86та немска = 86 Wunderkind-чета и още по-wunder-ските им майки

  • 14 419
  • 295
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 610
Като камила Mr. Green , както казва Вечка. Този пост си беше шега.  Peace
По вчерашната тема - Мая е с такива сини издутини по краката, ако не ходеше, щях да си мисля., че си е счупила нещо.
 Луда история, големи нерви с нея. Ако и Марк беше такъв, трябваше на всеки 2 дена един ден почивка да си вземам.
Абе, сърф ти все разказваш, че малкото е диво, и пак все на почивка ходите. Как се навивате изобщо да отидете? Аз вече нямам никакво желание за почивка. Догодина съм отказала. Почвам да се замислям, че има сериозна повреда в моя телевизор.Вашите мъже как са на почивка? Моят , ако не стане , както си е наумил , а именно , сутрин разходка, обед, спане, от 16 часа плаж  Sad, ядене ,разходка, се сърди. Да не говорим, че ако на дете не му се спи, аз бягам с тях на плажа. И нощната смяна е винаги моя. Като цяло се изнервям, мъжът се излежава , аз бягам като ненормална, храня, сменям памперси прегърбена. Накрая се караме и излиза, че той не може да си почине, понеже не е ерген. Абе, по-добре да си останем в нас.При хубаво време има басейн  Peace

Да ви се похваля, вчера като изперколясах с моето дете, реших да променя стаята. Махнах всичко, което пречеше и пльоснах 2 дюшека на земята, "облякох ги" в чаршафи, наредих плюшковците и сега глистите имат спалня във всекидневната да се премятат по нея, както си искат.
Щастие и мир имам за 10 мин без помощта на Кика. Laughing

Умишлено не пиша за Мадрид,че и без това ми е минорно. Лека им пръст на хората. Другите дано се оправят.

# 76
  • Мнения: 2 658
Сърф, кога пък съм размахвала речник на някого? newsm78  И аз правя грешки - вчера 3 броя в един постинг. Но ги поправих.  Mr. Green

Новитееее, хайде да решим следния казус>  Един мъж ви идва на гости  и от вратата започва да разсъждавам що са ви такива глупави и заядливи правилата в къщата, например да пикае седнал . П´икa си прав и си пръска на воля по седалката ви.  Laughing / Маймунке, така и не се научих как се прави трика с ударението  newsm78/
Като отиваш някъде и очакваш да си добре дошъл , не се опитваш да изказваш мнение по приетите порядки, а ги спазваш.  Peace
Предполага се , че сте свикнали, щом сте сменили средата - от БГ в ДЕ.
Не е заяждане - за едно тире и три удивителни не убиваме. Wink
Повече няма да се изказвам по темата. Хау, бау, чаУ  Wink
Добрутро първо,
сега беz zаяждане,последно и мое включване по темата.. Поднасям искрени уважения, ама грам не съм съгласна вече. Първо аz "правилата" си ги спаzвам, а и на никой не съм отишла в къщата. Тука е форум, мнение може да иzкаже всеки, който иска. Пък и като отидеш на някой в къщата, не те посрещат от вратата със правилник.
Та не zнам кои са "новите" и "старите", ама ако някой не е добре дошъл, щото има мнение, молим иzяснете, да не се мярка вече...   bouquet
Това беz никакви лоши чувства, наистина.  bouquet
За Мадрид и на мен не ми се отваря дума. То на ден стават сигурно стотици хиляди автомобилни катастрофи, с повече жертви. Обаче като стане така, че zагинат 160 души накуп е кошмар. Господ да помага и на блиzките им  Praynig

# 77
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Добрутро!
Mда, Мамунката е въвела ред в джунглата, както виждам. Само че сме много маймунки на клона- не можем всичките еднакво да мислим.
Деси Манова ме е изпреварила- тъкмо и аз щях да споделя, че пишейки тук, не знаех, че съм на гости. Мислех си, че атмосферата тук зависи от всички нас....

