за вагиналния преглед

  • 2 407
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
термина ми е на 16.08 и вчера бях на консултация./19.08/Доктора ми каза да отида в четвъртък за да ме прегледа вагинално и в петък да ме пуска на система.До сега не са ме преглеждали вагинално и незнам как протича този преглед.Притеснявам се много защото имам обилно бяло течение.Знам,че е нормално ,но все пак ме е много срам Embarassed

# 1
  • Мнения: 3 621
Не се срамувай и не се притеснявай, предполагам си предупредила че имаш обилно течение, а скоро микробиология правили ли са ти.
Леко раждане, а пък може бебчо да реши да се появи в прегръдките ти преди петък

# 2
  • Мнения: 851
Изобщо не се притеснявай от прегледа. Докторите какви неща са виждали...Но виж течението  си е притеснително. Знаеш ли от какво е? Да не са гъбички. Кажи му да те изследва за това.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Нормално е да иска да те прегледа вагинално, за да види дали имаш разкритие.Наистина бялото течение трябва да се лекува преди раждане, защото може да бъде опасно за бебето.Нормално е да го имаш, но би трябвало да са ти направили микробиология.Едва ли има бременна жена, която в тази фаза на бременността да няма бяло течение.

# 4
  • Мнения: 583
Просто ще провери за разкритие/ понякога тези "проверки" действат като покана за бебето, не че при мен се случи/. Кажи му за притесненията си, въпреки че сам ще ги забележи, но няма страшно. Чакаме да се похвалиш скоро.

# 5
  • Мнения: 2 960
hitolq , досега не са ли те преглеждали за взимане на секрети Rolling EyesБи трябвало на женската консултация да минеш такива процедури.Течението трябва да се установи какво е точно!!По принцип в по напреднала бременност при повечето бъдещи родилки се появава такова !!!А иначе от вагиналния преглед на доктора не би трябвало изобщо да ти пука.Те всеки дет преглеждат десетки жени ,така че няма защо да изпитваш срам-всичко се прави за доброто на бебето ти

# 6
  • Мнения: 27 524
Няма от какво да се притесняваш, нито срамуваш. Прегледите са необходими и неизбежни. Аз едно не разбирам -

До сега не са ме преглеждали вагинално

- как е възможно това?  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 960
Няма от какво да се притесняваш, нито срамуваш. Прегледите са необходими и неизбежни. Аз едно не разбирам -

b]До сега не са ме преглеждали вагинално[/b]

- как е възможно това?  newsm78
и на мен ми се видя супер странно/странно е меко казано/

# 8
  • Мнения: 3 621
Няма от какво да се притесняваш, нито срамуваш. Прегледите са необходими и неизбежни. Аз едно не разбирам -
b]До сега не са ме преглеждали вагинално[/b]
- как е възможно това?  newsm78
и на мен ми се видя супер странно/странно е меко казано/
И на мене ми се стори странно, ама си мисля, че авторката не се е изразила правилно и не са я преглеждали вагинално откакто е бременна, ама може и да греша де. И как така не са правили микробиология  newsm78 много ми е чудно

# 9
  • Мнения: 9 973
като я е срам,как ще роди се чудя ooooh!

# 10
  • Мнения: 798
Миличка,
този преглед не е най-приятното нещо на света. Но като ти предстои раждане и то толкова скоро се подготви и за по-неприятни неща  Laughing Иначе момичетата са ти казали - вероятно ще провери разкритието. На крачка си от големия ден. Успех и леко раждане!
Но като всичко мине - всичко ще забравиш.
Довери се на лекаря и остави суетата вкъщи.

# 11
  • Мнения: 103
НЕ ,никога не съм ходила на вагинален преглед.Не сум имала проблеми-нито течение,нито каквото и да било друго.Казвала съм му за течението и той ми изписа свещички, от който нямаше никакъв ефект

# 12
  • Мнения: 2 960
НЕ ,никога не съм ходила на вагинален преглед.

той прегледа ще мине и замине  докато се усетиш .При раждането ще трябва да се справяш с далеч по "интересни"неща ,...така ,че не се притеснявай за това!!!Успех и без паника и тревоги ,скоро ще си имаш едно пухкаво бебенце!!!

