летният вирус с повръщане и диария, май сме за болница

  • 28 405
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 984
може би правите диети?

# 31
  • Мнения: 418
това е първата препоръка на лекарите....ДИЕТАТА

# 32
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 537
божеее не6то ни лепна и нас в4ера бе6е с 38Т и дриска 2 пъти.Днес няма Т но дриска 5 пъти  Shocked-и мири6еееее на развалени яйца.в 14и15 сме при доктора-уф аман от болестииии

# 33
Мили мами аз не съм дете нито имам дете. Но вече взех и аз да се притеснявам за се беси. Вече ще станат 2 седмици от както ми се гади име дразни стомаха не съм повръщала нито съм имала разтройство.Всичко започна с главоболие болки вгърлото хрема и ужасна отпадналост. Всичко до тук ос пяхда излекувам  освен това досадно и изтощително гадене съпроводено със стомашни болки.Моля ако някои е имал подобен проблем или знае нещо по въпроса нека пише ще бъда много благодарна.Ходих на лекар но е в отпуск.

# 34
  • Мнения: 168
Aми ние каквото и да ти кажем тук, все тая...най-добре потърси друг лекар. Отиди или в частна клиника или пък се поинтересувай кой замества твоето Джи Пи, намери начин да получиш компетентно мнение. Ние просто няма как да ти поставим диагноза или пък да ти кажем пий това и това..Пиши после как си що си, какво са ти казали и да се оправяш бързо  bouquet

# 35
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Хайде и ние тук.Малката от вчера е с повръщане и разстройство и като за капак и температура.
Изписаха ни Линекс за разстройството, и ако се наложи Деган за повръщането.Ужасно е отпаднала следобяд ще ходим пак на лекар.
Колко време трае този вирус.
Какво давате вие за повръщане.

# 36
  • Мнения: 1 312
Хайде и ние тук.Малката от вчера е с повръщане и разстройство и като за капак и температура.
Изписаха ни Линекс за разстройството, и ако се наложи Деган за повръщането.Ужасно е отпаднала следобяд ще ходим пак на лекар.
Колко време трае този вирус.
Какво давате вие за повръщане.

Освен Вометосхил друго не ползвам.
Определено върши работа-давала съм до 3 дневно,просто от повече е нямало нужда.
Освен това му давам и отгазирана кока-кола-върши чудеса,подтиска желанието за повръщане.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 100
не знам колко време трае, но нас 4 седмица ни боли коремче и инцидентно на 5-6 дни се появява по едно Радко изхождане. Острите симптоми/ повръщане ,диария отпадналост и болки болки 7-8 дни.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Точно мислех, че това лято сме се разминали с гнусните летни вируси и ето ти - от вчера моето дете(малкото) е с разтройство и сутринта 1 път повърна. Почнахме лечение, както ни посъветва лекар-засега само Суметролим, Ентерол, Натриев цитрат, вит.С, но каза, че ако се влоши ще има инжекции-антибиотик-Амикацин. Влизала съм 3 пъти в инфекциозна клиника в Пловдив-направо е ужас! Само циганки, можеш да си лепнеш нещо допълнително докато ти излязат изследванията(МБ), а има деца с дизентерия, салмонела и т.н. Не искам пак до там да се стига. Пуснахме едни изследвания-МБ-но ще станат едва в сряда. как може да са толкова бавни. С какви методи работят тези лаборатории! Лошото е, че малкия ми е много слабичък и разболее ли се, много бързо отпада, трябва немедленно да се слага на системи, иначе е ужас, на краката си не може да се държи! Стискайте палци! А аз си бях взела отпуск и имах планове....

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
а има деца с дизентерия, салмонела и т.н. Не искам пак до там да се стига. Пуснахме едни изследвания-МБ-но ще станат едва в сряда. как може да са толкова бавни. С какви методи работят тези лаборатории!

От дезинтерия и салмонела не можеш да се заразиш току-така - това не е вирус, та да го лепнеш по въздушно-капков път.

Няма как по-бързо от 3-4 дни да излезе резултатът от посявката, защото трябва да се види дали има бактериален растеж и ако има, на какви антибиотици е чувствителен, тъй че не опират нещата до това дали са бързи или бавни лабораториите.

# 40
  • Мнения: 117
pepvaneva Писала съм по-горе - срещу предпазване от обезводняване, при летните проблеми равни количества солеви разтвор и глюкоза по лъжичка на 15 мин., да не повръща, те дават необходимото на организма, ако не поема нищо детето, с него може да се избегне влизането в болница. 

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Няма как по-бързо от 3-4 дни да излезе резултатът от посявката, защото трябва да се види дали има бактериален растеж и ако има, на какви антибиотици е чувствителен, тъй че не опират нещата до това дали са бързи или бавни лабораториите.

Точно за толкова излизат посявките  Thinking Каквато и микробиология да пуснеш, отнема 3-4 дни.

# 42
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Вашите деца вдигат ли температура, от този вирус.
Мими днес по обяд вдигна 38.9, а след обяд към 19ч- 40.0градуса.
Ходехме на лекар.Диагнозата е вирусна инфекция.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 351
а има деца с дизентерия, салмонела и т.н. Не искам пак до там да се стига. Пуснахме едни изследвания-МБ-но ще станат едва в сряда. как може да са толкова бавни. С какви методи работят тези лаборатории!

От дезинтерия и салмонела не можеш да се заразиш току-така - това не е вирус, та да го лепнеш по въздушно-капков път.

Няма как по-бързо от 3-4 дни да излезе резултатът от посявката, защото трябва да се види дали има бактериален растеж и ако има, на какви антибиотици е чувствителен, тъй че не опират нещата до това дали са бързи или бавни лабораториите.
О, ясни са ми тези работи, просто се питах дали няма някакви по-модерни тестове, ама и да има ние доста късно ще научим. А за условията в инфекциозната болница просто не ми се говори. Знам, че зарязяването с инф. болести не става толкова лесно, ама като видиш как циганетата тичат и пипат навсякъде и майките им ги возят на количката, с която разнасят храната, просто лошо ти става. Иначе аз съм много доволна от грижите, които са полагали за нас всеки път. Персонала е страхотен - лекари, сестри, всички. И наистина спасяват децата, щом се е стигнало до там. Дано не се стига обаче, че в къщи си е най-добре. Моят засега е добре. Има ниска температура, не повръща, якото му се стяга постепенно, пие си всичко, каквото трябва. Боли го само коремчето и само ме пита какво да изпие или изяде, за да му мине и така му пробутвам лекарствата. Иначе е имало случаи, когато нищо не иска и от всичко му се гади. Моята лекарка всеки път ми изписва разтвор Рингер, но той никога не го пие - смесвам го с чай и как ли не, но соления вкус не му харесва. Само това не мога да му пробутам. Знаете ли нещо, което да облекчава болката в коремчето при този вирус?

# 44
  • Мнения: 1 984
ako Правилно съм разбрал и сте на 4г може 1/2 но- шпа. само веднъж. уви няма нищо подходящо в мрежата...

уф... и при нас кошмарът е пълен... едва овладели малката, какта се разпровръща пак...  Sad да похваля електролита на хумана. 

Общи условия

Активация на акаунт