Самолетните катастрофи са мой кошмар, влязъл ми под кожата- даже и няколко кошмарни съня съм имала на тази тематика. Май си имам някаква фобийка към самолетите и такива новини я досъбуждат.
Горките хора.... Дано подобни нещастия се сведат до абсолютния минимум. Периодът на излитане и кацане е най-рисков> сегашният случай го потвърждава за съжаление.

# 78
  • Мнения: 3 521
Риенски, за мен почивката е почивка, защото тогава сме двама и се редуваме кой ще тича след детето.
Мойто мъж спи по 6 часа на ден. 7 максимум(на мен ми трябват поне 8+1 за да съм сравнително контактна), сменя памперси дори и да са насрани и помага в храненето - т.е. поглежда строго, скърца със зъби и мадмоазел си сяда моментално на диференциалчето и се хваща за лъжицата - нещо, което при мен просто не работи. А и замъци строи, не толкова добре като мен, естествено, но ще се научи Mr. Green. Демек почивката си е рахат - редуваме се един ден той е "основният" родител, на следващия аз. Дефакто, а и деюре от 2 седмици почивка ти се събират чисти 7 дни "моминство". Което не е зле. Даже тази година ходех всеки ден на водна гимнастика и разни процедури в спа-то на хотела. За реванш пуснах Сърфов един ден на гмуркане с разни секси джуфки-инструкторки  Wink.

# 79
  • Мнения: 7 605
Не исках да се вклю4а, но....Ще го направя. Според мен това раzмахане на ре4ници може да убие желанието на много хора да пиШат тук. Ако това е целта, окей.
И мен, при все 4е и аz правя немалко греШки, ме драzнят о4евидните греШки на някои потребители, но ако оЩе в на4алото йм го натриете в носа или окото или каквото и да е....ами ли4но аz не бих се 4увствала добре доШла.

Голяма буца имам в гърлото като гледам или слуШам новините  Cry И си помислих......ами ако се слу4и на нас и само хлапето оцелее?  Cry ....спирам.

# 80
  • Мнения: 3 880
Според мен това раzмахане на ре4ници може да убие желанието на много хора да пиШат тук.
Подкрепям. Тъкмо снощи си мислех- добре, че наместих кълка в този форум още като "отвори", че ако сега бях дошла и няколко пъти ми се повтореше и потретеше да внимавам как пиша, наистина щях да се притесня и да ми мине меракът, притеснителна съм по принцип Embarassed И аз съм много против неграмотното писане, особено, когато всяка втора дума е засегната, но тук не видях да има чак такива правописни инвалиди, че да се налага 100 пъти да се напомня Peace
Сърфи, мерси за съвета за мацалата, ще се огледам тези дни.
Щях да казвам и нещо друга, но забравих, много сте писали вчера и преливате от тема в тема, та чак се обърках на кой какво ще казвам Simple Smile Лек ви ден Hug

Мир на праха на загиналите Cry дано не са се мъчили много. Много сили на близките им. Чухте ли? Имало и едно семейство от Байерн с две деца на борда. Sad

# 81
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Според мен това раzмахане на ре4ници може да убие желанието на много хора да пиШат тук.
Да, това имам и аз впредвид през цялото време на дискусията тук.

Татяна, недей развива сценарии в главата си!  Hug Макар че и аз имам тази "прекрасна" способност. Rolling Eyes
Каквото ни е писано, това ще стане-обаче това в момента май не звучи много успокоително. newsm78

# 82
  • Мнения: 1 242
Има една българска приказка:

Аз ли криво ти се моля, Боже, ти ли криво ме разбираш?!

Всички сме на гости тук - на създателите на този форум. Правилото да се пише на български и препоръката да се ползва бутона за правопис са техни. Взимам си бележка - вместо на първото неграмотно мнение на някой потребител, ще имам търпение до второто, третото и тогава ще упътвам кой бутон къде е.

Друга модифицирана поговорка гласи, че по мнението посрещат, по правописа изпращат. Мда.