# 13
  • Мнения: 4 335
Как се изписва нещо на бременна без преглед ThinkingМен те4ението ми го лекуваха още в на4алото на бременността.

# 14
  • Мнения: 2 807

Няма от какво да се притесняваш, нито срамуваш. Прегледите са необходими и неизбежни. Аз едно не разбирам -

До сега не са ме преглеждали вагинално

- как е възможно това?  newsm78

И аз това се питах  newsm78
Леко раждане желая!  Hug


Едва ли има бременна жена, която в тази фаза на бременността да няма бяло течение.
Биляна , аз не съм имала - през нито една от трите ми бременности (а и преди тях).
Познавам и още две като мен  Wink

# 15
  • Мнения: 27 524
Едва ли има бременна жена, която в тази фаза на бременността да няма бяло течение.
Биляна , аз не съм имала - през нито една от трите ми бременности (а и преди тях).
Познавам и още две като мен  Wink

И аз не съм имала  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
До сега не са ме преглеждали вагинално и незнам как протича този преглед.Притеснявам се много защото имам обилно бяло течение.Знам,че е нормално ,но все пак ме е много срам Embarassed

Изобщо никога ли не са те преглеждали!?
Ти не каза ли на гинеколога си през време на бременността, че имаш бяло течение?
МБ не са ли ти правили по случая?
Може и нормално да е, но може и да не е хубаво бебето да преминава през тази среда... НЕПРЕМЕННО му обърни внимание върху това течение! (Е, той би следвало да забележи, да, но пък и би следвало да се е поинтересувал по време на бременността как си, така че...  newsm78 Малко с 1 на ум ).

Иначе прегледа е като обикновен преглед - ако си била преглеждана, ако не - събуваш се, накатерват те (разбирай - сама се качваш) на нещо като маса, на която си частично легнала и има подпирачки за краката, бъркат във вагината с ръка и опипват шийката на матката, а освен това бъркат със... ми не му знам името на туй чудо, ама нещо като широки метални обратни щипки - целта е да разгледат "обстановката".
Това е...


# 17
  • Мнения: 2 471
НЕ ,никога не съм ходила на вагинален преглед.Не сум имала проблеми-нито течение,нито каквото и да било друго.Казвала съм му за течението и той ми изписа свещички, от който нямаше никакъв ефект

Ама ти бременна ли си!? Извинявай, просто се чудех. Как е възможно да не си имала такъв преглед до сега. В коя болница ти водят женската консултация?

# 18
  • Мнения: 2 960
Едва ли има бременна жена, която в тази фаза на бременността да няма бяло течение.
Биляна , аз не съм имала - през нито една от трите ми бременности (а и преди тях).
Познавам и още две като мен  Wink

[/quote]

Е станахме четири - и аз при двете си бременности не съм имала такъв проблем ,преди и след това също!!!!А има доста такива жени.Според моя доки ,няма такова животно като "нормално течение" bowuu

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Тъй, последния ти пост е бил докато съм писала.
Най - добре помисли за друг лекар.
АБСУРДНО Е ДА ЛЕКУВАШ НЕЩО, КОЕТО НИТО СИ ВИДЯЛ, НИТО ИЗСЛЕДВАЛ! ПРИ ТОВА НА БРЕМЕННА! И като няма диагноза как се назначава лечение - първия попаднал пред погледа препарат ли? Ми нищо чудно, че не е имало ефект... Като до сега толкова се е бил загрижил за теб, как ще му повериш раждането?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 007
Не се шашкай от прегледа - те лекарите какво ли не са виждали. На мен ми стана странно как ще ти предпишат нещо без преглед. newsm78 Аз като се оплаках на моя лекар за течението ме прегледа, взе секрет и тогава предписа лекарства.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 589
И аз имах много обилно бяло течение през бременността. Изследванията ми бяха добри, но ми изписаха някакви вагинални таблетки, за да намалее течението. По време на раждането е добре за бебето да нямаш течение, така че не се срамувай, а действай Wink

# 22
  • Мнения: 3 268
Започвам да се чудя на колко ли години е авторката на темата и как до сега не е била на преглед при гинеколог,а ще ражда всеки момент.Странни неща се пишат тук напоследък....

