Кърмене и парфюми

  • 1 800
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 550
Прочетох, че кърмачето може да откаже да суче, ако го дразни силната миризма на маминия парфюм. (Дори някои препоръчват да не се използва уханен тоалетен сапун, а бебешки.) Вие използвате ли? Колко често? Наблюдавали ли сте такава реакция?

# 1
  • Мнения: 4 244
На няколко пъти ми се е налагало да излизам и да се нагиздя та не пропусках и ароматните шишенца.
Определено след това са ми се дърпали и двамата с реакция "Абе уж мирише на мама ама не съвсем" едни такива недоверчиви.
Винаги съм ползвала само бебешки сапун а за дезодорант възможно с най леката миризма, сега даже открих тук при нас има едни дезодоранти които са с кристали в тях и нямат никаква миризма. Много са подходящи за кърмачки, ама не знам дали внасят в БЪлгария от тях.
Ще ги имам пред вид за следващото Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз още в родилно щедро си се ръсих, така че Ники е свикнал...Аз съм си манячка на парфюми, няма как той да не ги обича Laughing
Не ми се смейте, ама аз и като тръгнах да раждам се изкъпах, намазах с лосион за тяло, дезодорант против изпотяване и парфюм FlutterНе случайно личната ми титла е такава hahahaНе е от глезотия, просто така се успокоявам..Всеки луд с номера си Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 1 326
До 6-тия му месец не смеех да се парфюмирам, макар че ужасно обичам, но някак си сърце не ми даваше. Ароматите са сериозно нещо, мене от силен парфюм ме е боляло глава та какво остава за едно кърмаче. Сега си слагам чат-пат, когато излизам и скоро няма да го кърмя.  Чела съм, че бебетата не обичат друга миризма различна от " автенитчния" мирис на мама!

# 4
  • Мнения: 5 255
Ползвам парфюм ежедневно.
Не съм забелязала страничен ефект.

# 5
  • Мнения: 2 807
Не съм пробвала да се парфюмирам...

Но само, когато се изкъпя с шампоан и не се изплакна обилно, малката се дърпа, все едно не ме познава  Sad
И тогава - обратно в банята Wink

Та...по този повод за парфюм не съм и помисляла Wink


Е, сух дезодорант ползвам, но той почти няма миризма, за което и много ми допада.

Ако някой се интересува от такъв (като моя) Wink, дето върши работа и има лека миризма на Avon е - on duty confidence, cream-perspirant deodorant, а и Бебка определено ме разпознава с него Wink  Grinning

Последна редакция: вт, 28 юни 2005, 14:03 от Maminka

# 6
  • Мнения: 4 242
Ползвам Рексоната (сухата) но и тя има макар и слаб аромат, за това гласувах с "понякога". Не мога в тези жеги да се пусна навън натюр Crazy Иначе парфюма си стои вече година и кусур неупотребяван, през бремеността го отказах (гадеше ми се от силни аромати)

# 7
  • София
  • Мнения: 6 296
Когато излизам си слагам парфюм (миризмата не е силна), а през останалото време ролков на Нивеа. Не съм забелязала бебока да го дразни това, но все пак внимавам да не се напарфюмирам, ако скоро след това ще кърмя.

# 8
  • Мнения: 385
Не ползвам парфюми от доста дълго време поради лечението си с класическа хомеопатия. Просто по-често се къпя и мия. Малкия няма проблем с миризмата на мама (а и какво по-естествено от това). Определено не одобрявам фреоновите деодоранти покрай бебетата.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Аз също не ползвам парфюм заради хомеопатията, но пък от ролковия дезодорант не мога да се лиша, че при мен омазването със сол като бебе няма голям ефект Embarassed

# 10
  • Мнения: 6 243
Не ползвам фреонов дезодорант, а гел антипърспирант, защото не понасям да се смесят миризми на дезодорант и парфюм. Парфюм слагам ежедневно, така че бебето явно го приема като естествената ми миризма - суче и не протестира. Опасявам се, че и класическата хомеопатия не може да ме мотивира да се откажа от парфюмите. Ако се наложи, ще правя компромиси с хомеопатията.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Ползвам сух дезодорант и парфюми Simple Smile
Но като беше бебе Мая не ползвах парфюми поради страх да не би нещо да откаже. После се оказа, че няма нищо против. Сега и дезодорант, и парфюм и лосион за тяло и ароматен сапун ползвам (понякога, по-често бебешки).

