигнахме до болница от това повръщане. Сега отново - сутринта тъкмо тръгвахме на работа и повърна в колата. Вчера цяла вечер се оплакваше от болки в стомаха. Педито предписа натриев цитрат ампули, а сега каза и вомитосхил да сложа. Повърна и преди малко - значи два пъти от сутринта, но по много. Вече съм се отчаяла напълно. Тъкмо се позакрепи след операцията на ушите, септември предстои да го оперираме в уролохията - хидроцеле този път. Честно, вече нямам желание за нищо като го гледам все болен, сърцето ми се къса и не мога да му помогна.... Сега ще го водим на гостроентеролог да го види, не може всеки месец вирус да е и то симптомите са винаги едни и същи, най- вече болките в стомаха. Вече съвсем не знам към какъв специалист да се обърна, дано гастроентеролога помогне. Благодаря че изчетохте дългите ми излеяния, успех и на вас и дечицата ви.

# 22
  • Мнения: 168
Лелеее, колко народ се е разписал.... Миличките ни дечица Tired Дано се оправят по-бързо всички Praynig
Да не казвам голяма дума, но Иван като че се пооправя. Не е повръщал вчера и днес, започва по малко и да похапва, даже снощи се събуди в 2,30 (рааано сутринта става дума) и иска хляб. После каза" имам абота. Мамо, тавай гайм" (Имам работа, ставай да играем). И аз до 4,30 играх с него. Сега едва гледам, ама съм доволна, че съм недоспала от игра с детето, а не от грижи заради гадните болести! Малко като че се поуспокоих, но като ви чета как повтаря почвам психически да се подготвям за  "втори кръг". Егати....

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
И ние в кюпа,а се стягахме за море Sick. Цял следобед повръща (щерката е на 2г)-без разстройство и Т.  Има апетит и иска храна и вода-но само да поеме нещо-веднага го изхвърля.
 Джипито изписа Натриев цитрат(алфа)-хранителна добавка,съдържа и глюкоза.
 Стискам палци на всички ви да минава.
и само това ли изписаха? а каква е диагнозата?
Леко зачервено гърло.Питах,не може ли да е от повръщането (все пак за 7 чАса-6 пъти...,може да е раздразнено..),не,имало такъв летен вирус....
 Само това предписа,плюс диета,плюс да се обадя,ако се появи друго.
 От снощи,след заспиването-не е и повръщала.
 Май ще мине леко.
 Наблягаме на бульон от супа,въпреки,че тя настоява за мляко.

# 24
  • Мнения: 117
Срещу предпазване от обезводняване, при летните проблеми равни количества солеви разтвор и глюкоза по лъжичка на 15 мин., да не повръща, те дават необходимото на организма, ако не поема нищо детето. 
Топла разгазирана кола против повръщане.
Това не отменя лекарствата дадени от лекарите.

# 25
  • София
  • Мнения: 498
И ние сме в отбора...преди 3 дни аз и мъжът ми , а от вчера детето и майка ми. Повръщане, разстройство, обща отпадналост... Какъв е тоя вирус , какво е това нещо незнам....
Дано се оправи бързо детето, че само като си помисля за болница и тръпки ме побиват.

# 26
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И ние сме в кюпа. По леко го караме вируса, но... предния път свършихме в болница и сега като повърна два пъти и почна да дриска веднага го заведох в спешното. Предписаха ни хидрасек, хидратин алфа за оводняване и едни капки БиоГая. Педито после каза че ни е прегледала явно добра педиатърка, защото в момента това е ново лекарство и е най-доброто. От момента, в който го дадох нито е повръщал, нито разстройство е имал. Не иска да яде и се оплаква че го боли коремчето. Моя близка каза че тях ги е държал 2 седмици гадния вирус. Ще си седим на диета и ще се оводняваме яко. Още миналия път в болницата ми казаха на всеки 5 минути по една спринцовка от Панадола течност да давам.
Но на всички ще кажа, че ако се стигне до болница, не се колебайте. Пепи там го вдигнаха на крака за 2 дни. А една година племенницата щяха да я изпуснат за една бройка от обезводняване. Хич не е шега работа.

Пожелавам ви бързо да се оправят дечицата!  Hug

# 27
  • Мнения: 1 984
И ние в кюпа,а се стягахме за море Sick. Цял следобед повръща (щерката е на 2г)-без разстройство и Т.  Има апетит и иска храна и вода-но само да поеме нещо-веднага го изхвърля.
 Джипито изписа Натриев цитрат(алфа)-хранителна добавка,съдържа и глюкоза.
 Стискам палци на всички ви да минава.
и само това ли изписаха? а каква е диагнозата?
Леко зачервено гърло.Питах,не може ли да е от повръщането (все пак за 7 чАса-6 пъти...,може да е раздразнено..),не,имало такъв летен вирус....
 Само това предписа,плюс диета,плюс да се обадя,ако се появи друго.
 От снощи,след заспиването-не е и повръщала.
 Май ще мине леко.
 Наблягаме на бульон от супа,въпреки,че тя настоява за мляко.
следете гърлото.

# 28
  • Мнения: 38
О и ние го изкарахме повръщането на морето преди няколко дни,но тъй като не успях да се свържа с джипито реших да лекувам малкия(3г.) сама.Купих му натриев цитрад и осцилококциум и така за 2 дни се оправи,като повръщането беше 4-5 пъти първия ден и по 1-2 пъти следващите 2 дни.И така сравнително леко премина всичко като изкключим това,че не почти не искаше да яде,а само искаше да пие вода което и му помогна да не се обезводни.

# 29
  • Мнения: 418
Момичета, ние от сутринта сме с повръщане. Няма разстройство. Този му е на малкия четвърти път това лято и то само повръща, боли го стомаха  доста - чак се влачи по земята от болки. Миналия месец стигнахме до болница от това повръщане. Сега отново - сутринта тъкмо тръгвахме на работа и повърна в колата. Вчера цяла вечер се оплакваше от болки в стомаха. Педито предписа натриев цитрат ампули, а сега каза и вомитосхил да сложа. Повърна и преди малко - значи два пъти от сутринта, но по много. Вече съм се отчаяла напълно. Тъкмо се позакрепи след операцията на ушите, септември предстои да го оперираме в уролохията - хидроцеле този път. Честно, вече нямам желание за нищо като го гледам все болен, сърцето ми се къса и не мога да му помогна.... Сега ще го водим на гостроентеролог да го види, не може всеки месец вирус да е и то симптомите са винаги едни и същи,


в същото положение сме и ние....за незнам кой път...разстройство,повръщане което ни вкара в болница...нищо не яде ...и без това е много слаб 11кг...сега ме е страх да го гледам..отслабна още...след болницата два дена не повръща ...и снощи пак....вече изпитвам ужас като легна,защото знам от какво ще бъда събудена....УЖАС....дали ще има край този кошмар...и постоянно казват вирус... Cry

Общи условия

Активация на акаунт