# 23
  • София
  • Мнения: 2 089
Е, не шашкайте момичето точно преди раждането де!
Но иначе наистина, иоскай да ти изследват течението за гъбични инфекции. Не че има време да се лекуват, но може да не е желателно бебето да излиза по естествен път, ако има инфекция във влагалището.
Иначе и аз съм с течение, въпреки че резултатите от микробиологията показват, че нямам гъби.

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

        Simple SmileДобре де, значи има такива жени Simple Smile

 
НЕ ,никога не съм ходила на вагинален преглед.Не сум имала проблеми-нито течение,нито каквото и да било друго.Казвала съм му за течението и той ми изписа свещички, от който нямаше никакъв ефект

 Е как не си имала течение, а пък си му казвала за течението newsm78

  stefani6 , аз си помислих същото.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Не е имала проблем (конкретен) преди да забременее, било я е страх от прегледа и не е ходила на профилактика. Забременява, казва за появилото се течение, лекарят си пита **** ****** и в резултат от консултацията й предписва първото нещо, за което се сеща. Тя го ползва, разбира се, без резултат и решава, че наличието на течение е нормално.

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


          JoykatiABV , благодаря за превода Hug

 Спирам с коментарите за да не се развихри спор.

 Леко раждане на авторката.

# 27
  • Мнения: 3 268
Не е имала проблем (конкретен) преди да забременее, било я е страх от прегледа и не е ходила на профилактика. Забременява, казва за появилото се течение, лекарят си пита **** ****** и в резултат от консултацията й предписва първото нещо, за което се сеща. Тя го ползва, разбира се, без резултат и решава, че наличието на течение е нормално.
Ти лично ли я познаваш,че си толкова веща в превода?Извинявай,но нещо много несериозна ми се вижда тая работа Peace

# 28
  • Мнения: 27 524
Започвам да се чудя на колко ли години е авторката на темата

На 21  Peace

# 29
  • Мнения: 2 471
Аз не разбрах, от прегледа се притеснява, защото се срамува или се притеснява, прегледа да не навреди на детето? Продължавам да се чудя, каква женска коцултация е получавала?

# 30
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Авторката да спомене къде ходи на ЖК при кой доктор, в кой град.При първото посещение не му ли спомене, че ти е за "пръв път"?

# 31
  • Мнения: 9 776
Ти се притесняваш от вагиналния преглед, ами като започнеш да раждаш? Даже и секцио да е, все тая. Пак ще те гледат. Казваш си, че не си единствената и толкоз. Те са гледали, гледали...Леко раждане!

# 32
  • Мнения: 103
katiABV,благодаря ти за разбирането.

# 33
  • Мнения: 645
нищо  не разбрах от темата  на авторката толкова всичко е объркано,че се чудя изобщо дали е ходила на вагинален преглед през живота си ,пък и е и бременна без необходимите изследвания ,цитонамаска,микробиологичен изобщо как досега са и следели бременноста че и чак свещички без преглед #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 2 007
Вече нищо не ме учудва. На мен гинеколожка ми е предписвала хапчета и глобули против гъбички, а аз имах алергия към спермицидния гел на някои презервативи. Добре, че сама се светнах за връзката презервативи-сърбеж и отидох на друг лекар.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 227
НЕ ,никога не съм ходила на вагинален преглед.Не сум имала проблеми-нито течение,нито каквото и да било друго.Казвала съм му за течението и той ми изписа свещички, от който нямаше никакъв ефект
На колко години си?

# 36
# 37
  • Мнения: 103
blondi,познаваме ли се?

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 461
Като те е срам от вагинален преглед, как ще родиш изобщо?! Нали се сещаш, че през по- голямата част от раждането ще си разчекната голичка на едно легло...

# 39
  • Мнения: 103
Еееееее много зле сте настроени.Знам,че по време на раждането ще е така,но се притеснявам като за първи път.Благодаря на тези,които адекватно са реагирали по темата без да се чудят и маят за неща ,които казвам и са факт.