Иначе напълно те раzбирам, отврат е да се пише както на някой му е скимнало, има си правила. Раzбира се, че не толерирам неграмотността.Не мога да я понасям, но смятам, че това е въпрос и на манталитет, коефициент на интелигенност и обща култура.

А трета поговорка казва, че човек се учи, докато е жив. И тук, и там, и от теб, и от мен, а най-вече от собствените си грешки (ако ги види). Желание да има само, а да не се обижда от директно казано мнение, което от своя страна е като дупето - всеки го има.
... И zаради това мисля, че който не се справя с правописа, просто вече му е късно да се научи. А и няма да се научи тук. Или пък от мен, примерно.. За съжаление де... Та това имах предвид, нищо повече  Peace

                                                                       
Бибс, не ме карай, моля те, да се връщам назад и да те затрупвам и теб с цитати на разни потребителки.

                                                                       
Две са нещата, които ме изкарват извън релси във форума - самолечението с медикаменти и неграмотността. Затова и не пиша в безброй теми. Щото ми е трудно да чета. Wink
Явно ми е време да си взема малко отпуск, щом толкова се връзвам. Току-виж някой уплашен от блюстителите на правописа се е престрашил да пише. Mr. Green

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 12:40 от Мамунката

# 83
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Мамунке, не се връзвай толкова на нечии грешки. Разбирам позицията ти, но все пак тук не е училище.

Факт е, че никъде тук аз във форума не съм виждала толкова много забележки по правописа, както в немската тема.
Правописът си е важен, но за да върви темата е нужна и толерантност. Защото хората са различни, както и различно грамотни. Аз не мога, а и не искам да съм им стража за това кой как е писал.

Мамунке, ако съм те изнервила по някакъв начин, извини ме. Знам , че си "в положение" и не искам да ти вдигам кръвното с глупости. Но пък не мисля, че едно мнение в повече(като моето) ще е излишно. Grinning

# 84
  • Мнения: 1 190
Съгласна съм за грешките, случва се човек да бърза и да не успее да погледне за евентуална грешка или пък напр. аз, когато пиша от лаптопа "изяждам" доста букви, просто клавиатурата е по-различна.
Ама спрете да спорите вече, приказката тъкмо хубаво си вървеше Grinning

# 85
  • Мнения: 434
Успокойте се, иначе ви пращам Торбалан.

Къде е Вечка?

Мистик, дай координати.

Добрутро!

# 86
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Успокойте се, иначе ви пращам Торбалан.

Ми6ке, не знаех, че Торбалан е с женски форми. Joy

Аз пък пращам малко релакс след горещата тема.

И аз забелязвам липсата на Вечка.

# 87
  • Мнения: 3 521
Вечка е тук, бе. Писа още сутринта във фотографската...Петката ми се губи  Thinking...

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 12:31 от surfline

# 88
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 904
Мамун, аз за последно по темата, ама почвам да се дразня - Жабата, дето пише като изтървана неграмотно, що не я ядеш??? Айде отговори ми на тоз прост въпрос и ще се съглася, че правописа е важен и че трябва да правим забележки на всеки втори. Ами малко от малко справедливост да има. Като ще се прави забележка, айде да е на всички, не на определени хора.
Татяна, на теб шапка ти свалям, че се оправяш толкова добре с българския.
И досадно стана вече, та дайте да я спрем тази тема. Peace
По въпроса за самолета - мен също винаги много ме е страх, ама мен и в колата ми е нервно, че има ужасни самоубийци по пътищата. Изобщо, колкото повече напредват технологиите, толкова по-страшно става Sad
Мир на праха им Cry

# 89
  • Мнения: 11 339
Вечка е тук, бе. Писа още сутринта във фотографската...Петката ми се губи  Thinking...
Алоу, Щази ряпа да яде! ooooh! Whistling
Тук съм, ще пиша по-късно, че отивам да си изпратя гостите.
Имах бременен фотосешън. Ще има и репортаж.

За трагедията в Мадрид не искам да пиша, че ми е едно... Confused

Общи условия

Активация на акаунт