# 12
  • Мнения: 2 323
Нещо не схващам връзката на хомеопатията и парфюмите... Embarassedя ме светнете... Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 547

Парфюм - рядко. Като излизам. Но сух дезодорант/ гел - ежедневно. Задължително. Даже ползвам мъжки. По ми хареват. И Тутката не ме бърка с татко си, де  Mr. Green
Че дебелите много се потят в тази жега...бляк   Blush

# 14
  • Мнения: 488
Доскоро и мен ме беше страх да използвам парфюм, седи си от Нова година откакто ми е подарен. Но Бобо вече е голям, и се престраших, гледам, не му пречи.
Иначе - Рексона стик.

# 15
  • Мнения: 3 379
Гласувах с първата опция, но това е сега, когато Гого е голям. Като беше на 2-3 месеца, че и по-нататък, се ограничавах с парфюмите само по повод излизане. Иначе наистина не е добре докъм 4-5 месеца да се пръскаш, защото може миризмата да отблъсне бебето, а също и при допир с кожата му да предизвика обрив (при незасъхнал парфюм разбира се).

# 16
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Аз си ползвам парфюми,още от самото  раждане,много си ги обичам.Моят сладурчо явно си е свикнал,никога не ми е реагирал по начин показващ ,че му е неприятно

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Нещо не схващам връзката на хомеопатията и парфюмите... Embarassedя ме светнете... Heart Eyes

Силните миризми (парфюми, дезодоранти, белина, разни други поч. препарати и т.н) антидотират (спират) действието на лекарството. За това е добре да се избягват.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Силните миризми (парфюми, дезодоранти, белина, разни други поч. препарати и т.н) антидотират (спират) действието на лекарството. За това е добре да се избягват.
Което веднага ви дава идея - краката скръстени, почуквате с пръсти на масата и освен с кърмене, с друга къщна работа  Naughty не се занимавате. "Пия хомеопатично лекарство и всяко помиисване на препарат (а то кое ли се чисти без препарат) ще му спре действието!" hahaha

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Силните миризми (парфюми, дезодоранти, белина, разни други поч. препарати и т.н) антидотират (спират) действието на лекарството. За това е добре да се избягват.
Което веднага ви дава идея - краката скръстени, почуквате с пръсти на масата и освен с кърмене, с друга къщна работа  Naughty не се занимавате. "Пия хомеопатично лекарство и всяко помиисване на препарат (а то кое ли се чисти без препарат) ще му спре действието!" hahaha

Ей, ама ти направо ме разконспирира, аз вече няколко седмици карам по тази схема и ... много ми е добре newsm08

# 20
  • Мнения: 8 470
Ами аз още в родилно щедро си се ръсих, така че Ники е свикнал...Аз съм си манячка на парфюми, няма как той да не ги обича Laughing
Не ми се смейте, ама аз и като тръгнах да раждам се изкъпах, намазах с лосион за тяло, дезодорант против изпотяване и парфюм FlutterНе случайно личната ми титла е такава hahahaНе е от глезотия, просто така се успокоявам..Всеки луд с номера си Crazy
Леле,Белинда,и аз съм едно такова чудо като тебе,обаче сега така ме е страх да не алергизирам беба с тия парфюми,че съм ги спряла временно.Така ще им мине срока на годност.
Та какво -казваш,че може парфюмче,а?Да взема ли да си слагам от време на време за разкош?

# 21
  • Мнения: 790
Да, използвам. Не много силен, но все пак.....

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679

Ще си слагаш ми, как?!И ний сме 'ора Whistling

# 23
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ползвам парфюм всеки божи ден, за дезодорант смятам, че е излишно да уточнявам!  Wink Дори лосиони за тяло ползвам, макар че избягвам да ги мажа върху гърдите... Беба няма нищо против парфюмите, защото просто... така мирише мама!  Laughing     

# 24
  • Мнения: 5 228
Ползвам и парвюм, и дезодорант, и лосиони разни за тяло - просто имам лека мания на тема козметика, пък бебката никога не е протестирала. Когато беше съвсем малка не съм слагала парфюми и изобщо по-силно миришеща козметика, но сега ползвам както обикновено.

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ползвам си само стик против изпотяване с много лека миризма и не сменям марката засега.Иначе се е случвало няколко пъти да се мацотя с парфюмирано мляко за тяло - не е имало проблеми - обаче и аз самата не обичам силните миризми,а и любимия ми парфюм свърши някъде през бременността и оттогава не съм купувала.

Общи условия

Активация на акаунт