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 461
Еееееее много зле сте настроени.Знам,че по време на раждането ще е така,но се притеснявам като за първи път.Благодаря на тези,които адекватно са реагирали по темата без да се чудят и маят за неща ,които казвам и са факт.

А защо си мислиш, че сме зле настроени  newsm78 Всичко, което съм казала, е факт също.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 227
Пропуснала съм, съжалявам. Blush

Въпросът ми беше зададен, защото всяка жена или момиче трябва да посещава своя гинеколог поне веднъж на 6 месеца, с оглед на превенцията на редица заболявания вкл. рак на шийката на матката. Редовните прегледи са от изключително значение. Мисля, че се нагледахме на ниска полова култура и един съвет не би бил излишен. Повечето от пишещите тук го знаят и правят, но ето, че една 21 годишна млада жена се отнася пренебрежително към своето здраве, още повече, че води редовен полов живот и е бременна. Съветът ми беше съвсем добронамерен.

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
не се притеснявай от прегледа-на мен не са ми правили такъв преди раждането....само с видеозон са ме гледали

# 43
  • Мнения: 9 776
Мила авторке, като си задаваш въпросите, можеш предварително да отбелязваш верните отговори. Така който не ги знае,просто ще си пасува и няма да ти влиза в темата. Защото се оказва, че всяко мнение, различно от твоето или недотам добро за ушите ти, не важи.

# 44
  • Мнения: 645
Еееееее много зле сте настроени.Знам,че по време на раждането ще е така,но се притеснявам като за първи път.Благодаря на тези,които адекватно са реагирали по темата без да се чудят и маят за неща ,които казвам и са факт.
newsm78 newsm78 newsm78а как не се притесняваш да пишеш тук при толкова жени ,че не си ходила изобщо до сега на вагинален преглед  при наличието ,че  и скоро ще раждаш!Но все пак няма нищо страшно за всяко нещо си има първи път,успех и леко раждане

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 19:59 от desisladka

# 45
  • Мнения: 374
Не се притеснявай, ще те прегледа за разкритие. Това е най-малкото, което ще види доктора, докато се роди детето.  Аз преносих дъщеря си 9 дни. На 8-мия ден ме приеха в болницата и ме прегледа за разкритие, което трябваше да "покани" бебка да излезе сама. Тя не пожела и на следващия ден ме включиха на системи и тя се роди. Леко раждане ти пожелавам Hug

# 46
  • Мнения: 1 629
Миии аз съм имала такова течение, ма в началото на бременността ме прегледа докторката за някакви златни гъбички ли кво беше и каза, че като ми няма нищо чаааккк преди да родя пак ще бръкне да види Joy иначе ми искаха микробиология -няколко пъти си правих, но най-често кръв ми взимаха...всеки месец Sick

# 47
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
иначе ми искаха микробиология -няколко пъти си правих, но най-често кръв ми взимаха...всеки месец Sick
  Laughing ooooh!Олеле майко!!!!!! Shocked Shocked ShockedНе казвай, че от свян си си правила микробиологията вкъщи и си им носила резултатите?!Какво ви става бре, хора?!Или някои имат проблем с изразните средства?!

# 48
  • Мнения: 5 577
Когато аз забременях на 21 години, имах само един вагинален преглед зад гърба си.  Embarassed И то защото наистина имах проблем, иначе и аз щях да съм забременяла и да ми е първи преглед на консултация. Ами не водех редовен полов живот, нямах различни партньори и не бях ходила години наред..  Embarassed
така че разбирам го момичето. После до раждане ми бяха правили само за серклаж ...

Сега не е така, тази бременност до тук имам около 5 прегледа и 4 микробиологии - незнам 2004 г. явно са ме претупали, и не сами вземали нито веднъж.

# 49
  • Мнения: 1 629
иначе ми искаха микробиология -няколко пъти си правих, но най-често кръв ми взимаха...всеки месец Sick
  Laughing ooooh!Олеле майко!!!!!! Shocked Shocked ShockedНе казвай, че от свян си си правила микробиологията вкъщи и си им носила резултатите?!Какво ви става бре, хора?!Или някои имат проблем с изразните средства?!

Криво-ляво така ставаше баба ми е гинеколог и ми ги прави. Не ме е срам, не се пали толкова Shocked Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт